امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : جمعه 29 فروردین 1393 - 01:49
انتشار فایل صوتی عراقچی و اعتراف به اشتباه روحانی در نامه به رهبری

روزنامه وطن امروز متعلق به مهرداد بذرپاش در آخرین شماره خود گزارشی را از یک فایل صوتی منتشر کرد که در آن ادعا شده، عراقچی اظهارات رئیس جمهور در نامه اش به رهبری را اشتباه می داند. در این گزارش آمده است که عراقچی در سفر بهمن ماه گذشته به قم در جلسه ای با طلاب حاضر می شود. جلسه ای که در آن اجازه حضور به خبرنگاران داده نمی شود. اما برخی طلاب حاضر در جلسه، اطلاعاتی درباره اظهارات این نشست و همچنین بخشی از فایل صوتی پرسش و پاسخ صریح با مذاکره کننده ارشد ایران با غرب را در اختیار این روزنامه قرار داده اند. فایلی که عراقچی می گوید به صورت ناقص پخش شده و همچنین در متن منتشر شده نیز تحریف صورت گرفته است.

وطن امروز در گزارش خود آورده است: در فایل صوتی عباس عراقچی در پاسخ به سوال یکی از طلاب درباره حق غنی‌سازی، صراحتا گفته است که ادعای روحانی مبنی بر اذعان ۱+۵ به حق غنی‌سازی ایران در توافق ژنو اشتباه بوده است.

به گزارش «وطن امروز»‌، عراقچی در بخشی از برنامه پرسش و پاسخ با روحانیون مدرسه معصومیه با سوال دقیق یکی از طلاب مواجه می‌شود. این روحانی که تناقضات اظهارات عراقچی و روحانی در موضوع به‌رسمیت شناخته شدن حق غنی‌سازی ایران را متوجه شده بود از عراقچی پرسید با توجه به اینکه شما می‌گویید آمریکا حق غنی‌سازی ایران را نمی‌پذیرند؛ آیا نامه رئیس‌جمهور به رهبری بلوف بوده است یا خیر؟ که معاون وزیر امور خارجه پاسخ داد: من هم همین را می‌خواهم عرض کنم ببینید بین خود ما حتی در سطح رئیس‌جمهور کلمه حق و شناسایی حق یک مقداری قرقاطی شده است. وی افزود: اینکه آقای رئیس‌جمهور توی نامه‌شان اگر نوشتند حق ما را به رسمیت شناخته‌اند، ایشان اشتباه کرده‌اند.

 

 

 

 

 


برچسب ها :

طلبه
|
جمعه 29 فروردین 1393 - ساعت : 08:06
1
از مردم میخواهم به صحبتهای رهبری با دقت توجه کنند و ببیند آیا این صحبتها در آینده به واقعیت تبدیل می شود یا خیر؟ مثل صحبت ایشان دربارهء مذاکرات که فرمودند (من به مذاکرات خوشبین نیستم )ویواش یواش داریم می فهمیم که چرا ایشان این حرف را زدند -هرچه جلوتر می رویم و پشت پردهء مذاکرات بیشتر روشن میشود به عمق صحبتهای ایشان بیشترپی میبریم -این دولت هم اینطور که به نظرمیرسد بیشتردنبال راضی کردن دشمن است تا احقاق حقوق مردم -انگاررضایت خدا دررضایت آمریکا است که اینها اینطور دنبال آن هستند-من مطمئن هستم که اگر مسئولین و مامردم به صحبتهای رهبری توجه کنیم و واقعا به آن عمل کنیم وآن را توجیه نکنیم مشکلات ما از جمله مشکلات اقتصادی خیلی راحت تر حل میشود-ولو اینکه تجربه هم این را نشان میدهد.