امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : سه شنبه 29 مهر 1393 - 14:17
اسید پاشی به زنان در اصفهان کار مخالفان بدحجابی است!
اسید پاشی به زنان در اصفهان کار مخالفان بدحجابی است!

یک خبرگزاری دولتی که با هزینه بیت المال اداره می شود، طی روزهای گذشته با همکاری رسانه های ضد انقلاب آغازگر پروژه ای مشکوک علیه حجاب شده است.

«ایسنا» که در دولت یازدهم به پاتوق نیروهای رسانه ای تندروی دوم خرداد تبدیل شده، پنج شنبه هفته گذشته خبری درباره اسیدپاشی به صورت چند زن در اصفهان را منتشر ساخت. در این خبر، به طور ملموسی تلاش شد تا این حرکات وحشیانه به نام نیروهای انقلابی ثبت شود و به مخاطب اینطور القا شود که زنان بدحجاب در اصفهان به طور سازماندهی شده مورد اسیدپاشی متدینین قرار گرفته اند! در بخشی از متن خبر این خبرگزاری آمده است: «این حادثه زمانی اتفاق افتاد که از چندی پیش تاکنون در شبکه های اجتماعی مطالبی با محتوای اسیدپاشی به زنان بی حجاب در اصفهان منتشر می شود اما مشخص نیست که آیا حادثه شب گذشته ارتباطی با این مطالب داشته است یا خیر؟»

 
 
خبرگزاری مورد اشاره در گزارشی دیگر تحت عنوان گفتگو با نزدیکان قربانیان این حوادث تلخ، نیز تمام تلاش خود برای القای این موضوع به مخاطب را انجام داده است: «پدر این دختر با بیان اینکه آنها که به دخترم تهمت بی حجابی می‌زنند باید در آخرت پاسخ دهند، می‌افزاید: ندا هیچ گاه نمازش ترک نشده است.»
 
در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «پیدا کردن یکی از آشنایان سارا در میان افرادی که برای ملاقات پشت در بیمارستان در انتظار هستند، دشوار به نظر می‌رسد. دختر جوانی که به گفته شایعات یکی از قربانی اسید پاشی در اصفهان به دلیل بدحجابی است!»
 
پاسکاری خبرگزاری داخلی و رسانه های ضدانقلاب برای حمله به حجاب
 
این در حالی است که بلافاصله بعد از انتشار سلسله گزارش های مغرضانه این خبرگزاری داخلی، بسیاری از وب سایتها، خبرگزاری ها و فعالان رسانه ای ضد انقلاب در فضای مجازی با برجسته کردن ادعای «بد حجاب» بودن قربانیان این حوادث، این مساله را کار نیروهای انقلابی توصیف کرده! و نتیجه طرح حمایت از آمران معروف در مجلس را اسیدپاشی به زنان بدحجاب اعلام کردند.
 
این پروژه رسانه ای خائنانه میان خبرگزاری مورد اشاره و رسانه های خارجی ضدانقلاب در حالی آغاز شده که این زنجیره رسانه ای طی هفته های گذشته نیز حمله به مجلس برای تصویب طرح حمایت از آمران به معروف را در دست داشت و به نظر می رسد در آخرین عملیات رسانه ای، تصمیم گرفته شده تا با انتساب این قبیل اقدامات وحشیانه به نیروهای انقلابی، فضای مظلوم نمایی و انحراف افکار عمومی از مسایل اصلی کشور کلید زده شود.
 
نکته دیگری که برنامه ریزی شده بودن این پروژه رسانه ای و تقسیم کار میان خبرگزاری داخلی و رسانه های ضدانقلاب را قطعی می کند، توجه در سرعت انتشار تحلیل ها، اخبار و کاریکاتورهای مغرضانه و یک طرفه در این زمینه است بگونه ای که به فاصله ساعاتی بعد از این مساله، بلافاصله یکی از کاریکاتوریست های ضدانقلاب با انتشار طرحی در این باره، اصل حرف بانیان این پروژه و حمله به حجاب را آشکار ساخت:
 
 
 
 
همچنین در حالی این ادعاهای نخ نما شده از سوی رسانه های ضد انقلاب و برخی رسانه های داخلی برای متهم کردن نیروهای انقلابی مطرح می شود که افکار عمومی نماد این قبیل اقدامات وحشیانه و بدون پشتوانه شرعی و عقلی را بسیاری از اصلاح طلبان در دهه 60 می داند، امثال اکبر گنجی که در خیابان با دیدن بدحجاب ها با پونز و کاتر به آنها حمله ور شده و سعی می کردند با این قبیل اقدامات، زنان را به سمت حجاب متمایل کنند! و امروز در نتیجه افراط های آن روزهایشان، به تفریط روی آورده و به نفی صریح مبانی اسلام در شبکه های ماهواره ای مشغول شده اند.
 
از سوی دیگر حمله رسانه های ضدانقلاب به نیروهای انقلابی به این بهانه، در حالی صورت می گیرد که نیروهای مومن جامعه برای این مدل اقدامات هیچ حجت شرعی و عقلی ندارند و در مقابل با نگاهی به آمارهای منتشر شده در سالهای گذشته می توان به این نتیجه رسید که زنان بدحجاب که عموما در معرض خطرهای اجتماعی متعددی در جامعه هستند از سوی اراذل و اوباشی مورد تعرض قرار گرفته اند که جامعه هدف خود را از میان همین افراد و زنان بدحجاب انتخاب می کنند. به بیان دیگر، بر اساس داده های اجتماعی فراوان، عمدتا زنانی که با حجاب کامل در جامعه حاضر نمی شوند بیشتر در معرض خطر و هجوم اراذل و اوباش هستند و مشخص نیست با کدام منطق، رسانه های مغرض درصدد انتساب این نا امنی ها به نیروهای مومن جامعه هستند؟
 
در مجموع به نظر می رسد همانطور که آیت الله لاریجانی رییس دستگاه قضا هفته گذشته از دستور ویژه خود به دادستان برای برخورد با رسانه هایی خبر داد که به طور غیر طبیعی در صدد دامن زدن به اخبار ملتهب کننده به جامعه در زمینه مفاسد اقتصادی هستند، باید دستگاه قضا به این مساله نیز ورود کرده و مانع ادامه پروژه های رسانه ای مشکوک برای برهم زدن امنیت روانی جامعه و دامن زدن به ادعاهای بی اساس ضدانقلاب علیه نیروهای انقلابی و حجاب در این باره شود.
 
توهین به قربانیان مظلوم، باحجاب و با اخلاق

روزنامه های زنجیره‌ای‌ برای تکمیل سناریوی خود و نسبت دادن این رفتار غیر انسانی به قشر مومن جامعه چاره‌ای نداشتند جز اینکه آسیب‌دیدگان را، بی‌‌حجاب! معرفی کنند! اما واقعا چنین بود!؟
سهیلا یکی از آسیب‌دیدگان است. او 27 ساله و وکیل دادگستری است، دختری با حجاب و از خانواده معظم شهدا! اما زنجیره‌ای‌ها به این حرف‌ها توجهی ندارند و برای رسیدن به هدفشان، پروایی ندارند که دختری تحصیل کرده و وابسته به خانواده شهدا را بی‌حجاب و بدحجاب معرفی کنند! مادر یکی دیگر از آسیب‌دیدگان هم عکس دخترش را با پوشش چادر به خبرنگاران نشان داده و از اینکه گفته می‌شود اسیدپاشی به خاطر بی‌حجابی است گلایه می‌کند، او دلخور است که دختر او، بدحجاب معرفی شده و به این اسم و رسم شناخته شده است. با این همه تا لحظه تنظیم این گزارش، باز هم رسانه‌های زنجیره‌ای از این رفتار زشت و توهین‌آمیز با آسیب‌دیدگان دست بر نداشتند و به جای مرحم نهادن بر زخم کسانی که با توحش و قساوت، با اسید سوخته بودند، روح و آبروی آنها را هدف گرفتند و بی‌هیچ پروا و ابایی آنها را افرادی بی‌قید معرفی کردند که از سوی افرادی تندرو بخاطر بی‌قیدی و بدحجابی تنبیه شده بود‌ند! این دروغ آنقدر تکرار شد که کم کم حتی به مخاطب فرصتی برای اندیشیدن و پرسش از آمار این حوادث داده نشد!

همه آسیب‌دیدگان

به رغم دروغ‌پراکنی‌ها و وحشت‌افزایی در جامعه، دکتر فریدون عابدینی، رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی اصفهان بهتر از هر کسی درباره تعداد آسیب‌دیدگان خبر داد. او می‌گوید: کلا در حوادث مختلف 4 نفر با اسید مورد حمله قرار گرفته‌اند. وی با اشاره به جزیی بودن مصدومیت برخی قربانیان چهار حادثه اسیدپاشی گفت: دو مورد از حادثه اسیدپاشی به حدی  جزیی بود که مصدومین سرپایی درمان و بلافاصله مرخص شدند، اما دو مصدوم دیگر برای ادامه درمان در بیمارستان بستری شدند.
وی افزود: سه تن از مصدومین اصفهانی و چهارمی نیز یک خانم افغانی است که به صورت سرپایی درمان و  مرخص شد.

 

برچسب ها :
صبا
|
یک شنبه 4 آبان 1393 - ساعت : 20:58
باید دید از این آب گل آلود چه کسی بیشترین نفع را میبره.... افکار داره از روی چه موضوعی منحرف میشود

طلبه
|
سه شنبه 29 مهر 1393 - ساعت : 22:08
چرا بعضی برای ترویج فساد به هر کاری دست می زنند و از هر چیزی سوء استفاده می کنند؟!!!!!!!!!!!!!
همین نیروهای مومن هستند که حاضرند برای حفظ حرمت ناموس مردم جان خود را هم بدهند مثل شهید علی خلیلی .