امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : سه شنبه 29 مهر 1393 - 00:04
حکم جلبی که از سوی دادسرای قم برای رئیس شورای شهر شاهین شهر صادر گردید
حکم جلبی که از سوی دادسرای قم برای رئیس شورای شهر شاهین شهر صادر گردید

همانطور که در مطالب گذشته در چند نوبت از پرونده های قضائی برخی از اعضای شورای شهر مطالبی در این سایت منتشر گردید و رسیدگی قاطع دستگاه قضا در این خصوص بمنظور استیفای حقوق پایمال شده برخی شهروندان شاهین شهر مطالبه شد، اخیرا طی روزهای گذشته برخی اخبار حکایت از تخلف دیگر یکی از اعضای شورای شهر و ظلم روا شده به یک خانواده مظلوم دارد؛ لذا سکوت بیش از حد پیرامون این مطلب جایز نبوده و لازم آمد تا ماجرا برای وجدانهای بیدار شاهین شهر روایت گردد تا از وضعیت اسفبار حاکم بر این شهر باخبر شوند.


ماجرا از آنجا آغاز می گردد که یکی از اعضای شورای شهر که در چند سال گذشته مدیر عامل یک شرکت بسیار جنجال ساز بود در شهر قم  بر اثر عدم  رعایت ایمنی در کار و تخلف از قوانین، موجب قتل غیر عمد یک نفر می گردد که پس از رسیدگی پرونده در دادگاه مربوطه به پرداخت دیه و جزای نقدی بدل از یک سال حبس محکوم شده و به علت عدم پرداخت دیه تحت تعقیب دستگاه قضا قرار گرفته و با حکم نیابت از دادسرای عمومی و انقلاب قم به دادسرای شاهین شهر دستور جلب وی صادر میگردد.


جدای از مباحث مطرح در پرونده قضائی وی نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این پرونده در سال 1389 در دادگاه کلید می خورد و در سال 1390 حکم صادر میگردد و این عضو فعلی شورای شهر محکوم به پرداخت دیه میگردد و البته پس از محکومیت از پرداخت دیه آن امتناع می ورزد! وی در سال 1392 کاندید عضویت در شورای شهر میگردد!


حال سوال اینجاست که مطمئنا وقتی از این عضو شورای شهر پرسیده شود که چرا کاندید شورای شهر شده اید!؟ در جواب می گوید برای خدمت به مردم!!!!!!! حال این ابهام وجود دارد که کسی که باعث قتل غیر عمد یک کارگر گردیده است و خانواده وی و فرزند آن مقتول هم اکنون بی سرپرست شده اند و با بسیاری از مشکلات مالی و معیشتی دست و پنجه نرم می نمایند، بطوری که از شدت مشکلات مالی به ستوه آمده اند، چطور یک نفر به خود اجازه می دهد که دیه یک یتیم را ندهد و خانواده وی در تنگنای اقتصادی باشد و بجای پرداخت دیه(که البته حق الناس است) بیاید در انتخابات شورای شهر شاهین شهر شرکت نماید و میلیونها تومان هزینه انتخاباتی انجام دهد برای بهانه خدمت به مردم؟! کسی که حق الناس بر گردن دارد چطور میخواهد بهانه خدمت به مردم را نماید و به شورای شهر بیاید؟! یکی نیست محض رضای خدا به این فرد بگوید تو اگر قصد خدمت داری برو حق الناسی که بر گردن داری را ادا نما!


البته کار به همین جا ختم نمی شود، بلکه این نمونه ای از پرونده های تخلف این آقا می باشد که در شهرهای مختلف محکوم به پرداخت بدهی و یا دیه و .... گردیده است و اکنون بسیاری از آنها برای رسیدگی به دادسرای شاهین شهر ارسال میگردد! بعنوان مثال می توان به پرونده یک جوان نخبه شاهین شهری اشاره نمود که مدتهاست در دادگاه در جریان است و این جوان نخبه شاهین شهری به علت این ماجراها مدتها در مشکلات و سختیهای زندگی دست و پنجه نرم مینماید و به همین علت وضعیت اشتغال وی با مشکلاتی مواجه گردیده است!


حال این پرونده ها جای سئوال ندارد که چرا یک عضو شورای شهر شاهین شهر باید این همه پرونده قضائی داشته باشد؟ چرا چنین کسی با این همه پرونده و بدهیهای مالی باید هوس عضویت در شورای شهر را داشته باشد؟ مگر در این شورای شهر چه خبر است که همه میل به خدمت به مردم این شهر را دارند؟ که حتی حق الناسهای بر گردن خویش را هم فراموش نموده و به فکر خدمت به مردم می افتند!


آیا این برای این شهر فرهیخته زشت نیست که از شهرهای اطراف با حکم جلب رئیس شورای شهر شاهین شهر به این شهر بیایند و قصد بازداشت وی در انظار عمومی را داشته باشند؟!


آیا کسانیکه با اطلاع و علم به پرونده های متعدد و آینده مبهم شخصی که امکان حضور وی در شورا را هم تحت الشعاع قرار می دهد، او را بر کرسی ریاست شورای شهر می نشانند فکر آبروی شاهین شهر را نمودند و از این آبروریزی بزرگ نمی هراسند  ؟!


 آیا آن عده اعضای شورای شهر که به خاطر اطلاع رسانیها و هشدارهای این سایت در مورد آن فرد، اقدام به جمع آوری امضا بر علیه این پایگاه عدالتخواهی نمودند تا صدای عدالت را خاموش نمایند ، فکر امروز و این آبروریزی بزرگ را می نمودند؟!
آیا آقایان مسئول این شهر که همه چیز را خوب جلوه می دهند و قصد بستن دهان عدالتخواهان را دارند که مبادا یک انتقاد به ساحت قدسی!!!! آقایان گردد، حاضرند برای حفظ آبروی مردم و شهر شاهین شهر در مقابل این افراد قرار گیرند و از حقوق مردم دفاع نمایند ؟!


آیا آقایان مسئول که اگر انتقادی به آنها گردد حاضرند با تمام توان و قوا به صحنه بیایند و از هر ارتباطی استفاده نمایند که با منتقدین برخورد گردد، حاضرند به خاطر مردم و آن جوان نخبه شاهین شهری هم به میدان بیایند و مشکلات وی را حل نمایند ؟


یا مصداق کلام امام حسین (ع) در خطبه منا می باشند که می فرماید: «شما نسبت به حق ضعفا و محرومین کوتاه آمده اید. این حقوق را نادیده گرفته اید و سکوت کرده اید اما هر چیز که فکر می کردید حق خودتان است مطالبه کردید. شما هر جا حق ضعفا و مستضعفین بود کوتاه آمدید و گفتید ان شاءالله خدا در آخرت جبران می کند اما هرجا منافع خودتان بود آن را به شدت مطالبه کردید و محکم ایستادید»!


البته هدف این نوشتار این نیست که چهره ای بسیار سیاه از رئیس شورای شهر نشان دهیم و اینطور القاء گردد که وی از تمام فضیلتهای انسانی محروم است، بلکه هدف از بیان این مطلب این است که بگوئیم کسی که دهها حق الناس بر گردن دارد چه لزومی دارد که به شورای شهر بیاید و بر ریاست آن هم تکیه بزند! شما قصد خدمت داری برو حقوقی که بر گردن داری پرداخت نما.
ما باید این را بدانیم که گرفتن مسئولیت در حکومت اسلامی بسیار سنگین است و کسی که این همه مشکلات دارد خودش نباید بر چنین مسئولیتی بنشیند! شاید بسیاری از مردم هم با هزاران بدهی و پرونده  قضائی درگیر باشند که این امر با کسی که بر مسند مسئولیت در حکومت اسلامی می نشیند، بسیار متفاوت است. وقتی در روایات داریم که «الناس علی دین ملوکهم - مردم بر دین حاکمان خویش می باشند». این روایت اوج سنگینی مسئولیت یک مسئول در حکومت اسلامی را مشخص می نماید. وقتی رئیس شورا حقوق یتیم را پرداخت ننماید این به تمام رفتار مردم جامعه سرریز می گردد و جامعه را دچار سقوط می نماید.


البته تا حدودی رئیس شورا بی تقصیر هم می باشد چون کسی که باید این مطالب را به مسئولین گوشزد نماید و در این موارد تکلیف عظیم خود یعنی امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهد ، رویه اش این است که تمام خطاها را ماست مالی نموده و مدام بگوید که مسئولین این شهر با هم بسیار روابط خوب دارند و بر همه چیز سرپوش میگذارد بنابراین از این بیشتر از رئیس شورا نباید توقع داشت... . به فرموده آیت الله مصباح : مگر ممکن است مؤمن از کسی بدگویی نکند؟ منافق است که می‌خواهد همه را داشته باشد. مؤمن باید قاطع باشد. باید موضع اسلامی داشته باشد؛ حامی دین باشد.
 

 

 

برچسب ها :
خسته
|
دوشنبه 5 آبان 1393 - ساعت : 22:47
چرا محکوم نميشه پس ? چرا این آدما تاوان پس نمیدن? چرا مسؤولین قضا کاری نمیکنند تا آتشی که این ظالمین ب دل ما زدند فروکش کند? نمیخوام ، نمیخوام باور کنم که نمک هم گندیده، نمیخوام باور کنم که دیگر اوضاع ایران همین است و من به عنوان جوان ایرانی محکومم به این ظلم...خستم میفهمی آقای مسؤول خسته خسته

ناشناس
|
دوشنبه 5 آبان 1393 - ساعت : 19:59
اینقدر گیر ندید به این ریس شورا آدم خوبی است

استاد
|
دوشنبه 28 مهر 1393 - ساعت : 20:22
تعداد واقعی نیروهای تازه وارد شده صدو هشتاد پنج نفرند اینقدر زیادند که کاری برای انهانیست بیکار میگروند حقوق مگیرند کویت اینجوری نیست

پاسخ ها
بهروز
|
پنج شنبه 1 آبان 1393 - ساعت : 11:15
فقط نمک می پاشی رو زخم آمار ندید بهتر اسنا که می دونی پروتر از این حرفان، ما بدونیم هم هزار تا دلیل و آیه قران میارن که فلانی ها باید استخدام می شدن، قران بزنه شون زمین ایشالله ، پسر من 5 سال رفت و اومد با مدرک لیسانس بهش می گفتن برو نظافت چی شو کار عیب نیست!!!!! به حق ماه محرم و خون امام حسین ع این محرم دیگه حتمی خدا تقاص ما رو ازشون بگیره.... اگر دل سوخته این اساتیدی؛ آمین یادت نره!
علی آ.
|
شنبه 26 مهر 1393 - ساعت : 17:22
به شهردار می گید به این آقا تذکر بده، خود شهردار از این آقا حرف شنوی داره، یکی از نظرات می گفت تا الان 150 نفر با سفارش و دخالت شورا استخدام شدن، یکی از دوستان من نظیر این آفای نخبه ای که در متن خبر گفته بودید اردیبهشت ماه معرفی نامه بنیاد نخبگان رو با رزومه اش که شاید یک کتاب می شد برد شهرداری، اول شهردار موافقت کرد و فرستادش به بخش مربوطه حتی شرح وظایف هم بهش دادند بعد یهو شهردار رزومه و نامه اش از بخش مربوطه گرفت و گفت نیاز نداریم حتی حاضر به ملاقات با این دوستم هم نشد و حتی از ارسال جواب کتبی نامه هم به بنیاد نخبگان امتناع کرد بعد یه نفر تو شهرداری واسطه شد گفت برو شورا کارت اونجا گیره اونا نذاشتن، دم شورا رو ببینی حله، اینه شهر و شهردار ما، چون دوستم هنوز حاضر نشده بره دم شورا رو ببینه کارش 5 ماهه معلقه ، اونوقت 150 نفر یا بیشتر با سفارش......، بابا چه فکری می کنید درخت از تنه کرم زده است. شهردار که می دونم مطالب رو می خونی جواب بده مردم قانع شن تو خدمتگذار اونایی؟!!!! فکر می کنین شهردار به قیمت استیضاح خودش از طرف شورای شهر میاد طرف حق رو بگیره و راه عدالت پیشه کنه، فکر کنم همه خوابیم داریم یه خواب بد می بینیم.....

شهروند بهترین شهر!!
|
شنبه 26 مهر 1393 - ساعت : 15:09
سلام
خیلی شهر با حالی داریم ، هر کی هر کاری می خواد میکنه و بعد میره در راس مدیریت شهر قرار می گیره و اونوقت امام جمعه میگه مسولین این شهر باهم خیلی خوبند!!! پس نتیجه میگیریم که همه چیز مرتبه و همه این گرفتاری ها تقصیر سایت عدالت خواهی است!! به همین دلیل شهردار میره از سایت شکایت میکنه که مشکلات شهر حل بشه!!.......!!

پاسخ ها
عمار
|
شنبه 26 مهر 1393 - ساعت : 16:18
داخل این شهر نه فسادی هست نه رشوه ای هست نه کم کاری هست نه اختلافی هست نه عدم احترام به ارباب رجوع هست نه رأی خریدن هست نه فقیری هست نه ریخت وپاش هست نه اسرافی هست نه دروغی هست !!! همه اش خوبی و صفا و وحدت و راستگوئی و .... هست ! فقط سایت عدالتخواهی هست که مشکل شهر هست که باید دهانش بسته شود تا آقایان به اعمال نیک خود با آرامش خاطر بپردازند !!!!!!!! وکسی مزاحم حسنات آقایان نگردد ، چون ممکن است تمرکز خود را از دست بدهند و تعداد اذکار و حسنات از دستشان برود
یامین پور
|
جمعه 25 مهر 1393 - ساعت : 20:43
داخل این شهر چه عجایبی وجود دارد اینها چه افتضاحاتی است . بابا خیلی ستمه !

ج.ن
|
جمعه 25 مهر 1393 - ساعت : 17:12
این صحبت آیت الله مصباح را من تا حالا نشنیده بودم ، خدا خیرتان بدهد من از سایت شما خیلی چیزها را یاد گرفتم و من خیلی با روحانیت موافق نبودم ولی الان فهمیدم باید بعضی از آنها را از بعضی دیگر تفکیک کرد و حالا می فهمم چرا خیلی از مسئولین با آیت الله مصباح خوب نیستند ، چون از آنها اسلام واقعی را می خواهد که برای آنها و منافعشان دشوار است و واقعا اسلام واقعی چقدر زیباست .

جوان
|
جمعه 25 مهر 1393 - ساعت : 08:44
آقا من حیرون ماندم که امام جمعه مدام میگه ما مسئولین با هم روبط حسنه داریم و خیلی با هم خوب هستیم ! انوقت آیت الله مصباح در آخر مطلب شما چنین صحبتی می فرماید ! امام جمعه با هر کسی که هر خلافی انجام دهد هیچ کاری ندارد و نهی از منکر را هم تعطیل نموده و فقط از نهی از منکر چسبیده به چهارتا بی حجاب که با فشار به نیروی انتظامی این کار انجام گیرد !
آخه مگه مسئولین نیاز به نهی از منکر ندارند !!!!!!!!!!!! به قول آیت الله مصباح مگه میشه انسان همه را داشته باشه !!!!!! با همه خوب باشه !!!!!!!! اگه با کسانی که مرتکب منکر هستند خوب هستی چرا با منتقدین خوب نیستی ؟! اگه کسی از شما انتقاد نمود چرا وحدت ایجاد نمی نمائی !!!؟؟؟

علیرضا
|
پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت : 23:56
ابتدا باید کلیه برنامه ها و بودجه های مربوط به کارهای فرهنگی در شهر را تعطیل کرد و روی برخی از مسئولین شهر کار فرهنگی کرد بعد بیاییم سراغ مردم .

پاسخ ها
ر.م
|
جمعه 25 مهر 1393 - ساعت : 17:00
واقعا گل گفتی ، اگه ما این کار را بکنیم و روی این برخی از مسئولین کار فرهنگی بکنیم و اینها را از لحاظ فکری رشد دهیم اون موقع است که خیلی از مشکلات شهر حل می شود ، آخه بعضی از اینها اسلام را چپکی یاد گرفته اند و حاضر نیستند سراغ یک عالم بروند و درست آن را یاد بگیرند .
رسول د
|
پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت : 15:20
آقای شهردار اگه شجاعت داری برو یک کلام به رئیس شورای شهر بگو چرا این کارها را انجام میدهی ؟ چرا حق و حقوق اون زن را نمی دهی ؟ چرا حق جوان نخبه شاهین شهری را ادا نمی نمائی ؟ چرا آبروی شاهین شهر را با این کارها در دیگر شهرها میبری ؟! نمیخواد از رئیس شورا شکایت نمائی اگر تو و مسئولین پشت پرده ات جرات دارید به مسئول هم رده خود تذکر زبانی بدهید نه اینکه اگه این سایت حرف حق زد شکایت نمائید ! ما از تو و امثال تو توقع شکایت نداریم ولی ای کاش اینقدر که برای زیر دستان و مردم شاخ و شونه میکشید یک جو هم برای مسئولین زبانتان به حرکت می افتاد !
شما مصداق صحبت و سخن امام حسین در خطبه منا که در این سایت درج شده هستید .

صبا
|
پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت : 09:42
خدایی پس کی می خواهند مسئولین محترم شهر کاری کنند; خدایی اگر من نوعی یکی تنها یکی از تخلفات این شخص را داشتم الان چه عکس العملی وحکمی داشتند????? چرا پس این بنده خدا هر روز داره تو شهر مقامش بالاتر میره????' خدایی عدل جمهوری اسلامی این نیست.....

طلبه
|
پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت : 02:26
این صحبت آیت الله مصباح که در آخر مطلب زده اید عجب صحبتی است ، تکلیف خیلی ها را روشن کرده است ، مخصوصا کسانی که می خواهند با همه تعامل داشته باشند .

فرهاد
|
پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت : 01:22
بیخودی وقت خود را تلف نکنید اینها کار خودشان را می کنند و خیلی خوب هم با یکدیگر تعامل دارند ، شما هم برید دنبال زندگی خودتان .

ناشناس
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 22:35
واقعا جای تاسف داره
ببینیم رییس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان چه برخوردی با این فرد میکنه و چه موضعی میگیره !

محمد
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 21:19
میگن حقوق شورای شهر حدود 2 میلیون تومان است . پس این اعضای شورای شهر با این همه بدهی و حق الناس چرا می آیند شورای شهر ؟؟؟

پاسخ ها
محمد
|
پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت : 07:21
حقوق پایه شون اینقدره اخوی
با حق کمیسیون هایی که دریافت می کنند، بعضی وقتا به چار تومن و یا بالاتر از اون هم می رسه
شاهین شهری دلسوز
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 18:05
همه مشکلات ما از زمانی شروع شد که برای اولین بار در شاهین شهر در زمان فرمانداری وقت یعنی آقای ج خرید و فروش رای و آوردن مردم از شهرها و روستاهای اطراف برای رای دادن به کاندیدای مورد نظر خودشون بود و فرماندار هم اطلاع داشت و برای اینکه خودش زیر سوال نره انتخابات را تایید کرد با این که می دونست روز انتخابات چه اوضاعی در شهر برپاست.
حالا هم داریم نتیجه کار آقای ج را می خوریم و متاسفانه این رویه ریشه دوانده است.

سرباز گمنام آقا
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 17:23
جناب آقای فرماندار
باسلام با توجه به اینکه همه میدونند شما یک نیروی انقلابی ، رزمنده و جانباز سرافراز هستید لطفا وارد میدان شوید و از آبروی شهرستان دفاع کنید ، در دوره های قبل که بعضی ها بدون کارت پایان خدمت شورای شهر و بعد هم رییس شورا شدند و الانم که ................من مطمئنم که شما از حقوق مردم دفاع میکنید و جلوی همه اتفاقات می استید همون طور که قبلا در صحنه حضور داشتید

پاسخ ها
ناشناس
|
پنج شنبه 24 مهر 1393 - ساعت : 07:49
موافقم
ه. ن
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 14:20
حالا که چند نفر از مسئولین این شهر پشت پرده بر علیه این سایت تبانی نموده اند و قصد دارند حنجره عدالت را ببندند ، شما هم حسابی افشاگری نمائید و آنچه تا به حال به خاطر حفظ آبروی برخی منتشر ننمودید،یا امید اصلاح آقایان را داشتید ، بیان نمائید تا قبل از اینکه اقدامی بتوانند انجام دهند مردم با حضور انقلابی خود اینها را از این شهر بریزند بیرون

سامان
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 11:00
آخه شورای شهری که خود میدونه داخلش چه خبر است ! چرا بر علیه این سایت امضا جمع می نمایند که بعد این سایت هم پشت پرده را بیشتر نمایان نماید .

م.ی
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 10:44
واقعیت اوضاع فرهنگی شهر را بیشتر باید در این موارد دید نه در نماز عید فطر و نماز جمعه و امثال این موارد .
وقتی انتخابات است و مردم قومیتی رای میدهند و فکر انتخاب اصلح نیستند نتیجه اش می شود این و مسئولین فرهنگی دلخوش به نماز عید فطر.
وقتی برخی کاندیداها برای رای آوردن هر کاری می کنند و کسی نیست جلوی آنها را بگیرد نتیجه اش می شود این و مسئولین فرهنگی دنبال تعامل با این افراد .
وقتی آقایان به جایی که در تایید صلاحیت ها با قدرت وارد میدان شوند و از روابط خود استفاده کنند و تلفن بزنند و نامه نگاری کنند این کار را نمی کنند و در برخورد با منتقدین همهء این کارها را می کنند و شکایت هم می کنند خوب نتیجه اش می شود این که در شورا ائتلافی رای می دهند و حاضر می شوند برای رای آوردن ائتلا فشان دست به هر کاری بزنند .
اصلا دیگر قبح این کارها ریخته شده و هیچ کس نمی گوید که افراد شورا باید بدون در نظر گرفتن ائتلاف و منافع بهترین فرد را برای ریاست شورا انتخاب کنند

ناشناس
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 09:45
لازم به یاداوری است که اگر کسانی از شورای شهر نمی باست می امدند تا ابتدا حق مردم ودیگران که به گردنشان است ادا نمایند خوشبینانه باید نیمی از انها بروند چون برای لفت لیس وبکار گیری اقوام واقارب امد ه اند صدو پنجاه نیروی جدید درشهردای طی چند ماه ان هم از اشنایان اقایان شاهداین مدعاستی

ناشناس
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 07:38
سلام به نظر من این مطلب بیشتر بر می گرده به تعیین صلاحیت ها و فرمانداری که چطور کسی که چندین پرونده این طرف و اون طرف داشته تعیین صلاحیت میشه که الان این افتضاح بالا بیاد . این مطالب را لطف کنید برای وزارت محترم کشور و شورای نگهبان ارسال کنید که مطالعه و ملاحظه بفرمایند چقدر نظارت کافی و وافی بوده و هیچ نفوذی هم وجود نداشته . موفق و در پناه حضرت حق باشید

محمد
|
چهارشنبه 23 مهر 1393 - ساعت : 07:37
از آقای ..... بپرسید که مقدمات تایید صلاحیت ایشون رو در هیات نظارت استان فراهم کرد!