امروز چهارشنبه 17 آذر 1400

تاریخ انتشار : یک شنبه 8 آبان 1390 - 00:00
70 درصد زباله ها در شاهين شهر بازيافت مي شوند
70 درصد زباله ها در شاهين شهر بازيافت مي شوند
حيدر علي ربيعي گفت: قبل از اجراي اين طرح 30 درصد زباله هاي جمع آوري شده بازيافت مي شدند اما، در حال حاضر اين رقم به 70 درصد رسيده است. وي افزود: بازيافت و تفکيک زباله از مبدا بيشترين نفع اين طرح است که حفظ محيط زيست را در پي دارد....

اجراي طرح جمع آوري زباله به صورت يک شب در ميان

70 درصد زباله ها در شاهين شهر بازيافت مي شوند

خبرگزاري موج - سرپرست حوزه خدمات شهري شهرداري شاهين شهر خبر از بازيافت دو برابري زباله ها پس از اجراي طرح جمع آوري يک شب در ميان زباله ها داد.

به گزارش خبرنگار موج از اصفهان، حيدر علي ربيعي گفت: قبل از اجراي اين طرح 30 درصد زباله هاي جمع آوري شده بازيافت مي شدند اما، در حال حاضر اين رقم به 70 درصد رسيده است.
وي افزود: بازيافت و تفکيک زباله از مبدا بيشترين نفع اين طرح است که حفظ محيط زيست را در پي دارد.
سرپرست حوزه خدمات شهري شهرداري شاهين شهر با بيان اينکه اجراي طرح جمع آوري زباله به صورت يک شب در ميان از 15 مهر ماه آغاز شده است، گفت: 80 درصد شهروندان شاهين شهري با مجريان اين طرح همکاري لازم داشته اند و 20 درصد باقي مانده به آپارتمان نشين ها و برخي محله هاي شهر بر مي گردد که احتمالا ً آگاهي نداشتن آنها از برنامه زمانبندي جمع آوري، عدم همکاريشان را به دنبال داشته است و پيش بيني مي شود که با مراجعه نيروهاي پسماند حوزه خدمات شهري و توجيه کردن شهروندان اين رقم به صفر برسد.
وي تأکيد کرد: به منظور حفظ بهداشت محيط زيست، لازم است تمامي شهروندان زباله هاي خود را رأس ساعت 10 شب خارج از منزل قرار دهند و جمع آوري زباله ها از رأس همان ساعت آغاز مي شود که با توجه به وسعت شهر اين اقدام در ساعت هاي متفاوتي در محله هاي مختلف به طول مي انجامد.
ربيعي گفت: مسلماً طي 2 هفته اجراي هر طرحي با موفقيت کامل رو به رو نمي شود و از شهروندان مي خواهيم با در نظر گرفتن فوايد طرح جمع آوري يک شب در ميان زباله که پاکيزگي بيشتر را پي دارد در اجراي آن مشارکت کنند و در توسعه شهر سهيم باشند.
وي بيان کرد: طي دو هفته گذشته شهروندان با ارسال پيامک به سامانه 30006910 انتقادات و پيشنهادهاي خود را اعلام کرده اند و در 56 مورد پيامک دريافت شده، 50 درصد تشکر، 30درصد سؤال و 20 درصد نقد اين طرح طرح شده است که به محض دريافت پيامک مسئولان مربوط با شماره مورد نظر تماس گرفته، مورد را پيگيري مي کنند.
سرپرست حوزه خدمات شهري شهرداري شاهين شهر اضافه کرد: برنامه ريزي جمع آوري زباله طبق روزهاي زوج و فرد ماه است که در روزهاي زوج مناطق شمال شهر و روزهاي فرد مناطق جنوب شهر زباله جمع آوري مي شود و از شهروندان مي خواهيم اين موضوع را با دقت بيشتري رعايت کنند.
ربيعي به مهد کودک ها و مدارس سطح شهر اشاره کرد و گفت : به زودي طي برنامه اي جمع آوري زباله در اين مراکز روزانه انجام خواهد شد.
وي ادامه داد: مخزن هاي 660 ليتري براي آپارتمان ها و محله هاي پر زباله و مخزن هاي 120 ليتري براي مشاغل پر زباله همچون ميوه فروشي ها در نظر گرفته شده است که با همکاري عزيزان در اجراي هر چه بهتر اين طرح تلاش خواهيم کرد.
سرپرست حوزه خدمات شهري شهرداري گفت: هزينه 750 ميليون توماني که با اجراي اين طرح صرفه جويي مي شود، در بخش هاي توسعه فضاي سبز، خريداري وسايل ورزشي، اسباب بازي پارکي، پروژه هاي عمراني و فرهنگي صرف خواهد شد.
ربيعي اظهار کرد: در صورتي که افرادي زباله هاي خود را در ساعات غير از برنامه زمانبندي خارج از منزل قرار دهند، باعث آلودگي محيط و نازيبا شدن چهره شهر مي شود و در اين رابطه با متخلفان، طبق ماده 16 قانون مديريت پسماند رفتار خواهد شد.
سرپرست حوزه خدمات شهري شهرداري شاهين شهر در پايان از تمامي شهرونداني که در ارائه بهتر خدمات و اجراي اين طرح همکاري کردند، تشکر کرد و ادامه داد: در طول 24 ساعت شبانه روز سامانه پيام شهروند 30006910 و شماره تماس 5226812 در اختيار شهروندان براي ارائه انتقاد، پيشنهاد يا سؤالاتي که در خصوص اين طرح پيش آمده است، قرار دارد.

برچسب ها :
سلمان
|
چهارشنبه 21 تیر 1396 - ساعت : 21:07
واقعا من قبل از اینکه بیام توی شاهین شهر تعریف و تمجید های زیادی در مورد شاهین شهر شنیده بودم ولی وقتی برای زندگی توی این شهر اومدم دیدم واقعا اینطور که میگن نیست.شهری که اکثر مردم هر چی آشغال باشه میندازن توی پیاده رو.اعلامیه چسبیده به دیوار .درو دیوار رو با رنگ اسپره ای پر از نوشته.واقعا اصلا فکر نمیکردم فرهنگ مردم شاهین شهر اینجور باشه