امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 24 شهریور 1393 - 22:12
اسامی خویشاوندان روحانی در دولت !
اسامی خویشاوندان روحانی در دولت !

در شرایطی که اصل شایسته سالاری در جمهوری اسلامی تثبیت و به یک مطالبه عمومی تبدیل شد اما در ادامه راه همواره بر یک مدار حرکت نشد، گاهی شایسته سالاری جای خود را با برخی مناسبات دیگر همچون نسبت های فامیلی عوض کرده است. 

 یکی از شعارهای خوب آقای روحانی در انتخابات 92 شایسته سالاری بود که نشان میداد ایشان نیز میخواهد در مسیر انقلاب قدم بردارد، اما پس از چندی خبرهای ناخوشایندی در زمینه انتصابات دولت به گوش رسید. در این گزارش به این انتصابات "فامیلی" به صورت گذرا پرداخته ایم.
 
-اولین انتصاب خانوادگی در دولت یازدهم حسین فریدون برادر رئیس جمهور است. فریدون که مدت ها بدون داشتن هیچ سمت رسمی در جلسات مهم دولت شرکت میکرد سرانجام با حکم حسن روحانی به عنوان دستیار ویژه رییس دولت انتخاب شد.
 
-اسماعیل سماوی خواهرزاده آقای روحانی است که در حال حاضر سه مسئولیت دولتی را همزمان برعهده دارد. این مسئولیت ها عبارتند از: سرپرست گروه مشاوران جوان، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور. 
 
-اما در این میان فقط خواهرزاده های رییس جمهور از این موقعیت بهره مند نبوده اند بلکه علی اصغر پیوندی پسر عمه آقای روحانی نیز اخیرا به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شده است.
 
-عبدالحسین فریدون نیز پسر عموی رییس دولت است که اخیرا سرپرستی دو عنوان کلیدی را در وزارت علوم در اختیار داشت که از آن کنار گذاشته شد: مدیرکل وزراتی علوم و آموزش عالی و سرپرست جدید مرکز جذب اعضای هیئت علمی این وزارتخانه.

 -امروز نیز یک انتصاب فامیلی دیگر در دولت تدبیر و امید رقم خورد، اسدالله وطنی شوهرخواهر رئیس جمهور به عنوان دبیر شورای عالی گزینش ریاست جمهوری معارفه می شود.

ده پست کلیدی برای فامیل ها در یکسال رکورد قابل توجهی می تواند باشد، باید متنظر ماند و دید که آیا در ماههای آینده این رکورد جابجا خواهد شد یا نه!؟

برچسب ها :
نیاز
|
پنج شنبه 17 تیر 1395 - ساعت : 21:24
به نام ملت
به کام دولت

ثانی
|
شنبه 19 مهر 1393 - ساعت : 11:58
چرا فامیل داداشش با خودش فرق میکنه؟
این کسانی را که نوشتید آیا مدرکی هم دارید که نشون بده فامیل آقای روحانی هستند یا مثل رییس جمهور محبوبتون فقط بگم بگم میکنید؟
افسوس به حالتون . شما که ادعای تقوا میکنید تقوا داشته باشید

پاسخ ها
ناشناس
|
چهارشنبه 4 اسفند 1395 - ساعت : 00:00
سوال میپرسی تهش هم تهمت میزنی و افسوس میخوری
نمیدونی غلط میکنی افسوس میخوری خخخخخ
رضا
|
پنج شنبه 17 مهر 1393 - ساعت : 12:50
سلام.اگر توانمند باشند نه اینکه اشکالی نداشته باشد ولی بهتر است اولویت را به بقیه بدهند.

هادی
|
شنبه 5 مهر 1393 - ساعت : 14:20
بالاخره یه سفره کوچیکی !!! پهنه میخواهند همه با هم یه لقمه ازاین سفره میل کنند.!!چه اشکالی داره .
مثل خاندان هاشمی رفسنجانی که یک گوشه این سفره به یک لقمه غذا قناعت کردند و دور همی دارند گذران عمر می کنند.

من
|
چهارشنبه 26 شهریور 1393 - ساعت : 08:33
سلام عزیزان
چرا از منطق هیچ صحبتی داخل این سایت نمیشه
چرا فامیل آدم اگه توانمند نباید رشد بکنه تازه در دولت آقای محمود احمدی نژاد هم می بایست از این قابلیت ها استفاده می شد که نشد
البته دو تفاوت عمده هست بین این دولت و دولت قبلی که حداقل منطقی ترند و آرام و بی دغدغه ولی دولت قبلی شما فقط دنبال بگم بگم بودید این طبیعی که هر مدیری اطرافیانش را برای کار خودش انتخاب کنه و قطعا یک مدیر بهتر از ما تشخیص میده

پاسخ ها
سید مرتضی
|
چهارشنبه 26 شهریور 1393 - ساعت : 20:13
تو از کجا فهمیدی فامیلهای روحانی توانمند هستند ؟! میشه بگی مدرک تحصیلی اونها چیست ؟! دولت قبل هم اگه اشتباه داشته انتقاد به او وارد است . ولی برای تو متاسفم که کار اشتباه را ماست مالی مینمائی ! تا امثال تو که زیاد هم هستند در این کشور هستند مسئولین هر کاری انجام میدهند و وضعیت اقتصادی هم همینطوری می مونه !!! خلایق هر چه لایق !
شهروند وظیفه شناس
|
چهارشنبه 26 شهریور 1393 - ساعت : 21:43
این نظر شماست /؟
ناشناس
|
سه شنبه 25 شهریور 1393 - ساعت : 02:00
بنازمت رئیس جمهور خوب می روفونی


ی.م
|
دوشنبه 24 شهریور 1393 - ساعت : 23:19
دور هم خوش میگذرونند .