امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 24 شهریور 1393 - 22:01
استاد اخلاقي كه با وجود كسالت، شخصا به عيادت يار شتافت؛
استاد اخلاقي كه با وجود كسالت، شخصا به عيادت يار شتافت؛

در یک هفته گذشته و پس از عمل جراحی رهبر معظم انقلاب، افراد زیادی از مقامات کشوری، لشگری، روحانیون، هنرمندان، ورزشکاران , ... به عیادت حضرت آقا رفتند و برای ایشان آرزوی سلامتی کردند, اما از جهاتی شاید خاص ترین فردی که به عیادت مقام معظم رهبری رفت حضرت ایت الله ناصری بودند.

آیت الله ناصری علی رغم این که می توانستند به وسیله تماس تلفنی و یا فرستادن نماینده ای به محضر آقا از ایشان عیادت و احوال پرسی کنند اما رنج سفر را به جان خود خریده و خود حضورا به عیادت آقا رفتند و با ایشان حال و احوال کردند.خاص بودن این ملاقات وقتی بیشتر به چشم می آید که به کسالت شخص آیت الله ناصری توجه شود. شدت کسالات اين استاد بزرگ اخلاق به حدی است که در برخی مواقع حتی جلسات ایشان در خود اصفهان نیز تعطیل می شود و اکنون و با وجود این کسالت ها دیدار حضوری از رهبر انقلاب را بر خود واجب دانسته و به حضور ایشان شتافتند.

 

آیت الله ناصری از علمای بزرگ اخلاق ایران و اصفهان هستند. ایشان در سال 1309 ش در دولت آباد اصفهان و در خانواده‌ای اهل زهد و تقوا به دنیا آمد. پدر وی حاج شیخ محمد باقر ناصری که از عالمان زاهد و وارسته بود، وی تحصیلات خود را ابتدا در دولت آباد آغاز کرد و سپس در حوزه علمیه اصفهان ادامه داد. و با مهاجرت پدرش به شهر نجف راهی آنجا شد. پس از برگشت پدر به ایران او همچنان به ادامه تحصیل در نجف پرداخت. اساتید وی مدرس افغانی، مجتبی لنکرانی، سید عبدالاعلی سبزواری، عبدالکریم کرونی اصفهانی، محمدحسین دهاقانی، صدرا بادکوبه‌ای، میرزا هاشم آملی، سید عبدالهادی شیرازی، سید روح‌الله خمینی، سید محمود شاهرودی، سید ابوالقاسم خویی بوده‌اند. وی با حسن صافی اصفهانی آشنایی نزدیک داشت.

وی علاوه بر علوم رسمی به بهره‌گیری علوم معنوی نزد محمد کوفی، سید محمد کشمیری، شیخ عباس قوچانی، سیدهاشم حداد و سید جمال‌الدین گلپایگانی پرداخت. همچنین با شخصیت‌های عرفانی و اخلاقی چون علامه طباطبایی، محمداسماعیل دولابی، حاج عبدالرضا گردعاوی، مولوی قندهاری، آشنایی و ارتباط داشت.

آیت‌الله ناصری دولت آبادی به امر استادش آیت‌الله سید محمد کشمیری به اصفهان بازگشت و گذشته از مجالس تدریس فقه و اصول و تفسیر قرآنی که سالیانی دراز در حوزه علمیّه این شهر اقامه نموده و تا کنون نیز ادامه دارد، به تربیت نفوس مستعدّ همّت گماشت. گذشته از جلسات درس اخلاق وی که در مدارس علمیّه این شهر برگزار می‌شود، نماز جماعت و مجالس وعظ و سخنرانی او در مسجد کمرزرین اصفهان برقرار است.حضرت آیت الله ناصری را را می توان یکی از منابع فیوضات دانست به نحوی که هر ساله و در تمام ظهرهای ماه مبارک رمضان, محفل بزرگ سخنرانی ایشان برپاست و سیل مردم علاقه مندان از پیر و جوان گرفته تا بازاری و دانشجو و کارمند از سخنان لطیف ایشان بهره مند می شوند. اوج اين لطافت زماني رخ مي نماياند كه لحن صداي آيت الله براي چندمين بار در يك سخنراني ناگهان تغيير مي كند و اشك هاي شوق بر گونه ها روان مي شود، اينجاست كه مستمعين مي فهمند قرار است در مورد وجود نازنين حضرت بقية الله صحبت كنند! اين ارتباط قلبي و شوق روحي آيت الله ناصري با امام زمان( عجل الله تعالي فرجه الشريف) سبب شده است تا اينگونه به عيادت نايب حجت خدا بشتابند.


انس و ارتباط خاص آیت الله ناصری با حضرت آیت الله بهجت زبانزد خاص و عام است و اغلب در سفرهای ماهیانه به قم به دیدار آیت‌الله بهجت می‌رفتند، بطوری که پسر آیت الله بهجت در توصیف رابطه این دو بزرگوار گفته اند: «هیج کس مثل ایشان با آیت‌الله بهجت نشست صمیمانه ندارند.»

از برخورد صمیمانه و خاص ایشان با مردم, ذکر همین نکته کفایت می کند, که اکثر مواقع درب منزل ایشان به روی مردمی که مشکلات و سوالات خاص دارند باز است و درصدد هستند تا توسط روحیه معنوی خاص آیت الله ناصری, روحشان صیقل داده شود...

گفتنی است آیت الله ناصری دولت آبادی از علمای برجسته اصفهان جمعه بعد از ظهر با حضور در بیمارستان محل بستری رهبر معظم انقلاب، از حضرت آیت الله خامنه‌ای عیادت و برای بهبود و سلامتی و افزایش توفیقات ایشان دعا کرد.

منبع : رویش
 

برچسب ها :
هادی
|
پنج شنبه 2 بهمن 1393 - ساعت : 09:11
آنان که خاک رابایک نظرکیمیاکنند،آیاشودکه گوشه چشمی.....اللهم احفظ قائداناامام خامنه ای

مرصاد
|
سه شنبه 25 شهریور 1393 - ساعت : 00:44
انی سلم لمن سالمکم خامنه ای و حرب لمن حاربکم خامنه ای

حسین
|
دوشنبه 24 شهریور 1393 - ساعت : 23:36
خدا رهبر عزیزمان و این علما را برای ما نگه دارد .