امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 10 شهریور 1393 - 19:39
پاسخی به جریان تشیع تکفیری در شاهین شهر (2)
پاسخی به جریان تشیع تکفیری در شاهین شهر (2)

همانطور که در مطلب ( پاسخی به جریان تشیع تکفیری در شاهین شهر 1) قول داده بودیم قرار بر این شد که به شبهات این جریان تکفیری بپردازیم .
یکی از اشکالاتی که سر دسته این جریان در شاهین شهر  ایراد می نماید این است که چرا رهبر انقلاب علنی نمی گوید فلان آقا ( سید صادق شیرازی ) مشکل دارد !
متاسفانه دور بودن از گفتمان رهبری و توجه به تمایلات نفسانی باعث میگردد که یک شخص ، رهبر یک جامعه را آنقدر پائین بیاورد که رهبری را موظف بداند در هر مسئله ای وارد میدان گردد و جلوی فلان شخص جامعه موضعگیری نماید . برای پاسخ به این اشکال کودکانه ، سخنان خود رهبری پاسخگوی این اشکال است .

 

رهبر معظم انقلاب در مرداد ماه سال 93 در جمع دانشجویان فرمودند : (( این‌‌جور نیست که شما باید منتظر بمانید، ببینید که رهبرى درباره‌‌ى فلان شخص، یا فلان حرکت، یا فلان عمل، یا فلان سیاست چه موضعى اتخاذ میکند که بر اساس آن، شما هم موضع‌‌گیرى کنید؛ نه، اینکه کارها را قفل خواهد کرد. رهبرى وظایفى دارد، آن وظایف را اگر خداى متعال به او کمک کند و توفیق بدهد، عمل خواهد کرد؛ شما هم وظایفى دارید؛ به صحنه نگاه کنید، تصمیم‌‌گیرى کنید.))
 

همانطور که رهبرمعظم انقلاب اشاره فرمودند در مورد جریانها و اشخاص با توجه به صحبتهای ایشان و اصول و کلیاتی که بیان می دارند ما موظف به موضعگیری هستیم . اگر شما رهبر انقلاب را قبول دارید ، اولا ایشان صدها سخنرانی واضح در این مورد دارند و دیگر نیازی به اسم آوردن نیست . دوما مگر شما تا چندی پیش به صورت علنی به لعن عایشه نمی پرداختید ولی پس از فتوای رهبری مبنی بر حرام بودن و فشار برخی مجبور به حذف توهینها شدید ! این مورد نشان نمی دهد که چقدر شما از منویات  ولایت دور هستید که تا رهبری نسبت به هر موضوعی ورود پیدا ننماید و مصداقا مشخص ننماید شما متوجه آن امر نمی شوید در حالیکه با نگاه به سیره ائمه و کنکاش در روایات این رفتار کاملا مشخص و روشن می باشد و نیاز نیست در هر مطلبی رهبری وارد عمل گردد !
 

حال که خود را مطیع رهبری می دانید گوشه ای کوچک از بیانات ایشان در این 3 سال گذشته را یادآور می شویم تا مشخص گردد شما چقدر از ولایت تبعیت دارید . حضرت آقا در سه سال اخیر بیش از 50 بار بر این قضیه تاکید کرده اند که می توان از تعدد هشدارهای آقا ، عمق خطری که جهان اسلام را در برهه کنونی تهدید می کند را دریافت نمود .
 

ایشان در فروردین امسال در جمع مداحان اهل البیت فرمودند :  (( در جلسات نباید کینه‌ورزی‌های مذهبی را زیاد کرد؛ این را چقدر باید تکرار کرد؟ بارها تکرار کرده‌ایم؛ بعضی حاضر نیستند [گوش کنند]. شما اگر بخواهید آن کسی را که موافق مذهب شما نیست و عقیده‌ی حقّ شما را قبول ندارد هدایت کنید، چه کار میکنید؟ اوّل شروع میکنید به مقدّسات او بدگویی کردن و دشنام دادن؟ اینکه بکلّی او را از شما دور خواهد کرد و امید هدایت او را به صفر خواهد رساند. راه این کار این نیست.))
 

آقائی که مدعی جذب فرق مختلف اسلام هستی ، وقتی به مقدسات آنها توهین مینمائی چطور مدعی جذب آنها هستی در حالیکه به فرموده رهبر اینکار امکان هدایت وی را صفر مینماید ! به نظر شما این افرادی که به فرموده رهبر حاضر نیستند توصیه های ایشان راگوش نمایند چه کسانی هستند ؟! به غیر از جریانهای همانند شما در بسیاری از شهرهاست !
 

رهبرمعظم انقلاب در مهرماه 92 فرمودند : ((  اینجانب همچون بسیاری از علمای اسلام و دلسوزان امّت اسلامی بار دیگر اعلام میكنم كه هر گفته و عملی كه موجب برافروختن آتش اختلاف میان مسلمانان شود و نیز اهانت به مقدّسات هر یك از گروه‌های مسلمان یا تكفیر یكی از مذاهب اسلامی، خدمت به اردوگاه كفر و شرك و خیانت به اسلام و حرام شرعی است.))
سخن از این واضح تر می شود که ایشان به صورت مطلق می فرمایند هر گفته و عملی که باعث اختلاف شود حرام است ! آیا گفتن به کوریه چشم هرچی حرام زاده ی عمری دوسته اشهدان علیا ولی الله در راستای فرامین رهبری است ! جالب این است که رئیس این هیئت می گوید این لعن است و توهین نیست ! کجای سیره ائمه و مراجع تقلید نامیدن حرام زاده عمری معنای لعن میدهد !!! کجای زیارت عاشورا که حدیث قدسی و از سوی خداوند است ، به این صورت لعن نموده است ؟! اگر این فرقه همین طور جلو رود نعوذ بالله چند روز دیگر خداوند را هم متهم می نمایند که چرا  اَللَّهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَأْ بِهِ اَوَّلاً ثُمَّ الثَّانِىَ وَالثَّالِثَ والرَّابِعَ گفته ای و خداوند را هم نعوذ بالله به دوستی با دشمنان اهل ابیت متهم نمایند ؟!

 

رهبر معظم انقلاب در شهریور 92 فرمودند : (( از یک طرف گروه‌های تکفیری را به راه می‌اندازند که نه فقط شیعه را تکفیر کنند، بلکه بسیاری از فِرق اهل سنّت را هم تکفیر کنند؛ از آن طرف هم یک عدّه مزدور را به راه بیندازند که برای این آتش هیزم فراهم کنند، بنزین روی آتش بریزند؛ که می‌بینید، میشنوید، یا خبر دارید. وسائل ارتباط جمعی و رسانه در اختیار اینها میگذارند؛ در کجا؟ در آمریکا! در کجا؟ در لندن! آن تشیّعی که از لندن و از آمریکا بخواهد برای دنیا پخش بشود، آن تشیّع به درد شیعه نمیخورد.))
آقای با بصیرت کدام مرجعی از وسائل جمعی و رسانه در لندن و آمریکا برخوردار است  ؟! به غیر از صادق شیرازی ، آیا کس دیگری هست ؟ حتما رهبر باید بگوید صادق شیرازی که تو متوجه شوی ؟ که میگوئی اگر رهبر میخواست مثل هاشمی رفسنجانی اسم می آورد که این بابا مشکل دارد ؟! تو اگر بصیرت داشتی متوجه میشدی که قبل از این سخنرانی و اسم آوردن از هاشمی ، رهبری بدون اسم هزاران بار او را در سالهای قبل زیر سئوال برده بود .

 

رهبر معظم انقلاب در خرداد 92 فرمودند : (( هر حنجرهای و زبانی که ملتهای مسلمان را، مذاهب اسلامی را، طوایف گوناگون اسلامی را به دشمنی با یکدیگر تحریک کند و عصبیتها را علیه یکدیگر تحریک کند، ناطق من الشیطان است.))
 

رهبری در اردیبهشت 92 در دیدار با مداحان فرمودند : ((  شما از حنجره استفاده میکنید، که نعمت خدا است؛ از لحن و آهنگ استفاده میکنید، که نعمت خدا است؛ ...اینها را در خدمت چه قرار میدهید؟ در خدمت معرفت‌افزائی. اگر در خدمت اختلاف‌افکنی واقع شد، اگر در خدمت تحریک عصبیتهائی قرار گرفت که امروز به خاطر این عصبیتها، متعصبین لجوج در نقاطی از دنیا بیست تا، سی تا سر میبُرند، این استفاده، استفاده‌ی بدی است؛ این را خیلی مراقب باشید.
 شما اینجا یک شعری بخوانید، امروز هم که ویدئو و اینترنت و وسائل گوناگون انتقال پیام وجود دارد؛ عکس و تفصیلات آن برود در فلان نقطه، چهار تا آدم جاهلِ متعصب را تحریک کند، بیندازد به جان یک مشت زن و بچه‌ی بی‌گناه، خون اینها را بریزد. مراقب این چیزها باشید.اینکه بنده این همه اصرار میکنم، تأکید میکنم برای اینکه اختلافات مذهبی و طایفه‌ای  را کمرنگ کنید، برای این است. کسی خیال نکند که اگر ما بخواهیم نعمت این عشقی که دلهای مردم ما را بحمداللّه پر کرده و مالامال از محبت اهل‌بیت است، شکرگزاری کنیم و این عواطف را تحریک کنیم، راهش آن است؛ نه، اشتباه است.اختلاف‌افکنی یا تحریک عصبیتهای اختلاف‌افکن، مصلحت نیست؛ نه امروز مصلحت است، نه زمان امام صادق (علیه‌السّلام) مصلحت بود؛ آنها هم جلویش را گرفتند. بعضی از افراد سطحی‌نگر به این مسئله توجه ندارند.
))

 

آقای عبدالحسین ! آیا از این سخن واضح تر وجود دارد که رهبری به توئی که خود را مداح اهل البیت میدانی فرمود که از رفتار تفرقه افکنانه ات جلوگیری نمایی ! ایشان می فرمایند این رفتارها در زمان امام صادق هم جلوگیری میشد ولی به قول رهبر برخی افراد سطحی نگر با تفسیر چند روایت به این مسائل توجه ندارند .
 

رهبر معظم انقلاب در بهمن 91 فرمودند: ((من کسی را متهم نمیکنم به این که عالماً و عامداً دارد نقشهی دشمن را انجام میدهد، اما به طور قطع و یقین میگویم: هر حرکت اختلافی، به هر شکلی، در میان ملتهای مسلمان، یا در درون یک کشور میان افراد آن کشور، بازی کردن در زمینی است که دشمن آن زمین را تعیین کرده است؛ کمک به دشمن است.))
رهبر معظم انقلاب در مرداد 91 فرمودند : ((یک گوینده‌ی نادان، غافل یا مغرضی روی منبر نسبت به مقدسات اهل سنت حرف مهمل و بدی بزند؛ این را نوار کنند، سی دی کنند، بروند اینجا آنجا پخش کنند، بگویند ببینید آقا! این شیعه است. این را به او بدبین کنند، او را به این بدبین کنند. این معنایش چیست؟ و تذهب ریحکم یعنی چه؟ یعنی همین دیگر.))

 

مسئول هیئت  بیت الزهرا ! تو جزء کدام دسته ای نادان یا غافل یا مغرض ؟! که مدام از روی منبر به مقدسات اهل سنت اهانت مینمائی !
 

رهبرمعظم  انقلاب در مهر ماه 92 فرمودند : (( الان دلار های نفتی دارد یک جاهایی صرف می شود ، بنده خبر دارم اطلاع دارم ، به یک گوینده ی به اصطلاح شیعی پول می دهند که در تلوزیون ، به نام شیعه  ام المومنین عایشه را متهم کند ، قذف کند ، اهانت کند .))
ایشان همچنین در شهریور 90 فرمودند : ((آنها که آتش تفرقه‌ی مذهبی را با تکفیر این و آن دامن میزنند، اگر خودشان هم ندانند، مزدور و عمله‌ی شیطانند.))

 

و سخن آخر با مسئول هیئت بیت الزهرا از زبان رهبرمعظم انقلاب ( دی ماه 85 )  : ((آن کسانی که بدون فهم، فهم حقیقت، بدون تقوا، جمعیت عظیمی از مسلمانان را از دین خارج می‌دانند، خارج می‌کنند، تکفیر می‌کنند این گروه‌های تکفیریِ نادان - حقیقتاً مناسب‌ترین صفت برای اینها نادانی است، اگرچه در آنها خباثت هم هست، اما جهالت مهمترین خصوصیت اینهاست - اینها را بایستی ما تا آنجایی که می‌توانیم، ارشاد کنیم؛ مردم را از اینها بترسانیم.))
 

اینها گوشهای بسیار محدود از بیانات صریح و واضح رهبر انقلاب بود که اگر می خواستیم تمام سخنان ایشان را بیاوریم خود یک کتاب مجزا میگردید . حال کسی که مدعی است من رهبری را قبول دارم اگر به این سخنان عمل ننماید دو حالت بیشتر ندارد یا دروغگو است و یا منافق !
این مطلب ادامه دارد .

برچسب ها :
عرفان
|
جمعه 14 شهریور 1393 - ساعت : 22:18
این رئیسشان مدام از سوابق خود می گوید که من فلان نمودم و فلان نمودم . آخه تو اگه ولایت پذیری داری از رهبری ، به این صحبتهای واضح عمل کن . رهبر علنا داره میگه در جلسات این کارها را انجام ندهید این بابا دوباره از خودش اجتهاد مینماید

توانا
|
پنج شنبه 13 شهریور 1393 - ساعت : 10:28
صحبتهای رهبری باید ملاک اعمال ما باشد نه اینکه هر جا سخنان رهبر با سلیقه ما نخواند با آن مخالفت نمود . هیئت بیت الزهرا بهتر است به صحبتهای رهبری بازگردند

بچه های بیت الزهرا
|
چهارشنبه 12 شهریور 1393 - ساعت : 14:45
خدائیش من نمی دونستم رهبر در این مورد اینقدر بیانات دارد . و خدایئش نمی دونستم رهبر توهین به مقدسات اهل سنت را حرام می داند .

سروش
|
سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت : 23:25
عالی بود . معلومه بچه های بیت الزهرا هم از سخنان رهبر قانع شده اند و دیگر حرفی برای بیان ندارند که دیگر نظر نگذاشته اند . خدا را شکر که اعضای هیئت از دام مسئولینش خلاص شدند

فاطمه السادات
|
سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت : 18:58
من برام یه سئوال ایجاد شده ؟ رهبر که این همه سخنان مبین و واضحی پیرامون این حرکات بیان نموده است ، و فرموده این کارها حرام شرعی است چرا مسئولین با این هیئت برخورد نمی نمایند ؟ یکی من را روشنا کند

پاسخ ها
حسین
|
چهارشنبه 12 شهریور 1393 - ساعت : 22:18
بعضی از مسئولین فقط با کسانی برخورد می کنند که به آنها انتقاد می کنند و ضربه به میزشان می زنند و برای آنها میز مهم است نه اسلام و ائمه و رهبری و معنای وحدت این است که ما با مسئولین وحدت داشته باشیم نه با مسلمانان جهان .
ناشناس
|
پنج شنبه 13 شهریور 1393 - ساعت : 10:12
ان شاء الله
ارسلان
|
سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت : 17:09
صحبتهای واضح رهبری حجت را تمام نمود از هیئت بیت الزهرا تقاضا دارم از مردم و رهبری با صدور بیانیه ای رسما عذرخواهی نمایند .مطمئننا مردم و رهبری هم توبه آنها را خواهند پذیرفت

موسوی
|
سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت : 03:33
عالی بود و از سخنان رهبری استفاده نمودم . اگر بیت الزهرا هم رهبری را قبول دارند این سخنان خیلی واضحی بود و باید از عملکرد خودشان دست بر دارند . برای هدایتشان دعا کنید .

ردانی
|
سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت : 01:43
احسنت . خیلی عالی بود . به این میگویند نقد عالمانه .از شما توقع این بود و باید زودتر از این اینطوری نقد می نمودید ! جمع آوری سخنان رهبری در این مورد یک کار علمی خوب و جامع بود . که فصل الخطاب و مبین حجت است . اگر میشود نقدها همیشه به همین صورت باشد

سيد محسن
|
سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت : 01:02
با خواندن اين مقاله ناخود آگاه به ياد سخنراني علامه ي شهيد مطهري كه ظاهرا در محرم ايراد شده بود افتادم. ايشان فرمودند (نقل به مضمون) : { شمري كه زمان امام حسين (ع) بود مرده است. بايد شمر امروز را شناخت و با آن مبارزه كرد.... شمر امروز نخست وزير اسرائيل است}
دو نكته ي قابل توجه در اين جملات نهفته است :
1- شمر از آن دسته از دشمنان اهل بيت است كه در زيارت عاشورا به صورت كاملا واضح و مشخص لعن شده و جزء مقدسات اهل سنت هم نيست. و با وجودي كه لعن كردن شمر باعث بروز اختلافات بين شيعه و سني نمي شود باز هم علامه مطهري اين موضوع را كه مسلمانان ، دشمن امروز و حي و حاضر اسلام و اهل بيت را نشناسند و با او مبارزه نكنند و فقط بنشينند و دست روي دست بگذارند و به لعن دشمن 1400 سال پيش ائمه بپردازن را شديدا نكوهش مي كند.
2- ممكن است كساني بگويند لعن دشمنان اهل بيت از مصاديق بارز تبري محسوب مي شود و مخصوصا شمر كه جزء موارد محترم نزد اهل تسنن هم نيست اما بايد بدانيم كه لعن دشمنان اهل بيت در حوزه ي تبري قدمي بسيار كوچك محسوب مي شود. قدم بزرگتر و اساسي تر آن است كه دشمنان امروزي آنها را بشناسيم و با مبارزه ي با آنها در حوزه ي عمل هم از دشمنان اهل بيت تبري جوييم. و الا اگر تمام مسلمانان عالم در جايي جمع شوند و شبانه روز فقط دشمنان ائمه را لعن كنند كوچكترين گره اي از مشكلات مسلمانان باز نمي شود و كوچكتريت توطئه اي هم از دشمنان خنثي نمي شود و چنين تبري هم در روز قيامت كوچكترين اجري ندارد.

پاسخ ها
احسان
|
سه شنبه 11 شهریور 1393 - ساعت : 23:21
مطلب قشنگی بود. نکات دقیق و جالب .
جوادی
|
دوشنبه 10 شهریور 1393 - ساعت : 23:39
⛔تذکر مهم⛔