امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 مرداد 1393 - 16:13
وزارت اطلاعات با فرقه شیرازی در چهار شهر برخورد نمود
وزارت اطلاعات با فرقه شیرازی در چهار شهر برخورد نمود

وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از تعطیلی تعدادی از دفاتر شبکه های ماهواره‌ای غیر قانونی در کشور خبر داد. اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) دفاتر تولید تعدادی از شبکه‌های ماهواره‌ای که در چهار استان کشور به طور مخفیانه و غیرقانونی در راستای ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام وتخریب وجهه تشیع فعالیت می‌کردند، شناسایی گردیده وبا حکم قضایی تعطیل و عوامل آنها بازداشت شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: "برخی از این شبکه های ماهواره‌ای که مرکز پخش آنها در انگلیس و امریکاست توسط این دفاتر و عوامل آن در استانهای قم، اصفهان، تهران و خراسان‌رضوی به پشتیبانی از برنامه‌های اختلاف‌افکنانه در جهان اسلام مبادرت می‌کردند.

بر اساس این گزارش، این شبکه‌ها در راستای اهداف برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و تأمین اهداف استکبار جهانی فعالیت نموده و در جهت مخدوش نمودن وحدت و مصالح جهان اسلام در پوشش برنامه های مذهبی و شعائر اسلامی فعالیت می‌کردند.

اختلاف افکنی بین پیروان مذاهب اسلامی از طریق توهین و افترا به مقدسات آن‌ها، اهانت به علمای جهان اسلام‌، اعلام هفته برائت در مقابل هفته وحدت‌، تبلیغ و ترویج سبک‌های غلط‌،‌ خرافی و خشن عزاداری‌‌، محور و رویکرد اصلی برنامه‌های تولیدی این دفاتر بوده است."

 انتشار خبر فوق برای افرادی که نسبت به این شبکه ها اطلاعاتی کمی دارند، شاید گنگ و مبهم به نظر برسد اما رصدکنندگان اقدامات "عمامه های انگلیسی" و "شیعه لندنی" به خوبی می توانند به نقطه سیبل این اقدام قاطع دستگاه امنیتی پی ببرند.

این تحلیل زمانی به واقعیت نزدیکتر می شود که در خبر وزارت اطلاعات، اختلاف افکنی بین پیروان مذاهب اسلامی از طریق توهین و افترا به مقدسات آنها، اهانت به علمای جهان اسلام، اعلام هفته برائت در مقابل هفته وحدت، تبلیغ و ترویج سبک های غلط، خرافی و خشن عزاداری، محور و رویکرد اصلی برنامه های تولیدی این دفاتر عنوان شده است.

باتوجه به کدهای فوق، مهمترین گزینه ای که در دسترس هست، برخورد دقیق سیستم اطلاعاتی کشور با فرقه شیرازیه است که در ادامه به برخی مسایل پیرامون آنها اشاراتی می شود.

 


رییس این فرقه که همینک در قم ساکن است، به صورت مستقیم و غیرمستقیم مدیریت، نظارت و هدایت و همسویی با دهها شبکه ماهواره ای را برعهده دارد که لیستی از آنها بدین قرار است:

- شبکه ماهواره اي الأنوار 1 و 2
- أنوار الحسين
- امام حسين 1 و 2 و 3
- الزهراء
- المهدي
- امام صادق
- حضرت خديجه
- مرجعيت
- أباالفضل العباس
- ظهور
- امام زمان
- العقيلة
- سلام 1 و 2
- بقيع
- فدک
- اهل بیت

در شبکه های فوق که بعضا با صراحت خود را مرید و مقلد صادق شیرازی معرفی کرده اند، بارها به مقدسات اسلامی، امام خمینی(ره)، امام خامنه ای، مراجع بزرگواری همچون آیات عظام بهجت و مکارم شیرازی و... و مقدسات برادران اهل تسنن توهین آشکار صورت گرفته است.

گردانندگان این شبکه ها که در ابتدای کار اعلام کرده بودند رسانه های آنان فقط به اهل بیت(ع) اختصاص دارد و هرگز وارد فاز سیاسی نخواهد شد، در ادامه، تندترین مواضع سیاسی، البته در تقابل با انقلاب اسلامی، را در دستور کار خود قرار دادند به نحوی که برخی از مدیران آن، از BBC و VOA سردرآوردند.

این درحالی است که اجتهاد مرجع خودخوانده این فرقه از سوی مراجع بزرگوار قدیم و جدید بارها رد شده که از جمله آنها، سند ذیل منتسب به آیت الله العظمی خوئی است:

 


پیرامون برخی مجریان شبکه های فوق که با لباس روحانیت مقال دوربین حاضر می شوند، نیز حرف و حدیث بسیاری مطرح است که در این مقال نمی گنجد.

همچنین برخی سایت های خبری که با عنوان "شیعه" بزرگنمایی شده اند، نیز در راستای ترویج تفکرات اختلاف افکن این فرقه فعالیت می کنند. در این سایت ها که ظاهرا با عنوان "شیعه" و اخبار مربوط به شیعیان فعالیت می کنند، خبرهای فرقه شیرازیه و مرجع خودخوانده آنها جایگاه ثابتی پیدا کرده اند.

در کنار این مساله، بحث تامین هزینه برخی هیات های مذهبی در ایران نیز از جمله مسایلی است که طی مدت اخیر بحث برانگیز شده، تا جایی که حاج مهدی سلحشور، مداح معروف کشورمان، در سخنانی دردمندانه گفت: "اسناد محکمی وجود دارد که انگلیس خبیث با تنها سه چهار واسطه دارد پول خرج می کند در هیئت ها، به منبر امام حسین قسم حتی خبرش را دارم که به چه واسطه هایی این پول از کازینودارهای انگلیسی به دست اینها می رسد".

بر همین اساس، در فضای مجازی تصاویری از چند مداحان و روحانی جوان که دارای حاشیه های بسیاری هستند، در حضور رییس این فرقه و یا در کنارعکس وی منتشر شده که بنا به دلایلی از بازنشر آنها معذوریم.

تلاش های این فرقه برای قرارگرفتن در کانون توجهات به شکلی است که مسایل ردشده توسط علمای بزرگوار و مراجع عظام در راستای تاکید بر حفظ وحدت میان مذاهب اسلامی، از سوی اینان تبلیغ می شود که از جمله آنها، بحث قمه زنی، برائت آشکار و علنی نسبت به مقدسات اهل تسنن و... است.

فرقه شیرازیه که تلاش می کند در عراق و از میان برخی شیعیان افراطی برای خود پایگاهی دست و پا کند، در جنگ اخیر تروریست ها با ملت مظلوم این کشور که به کشته شدن صدها شیعه و سنی عراقی منجر شده است، سکوت مرگباری اتخاذ کرده و تنها برای خالی نبودن عریضه، مدتی بعد از جنایات تکفیری های داعش، بیانیه ای در محکومیت ظاهری آنان منتشر کردند.

این فرقه در قبال مساله فلسطین و رفتار ضدانسانی رژیم کودک کشی اسراییلی علیه مردم مظلوم غزه نه تنها سکوت کرده، بلکه به صورت زیرزمینی و از طریق فضای مجازی در تلاش است تا با پررنگ کردن مرزهای اعتقادی میان شیعه و سنی، تلویحا از کشتار مردم غزه حمایت غیرمستقیم می کنند.


امام خامنه ای پیرامون "شیعه لندنی" به صراحت فرمودند: "از یک طرف گروه‌های تکفیری را به راه می‌اندازند که نه فقط شیعه را تکفیر کنند، بلکه بسیاری از فِرق اهل سنّت را هم تکفیر کنند؛ از آن طرف هم یک عدّه مزدور را به راه بیندازند که برای این آتش هیمه فراهم کنند، بنزین روی آتش بریزند؛ که می‌بینید، می شنوید یا خبر دارید. وسائل ارتباط جمعی و رسانه در اختیار اینها می گذارند؛ در کجا؟ در آمریکا! در کجا؟ در لندن! آن تشیّعی که از لندن و از آمریکا بخواهد برای دنیا پخش بشود، آن تشیّع به درد شیعه نمی خورد".

با این حساب، اقدام هوشمندانه و قاطع وزارت اطلاعات در برخورد با مراکز سازماندهی برنامه های ماهواره ای این فرقه که آن روی سکه تکفیری ها در عراق و سوریه به حساب می آیند، قابل تقدیر است. امید آنکه این روند تا خنثی شدن تمام توطئه های این فرقه لندنی و جلوگیری از بسط و گسترش تفکرات تکفیری آنان ادامه پیدا کند. و همچنین در شاهین شهر هم با عناصر آنها برخورد قاطع صورت گیرد .

 

برچسب ها :
ناشناس
|
دوشنبه 20 مرداد 1393 - ساعت : 11:54
برادران عزیز اطلاعات درشاهین شهر خودمان در ختنه های چوبی تبلیغ بهاییت میکنند آنجا هم نیاز به قدوم مبارک شما سربازان گمنام دارد

مرتضی
|
دوشنبه 20 مرداد 1393 - ساعت : 02:10
خوبه اجتهاد ندارند وگرنه خدا باید به دادمان می رسید !!!!

طلبه
|
دوشنبه 20 مرداد 1393 - ساعت : 00:05
آیا دادگاه ویژه روحانیت قم در این مسئله ورود کرده یا هنوز کاری نکرده ؟ - برای عدالتخواهان در قبل از نوروز که خیلی سریع و قاطع وارد شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حسین
|
یک شنبه 19 مرداد 1393 - ساعت : 16:57
خیلی این اقدام خوب بود ولی ای کاش زودتر انجام می شد تا هزینهء کمتری داده می شد .

م . ر
|
یک شنبه 19 مرداد 1393 - ساعت : 16:27
تکلیف صادق شیرازی چه شد ؟ آیا او را هم بازداشت کردند ؟

پاسخ ها
ناشناس
|
سه شنبه 25 شهریور 1393 - ساعت : 10:19
از سربازان گمنام امام زمان میخوام فتنه رو از سرچشمه بخشکانند، خود صادق شیرازی رو دستگیر و به مقامات قضایی تحویل بدن که اینهمه ،آدمای خوب رو گمراه کرده تا دل ما یه ذره خنک شه و دیگران هم بدونن خیانت به اسلام با آزادی بیان زمین تا آسمان تفاوت داره!