امروز پنج شنبه 3 فروردین 1402

تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 مرداد 1393 - 09:49
محمد رضا دیانی کم کاری مسئولین در پیر شدن جمعیت را به دوش کشید
محمد رضا دیانی کم کاری مسئولین در پیر شدن جمعیت را به دوش کشید

عرق شرم بر پیشانی برخی مسئولین !

طی دو سال گذشته رهبر معظم انقلاب با هشدار به این که جامعه ما در حال پیر شدن است بر زدودن فرهنگ کم فرزندی تأکید کردند. این موضوع چنان حائز اهمیت بود که بار‌ها در سخنرانی‌هایشان به مناسبت‌های مختلف و به شیوه‌های گوناگون به این موضوع پرداختند.
رهبر انقلاب در پیامی که در آبان سال گذشته به همایش ملی "تغییرات جمعیتی و نقش آن در تحولات مختلف جامعه " که توسط موسّسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ‌ره برگزار گردید نکات بسیار مهمی را اشاره نمودند .
یکی از نکات مهمی که ایشان به آن اشاره نمودند برگزاری مراسمات و همایشهائی است که برای فرهنگ سازی در این زمینه انجام می گیرد ولی این گونه مراسمات، پایان آن بسیار نزدیک است و در حد چند سخنرانی و مقاله کار به اتمام می رسد و یا با «صلوات بفرست تمام میشود» !

 

ایشان در آن پیام فرمودند : همایشی که آقایان گذاشتید، به نظر من جزء کارهای بسیار خوب است. یعنی ما نمی‌خواهیم این قضیّه را با شعار و با اینکه «صلوات بفرست تمام بشود» و مانند اینها پیش ببریم؛ می‌خواهیم مسئله به شکل عمیق و علمی حل بشود... این همایش البتّه قدم اوّل است، یعنی قدم ابتدایی است ... فرهنگ‌سازی در این مسئله مثل خیلی از مسائل دیگر اجتماعی، حرف اوّل را می‌زند؛ باید فرهنگ‌سازی بشود که متأسّفانه امروز این فرهنگ‌سازی نیست، تعطیل است؛ ... منتها اکتفا نکنید به اینکه یک میزگردی تشکیل بشود و سخنرانی‌ای گذاشته بشود و مثلاً تعدادی مقاله چاپ بشود؛ اینها کارهای لازمی است، امّا ناکافی است؛ بایستی از امکاناتی که در کشور وجود دارد استفاده کنید، ... من معمولاً وقتی گروه‌ها و افرادی دنبال این هستند که مثلاً یک گردهمایی و همایشی را ترتیب بدهند، همیشه سفارش می‌کنم، می‌گویم شما پایان را نزدیک قرار ندهید؛ یعنی فرصت قرار بدهید برای اینکه بتوانید کار بکنید .
 

متاسفانه همانطور که رهبری اشاره فرمودند اکثر فرهنگ سازیهای ما در حد همایشها و سخنرانیها به اتمام می رسد و کار فرهنگ سازی و استفاده از امکانات کشور به صورت کامل صورت نمی گیرد .
 

حال در این اثنای همایشها و سخنرانیها و سلام و صلواتها ، گروه صنعتی انتخاب به مدیریت جناب آقای دیانی در شهرستان شاهین شهر و میمه دست به یک اقدام فوق العاده سخاوتمندانه و جهادی زده است و به خواسته رهبری لبیک واقعی گفته است . جناب آقای محمد رضا دیانی که مالک کارخانه اسنوا است ، حدود 3500 کارگر دارد که اگر هر کدام از کارکنان و کارگران دارای فرزند گردند مبالغی به صورت بلاعوض و وام در اختیار آنها قرار می گیرد که شرح آن به صورت ذیل است .
 

هدیه ازدواج :
الف . دو میلیون تومان جنس از فروشگاه کارخانه به صورت بلا عوض
ب . سه میلیون تومان وام بدون بهره
هدیه فرزند اول :
سه میلیون وام بدون بهره
هدیه فرزند دوم :
الف : سه میلیون تومان پول نقد بلا عوض
ب.سه میلیون وام بدون بهره
هدیه فرزند سوم :
الف . شش میلیون تومان پول نقد بلا عوض
ب . سه میلیون وام بدون بهره

 

لازم به ذکر است که طبق بررسی خبرنگار سایت عدالتخواهی و مصاحبه با چند تن از کارگران این کارخانه هدیه و وام های فوق برخلاف برخی از بانکها و موسسات دولتی به راحتی و بودن کاغذ بازیها به کارگران تعلق می گیرد و در حد وعده و وعید نمی باشد .
 

در اینجا نکته ای که بسیار حائز اهمیت است عدم رسانه ای شدن و توجه کامل مسئولین به این نوع کارهای جهادی یک کارخانه دار بخش خصوصی است . مطمئننا جناب آقای دیانی اگر اینکار را انجام ندهد هیچ کس توقع فرهنگ سازی این مقوله را از یک چنین شخصی را ندارد ولی سئوالی که مطرح است وقتی کسی اینچنین و به صورت جهادی به دعوت رهبرش لبیک می گوید چرا مسئولین همانند همایشها و مراسماتی که خود برگزار می نمایند و چیزی جز هزینه های میلیونی و و سلام و صلوات ندارد به تبلیغ و رسانه ای نمودن چنین حرکاتی نمی پردازند و یا رسانه های آنها به تبلیغ این نمونه کارها نمی پردازند ؟! در کشور و یا در شهر خودمان بارها دیده ایم که برای برگزاری یک همایش که آخرش بسیار نزدیک است چه مقدار بیلبرد و هزینه و تبلیغ و پیامک و نشر در روزنامه و سایت و تبلیغ از تریبونهای عمومی .... انجام می گیرد ، ولی برای چنین کار جهادی و عملیاتی و موثر نه تنها هیچ کاری انجام نمی گیرد بلکه کمتر کسی هم از ماجرای آن خبر دار می شود تا حداقل برای چند کارخانه دار دیگر الگوسازی گردد.
 

جا دارد مسئولین شاهین شهر :
اولا با برگزاری مراسمی با شکوه و با تبلیغات مناسبی از این مدیر جهادی تقدیر نمایند .

 

دوما همانطور که مراسمات و کارهای عمرانی و یا همایشهای خود را با ماشین سنگین رسانه ای تبلیغ می نمایند این کار ارزنده را هم رسانه ای نمایند و حتی با تمام قدرت در صدد الگو قرار دادن این عمل برای سراسر کشور گردند .
 

سوما مسئولین شهرستان با ایجاد کارگروهی به راهکارهائی اساسی برای کمک به چنین تولید کنندگان اقدام نمایند .برای مثال بررسی گردد که چگونه می توانند در اخذ مالیات و یا عوارض و یا خدمات شهرداری برای آنها تخفیف قائل شد و یا با تبلیغ رایگان محصولات اسنوا در شاهین شهر و شهرهای اطراف و در اختیار گذاشتن حداقل یک تابلوی تبلیغی در سطح شهر و یا زمانی رایگان در تلویزیون شهری و .... و یا با ایجاد تسهیلات برای فروشگاههای این شرکت که هم کمک به فروش محصولات ایرانی میباشد و هم به فرهنگ سازی این مقوله کمک مینمایند .
 

چهارما لازم است که کارگروه ویژه ای با بررسی راهکارهای اساسی ببیند چگونه برای مثال در شهرداری می توان با الگو برادری از شرکت اسنوا با ایجاد همین مبالغ وام و یا پاداش و ... در جهت ترغیب کارکنان و کارگران برای تشویق به فرزندان بیشتر اقدام نمایند. ( آیا نمی توان به جای اعطای پاداشهای 120 میلیونی به مدیران به اینگونه اقدامات جهادی اقدام نمود ؟! )
 

لازم به ذکر است محمد رضا دیانی مالک گروه صنعتی انتخاب است که حداقل 110 نوع لوازم خانگی در کارخانه هایش تولید می شود. کارخانه هایی مثل اسنوا و حایر ...به او تعلق دارد .گروه او 3 هزار و 500 فرصت شغلی در اصفهان ایجاد کرده است. مساحت مجموعه او 45 هزار مترمربع است و 17 شرکت زیرمجموعه گروه انتخاب است. گروه او در اروپای شرقی و غرب آسیا هم دفاتری دارد. دیانی از باسابقه ترین فعالان صنعت لوازم خانگی در کشور است.

برچسب ها :
ناشناس
|
پنج شنبه 22 تیر 1396 - ساعت : 15:43
با تشکر از جناب آقای دیآنی
آقای دیانی نظارت بیشتری روی مدیران شرکت داشته باشین خیلی از مسائل هست که به خاطر مشغله کاریتون از دید شما پنهان مونده
ممنون از لطفتون

سهیل بابایی
|
پنج شنبه 1 مهر 1395 - ساعت : 00:30
اگه به منم این کمک ها رو بکنن هر شب میریزم..... تو.

الهام سلیمی
|
سه شنبه 26 مرداد 1395 - ساعت : 09:23
کاش با این همه ثروتی که دارین یکم به محرما کمک میکردین اگه به هر بدبخت بیخونه پنج تومان وام یا کمک رهن خونه بدین چی میشه

حمیدهاشم خانی
|
یک شنبه 6 تیر 1395 - ساعت : 22:01
سلام.من 2سال تو شرکت اسنوا کار میکردم هم هدیه ازدواج گرفتم و هم هدیه خرید کالا امیدوارم که خدا بهش خیر بده.چون من تو این دوسال کلی پیشرفت کردم.ولی از آقای دیانی خاهشمندم که نیروهایی که به علت کمبود کار از شرکت بیکار شدن باز دعوت به کار بشن.

امیر
|
یک شنبه 18 بهمن 1394 - ساعت : 14:26
درود بر اصفهان بزرگ واصفهانی های بزرگوار

مهدی
|
شنبه 17 بهمن 1394 - ساعت : 21:58
ولی به من برای فرزند سوم هیچ مبلغی تعلق نگرفت

هوشنگ چهره،ازکرمانشا
|
یک شنبه 6 دی 1394 - ساعت : 21:05
بنام خدا،درعجبم اگه دروغ نگفته باشم کادراموراداری مالی شرکت اسنوااین شرکت رابی حیسیت ترازهمیشه کرده است دلیلی نداردیه مشتری به عشق خریدداخلی وبرای تقویت تولیدملی یه یخچال فریزرباوعده جایزه ازنمایندگی بخردوده برابرجایزه اش تحمل سروصدایش راداشته باشدوحدودهشت ماه هم ازخریدت بگذردهنوزنه تنهاجایزه ای دریافت نکنی بلکه اگه گاه گاهی زنگ بزنی وپیگیرباشی به دروغ بگویدآی آی چون شماحسابتان ملی بوده است پس ببخشیدتاخییرمال آن بوده کاش حسابی دیگرمعرفی میکردین،خداشاهده این حرف شمادروغ محض است چون بانک ملی بانکی نیست که امورمالی کارخانه بزرگی مثل اسنواباآن سروکارنداشته باشد.کاش ازروزاول نماینگی شما میگفت جایزه شایعه است تااینقدرانتظارجایزه رانمی کشیدیم .فقط خجالتی بکشیدگرچه میدانم شرکت اسنواکارهای خداپسندانه ای هم داشته است

پاسخ ها
عباس
|
سه شنبه 15 دی 1394 - ساعت : 13:52
حق باشماست من هم 8ماهه که منتظرم..نه بخاطرهدیه بخاطراینکه ببینم ازدروغ گفتن خسته میشن یانه؟هرباریامیگن حساب ملی دادی یامیگن یک مشکل کوچک پیش اومده
ناشناس
|
سه شنبه 10 آذر 1394 - ساعت : 11:04
مسئولین یاد بگیرند

مهتا صادقی
|
سه شنبه 2 تیر 1394 - ساعت : 23:31
باسلام من خانمی هستم 40ساله همسر م بیماراست مستاجرم نیازمند کاروکمک برای شروع کارم درخانه نیاز به مبلغی کمک دارم شمارابه خداکمک کنید .

علی مفاخری
|
یک شنبه 3 اسفند 1393 - ساعت : 16:50
با سلام - به نظرم باید قدر زحمات این بزرگوار را دانست و کمال تشکر و امتنان را از ایشان دارم .

علی مفاخری
|
یک شنبه 3 اسفند 1393 - ساعت : 16:47
با سلام - به نظرم باید قدر زحمات این بزرگوار را دانست و کمال تشکر و امتنان را از ایشان دارم .

هومن
|
جمعه 30 آبان 1393 - ساعت : 00:07
من حدود چهارده سال در مجموعه اسنوا مشغول به فعاليت هستم و بايد أين موضوع را اعتراف كنم كه شخصيتي مثل آقاي دياني واقعا در استأن أصفهان بي نظير است و موضوع مهم أين لست كه ثروتشان ايشان رأ مسئول كرده واگر خيلي إز ثروتمندان و سرمايه داران أفكار ايشان رأ داشتند امروز در ايران مشكل بيكاري به وضعيت فعلي دچار نمي شد

مهدی قربون
|
یک شنبه 2 شهریور 1393 - ساعت : 00:04
خدا پدرو مادرشو حفظ کنه
اگر به رحمت خدا رفتن نور به قبرشون بباره که یه همچین فرزندی رو تحویل جامعه دادند
من اهل شمالم ولی لذت شنیدن این کار خدا پسندانه انسان رو هم به وجد میاره

زهیر
|
سه شنبه 28 مرداد 1393 - ساعت : 15:06
ایول.دمش گرم.
خدا خیرش بده.
خدا عاقبتش رو ختم بخیر کنه.
سلامتیش صلوات

همین اطراف
|
دوشنبه 27 مرداد 1393 - ساعت : 14:25
احسنت
کاش یه روز میومد همه فقط یه آدم می بودن

احمد خراسان شمالی
|
دوشنبه 27 مرداد 1393 - ساعت : 12:22
احسنت مسئولین یاد بگیرند ایشان باید از طرف نها درهبری لوح سپاس به امضا رهبر عزیز انقلاب اسلامی بگیرن

مریم
|
دوشنبه 27 مرداد 1393 - ساعت : 07:25
سلام آقایان محترم دیروز دو. تا خبر براتون گذاشتم یکی درخصوص وضع حمل یک زن توی دستشویی بیمارستان و یکی دیگه از قطع پرداخت یارانه های کودکان تازه متولد شده پس اگر شما واقعا همه چیز را انعکاس می دید چطور شد چرا اون خبرها را نگذاشتید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاس
|
دوشنبه 27 مرداد 1393 - ساعت : 02:08
دستت درد نکنه آقای دیانی اجرت با خدا خیلی مردی

سیمین اشرفی
|
دوشنبه 27 مرداد 1393 - ساعت : 01:42
ببخشید کسانیکه فرزند چهارم را بیاورند هدیه تعلق نمیگیرد؟

میلاد
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 23:23
خجالت آوره......

ناشناس
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 15:07
احسنت. به شیعیانی که به حرف ولی فقیه خودش گوش میدن و از تاریخ کوفه درس گرفتن

مریم
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 14:02
زایمان در توالت بیمارستان!
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان به تشریح دلیل زایمان یک زن در توالت بیمارستان امام‌خمینی (ره) پرداخت.
کد خبر: ۴۲۵۴۳۱تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۸ - 14 August 2014
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان به تشریح دلیل زایمان یک زن در توالت بیمارستان امام‌خمینی (ره) پرداخت.

سیاوش بیرانوند درگفت‎وگو با ایسنا در لرستان، افزود: مطلع شدیم که «پروانه» زائو به زایشگاه بیمارستان امام‌خمینی (ره) کوهدشت مراجعه کرده و مامایی مستقر در این بیمارستان توضیحات لازم را به خانم باردار داده است.

وی ادامه داد: ماما ادعا می‌کند توضیحات لازم را به این فرد دادم و به او گفتم شما باید بستری شوید و چنانچه تمایل ندارید در این مکان بستری شوید رضایت خود را به ما اعلام کنید تا شما را به خرم‌آباد اعزام کنیم. منتظر بودیم که این زائو موافقت خود را اعلام کند و فکر کردم به پذیرش مراجعه کرده اما مدتی بعد همراه او به ما خبر داد که زائو در توالت بیمارستان در حال زایمان است.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان، ماما به کمک این زائو رفته و خوشبختانه مادر و کودک بعد از زایمان در بیمارستان بستری و اکنون مرخص شدند اما همراه زائو چنین ادعایی را رد کرده است.

بیرانوند گفت: مبنای ما این است که تخلفی صورت گرفته و ماما را به کمیته هیئت تخلفات دانشگاه و نظام پزشکی برای برخورد معرفی کردیم.

وی یادآورشد: همچنین دراین‎باره برخوردهایی با رئیس بیمارستان امام‌خمینی (ره) کوهدشت خواهیم کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان در پاسخ به این سوال که ولادت این نوزاد ثبت شده است یا خیر؟ تصریح‌کرد: مدیری که بی‌لیاقت است ممکن است از این قصور‌ها انجام دهد و مشکلاتی را برای ما ایجاد کند.

حالا بازم خبر بگذارین که جمعیت پیر شده ، تولید مثل زیاد بشه

پاسخ ها
ی.م
|
چهارشنبه 29 مرداد 1393 - ساعت : 03:54
زایمان یک فرایند طبیعی است و ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتند و تعیین آن لحظه به صورت دقیق غیرممکن می باشد چه بسا بسیاری از ما پزشکان انواع زایمان را در حیاط بیمارستان در تاکسی و در معابر عمومی دیده و شنیده و باور داریم
اگر تعداد زایمان یک زائو بیشتر از چندین مرتبه باشد زایمان ها ساده تر شده و اغلب اتفاقات این چنین قابل تکرار است .
این جملات بالا مربوط به یک پزشک به نام محمد مجیدی است که در یکی از سایتها آمده بود ، ولی به فرض که این حرفهای شما درست و جواب این پزشک هم نادرست ، حالا ربط آن به افزایش جمعیت چیست ؟، شما بهتر است که به جای سیاه نمایی به طور مثال در رد افزایش جمعیت دلایل علمی بیاوری .
واینکه آدم با وجود ایراداتی بگوید به طور کلی آن کار ایراد دارد نشان از کم سوادی است ، به طور مثال شما باید از کسانی باشی که اصلا به دکتر مراجعه نمی کنی ، زیرا در خبرها انسان مشاهده می کند که تشخیص اشتباه یک دکتر باعث مرگ یک بیمار شده است و بنا بر استدلال شما اصلا انسان نباید به دکتر مراجعه کند چون ممکن است تشخیص اشتباه بدهد ، مثل این است که چون یک زن در توالت زایمان کرده دیگر نباید بچه دار شویم .
ومطلب دیگر فکر کنم یکی از اهدافی که این سایت داشته دربارهء این کار آقای دیانی در کارخانهء اسنوا این است که مسئولین هم یاد بگیرند و علاوه بر اینکه یارانه را به فرزندان به موقع بدهند کارهای تشویقی دیگری را مثل این کار آقای دیانی انجام بدهند تا مردم بیشتر به فرزندار شدن تشویق بشوند و از کارهای شعاری دست بردارند .
شما هم لطف بفرمایید مطالب را با دقت بیشتری بخوانید .
ناشناس
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 13:51
نيروى جوان که ما هستيم
دهه شصتى ها هستند....
اگه لازم داريد در خدمتيم
به بچه هامون چکار داريد....

ناديه
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 13:49
واقعا همه تون با افزايش جمعيت در شرايط کنونى موافقيد؟
من که از خدامه جمعيت کشورمون نصف بشه
بچه ها و نوه هام در اينده در خونه هاى ويلايي زندگى کنند
هر کى رفت دانشگاه ازش تعهد خدمت بگيرند و سر کار بره
دانشجو ها حقوق بگيرند پول اب و برق از شهروند ها نيم بها بگيرندو....

پاسخ ها
ی.م
|
چهارشنبه 29 مرداد 1393 - ساعت : 04:05
فقط به شما توصیه می کنم یک تحقیق انجام بدهید دربارهء کشورهای پیشرفته که با رشد منفی جمعیت مواجه شده اند و ببینید با چه مشکلاتی روبه رو شده اند.
خاكي نشين
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 12:43
جهاد في سبيل الله يعني اين

محمد
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 11:28
احسنت احسنت به این تفکر و اندیشه مطیع رهبری

ناشناس
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 11:07
واقعا امام زمان نظر خیر ب ایشان نماید واو را در این کار موفق نماید

مهدی
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 09:45
یکی از آشناهای ما اونجا کارگره. فرودین که ازدواج کرد، بهش یه LED 42 اینچ مارک دوو رایگان دادن.

دلاوری
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 09:10
خدا خیر دنیا و آخرت رو نصیبش کنه و سرمایه اش چندین برابربشه ان شا الله

ناشناس
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 08:42
این آدم همخودش روهم خانوادش روهم دراین دنیاوهم درآن دنیا بیمه کرده،ددرودبرنوادگان کوروش کبیر

فرشته محجبه
|
شنبه 25 مرداد 1393 - ساعت : 15:36
برای عاقبت بخیریش صلوات

پاسخ ها
مریم
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 14:07
سخنی با مسئولان درباره یارانه نگرفتن نوزادان؛
لطفا خودتان را جای مردم بگذارید و بعد تصمیم بگیرید!
باید از مسئولان ‌پرسید چرا تدبیری نیندیشیدند که اثر نقص ایشان این گونه در جامعه بروز نیافته و تبعات آن، بیزاری بیشتر مردم از فرزندآوری نباشد؟ آیا غیر از این است که وقتی می‌گوییم حقی تا اطلاع ثانوی پرداخت نخواهد شد، نتیجه مستقیم آن، اثبات بی‌ثباتی در روند پرداخت و به نوعی بی‌قانونی است؟
کد خبر: ۴۲۶۱۶۲تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۵ - 16 August 2014
بیست و دوم به بیست و دوم هر ماه، مبلغ یارانه نقدی به حساب مردم واریز می‌شود؛ اما این نظم هم نتوانسته‌ خیال یارانه بگیران را آسوده کند، چراکه هنوز مشکلات مدیریت نشده زیادی سد راه است.

به گزارش «تابناک»، ماه‌ها پس از آنکه اخبار تأیید نشده درباره تعلق نگرفتن مبلغ یارانه نقدی به نوزادان تازه متولد بر سر زبان‌ها می‌گشت و تکذیبی به خود نمی‌دید، سرانجام امروز محمدباقر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، تعلق نگرفتن یارانه به نوزادان را تأیید کرد و گفت: تا اطلاع ثانوی متولدان جدید یارانه نمی‌گیرند.

وی که در حاشیه گردهمایی رؤسای بیمارستان‌های کشور پاسخگوی پرسش خبرنگاران بود، در تشریح چرایی محرومیت متولدان جدید از دریافت یارانه گفت: آنچه روی داده، این است که ما در اردیبهشت‌ اطلاعات خانوار‌ها را جمع‌آوری کردیم تا به آن‌ها یارانه بپردازیم؛ اما پس از آن تاریخ عده‌ای متولد شده و عده‌ای فوت کرده‌اند که به دلیل درج نشدن اطلاعات آن‌ها در پایگاه، فعلاً یارانه به متولدان جدید تعلق نگرفته است؛ اطلاعات مربوط به خانوار‌ها باید به‌روز شود تا بتوانیم به متولدان جدید نیز یارانه پرداخت کنیم.

بدین ترتیب اگر از ارائه نشدن توضیحی درباره محفوظ ماندن/نماندن حق این نوزادان از یارانه‌های تعلق نگرفته صرف‌نظر کنیم، درخواهیم یافت که بار دیگر ناتوانی نهادهای مسئول در به‌روز‌رسانی اطلاعات، موجب بروز مشکلاتی برای مردم شده که نه تنها معلوم نیست چه زمانی مرتفع خواهد شد، بلکه هیچ قصوری متوجه هیچ مقام و نهادی نکرده تا بتوان از ایشان گلایه کرد و پیامدهای ماجرا را به ایشان نسبت داد.

این در حالی است که اگر به موضوع دقیق شویم، درخواهیم یافت نه تنها محرومیت خانواده‌هایی که قدوم نورسیده‌ای به زندگی‌شان باز شده ـ به این دلیل که هیچ قصور و تقصیری نمی‌توان متوجه ایشان دانست ـ منصفانه نیست، بلکه به نوعی در یکی از حساسترین دوران مالی پدرومادران ایشان را به دلیل نقص در به‌روزرسانی یک پایگاه دولتی از دریافت حقی محروم کرده‌ایم که فردای روز کارکرد چندانی برای ایشان ندارد.

کافی است، ریز و درشت هزینه‌های زایمان و اقلام مورد نیاز پس از آن را در ذهن مرور کنیم تا پی به این حقیقت تلخ برده و نتیجه بگیریم که مشمول نشدن این خانواده‌ها در دریافت یارانه نقدی عضو جدید، به نوعی نادیده گرفتن اوضاع ایشان خواهد بود که به نوعی مترادف بی‌توجهی دولتمردان به مقوله مهم زاد و ولد نیز خواهد بود.

این در حالی است که اگر از دید اقتصادی به ماجرا بنگریم، درخواهیم با ثبت ولادت حدود ۴۰۰۰ نوزاد در روز (بر اساس آمار و اطلاعات جمعيتي سازمان ثبت احوال کشور، در سال ۹۲ در مجموع یک میلیون و ۴۷۱ هزار و ۸۳۴ واقعه ولادت به ثبت رسیده) نه تنها جا ماندن روند ثبت اطلاعات مربوط به یارانه چندان معقول به نظر نمی‌رسد، بلکه در چند ماه اخیر، مبلغی یارانه پرداخت نشده در جیب دولت مانده که در قیاس با بسیاری اعداد ریز و درشت بودجه‌ای، عدد درخور توجهی نیست.

بدین ترتیب نه تنها می‌توان از انباشت شدن ولادت‌های ثبت نشده گلایه کرد و با توجه به نرخ مرگ و میر در کشور، بخش عمده‌ای از مبلغ پرداخت نشده به نوزادان را مبلغی خواند که می‌بایست از محل قطع یارانه متوفیان تأمین کرد، بلکه جا دارد به مشکلات مهم بر سر راه فرزند‌آوری در کشور اشاره کرد که به خودی خود بحران ساز شده و کارهایی مانند قطع یارانه، اثر منفی زیادی بر آن خواهد گذاشت.

به این موارد منفی، می‌توان اثر بسیار شدید شایعاتی چون قطع یارانه برخی دهک‌های جامعه را ـ که ظاهرا شناسایی شده اما اطلاع رسانی نشده‌اند ـ ‌هم افزود تا دریافت که چرا منظم شدن پرداخت یارانه نقدی به قشرهای یارانه‌بگیر هم نتوانسته ایشان را به جزیره آرامش رهنمون سازد و هر ماه، هنگامی که موعد واریز یارانه می‌رسد، بسیاری این نگرانی را دارند که از شمول یارانه‌بگیران خارج شده باشند و امثال قطع یارانه نوزادان تازه متولد را تأییدی بر تفکرات منفی خود در این باره می‌یابند.

اینجاست که باید از مسئولان بابت پرسید، چرا تدبیری نیندیشیدند که اثر نقص ایشان در به‌روز‌رسانی پایگاه یارانه‌ها این گونه در جامعه بروز و ظهور نیافته و تبعات آن، بیزاری بیشتر مردم از فرزندآوری نباشد؟ آیا خودشان را جای مردم قرار داده‌اند تا ببینند که پرداخت نکردن یارانه نوزادان چه تعابیری می‌تواند به اذهان القا کند؟ آیا غیر از این است که وقتی می‌گوییم حقی تا اطلاع ثانوی پرداخت نخواهد شد، نتیجه مستقیم آن، اثبات بی‌ثباتی در روند پرداخت و به نوعی بی‌قانونی است؟

آیا جا ندارد بپرسیم چه کسی در بروز نشدن اطلاعات خانوار‌ها مقصر است که گزندی متوجه عملکرد وی نیست و تنها دودش به چشم نوزادان تازه متولد و خانواده ایشان می‌رود؟!

اگر باز هم فکر می کنید مردم باید بچه دار بشن لطف بفرمایید و اطلاع رسانی کنید !!!!!!!!!!!!!!!!البته اگر هنوز از رو نرفتید
ناشناس
|
شنبه 25 مرداد 1393 - ساعت : 15:34
فرض کنید این هم چند ملیون بعدش چی فکر این جمعیت را کرده که پس از چندسال تو مملکت چه اتفاقی میافته بیکاری ,بدون سرمایه ,بدون خانه و.......

پاسخ ها
خاكي نشين
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 12:45
شما پيش قدم شو يه حركت بزن
قوم بني اسرائيل با ايرادهاش هنوز مريد داره
ناشناس
|
دوشنبه 27 مرداد 1393 - ساعت : 06:19
سلام خداوند عبادت فردا رو از مانخواسته ما هم رزق فردا رو نخواهیم خودش میرسونه اگر باتقوا باشیم که از جایی که حساب نمیکنیم میرسومه
ﺟﻼﻝ
|
شنبه 25 مرداد 1393 - ساعت : 15:32
ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺩﺷﺘﺶ ﺩﺭﺩ ﻧﮑﻨﻪ ﺍﮔﻪ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﺑﺎﺯﻡ ﺍﻳﻨﺠﻮﺭ ﺷﺮﮐﺘﺎﻳﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺧﻮﺏ ﻣﻴﺸﻮﺩ

مقدم
|
شنبه 25 مرداد 1393 - ساعت : 13:59
آقا یعنی این داستان صحت داره؟
الان بچه سومم تو راهه بنظرتون شش ملیون بلاعوض میدن یا نه؟

م .ج
|
پنج شنبه 23 مرداد 1393 - ساعت : 16:17
آقایون این نکته را فراموش نکنید این کار آقای دیانی از لحاظ المانهای شهری زیبایهای لازم را ندارد ولی مدام تعریف کردن از رئیس و روء سا خیلی زیبایی دارد و بعضی از رسانه ها دنبال زیبایی هستند ، پس دومی را انتخاب می کنند .

عمار
|
پنج شنبه 23 مرداد 1393 - ساعت : 12:05
بعضیها فقط قر می زنند ! این بابا اینکار قشنگ را انجام داده بعضی به جای تشویق و ترغیب مدام بر طبل بد بینی می کوبند ! ای کاش شماها هم داخل عمرتون همچین کاری انجام می دادید. بازم به سایت عدالتخواهی که کار به این قشنگی را دید .

غلامی
|
پنج شنبه 23 مرداد 1393 - ساعت : 09:06
متاسفانه اکثر رسانه های سطح شهر و کشور در دست مسئولین است و هر خبری را بخواهند و خودشان در آن باشند را بزرگ می نمایند و خبرهای اینطوری براشون اهمیت ندارد چون اسم خودشون در آن یافت نمی شود !!! در دنیا هم همینطور است !!!

مهدی
|
دوشنبه 20 مرداد 1393 - ساعت : 09:42
یک کاری که برای ترویج این حرکت تو جاهای مختلف مخصوصا بخش خصوصی که همیشه نشان داده توی این مسائل جلوتر از دولت است میشه انجام داد اینه که هر کسی به جایی دسترسی داره این خبر رو انتقال بده مخصوصا جاهایی مثل نمازجمعه ها
البته اینکه با زیر سوال بردن عملکرد دیگران سعی در بالا بردن جایگاه این این کار داشته باشیم شاید کار درستی نباشد خود این خبر به اندازه کافی قدر و منزلت دارد... .

نوید
|
یک شنبه 19 مرداد 1393 - ساعت : 11:41
آقا چرا جو سازی می کنید. حمایت مادی و معنوی از ازدواج جوانان وظیفه مسئولین است اما آنچه که از دستشان برمی آید.

اگر از دستشان برنیاید چه عرق شرمی؟
این آقای مدیر عامل آدم خیری است و کار خیری کرده که الگو ی همه مدیران شرکتها و ... است .تبلیغ این کار خیر کار خوبی است . اما درست نیست به خاطر کار خیر کسی ، دیگران را زیر سوال ببریم.

پاسخ ها
حسین
|
یک شنبه 19 مرداد 1393 - ساعت : 23:42
بگو چه کاری از دستشان بر می آید و تا حالا چکار کرده اند ؟ - وقتی یک صنعتگر به فرمایش حضرت آقا لبیک عملی می گوید و کار نمایشی انجام نمی دهد یعنی عرق شرم بر پیشانی کسانی که مسئولیت فرهنگی دارند و می گویند که من در شهراز همه دربحث فرهنگی بیشتر می فهمم و شما که احتمال زیاد اسمت نوید نیست و یا مسئولی ویا از اطرافیان ایشان بگو که چه طرح غیر نمایشی برای این کار دارید ؟ و بندهء حقیر بیسواد طرحهایی دارم ولی فعلا نمی گویم ببینم شما با سوادها چه برای ارائه دارید؟
اسماعیل
|
سه شنبه 21 مرداد 1393 - ساعت : 23:57
به نظر من پیشنهادات این سایت برای الگو قرار دادن چنین افرادی خیلی خوب است ولی نوید جان چرا مسئولین تا به کاری انجام ندادند ؟ چرا برای مراسمات و همایشهای آبکی این همه تبلیغ راه می اندازند ولی برای چنین کاری صداشون در نمییاد ؟ اگه میشه جواب من را بده .
مجتبی
|
یک شنبه 19 مرداد 1393 - ساعت : 00:05
من نمی دانم که بعضی از مسئولین به افزایش جمعیت اعتقاد دارند یا ندارند ؟ -اگر داشتند آیا اقدام مناسبی نباید انجام می دادند ؟

یعقوب
|
پنج شنبه 16 مرداد 1393 - ساعت : 23:44
امسال سالی است که حضرت آقا در آن به فرهنگ توجه خاصی کرده اند و مدتی است که به بحث افزایش جمعیت هم تاکید خاصی کرده اند و مسئولین شهر ما توضیح دهند که در این مدت برای فرهنگ سازی در بحث بچه دار شدن چکار مفیدی کرده اند ؟

مهدی
|
پنج شنبه 16 مرداد 1393 - ساعت : 17:46
یاشاسین دیانی باغیرت
خدا اونو با پیغمبر(ص) و ائمه معصومین محشور فرماید.
واقعا بهشت بر این مرد خدایی واجب است.
آذربایجان دیاریم ***** دیانی افتخاریم

حامد
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 23:13
آدرس کارخانه کجاست ؟ کارگر نیاز ندارند ؟ من یکار هستم و نیاز به شغل دارم .

پاسخ ها
سعيد
|
دوشنبه 27 مرداد 1393 - ساعت : 09:40
الان استخدام هست.تشريف بياريد به آدرس:شهرك صنعتي مورچه خورت-خيابان ذكريا 2-شركت آميرال
ح.ن
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 22:23
آقای دیانی مهم این است که خدا می بیند و پاسخ می دهد ، مسئولان هم نبینند مهم نیست ، خدا خیرت بده که هوا کارگران را داری .

فریده
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 10:50
انشاء الله خداوند بر ثروتش بیفزاید و عاقبت به خیر گردد

مریم
|
سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت : 12:29
سلام . حرکت خوبی توسط این انسان شریف انجام شده . اما واقعا فکر می کنید با توجه به وضعیت رفاهی مردم می طلبد که مردم چند تا فرزند داشته باشند . همین چند روز پیش تعطیلات عید فطر چه خبر بود و هیچ امکانات رفاهی برای مسافرین نمی توانستند فراهم کنند و بدون استاندارد کردن راهها و جاده ها همینطور تولید و واردات ماشین را افزایش دادن کار اشتباهی است و ابتدا برای هر کاری باید زیر ساخت ها اصلاح شود و بعد ما بیایم موجودات زیبایی را به این دنیا دعوت کنیم چند روز پیش توی سایت خبرگزاری فارس از مدرسه ای فیلمی گذاشته بودند که معذرت می خواهم هیچ شباهتی به مدرسه نداشت حتی از آغل حیوانات هم بدتر بود بعد با توجه به این وضعیت بازهم فکر می کنید باید جمعیت افزایش پیدا کنه اول باید بتونیم رفاه همین تعداد جمعیت را فراهم کنیم بعد به فکر افزایش جمعیت باشیم . مثل اینکه در دانشگاهها را باز کردن که همه به راحتی بروند مدرک بگیرند وقتی یه جوان میره دانشگاه با لیسانس یا فوق لیسانس برمیگرده دیگه توقع انجام کارهای سخت و کارهای کارگری را ندارند و آیا با توجه به وجود جوانان تحصیل کرده جویای کار ، بازار کاری هم برای جوانان فراهم است . به نظر من قبل از هر کار و هر تصمیمی باید زیرساخت های اون کار تعریف و آماده بشه و بعد افزایش جمعیت داشته باشیم ، یه وقتی می گفتند جمعیت زیاده حتی من یادمه دفترچه بیمه و کوپن به بچه ی چهارم نمی دادند اون اشتباه بود اینم که الان به زور به مردم میگند بچه بیارید اشتباهه . اگر خانواده ای از همه نظر نه فقط مالی ، تمکن داره خودش تشخیص میده و فرزند بیشتری میاره و تربیت فرزند خیلی مهمه . مثلا یه پدر و مادر شاغل که نمی تونن از بچه نگهداری کنن و باید بچه شان را به مهد کودک بسپارند این هم با این وضعیت مهدها که خودتان چند وقت پیش فیلمش را انتشار دادید و با توجه به وضعیت معیشتی مجبورند که بروند سرکار آیا صحیحه که فرزند دیگه ای بیاورند ؟؟؟؟؟ در پناه حق

پاسخ ها
تهرانی
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 10:43
امام صادق می فرمایند: «الرِّزْقُ مَعَ النِّسَاءِ وَ الْعِیَالِ؛ رزق و روزی با همسر و فرزندان می باشد.»
ولی ما مسلمانان به حرفهای ائمه و خدا ایمان نداریم
محمد
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 13:11
کمی مطالعه بفرمایید در مورد کشورهای پیشرفته مثل ژاپن و فرانسه که دچار رشد جمعیت منفی شده اند و برای ازدیاد جمعیت از این کارها دارند می کنند و در ژاپن پیشرفته هم یک مشکل اساسی کمبود فضا است ولی حالا فهمیده اند که وجود نیروی جوان بوده که باعث پیشرفت در خیلی چیزها شده است و در کشور خودمان هم اکثر پیشرفتها توسط همین جوانها می باشد مثل انرژی هسته ای و اگر رشد جمعیت منفی شد یعنی اینکه در آینده پیشرفت متوقف می شود و یعنی عدم دسترسی به همان امکانات مد نظر شما.
جهان
|
سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت : 06:49
چرا در مملکت ما چنین کاری به این قشنگی بازتابی ندارد ولی اینقدر سخنرانی و همایشهای ماست مالی را در بوغ رسانه ای می نمایند

دانیال
|
سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت : 01:42
خدایش کارخیلی خوبی انجام داده ، و این پیشنهادها که شما دادید حداقل کاری است که مسئولین می توانند انجام دهند .

حسین
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 17:36
آیا بعضی از آقایان و رسانه های داخل شهر که توصییه می کنند زیباییها را ببینید و مدام دنبال تعریف کردن هستند این موارد را نمی بینند یا اینکه اینها زیبایی ندارد؟!!!!!!!!!!!!!

پاسخ ها
داوود
|
سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت : 06:53
آخه حسین جان اون زیبائیها هم داخلش نون دونی است هم مربوط به رئیس و روسا است همه اش زیبائی است ! تعریف برخی از رسانه ها از کارهای مسئولین منجر به تشویق و پاداش میشه پس همه اش زیبائی داره ولی تعریف از دیانی نه تشویق داره نه نون داره نه ارتقاء مسئولیت داره !!! برای همین اصلا زیبائی نداره
حسین
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 01:05
ممنون آقا داوود از توضییح کامل شما ، کاملا توجیه شدم .
علیرضا
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 15:49
من که می ترسم کاری که براش نکنند براش مشکل هم درست کنند - ولی مهم نیست و باید به ایشان گفت احسنت و خدا خیرت بده که در این مسئلهء مهم اینگونه وارد میدان شدی .

اسحاقی
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 15:14
یعنی تا به حال از این بابا تقدیر و تشکر نشده ؟ برخی مسئولین فقط انگار کارهای خودشان فقط براشون جلوه دارد ! اگه خودشون اینکار را انجام میدادند همه جا را پر میکردند و کنفرانس خبری تشکیل می دادند و صداو سیما و روزنامه نگاران را دعوت می نمودند که کل ایران بفهمند . ولی کار این دیانی به همه کارهای مسئولین ارزشش بیشتر است

پدرام
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 10:16
خیلی پیشنهادهای خوبی برای تشویق دادید . احسنت که فقط انتقاد ننمودید و راهکار هم ارائه دادید .حالا نوبت مسئولین است که خودشون را نشان دهند

جواد
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 02:44
خیلی هدیه سخاوتمندانه است . ای کاش حوزه علمیه هم می آمد این طرح را حتی با خیلی کمتر انجام میداد . چون اکثر روحانیون و طلبه ها هم تک فرزند شدند

ابوالفضل
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 01:28
لبیک عملی به صحبت رهبری یعنی این - حالا از مسئولین شهر بپرسید شما برای بحث جمعیت چه کرده اید؟

ملا
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 01:00
سلام
برخی مسئولین مثل امام جمعه فقط از امسال دیانی و دیانی ها پول میگیرن که خرج امورات ساخت و ساز مصلی و دفتر امام جمعه و دعوت فلانی و.... ولی هیچ کمکی به ترویج سنتهای صحیح نمی کنند .

ناشناس
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 00:25
اینها همه فدای سر...قدرت را بچسب سر قدرت بمان شهر و کشور هم به باد رفت برود . این... کی می خواد از سر شاهین شهر دست بردارد مردم کمی نفس بکشند

سروش
|
یک شنبه 12 مرداد 1393 - ساعت : 19:29
اگر شهرداری هم بیاید برای ما کارگران چنین تسهیلاتی قائل شود سه تا بچه که خوبه ده تا بچه می آوریم . وجدانا به دیانی باید مدال قهرمان ملی بدهند

حبیبی
|
یک شنبه 12 مرداد 1393 - ساعت : 18:39
این امام جمعه که همش از خودش از تریبون عمومی نمازجمعه تعریف میکنه و میگه من اول صبح مییام و فلان مینمایم ! ای کاش به جای تعریف از خودش یه بار هم از کسانی مثل دیانیها تعریف و تمجید می نمود و اینها را الگوی جامعه قرار میداد

احسان نیلفروش زاده
|
یک شنبه 12 مرداد 1393 - ساعت : 17:16
خدا خیرش بدهد از برخی مسئولین که جز سخنرانی و همایش چیزی ندیدیم و در عمل برای کارمندان و کارگران کاری نکردند . لااقل این بابا از جیب شخصیش داره این کار را انجام می دهد . در حالیکه می تونست این مبلغ سنگین را بزاره داخل جیبش ، مثل کارخانه دارهای دیگه !!!

تهامی
|
یک شنبه 12 مرداد 1393 - ساعت : 16:49
عجب تسهیلاتی میده ! استخدامی نداره بریم اونجا برای کار ! دمش گرم

پاسخ ها
وحید
|
یک شنبه 26 مرداد 1393 - ساعت : 16:56
مسئولین دقت کندرشدجمعیت تبلیغ نمی خواد مکان میخواد