امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : جمعه 10 مرداد 1393 - 11:17
اشک بریزیم و خنک بنوشیم ! که هر قطره آن آغشته به خون صدها فلسطینی است !
اشک بریزیم و خنک بنوشیم ! که هر قطره آن آغشته به خون صدها فلسطینی است !

حملات سنگين رژيم اسراييل از زمين و هوا و دريا بر باريكه غزه در فلسطين و كشتار مردم بيگناه سبب درد و اندوه جهاني بويژه مسلمانان عالم و مخصوصا مردم مسلمان ایران گردیده است .نشان دادن تصاویر هر روزه کشته شدن کودکان بی گناه فلسطینی از رسانه های گروهی قلب هر انسانی را به درد می آورد . ولی در این اثنا سئوالی که بر جای می ماند این است که آیا برای همدردی با مردم مظلوم فلسطین فقط اشک ریختن و غصه خوردن ما را اکتفا می نماید ؟


آیا می دانیم در همین ماه مبارک رمضان در هنگامیکه با دیدن صحنه های دلخراش کشته شدن کودکان فلسطینی اشک از چشمانمان سرازیر می گردید و دلهایمان از غصه گلو را می فشرد ، در سر سفره افطار روزه خود را با کالاهای صهیونیستی باز می نمودیم ؟
حتما تعجب نمودید  و این سئوال در ذهن شما نقش می بندد که در ایران و کالای صهیونیستی ؟!!
بله در همین ایران و بر سر همین سفرهای ما که دیگر پر شده است از نوشابه های کوکا کولا ، پپسی ، میراندا ، فانتا ، اسپرایت و ...  که ما داریم در حین اشک ریختن برای مظلومان عالم در همان زمان جیب صهیونیستها را به صورت غیر مستقیم پر می نمائیم . لحظه ای تأمل نمائید و مطالب مستند ذیل را با دقت و تا انتها بخوانید .


کوکاکولا یکی از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی:

کمپانی کوکاکولا از سال 1966 همکاری خود را به طور رسمی با رژیم صهیونیستی آغاز کرد، این کمپانی در این سال با شکستن تحریم اقتصادی اعراب علیه این رژیم، یک کارخانه در اسرائیل تاسیس کرد و از این زمان 17 درصد از درآمد خود را به پروژه ارض موعود صهیونیست‌ها اختصاص داد.


ریاست این کارخانه را «آبراهام فینبرگ» یکی از لابی کننده‌های پر قدرت رژیم صهیونیستی به عهده گرفت و تا زمان مرگش در 1998 در این سمت باقی ماند.
 به اعتقاد مجله نیویورک، «فینبرگ»، یک صهیونیست دو آتشه بود.
ثروت «فینبرگ» آنقدر زیاد بود که در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، به تنهایی از «هری ترومن»، سی و سومین رییس جمهور آمریکا، حمایت مالی کرد.
در حال حاضر نیز «موشه ورتیم»، یکی از جاسوسان سابق سازمان جاسوسی موساد، ریاست این کارخانه را به عهده دارد.


تبلیغ فوق مربوط به شرکت کوکاکولا است که مسلمانان در حال نماز با تن پوش نوشابه کوکاکولا می باشند که این تصویر موجب خشم مسلمانان جهان گردید .

 

بنا به گزارش وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، شش واقعه مهم و حیاتی در سال 1966 برای این رژیم به وقوع پیوسته است که یکی از آنها مخالفت آشکار کمپانی کوکا‌کولا با تحریم اسرائیل از سوی کشورهای اسلامی و شروع همکاری با این کمپانی است.
این کمپانی همچنین برای خشنودی این رژیم گاهی در تبلیغات خود به طور آشکار اعتقادات مسلمانان را به سخره می‌گیرد و خشم مسلمانان را بیش از پیش برمی‌انگیزد.
 بنا به گزارش روزنامه هاآرتص در تاریخ 19 جولای سال 2002 میلادی، شرکت کوکاکولا برای قدردانی از رژیم صهیونیستی به خاطر معافیت‌ 50 میلیون دلاری مالیات، قصد دارد که یک کارخانه جدید در شهرک «کیریات گات» تاسیس کند و بیش از 700 اسرائیلی را نیز در این کارخانه به کار گیرد.


تصویر تبلیغی شرکت کوکاکولا که با نقش آرم شرکت بر گنبد مسجد الاقصی و جمله ای که بر طرح تبلیغی نوشته شده است : با خوردن این نوشابه آمریکائی شما جزء حامیان اسرائیل به حساب می آئید

 

 شهرک «کیریات گات»، شهرکی در حیفاست  که در سال 1944 ساکنان آن طی عملی نژادپرستانه به اجبار از روستاهای خود اخراج و آواره شدند.
 در سال 1997، دولت اسرائیل از مدیران کمپانی کوکا کولا با اعطاء یک جایزه تجاری به خاطر بی‌توجهی به تحریم کشورهای اسلامی علیه اسرائیل و 30 سال همکاری صمیمانه با این رژیم تقدیر کردند
در اکتبر 2005، کوکاکولا سرمایه گزاری خود را در اسرائیل با خرید 51 درصد سهام شرکت مشروب سازی تیور اسرائیل افزایش داد.
 
کوکاکولا همچنین یکی از  پشتیبانان مالی همایش‌هایی است که هرساله در حمایت از اسرائیل برگزار می‌شود.
 این کمپانی در فوریه سال 2002، در همکاری با سازمان‌های صهیونیستی «دوستان اسرائیل» و «هیلل ملی» از جلسه سخنرانی «لیندا گرادستین»، روزنامه نگار بدنام صهیونیست‌ها حمایت مالی کرد.
کمپانی کوکاکولا می سال 2003، اسپانسر جوایز اتاق بازرگانی آمریکایی_اسرائیلی شد و از آن پس نیز حامی اصلی این جوایز است.
این جوایز هرساله به کمپانی‌هایی اعطاء می‌شود که بیشترین همکاری را در دو بخش سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل با تجارت آمریکایی اسرائیلی داشته‌اند.
می سال 2009، کوکاکولا اسپانسر جوایز «استار ایگل» اتاق بازرگانی آمریکایی_اسرائیلی شد، این جایزه در راستای اهداف جنگ طلبانه اسرائیل در قبال غزه برگزار شد.
این کمپانی سپتامبر 2009 نیز ترتیب برگزاری یک میهمانی ویژه را داد و در این میهمانی از ژنرال «بنیامین بن_الیزر»، وزیر دفاع سابق اسرائیل و یکی از جنایتکاران تحت تعقیب جنگ قدردانی کرد.

 

شرکت پپسی کولا
 

  شرکت پپسی تا سال ۱۹۹۱ به تحریم اسراییل از سوی کشورهای عربی پایبند بود ولی از آن پس تجارت خود را با این رژیم از سر گرفت و هم اکنون در ردیف حامیان مالی این رژیم محسوب می شود.
شرکت پپسی نیز از طریق آژانس یهودی دیاسابورا به اسراییل کمک نظامی می کند.


با نهایت تاسف، در حال حاضر شرکت خوشگوار مشهد، تحت لیسانس شرکت کوکاکولا و شرکت ساسان، تحت لیسانس شرکت پپسی کولا در ایران مشغول کارند و سالیانه سود سرشاری از جیب ایرانیان مسلمان را در اختیار این دو شرکت صهیونیستی قرار می دهند. شرکت خوشگوار که پیش از انقلاب محصولاتش را تحت نظر شرکت کوکاکولا تولید می‌کرد،  پس از انقلاب اسلامی از بازار ایران خارج شده بود تا اینکه از سال ۱۳۷۳، با امضای قرارداد فرانشیز با شرکت‌هایی از جمله همین شرکت خوشگوار، مجدداً وارد بازار ایران شد. شرکت‌های ایرانی از طریق یک شرکت ایرلندی به نام کوکاکولای آتلانتیک و بعدها از طریق شرکت کنسانتره Drogheda، شهد نوشابه را دریافت می‌کنند. مدیر شرکت خوشگوار در پاسخ به درخواست مردم برای قطع ارتباط با کوکاکولا می‌گوید: « بازار فروش ما وابسته به همین نام است و نمی‌توانیم آن را حذف کنیم!»
به هر جهت دو شرکت خوشگوار و ساسان به خاطر استفاده از نام دو شرکت کوکا کولا و پپسی طبق قوانین جهانی تجارت باید سالانه مبالغی را به این دو شرکت پرداخت نمایند ولی این مبلغ به طور غیر مستقیم و به واسطه یک شرکت نروژی پرداخت میگردد تا این دو شرکت به راحتی بتوانند مسئولین جمهوری اسلامی را دور بزنند!

 

نستله شرکتی وابسته به صهیونیستها

بسیاری از هموطنان ایرانی که به علت تعلل دولت در برخورد با واردات و تولید محصولات شرکت نستله، از صهیونیستی بودن آن ناآگاهند، نبود دلایل متقن برای صهیونیستی بودن این شرکت را دلیل خرید محصولات آن ذکر می کنند که در این میان و بویژه در فصل تابستان آب معدنی آن و در فصل زمستان، نسکافه و کافی میت این کمپانی، خریدار بیشتری در ایران دارد.
گفته می شود این شرکت قصد دارد با توجه به افشاگری های اخیر درباره صهیونیستی بودن آن، اقدام به تغییر نام تجاری خود در کشورمان کند تا از حساسیت برانگیز شدن و تحریم خرید محصولاتش، ممانعت نماید.
متأسفانه باید گفت آب معدنی تولیدی شرکت صهیونیستی نستله و نیز آب معدنی دماوند که نستله، سرمایه گذار آن است پرفروش ترین نوع آب معدنی در داخل کشور به ویژه در فصل گرما و ماه مبارک رمضان به شمار می آید.
شهریار بشارت، مدیرعامل شرکت آب های معدنی دماوند چندی پیش ار سرمایه گذاری نستله به عنوان بزرگترین شرکت صادرکننده آب معدنی جهان در این شرکت خبر داده بود.
وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد سهام شرکت دماوند متعلق به فرانسوی هاست، گفت: شرکت نستله، تولید کننده مواد غذایی و لبنیات بوده و در عین حال مشهورترین آب جهان یعنی اویان را در اختیار دارد.
مدیرعامل آب معدنی دماوند در ادامه با افتخار اعلام کرده بود: آب معدنی این شرکت، بازارهای منطقه را اشباع کرده و متعلق به شرکت نستله، بزرگترین شرکت مواد غذایی دنیاست که بیش از ۱۰۰ سال سابقه فعالیت دارد.
وی همچنین از تصمیم بزرگترین کارخانه مواد غذایی دنیا یعنی «نستله» برای خرید یک شرکت آب معدنی در ایران خبر داد و گفت: آنها به رشد بازار آب معدنی در ایران کمک کرده و رقابت ایجاد خواهند کرد.

برخی از دلایل صهیونیستی بودن این شرکت را که عامل حرام بودن مصرف محصولات آن است، با هم مرور می کنیم:

نستله یک کمپانی تغذیه بین‌المللی است که در سال ۱۸۶۶ میلادی در سوییس توسط هانری نستله تأسیس شد و اکنون در ۱۰۰ کشور جهان، ۳۵۰ شعبه دارد.

* محصولات غذایی نسکافه، سرلاک، مگی، کافی میت، آب معدنی و … از جمله تولیدات این شرکت در سطح جهانی است.

* نستله در سال ۱۹۹۸ میلادی، جایزه جوبیلی (Jubilee Award) را از دست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، دریافت کرد. این جایزه به بزرگترین شرکت‌های تأمین کننده اقتصاد اسرائیل اعطا می شود.

* نستله در سال ۲۰۰۰ میلادی، مبلغ ۶/۱۴ میلیون دلار به صندوق غرامت هلوکاست واریز کرده است. بیانیه رسمی این پرداخت در پایگاه اینترنتی این شرکت موجود است.

* اکنون نستله بیش از چهار هزار پرسنل در بیش از ۱۰ شعبه اصلی در سرزمین‌های اشغالی دارد که یکی از مهمترین شعب آن، در شهرک صهیونیستی سدیروت (واقع در مناطق اشغالی نوار غزه) به مساحت ۷۰۰ متر مربع می‌باشد.

* شرکت نستله، مالک بیش از نیمی از سهام شرکت اسرائیلی Osem (از بزرگترین شرکت‌های غذایی اسرائیل) است.

* مدیرعامل شرکت نستله از میهمانان ویژه محفل سالانه سران فراماسونری و صهیونیسم بین الملل است و امسال نیز “پیتر برابک لتما” مدیرعامل این شرکت در سوئیس نیز در گردهمایی بیلدربرگ که از ۹ تا ۱۲ ژوئن (پنجشنبه ۱۹ تا یکشنبه ۲۲ خرداد ۹۰) در هتل “سورتا هاوس” در “سنت موریتز” سوئیس برگزار شد، به علت خدماتی که به رژیم اسرائیل ارائه کرده است به عنوان میهمان ویژه حضور یافت.

* آمریکا سالانه ۲۴ میلیون دلار را به ازای سرمایه‌گذاری در اسرائیل به این شرکت اعطا می‌کند.

* نام شرکت نستله به دلیل ارتباط وثیق اقتصادی با رژیم صهیونیستی، در لیست معتبر‌ترین نهادهای بین‌المللی تحریم اسرائیل موجود است و تاکنون در نقاط مختلف جهان این شرکت توسط گروه‌های مختلف مسلمان و غیرمسلمان، به دلیل کمک به رژیم صهیونیستی تحریم شده است.

* از جمله نهادهای معتبر جهانی که این شرکت را در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی تحریم کرده‌اند، یکی از بزرگترین اتحادیه‌های تجاری اروپا (UNSOIN) و یک نهاد مسیحی عمده به نام Christian Aid هستند که هر دو غیر مسلمان هستند.
* گروه‌ها و نهادهای اسلامی مختلف نیز از چند سال پیش (پس از آغاز انتفاضه دوم) نستله را در لیست تحریم خود قرار داده‌اند.
ده‌ها گروه اسلامی در اروپا و آمریکا به منظور تحریم شرکت‌های صهیونیستی، سایت اختصاصی اینترنتی تاسیس کرده‌اند که در لیست اکثر آنها نام شرکت نستله موجود است.

* از جمله نهادهای بین‌المللی تحریم کننده نستله، اتحادیه عربی تحریم اسرائیل است که پس از تحریم این شرکت با واکنش شدید مدیرعامل نستله مواجه شد.

 

* نستله در ایران عملاً فعالیت‌های خود را از سال ۲۰۰۱ با خرید امکانات تولیدی موجود از یک شرکت داخلی (در محمدیه قزوین) با تولید نسکافه، کافی میت، مگی و … آغاز کرد.

نستله ایران به اذعان سایت این شرکت، در تاریخ ۹ اسفند ۷۳ (۲۸ فوریه ۱۹۹۵) نزد اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری به ثبت رسید و در تاریخ ۹/۹/۲۰۰۱ میلادی، موفق به اخذ مجوز هیئت وزیران شد و سرمایه گذاری ۰۰۰/۵۰۰/۴۲ دلاری آن در دو مرحله زیر انجام پذیرفت.

شرکت نستله ایران نماینده فروش انحصاری نستله سوئیس (اس – آ) و ادارات فروش و توزیع محصولات نستله را نیز بر عهده دارد. نستله سوئیس مالک اعظم سهام نستله ایران بوده و مدیریت این شرکت را نیز برعهده داشته و همچنین تعیین کننده بازارهای هدف و میزان صادرات برای نستله ایران می باشد. تیم نستله ایران متشکل از ۱۸۰ نفر پرسنل حرفه‌‌ای آموزش دیده است. محصولات شرکت نستله درایران نسکافه،‌کافی میت، ‌شیر خشک بچه‌، سرلاک و مگی می‌باشد. که دراین میان مگی به سفارش نستله ایران در شرکت نستله ترکیه تولید می شود.

تبلیغات شرکت نستله در تهران به زبان عبری

 


البته شرکتهای دیگری هم که وابسته به صهیونیستها هستند، وجود دارد که از توضیحات پیرامون آنها خودداری نموده و فقط به مهمترین اسامی آنها اشاره می نمائیم .

 نسکافه ، نوکیا

 

برچسب ها :
دشمن اسرائیل
|
چهارشنبه 19 آذر 1393 - ساعت : 14:09
ممنون از همه کسانی که میان اسلام آمریکایی و حقیقی فرق می گذارند.

ی.م
|
چهارشنبه 29 مرداد 1393 - ساعت : 04:58
درجواب پیمان
اصل جواب شما در مطلبی که همین سایت زده با تیتر (چه کسی میگوید تحریم کالاهای صهیونیستی تاثیری ندارد؟!) آمده و ببین که مردم بعضی از کشورها با اینکه مسلمان نیستند از ما پیشتاز ترند و کاری به مسئولینشان هم ندارند ، آخه برای من واقعا سوءال است که فرق نوشابه ای مثل زمزم با کوکاکولا از نظر کیفیت چقدر است که ما نمی توانیم جلوی این شکم را بگیریم ؟ حالا خوبه نوشابه این همه ضرر دارد و مخصوصا نوشابه های کوکاکولا و پپسی !!!!!!! ، در مورد آدمهای مذهبی که با علم به صهیونیستی بودن این کالاها را مصرف می کنند باید گفت باز جوابش در مطلب این سایت است با تیتر (رحیم‌ پور ازغدی : یک عده شخص متدین هستند؛ اما در عرصه‌های مختلف سکولار هستند ) ، و اگر قرآن را قبول داری مطالعه کن تا جواب علت کمک به مردم غزه را متوجه بشی و بدانی یک علت مشکلات کشور خودمان بی توجهی به همین موارد است ، و شما بگو برای رفع مشکلات هموطنانت چه کرده ای ؟ و این سایت حداقل اگر از مردم غزه و کمک به آنها می گوید ، بیشتر از آن از مردم خودمان و مشکلاتشان می گوید و رفع آنها را از مسئولین مطالبه می کند که من خبر دارم در این راه دچار مشکلاتی شده اند ، علی یارت .

پیمان
|
سه شنبه 28 مرداد 1393 - ساعت : 14:18
برادرم نوشابه یا محصولات خودمون کیفت دارن آخه که میگی مصرف نکنن ملت؟والا ما مذهبی زیاددیدم همین محصولاتو مصرف میکنن جنس وطنی کیفیت نداره اگه بحثوحمایت پس جلوشو بگیرن

پیمان
|
سه شنبه 28 مرداد 1393 - ساعت : 14:08
سلام مطلب مفیدیه اما ببین برادرم اگه واقعا دلسوزی هست جلوی تولیدش تو مشهدفکرکنم گرفته بشه خوبه چرانمایندگیش به ایران میدن میگیرن و تولید میکنن کار از جای دیگه لنگه خودمون وارد میکنیم بعد میگیم نخرین عجیب نیست به نظرت؟ مردم غزه هم باید حمایت بشن اما کمیم به فکر مردم کشورم نه مردم شهر خودمون باشیم شاهین شهرم کم آدم مشکلدار نداره یا علی

ی.م
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 22:51
وقتی می بینی که کالاهای صهیونیستی از کالاهای ضروری نمی باشد و جایگزین آنها در کشور هم مو جود می باشد که دارای کیفیت خوبی هستند و معمولا ضرر این گالاهای صهیونیستی بیشتر هم می باشد آدم بیشتر غصه می خورد و از دست این مسئولین بیشتر خشمگین می شود .

طلبه
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 13:22
خیلی برای کشور ما بد است که هم به فلسطین کمک می کنیم و هم به اسرائیل .

پاسخ ها
مرصاد
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 21:02
خیلی برای مذهبی های ما بد است با توجه به اینکه می دانند معنای پپسی چیست به راحتی پپسی و کوکا کولا می خرند و استفاده می کنند وقتی هم که به آنها تذکر می دهیم هیچگونه توجهی نمی کنند
م.ط
|
سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت : 02:01
خیلی از مشکلات اقتصادی کشور ما به خاطر بی اهمیتی به این مسائل است .

نیما.م
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 16:40
ضرر این نوشابه های پپسی و کوکاکولا از بقیه نوشابه ها بیشتر هم هست ، هر کی باور نمیکنه بره تحقیق کنه .

مرتضی .ص
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 01:59
امشب در اخبار می گفت مردم فرانسه در تظاهرات خود خواستار جلوگیری از ورود کالاهای صهیونیستی به کشورشان شده اند - می ترسم آخر آنها کاری در این زمینه انجام بدهند و ما هیچ اقدامی انجام ندهیم .

حسین
|
یک شنبه 12 مرداد 1393 - ساعت : 02:59
من تعجب می کنم از بعضی مسئولین و مذهبی ها که در نخوردن یک نوشابه مثل کوکاکولا و پپسی هم ناتوان هستند و در بسیاری از جاهای دولتی و مذهبی با اینکه اطلاع هم دارند از صهیونیستی بودن این کالاها هم خریداری می شود و هم میهمانان براحتی می خورند به طور مثال در ماه رمضان امسال در یک جای دینی و مذهبی بودم و نوشابهء کوکاکولا سر سفره بود و یک نفر هم بلند گفت اینها صهیو نیستی است ولی اکثرا براحتی و خنک می نوشیدند و من پیش خودم گفتم خوبه نوشابه که می گویند این همه ضرر دارد صهیونیستی بود اگه خود اصل غذا صهیو نیستی باشد دیگر چه می کنیم ؟!!!!!!!!!!!!!!

نهاوندی
|
شنبه 11 مرداد 1393 - ساعت : 18:45
متاسفانه برخی ادارات ما در مراسمات خود کوکاکولا و پپسی میخرند !!!

عرفان
|
جمعه 10 مرداد 1393 - ساعت : 16:27
جالب بود نمی دونستم ! چرا زودتر اطلاع رسانی ننمودید ؟

حامد
|
جمعه 10 مرداد 1393 - ساعت : 14:46
مسئولین ما خواب تشریف دارند ؟؟؟!!!