امروز دوشنبه 15 خرداد 1402

تاریخ انتشار : یک شنبه 5 مرداد 1393 - 01:54
اینها از مساجد می ترسند !
اینها از مساجد می ترسند !

پس از اینکه مطلبی تحت عنوان (مساجدی که دیگر سنگر نیستند !) در این سایت درج گردید با حجم بسیار عجیب انتقادات و گلایه های مردم شاهین شهر مواجه شدیم که تعجب و شگفتی ما را هم موجب شد . البته با کمال عذرخواهی از خوانندگان محترم سایت که نتوانستیم بسیاری از نظرات دوستان را نمایش دهیم و فقط موفق شدیم تعداد معدودی که قابل نمایش بود را منعکس نمائیم ، که لازم است در این مورد توضیحی ارائه نمائیم . بسیاری از نظرات دارای موارد بسیار قابل تأملی بود که ممکن بود  درج آنها خدشه به شأن ، جایگاه و لباس مقدس برخی افراد باشد که از منتشر کردن آنها جلوگیری نمودیم  ولی به تمام خوانندگان سایت این قول را می دهیم که تمام نقطه نظرات شما به همراه مدارک و مستندات ارسالی به صورت مجموعه ای به دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و دفتر رهبر انقلاب جهت اطلاع  ، ارسال خواهد شد .
از آنجائی که بیشتر انتقادات بر می گشت به مدیریت  سئوال بر انگیز مساجد که بر عهده امام جمعه شاهین شهر می باشد لذا در چند جمله ای توصیه هائی به ایشان می نمائیم .
 در حالیکه دشمن با هزینه نمودن میلیاردها دلار در راه تخریب فرهنگ جوانان و نوجوانان ایرانی  با تمام قوا  وارد این جنگ نابرابر گردیده است و ما از دسترسی به امکانات اولیه خود در راه این مبارزه در مانده ایم و شما هر روز شاهد هستید که دشمن با راه اندازی یک شبکه ماهواره ای با هزینه های میلیاردی چه در زمینه مذهبی و چه سرگرمی و چه خبری .... به بمباران فرهنگی مردم ایران می پردازد و یا با صرف بودجه های سنگین در زمینه فضای مجازی و یا ارسال میلیون ها دلار به تقویت فرقه های ضاله و یا جریانهای انحرافی می پردازد . که دقیقا این را می توان به جنگ نابرابر و تحمیلی هشت ساله مقایسه نمود که همه قدرت هاي ريز و درشت در دنياي بلوك بندي شده آن روزها، با تمامي تجهيزات و ماشين هاي جنگي و سياسي و تبليغاتي خود به حمايت از صدام وارد كارزار شده بودند، تانك هاي لئو پارد آلماني، چيفتن هاي انگليسي، موشك هاي اگزوسه و جنگنده هاي ميراژ و سوپراتاندارد فرانسوي، هواپيماهاي ميگ و موشك هاي اسكادبي روسي، بمب هاي شيميايي آلماني و انگليسي، موشك هاي سايدبايندر و هواپيماهاي آواكس آمريكايي، دلارهاي سعودي و كويتي و اماراتي و... در اختيار رژيم بعثي صدام بود و ما به قول حضرت امام راحلمان(ره) تنهاي تنها بوديم و رزمندگان ما با دست خالی به جنگ آنها رفته بودند به طوری که در پایان جنگ ما از 18 کشور اسیر گرفته بودیم . ولی تمام این هجمه ها ، رزمندگان ما را آزار نمی داد و آنچه آتش به جان آنها میزد و آنها را بر افروخته مینمود خیانت برخی عناصر خود فروخته مثل بنی صدر بود که از در اختیار گذاشتن  امکانات اولیه به رزمندگان هم دریغ مینمودند و از آنچه داشته های ایران بود دریغ می ورزیدند و یا کسانی که مانند بنی صدر خائن نبودند ولی از روی جهل و یا عافیت طلبی از جنگ حمایت نمی نمودند و از ارسال امکانات و تجهیزات اولیه اجتناب می ورزیدند .
بله هم اکنون هم در جنگ و مبارزه فرهنگی ، رزمندگان عرصه فرهنگی از امکانات بیشمار دشمن ناراحت نیستند و ابراز گلایه نمی نمایند بلکه از این ناراحت هستند که چرا ما نمی توانیم از امکانات و سنگرهای اولیه خود در راه مبارزه استفاده نمائیم .
اولین سنگر و مقر مبارزه با تهاجمات فرهنگی دشمن طبق صحبتهای امام خمینی و رهبر انقلاب مساجد هستند که متاسفانه مانند جنگ تحمیلی از دسترس رزمندگان جبهه فرهنگی خارج است ! و این به خاطر سیاستگذاری و عملکرد نامطلوب امام جمعه است که در این جنگ نابرابر جوانان تحصیلکرده و آشنا به مسائل فرهنگی از صحنه جنگ دور مانده اند ! همانطور که در جنگ اکثر فرماندهان ما جوانان 25 تا 30 سال بودند کسانی مثل خرازی و همت و باقری و باکری و کاظمی و متوسلیان و ... و ما با همین افراد پیروز گردیدیم هم اکنون هم همین جوانان باید فرماندهان جنگ فرهنگی باشند ولی متاسفانه به خاطر اینکه امام جمعه میخواهد کسی از دستش دلگیر نشود و  همه را هم داشته باشد  و به خاطر صاحب نفوذ بودن برخی از اعضای هیئت امناها به هیچ تغییری در ترکیب آنها دست نمی زند ! آیا در اختیار نگذاشتن بزرگترین سنگرهای فرهنگی به رزمندگان فرهنگی ،  کمک به جبهه دشمن در این جنگ نابرابر محسوب نمی گردد ؟  اگر کسی این کار را در جنگ انجام می داد چه برخوردی با وی صورت میگرفت ؟

امام خمینی در این زمینه می فرمایند : «مساجد بايد مجتمع بشود از جوانها، اگر ما بفهميم كه اين اجتماعات چه فوائدي دارد و اگر بفهميم كه اجتماعاتي كه اسلام براي ما دستور داده و فراهم كرده است، چه مسائل سياسي را حل مي كند، چه گرفتاري ها را حل مي كند، اين طور بي حال نبوديم كه مساجدمان مركز بشود براي چند پيرزن و پيرمرد صحيفه امام، ج ۱۳، ص ۳۲۵.

و در جائی دیگر می فرمایند :  «اينها از مسجد مي ترسند، من تكليفم را بايد ادا كنم به شما بگويم، شما دانشگاهي ها شما دانشجوها، همه تان مساجد را برويد پر كنيد، سنگر هست اينجا، سنگرها را بايد پر كرد»  صحیفه امام ج ۱۲، ص ۳۹۳.

لازم به ذکر است این مطلب قصد ندارد زحمات برخی از عزیزان عضو هیئت امنای مساجد شهر که جهاد گونه و بدون چشم داشتی مشغول فعالیتهای فرهنگی می باشند ، را زیر سئوال ببرد بلکه هدف از این بیان استفاده از جوانان نخبه فرهنگی شهر در تصمیم گیریهای فرهنگی مساجد می باشد تا از این ظرفیتهای بالقوه بتوانیم به نحو احسنت استفاده نمائیم .  
 

برچسب ها :
اربابی
|
یک شنبه 19 مرداد 1393 - ساعت : 10:23
من مذهبی نیستم اما همینکه نگاه به مسجد می کنم به من ارامش می دهد اما وقتی این مطالب را خواندم پی به ...حاج آقا ملکیان امام جمعه و عوامل وابسته به او بردم و می خواهم در این زمینه اقدامی انجام بدهم لطفا راهنمایی کنید.

یامی
|
شنبه 18 مرداد 1393 - ساعت : 10:25
مساجد بهترین پایگاه برای جوانان می تواند باشد اما الان بهترین پایگاه برای پیرمردها است.

احمدی
|
شنبه 18 مرداد 1393 - ساعت : 10:24
راه درمان موقت مساجد عوض شدن هیئت امنا است و راه درمان اصلی و دائم مساجد عوض شدن امام جمعه است.

س
|
چهارشنبه 15 مرداد 1393 - ساعت : 13:03
سلام . چرا مطالب مرا نمی خوانید .... مطلبی که منتشر نمودید خوب است و همت جوانان و پافشاری آنان هم می خواهد واقعا در جنگ فرهنگی عقب هستیم . س

جواد
|
دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت : 16:49
اگه بعضی از مسئولین عوض بشوند هر کی جاشون بیاد باید مدت ها تلاش کنه تا این خرابکاریها را درست کنه و خیلی کارش سخت میشه .

حسین
|
شنبه 11 مرداد 1393 - ساعت : 18:56
درود برغیرت بچه های پردیس و هیئت امنا شجاع اون که درس عدم تعلق به میز و پست و مقام را به برخی افراد مانند آقای ... و ... و .... یاد داد . ول کنید این آب بینی بز را !!!

مسائلی
|
شنبه 11 مرداد 1393 - ساعت : 00:34
در جنگ فرهنگی هم مثل جنگ تحمیل بچه های جنگ مظلوم هستند ! هم از خودی می خورند هم از دشمن ! مساجد فشل در مقابل دشمن . این درد را کجا ببریم !

از مسجد پردیس
|
پنج شنبه 9 مرداد 1393 - ساعت : 22:23
چند روز پیش در مطلب مساجدی که دیگر سنگر نیستند در مورد مسجد پردیس یکی از دوستان نظری گذاشته بود که در مسجد پردیس بازتاب بسیاری داشت و از آقای ... گلایه شد بود . چند روز پیش ایشان با شجاعت آمد در مسجد پردیس و بلندگو را برداشت و اعلام کرد که حالا که به من اعتراض دارید من دیگه در هیئت امنا نمی مانم و می روم و رفت . اول من از غیرت و مردانگی آقای ... تشکر می نمایم که وقتی دید جوانان از عملکرد ایشان رضایت ندارند شجاعانه رفت و کار را به دیگران واگذار نمود و با عملش ثابت کرد که دلبستگی به دنیا ندارد . دوم این ماجرا باید درس عبرت برای دیگر هیئت امناها گردد که وقتی مردم و جوانان به عنوان صاحبان اصلی مساجد آنها را نمی خواهند از مسجد بروند و اینقدر در ماندن لجاجت ننمایند و در آخر عمری از حب این مناصب خود را رها نمایند سوم این باید درس بزرگتری برای امام جمعه و اطرافیان ایشان باشد که وقتی 12 سال در این شهر بوده اید و دیگر هر چه ایده فرهنگی داشته اید و اجرا نموده اید و فرصت کافی هم داشته اید و حالا اکثر جوانان شهر شماها را نمی خواهند مثل آقای ... ، یک روز بروید پشت تریبون و بگید حالا که ما را نمی خواهید از این شهر می رویم و ما دلبسته به این میز و صندلی نیستیم ! ولی وقتی لجاجت می نمائید و مثل آقای ... عمل ننمائید و میز و کار و حقوق را رها ننمائید خوب مردم هم گمان بد می نمایند که اینها دلبسته به میز و دنیا هستند !!! و مخصوصا برای روحانیت خیلی جلوه بدی دارد !

پاسخ ها
کرمانی
|
جمعه 10 مرداد 1393 - ساعت : 14:50
امام جمعه و اطرافیان یاد بگیرند .
ح.ر
|
چهارشنبه 8 مرداد 1393 - ساعت : 17:38
راست میگه نعیم ، این مسئولین اگه محبوب هستند چرا در بین مردم نمی آیند و پاسخگو باشند ؟!!!!!!!

نعیم
|
سه شنبه 7 مرداد 1393 - ساعت : 18:35
رسول راست میگه ، مجری نماز عید فطر پشت تریبون میگفت : امام جمعه محبوب شهرمان !!! میخواستم برم بهش بگم اگه امام جمعه محبوبه چرا نگرانه در میان مردم بییاد و به سئوالات مردم پاسخ بگه ؟!!!!!!

رسول
|
سه شنبه 7 مرداد 1393 - ساعت : 11:56
آقای امام جمعه و دفتر امام جمعه و کسانیکه در دفتر امام جمعه مدام میگوئید امام جمعه محبوب شهرمان !!! بابا شما محبوب ، باباشما عند کار فرهنگی ، اصلا تمام جمعیت نماز جمعه و نماز عید فطر به خاط وجود شماها می آید . فقط بگیند آیا امام جمعه این شهر مدام العمر است یا حداقل بگید چند سال دیگه عوض میشه تا ما دلمان خوش شود که شهر چند سال دیگه خوب میشه ! آخه انسان به امید زنده است ! اگه میشه یه امید به ما بدهید !

حسین
|
دوشنبه 6 مرداد 1393 - ساعت : 17:28
به نظر من صبر هم اندازه ای داره ، اینها که نه تغییر روش می دهند و نه پاسخگوی مردم هستند و نه مسئولین بالا دستشان کاری می کنند - حالا ما بشینیم و نگاه کنیم که کار به جایی برسد که دیگر نشود درستش کرد اگرچه وضعیت الان هم بسیار خطرناک شده - اگر آمار طلا ق ،آمار نفوذ ماهواره و شبکه های اجتماعی نامناسب ، آمار ارتباط با جنس مخالف ، آمار اعتیاد ، وبعضی از آمارهای دیگر توسط مسئولین بیان شود خیلی چیزها مشخص می شود ولی اینها را می گویند محرمانه است چون به میز بعضیها ضربه میزنند ولی یک نماز عید فطر را بارها می گویند که چه جمعیتی دارد ولی یکبار نمی گویند که به طور مثال در شب بیست ویکم ماه رمضان که شب قدر و شب شهادت حضرت علی علیه السلام است و مثل این شبها در طول سال وجود ندارد چه جمعیتی در پارک بانک استان می باشد - آیا مسئولین فرهنگی نباید نسبت به این افراد هم فکری بکنند و خود را مسئول بدانند ؟!!!!! - به نظرم دیگر صبر کافی است و باید فکر دیگری کرد .

عماد
|
دوشنبه 6 مرداد 1393 - ساعت : 16:40
یکی از نزدیکان امام جمعه میگفت شما باید ذوب در حاج آقا ملکیان شوید !!! چند سال پیش رهبر گفت شما نباید بگید ما باید ذوب در ولایت می شویم بلکه همه باد بگویند ذوب در خدا و اسلام شویم . اونوقت اینها چه افکاری دارند و اینقدر خودشون را بالا می دانند و شما توقع دارید از این شهر با آرامش بروند !!! تنها راهش زور است !

اسماعیل
|
دوشنبه 6 مرداد 1393 - ساعت : 08:43
چرا وقتی حتی عموم مساجد و جوانان این همه از امام جمعه دلگیر و ناراضی هستند ! باز امام جمعه این شهر دست از سر این شهر بر نمی دارد ؟ مگر این میز و صندلی داخلش چیه ؟ که انسان اینطور شأن و مقام والای انسانی خود را خدشه دار نماید !!!!!!!!

ناشناس
|
دوشنبه 6 مرداد 1393 - ساعت : 08:20
توی مسجد ایستاده بودم که یک نفر اومد بدون اینکه من رو بشناسه شروع کرد اسم من رو ببره و توهین کنه و تهمت بزنه! و بگه که فلانی را از مسجد بندازید بیرون. وقتی همه حرفاشو زد باهاش صحبت کردم و در مورد فعالیتهای فرهنگیمون براش توضیحاتی دادم. در نهایت بهش گفتم من همون شخصی هستم که تا حالا داشتی بهش توهین میکردی...! طرف از شرمندگی نمیدونست چکار کنه و در خاتمه گفت امام جمعه به من گفته این حرفها رو! و از ما خواسته شما رو بندازیم بیرون از مسجد. لذا باید به متولی محترم مساجد شهر یا همون امام جمعه محترم گفت که : ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان!!!!

حامد
|
دوشنبه 6 مرداد 1393 - ساعت : 01:37
حالا ما تا کی صبر کنیم شورای سیاستگذاری کاری انجام دهد ؟! حالا که اکثر مساجد از دست امام جمعه ناراضی هستند بیائیم خودمان کار را تمام کنیم و با اتحاد مساجد را آزاد نمائیم و امام جمعه را مجبور نمائیم به شهر دیگری برود

بختک
|
یک شنبه 5 مرداد 1393 - ساعت : 22:20
در این شهر اکثر جاها که مشکلی وجود دارد وقتی بررسی می کنیم می بینیم دستی از سمت ملکیان هست از آن مداح شاهین شهری که چندی قبل بخاطر مواد مخدر دستگیر شد می بینیم امام جمعه او را دعوت می کرد و بااو ارتباط داشت مساجد از نمازگزار و جوان کم شده دست ملکیان درکار است و چندین مشکل دیگر فرهنگی شهر طبیعی است این نتیجه ماندن ۱۲ ساله یک امام جمعه بخاطر ارتباطاتی که دارد در این شهر است

میثم و
|
یک شنبه 5 مرداد 1393 - ساعت : 19:47
واقعا انسان به بزرگی امام خمینی پی می برد که سالها پیش صحبتهائی نموده است که الآن هم به روز است . جملات امام خمینی معرکه بود .
متاسفانه با سیاستهای امام جمعه مساجد شده است پر از پیرزن و پیر مرد
اینها در کدام دادگاه باید محاکمه شوند ؟!
فقط امیدمان به دادگاه عدل الهی است

رضوانی
|
یک شنبه 5 مرداد 1393 - ساعت : 18:58
ممنون از اینکه مطالب ما را به شورای سیاستگذاری انتقال می دهید ولی فکر نکنم اینها هم کاری انجام دهند چون 12 سال است که ما منتظر هستیم فرجی شود ولی اتفاقی نمی افتد . اینطور که من شنیدم شورای سیاستگذاری با امام جمعه شاهین شهر خیلی رفیق هستند ! واز کنار این وضعیت نامطلوب به راحتی می گذرند.

هاشم
|
یک شنبه 5 مرداد 1393 - ساعت : 15:08
سلام. افرین و احسنت به مطالب صحیح و درست و این تحلیل خوب شما. حقیقتا درد دل همه ما جوانها و کسانی که در دلسوز مساجد و عرصه فرهنگی هستند همین است. امیدوارم مسئولین وبلاخص امام جمعه با درک شرایط حساس کنونی راه را برای افسران جوان جنگ نرم هموار کنند نه اینکه سنگ بزرگی بر سر این مبارزه مقدس و نورانی باشند. والسلام علی من اتبع الهدی