امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : یک شنبه 18 خرداد 1393 - 19:13
واکنش تشکل‎های دانشجویی اصفهان به مراسم سالگرد آیت الله طاهری
واکنش تشکل‎های دانشجویی اصفهان به مراسم سالگرد آیت الله طاهری

مراسم یکمین سالگرد سید جلال الدین طاهری امام جمعه سابق اصفهان با حضور مسئولین شهر اصفهان و اقشار مردم از جناح های مختلف سیاسی در گلستان شهدای این شهر برگزار شد.

 همه چیز حاکی از رسمیت این مراسم داشت تا آنکه در پایان مراسم و هنگام خروج، عده ای با سر دادن شعارهایی اقدام به برهم زدن جو مراسم کردند. این افراد حول “محمد نوری زاد” از فتنه گران ۸۸ به سمت قبر مرحوم طاهری حرکت کردند. در کنار قبر مرحوم طاهری مجریان جلسه از شعار دادن این عده ممانعت کردند ولی این تعداد به همراه نوری زاد به سمت پارکینگ حرکت و پس از یک میتینگ تحریک کننده با سر دادن شعارهای تاریخ مصرف گذشته وارد خیابان سجاد شدند که در نهایت با برخورد نیروهای انتظامی متفرق شدند. متن زیر بیانیه ای است که جمعی از تشکل های دانشجویی دانشگاه های اصفهان در محکومیت احیای اقدامات فتنه گران و در پاسداری از حرمت خون شهدا منتشر کرده اند.

***

بسمه تعالی

أَوَلاَ یَرَوْنَ أَنَّهُمْ یُفْتَنُونَ فِی کُلِّ عَامٍ مَّرَّةً أَوْ مَرَّتَیْنِ ثُمَّ لاَ یَتُوبُونَ وَلاَ هُمْ یَذَّکَّرُونَ
آیا نمی بینند که هر ساله، یک مرتبه و البته دو مرتبه امتحان می شوند، باز هم از کردار زشت خود پشیمان نشده و خدا را یاد نمی کنند.
(
سوره مبارکه توبه آیه ۱۲۶)
چه بسیارند غافلانی که به واسطه نسیان و جهالت، تبر به دست می گیرند و شاخه درختی را که خود بر روی آن ایستاده اند و حیاتشان وابسته به استحکام آن است قطع می کنند.
در مقابل، وظیفه هر آزاده ای، تذکر و یادآوری این خطاست. مثل اهالی فتنه این چنین است.
این روزها در سایه بی تدبیری مسئولین استان اصفهان -که خود جای تعجب و سؤال دارد- شاهد حضور افرادی معلوم الحال در سطح استان هستیم که به بهانه سالگرد عالم مجاهد، آیت الله طاهری اصفهانی، حرکات و سخنانی بازگو نمودند که نشان از تلاش برای بازسازی جریان فتنه داشت. تقریر کنندگان این سخنان گویا دچار نسیان شده اند!
هنوز سال های زیادی از خروش مردم ولایتمدار ایران در حماسه نهم دی ماه نگذشته است که برخی سعی دارند زخم کهنه فتنه را تازه کنند و نو به نو بر آن نمک بپاشند.
سوال اینجاست که شما را چه شده است؟
فکر می کنید مردم غیور این شهر شهیدپرور جفای شما را به نظام فراموش کرده اند؟
البته که مردم فراموش نکرده اند. بلکه شمایید که فراموش کرده اید ادعای دروغ شما، نظام را وادار به پرداخت چه هزینه های گزافی کرد.
حالا هنوز هم با کافران به نظام اسلامی هم قدم و هم قسم می شوید و همان گونه که بر خون شهدا پای گذاشتید، به مزار پاکشان هم هتک حرمت می کنید و با شعار علیه حاصل خون شهیدان، خواستار آزادی هتاکان به اسلام و انقلاب می شوید.
بهت آور است که فردی معلوم الحال پای بر سنگ مزار مدافعان عفت و غیرت می گذارد و حجاب را به سخره می گیرد.
اکنون وظیفه شرعی ما در قبال شما تذکر و یادآوری است و صد البته که تنها خردمندان متذکر می شوند.
بدانید تبر در دست گرفته اید و هرچه بیشتر بر توهمات زشتتان اصرار بورزید به مانند این است که محکم تر، تبر به شاخه ای که دوستان شما را سوار کردند می کوبید.
این تلاش های بیهوده را در بازسازی فتنه خاتمه بدهید.
هنگامی که در شعارهایتان نام مبارک اباعبدالله را بر زبان میاورید بیش از آن که نشان از ارادتتان به این خط مقدس باشد، یادآور بی حرمتی های فتنه گران به عزای سالار شهیدان، کف و سوت زدن ها، هلهله کردن ها و ضرب وشتم عزاداران حسینی و به آتش کشیدن تکایاست.
هیهات که این حوادث تلخ دوباره تکرار شوند. خون مردم این سرزمین به عشق ثارالله در گردش است و ضربان قلب هر ایرانی مسلمان “یا حسین (ع)” است نه با عده ای معلوم الحال که تنها در شعار با حسین(ع) مانده اند.
اکنون در مقام اتمام حجت باید متذکر شد:

هنوز صدای پیر جماران در گوش مان مترنم است که “پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.”

و این پیام دانشجویان است که تا پای جان، پشتیبان ولایت فقیه و چشم به ولی امر مسلمین امام خامنه ای (مدظله العالی) دوخته ایم و بدانید که اگر کوچکترین آسیبی را متوجه نظام بدانیم، ۹ دی دیگری را رقم خواهیم زد.
در پایان، مطلب ابتر می ماند اگر این سوال از مسئولین استان پرسیده نشود که “چرا و چگونه دلسوزان نظام نباید به راحتی اجازه سخنرانی و برگزاری همایش داشته باشند، حال آنکه فتنه گران و عقبه شکست خورده ایشان می بایست در آرامش کامل، به تضعیف نظام بپردازند و علیه نظام اسلامی شعار سر دهند”.
در ایام سالگرد امام روح الله، مسئولین استان را سفارش می کنیم و به ایشان متذکر می شویم که پاسدار حرمت خون شهدا باشند که امروز در سایه فداکاری ایشان بر این منصب نشسته اند.
و من الله توفیق.

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان

- بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

- بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان

- هیئت های دانشجویی ثارالله علیه السلام، محبان اهل بیت علیهم السلام، قمر بنی هاشم و محمد رسول الله نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

برچسب ها :
سيد محسن
|
چهارشنبه 21 خرداد 1393 - ساعت : 20:47
روزگاري بود كه اصفهان فعالان سياسي و اجتماعي و مديران جهادي و ارزنده اي را تقديم ايران اسلامي مي كرد كه منشأ اثرات فراواني بودند و نام آنها همچنان ماندگار است مانند شهيد آيت الله دكتر بهشتي ، شهيد خرازي ، شهيد همت و ... اما متأسفانه اصفهان امروز از زاييدن چنين اشخاصي عقيم شده است. مسئولين فعلي اصفهان غالبا بي تدبير شده اند و شاهد اين ادعا اين است كه حتي مسئولين اصفهاني از صيانت از آب زاينده رود هم عاجز مانده اند. در زمان رياست جمهوري خاتمي طرحي غير قابل توجيه (احداث كارخانه ي فولاد درشهر يزد ) تصويب شد و همگان مي دانند كه احداث كارخانه ي فولاد در جايي عاقلانه است و صرفه ي اقتصادي دارد كه منبع آب زيادي داشته باشد. اما ظاهرا خاتمي يزدي بر خلاف آنچه كه طرفدارانش ادعا مي كردند كه موفق ترين رئيس جمهور در زمينه ي اقتصادي است با بردن آب اصفهان به كوير يزد تمام علم اقصاد را به زير سؤال برد و به بهانه ي كار آفريني در يزد در آنجا كارخانه ي فولاد احداث كرد و اين در حالي است كه مي توانست با احياي صنعت نساجي و همچنين صنعت كاشي و سراميك كه نياز به آب ندارد مسئله ي كارآفريني در يزد را حل و فصل كند. ماحصل اين اقدام غير قابل تو جيه زاينده رودي است كه اكنون شاهد آن هستيم. زيبايي و جذابيت گردشگري اصفهان رو به افول رفت و حتي از نظر روانشناسان خشك شدن زاينده رود بر روح و روان اصفهاني ها هم تأثير منفي گذاشته است و كماكان از مسئولين اصفهان بخاري بلند نمي شود. لذا به نظر مي رسد انتظار صيانت از انقلاب و آرمانهاي آن از مسئوليني كه حتي توانايي صيانت از رودخانه ي چندصد ساله خود را نيز ندارند بي جاست.

طلبه
|
دوشنبه 19 خرداد 1393 - ساعت : 02:47
دوباره یاد صحبت شهید آوینی افتادم که در این مملکت همه آزادند به جز حزب اللهی ها-ولی باید به مسئولین مربوطه (از جمله قوهء قضائیه و دادگاه ویژه روحانیت و وزارت اطلاعات و...) گفت چگونه است که اینگونه حرکات از طرف فتنه گران هیج مشکلی ندارد در حالی که با نیروهای عدالتخواه وانقلابی براحتی برخورد کرده ، مانند برخوردی که با نیروهای عدالتخواه در قبل از نوروز امسال در قم شد و آنها قصد یک پیاده روی ساده بدون هیچ گونه شعاری از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به طرف مسجد مقدس جمکران را داشتند ولی در شب قبل ازاین پیاده روی و بدون هیچ تو ضیحی طلبه سیرجانی و دوستان ایشان که میزبان نیروهای عدالتخواه بودند دستگیر شدند و در فردای آنروز بقیه هم دستگیر شدند و به مرور زمان و چند نفر چند نفر آنها را آزاد کردند و تا به حال هم توضیحی نداده اند که چرا این کار را کرده اند -حالا باید گفت این اقدامات فتنه گران را چرا برخورد نمی کنید در صورتی که اقدام اینها با نیروهای عدالتخواه اصلا قابل قیاس نیست زیرا آنها برای تضعیف نظام این کارها را می کنند و علا وه بر راهپیمایی بر ضد نظام هم شعار می دهند ولی نیروهای عدالتخواه برای زنده کردن بحث عدالتخواهی که از خواسته های رهبری است قصد یک پیاده روی ساده بدون شعار را داشتند و هدف آنها تقویت نظام است ولی با آنها چگونه برخورد می شود و با این افراد چگونه برخورد می شود و خواهشا هم کسی از آقایان توجیهات تکراری و مسخره را نیاورد مثل اینکه نباید بهانه دست دشمن داد که باید گفت بهانه را شما دست دشمن می دهید با کم کاری خود واگر شما با مفسدین و فتنه گران همانطور برخورد کنید که با نیروهای انقلابی می کنید دیگر نیروهای انقلابی نیازی نمی بینند که از زندگی خود بگذرند ودر صحنه حضور پیدا کنند و مگر ما باید ساکت بنشینیم وکاری نکنیم که دشمن بهانه نگیرد ، روراست بگویید ما توانایی نداریم که با اینها برخورد کنیم و کار را به اشخاص دیگر بسپارید-ولی بنده باید یکبار دیگر به مسئولین مربوطه هشدار بدهم که ما نیروهای عدالتخواه رفتار شما را بدقت زیر نظر داریم و منتظر می مانیم تا اگر خواستید دوباره با یک نیروی انقلابی برخورد کنید بدون دلیل و بدون اینکه آن جرمی کرده باشد (البته جرمی که خلاف قانون باشد و نه از این جرمهایی که خودتان می گویید) با اقدام انقلابی مواجه خواهید شد که خیلی چیزها را آشکار میکند و البته باید این را تو ضیح بدهم که این اقدام بر خلاف فتنه گران بر علیه نظام و بر خلاف قانون نمی باشد ولی اقدامی محکم است بر علیه یک سری افراد تا برای همیشه متوجه خیلی از چیزها بشوند.