امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 خرداد 1393 - 23:41
سید علی خمینی : حزب اللهی ها باید علم انتقاد را بردارند
سید علی خمینی : حزب اللهی ها باید علم انتقاد را بردارند

یادگار حضرت امام گفت: اگر در گوشه‌ای از نظام اسلامی فسادی مشاهده شد باید فریاد زد و نباید اجازه داد مسئولی بیت‌المال را جیب شخصی خود بداند.

 
 حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی در مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 در ورامین با اشاره به ضرورت بررسی علل وقوع یک انقلاب اظهار کرد: در طول تاریخ کشور حرکت ها، قیام‌ها و انقلابهای مختلفی رخ داده ولی این افتخار انقلاب اسلامی است که ریشه آن بر دوش انسان های مومن و انقلابی است. انقلابهای رخ داده در جهان همواره متأثر از قدت‌های شرق و غرب بوده و به جایی وابستگی داشتند اما آرمان‌های انقلاب اسلامی است که بنیانش و آرمان‌های آن از اسلام ناب محمدی سرچشمه میگیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: مردم باید در نظام اسلامی به کسانی مسئولیت بدهند که دارای ویژگی های خاصی باشند و باید مردم متوجه باشند که بر اساس اصول اسلامی چه کسانی را نباید به عنوان مدیر در جامعه اسلامی انتخاب کرد.
 
وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان متقن و فصل الخطاب خود در حرم مطهر امام راحل فرمودند که اگر امام سخن از مردمسالاری می‌کرد برگرفته از غرب نبود بلکه نشأت گرفته از اسلام ناب محمدی بود. باید توجه داشت که کسانی در کشور قدرت را برای قدرت می‌خواهند که این‌ها طمع‌ورزان هستند و این افراد از قدرت به چیزی غیر از اصلاح جامعه می‌نگرند و مردم باید همواره به دنبال مسئولانی باشند که طمع‌ورز قدرت نیستند.
 
وی افزود: اسلام به ما آموخت که یاری رساندن آن است که زمانی که عیبی را دیدی، فریادزنی و امام امت گفت که منظور از مردمسالاری این نیست که مردم فقط در انتخابات شرکت کنند بلکه منظور امام این بود که مردم در همه لحظات ناظر بر اعمال مسئولان هستند و باید پشتیبان نظام بوده و به نظام کمک کنند.
 
وی ادامه داد: اگر در گوشه‌ای از نظام اسلامی فسادی مشاهده شد باید فریاد زد و نباید اجازه داد مسئولی بیت المال را جیب شخصی خود بداند و ملت باید توجه داشته باشد که در انتخابات و لحظه لحظه زندگی، مسئولیت‌ها را به دست فاسدان اقتصادی ندهد اما باید دانست که اسلام مخالف ثروت نیست بلکه در مقابل فساد ایستاده است، یک قران فساد برای جامعه اسلامی مطلوب نیست چه برسد به فسادهایی که با آن روبرو هستیم. ‌وقتی انسان فقر را در کشور مشاهده می‌کند شرمسار و ناراحت می‌شود، به همین خاطر فساد اقتصادی میلیاردی شایسته نظام اسلامی نیست.
 
یادگار حضرت امام طمع‌ورزان را افراد سودجویی دانست که در وقت خوشی کنار انقلاب هستند و در هنگام سختی از نظام فاصله می‌گیرند و با بیان این‌که «نباید اجازه داد افرادی که صلاحیت مسئولیت اداره کشور را ندارند در بدنه حکومت قرار بگیرند»، توضیح داد: طمع‌ورزان و قدرت طلبان، فاسدان اقتصادی و عیب‌جویان ازافرادی هستند که نه تنها دغدغه انقلاب را ندارند بلکه فقط به دنبال منافع مادی و شخصی خود هستند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود، فاسدان اقتصادی را افرادی عنوان کرد که تنها نگرانی‌شان پر کردن جیب‌های‌شان برای مناقع بیشتر و به دست آوردن سودهای کلان است.
 
 
سیدعلی خمینی پس از ذکر این نکات تاکید کرد: از نگاه امام مردمسالاری فقط به رای دادن در انتخابات نیست. از دید ایشان رصد کردن رفتار مسولین و بیان نقاط ضعف آن‌ها نیز شامل مردمسالاری می‌شود.
 
وی یاری رساندن به نظام را تنها به تعریف و تمجید از امور ندانست و ادامه داد: تعریف از انقلاب خوب است اما نباید چشم را به روی نقاط ضعف بست. باید کاستی‌ها را گفت و در این مسیر وظیفه متدینان، خیرخواهان نظام و حزب اللهی‌ها این است که با نقد دلسوزانه به پویندگی انقلاب خود کمک کنند.
 
وی تأکید کرد: دغدغه بنده این است که اتفاقا باید آن کسانی در کشور منتقد باشند که انقلابی هستند و حزب اللهی های ما باید علم انتقاد را بردارند؛ زیرا این به نفع جمهوری اسلامی ایران است زیرا اگر ما مشکلات را بیان نکنیم، آن زمان دشمن مشکلات را مطرح می‌کند.

 

برچسب ها :
ناشناس
|
یک شنبه 18 خرداد 1393 - ساعت : 02:54
چرا سید حسن خمینی از این حرفا نمی زنه؟

فاطمه
|
شنبه 17 خرداد 1393 - ساعت : 08:03
درود بر يادگار امام. اما مگه اين سودجوهاي قدرت و ثروت از رو ميرن .اگه نقدي هم داشته باشيم نميدوني كه چي ميكنن. مگس ،بيكار و الاف و ... ما رو لقب ميدن اما برو بچ حزب اللهي خدا رو شكر در راه حق از رو نميرن...

مخلصم
|
جمعه 16 خرداد 1393 - ساعت : 23:01
به قول ملکیان که به بچه های حزب الهی مگس ، آدم های نفهم و نادان و فتنه گر می خواند شما هم به زودی از طرف برخی از همرزمان ملکیان این خطاب ها و برچسب ها زده می شود. ها . مواظب خودت باش

محمد
|
جمعه 16 خرداد 1393 - ساعت : 17:31
سید علی خمینی شما هم از این به بعد از نظر مسئولینی چون آقایان روحانی و هاشمی و امام جمعه شاهین شهر بیکار و تندرو و... هستید . تمام شد و رفت ، هیچ کاریشم نمی شود کرد مگر اینکه توبه کرده و برای جبران از آقایان تعریف کنید.