امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 خرداد 1393 - 01:11
آقایان مسئول ! ما به بیکاری خود افتخار مینمائیم !
آقایان مسئول ! ما به بیکاری خود افتخار مینمائیم !

حسن روحانی دیروز در سازمان حفاظت از محیط زیست گفت:  برخی مردم بیکارند و شغل ندارند و دائم دچار توهمات هستند و مدام غصه دین مردم را می‌خورند در حالی که نه دین را می‌شناسند و نه آخرت را.

اظهارات روحانی درباره موضوعات مذهبی در هفته های گذشته حاشیه ساز شده است و به نظر می رسد کنایه امروز او نیز پاسخی به این واکنش ها باشد.برای نمونه آیت الله مکارم شیرازی و همچنین اکثر ائمه جمعه ( به غیر از امام جمعه شاهین شهر ) مثل آیت الله خاتمی در تهران و آیت الله علم الهدی در مشهد و حجت السلام رهبر در اصفهان .... در مورد سخنان روحانی موضع گیری نمودند .

البته پاسخ به سخنان روحانی و ثابت نمودن اظهارات غلط وی بسیار ساده میباشد زیرا وی در همان جلسه گفت :

در برخی کشورهای اروپایی اگر فرد یک آشغال در خیابان بریزد خود مردم اعتراض می‌کنند و کاری می کنند که خود فرد پشیمان بشود و آشغالی که ریخته است جمع کند پس این همان نهی از منکر است.
 
وی با اشاره به این‌که منکر به عمل غیرشایسته و غلط گفته می‌شود و عمل صحیح شایسته همان معروف است خاطر نشان کرد: گروه‌های مردم نهاد باید در امر به معروف و نهی از منکر در مسائل محیط زیستی وارد عمل شوند.
 
واقعا تاسف برانگیز است ، کسی که لباس روحانیت بر تن نموده است از مردم میخواهد که نسبت به مسائل محیط زیست دخالت نمایند و برای نمونه کشورهای اروپائی را هم مثال میزند و از مردم هم میخواهد که امربه معروف و نهی از منکر نمایند ولی در مورد روح انسانها که بسیار مهمتر از جسم انسان است ادعا مینماید ، اگر کسی دغدغه نشان داد بیکار است ! چناچه برخی افراد با عملکرد غلط فرهنگی خود ، محیط زیست روح انسانها را دچار آلودگی نمایند بلا اشکال است ولی حفظ محیط زیست جسم انسانها و آلوده ننمودن آن و نهی از منکر ، عملی مورد قبول است !!! 
آقای روحانی به قول شما اگر در اروپا فردی آشغال بریزد مردم اعتراض مینمایند و وی را از عملکرد خود پشیمان مینمایند ، ولی اگر در ایران کسانی تحت عنوان گشت ارشاد یا تذکر لسانی به کسانیکه آشغال در فضای روحی جامعه میریزند تذکر دهند و وی را از عمل خویش پشیمان نمایند ، این میشود مساوی با سلب آزادی مردم !!! 
آیا کسی که با پوششی زننده و لباسی که شهوت هر مردی را برمی انگیزد وارد خیابان گردد و فکر و روح جوان ما را آلوده نماید که به جای تحصیل علم و عبادت خدا گرفتار شهواتی شود که هر روز در خیابانها حتی مردان متأهل را هم به گناه می اندازد ! این آلوده نمودن محیط زیست روح جوان و حتی متأهل جامعه نیست ؟!
 
آقای روحانی تاسف برانگیز این است که عده ای امثال شما و آقای هاشمی ... لباس دین را بر تن دارید ! که به جای دفاع از دین و روح انسانها به دفاع از جسم انسانها میپردازید و ای کاش شما و هاشمی لباس پاسداران محیط زیست و محیط بانان را بر تن داشتید تا دلمان نمی سوخت !!!
آقای روحانی امثال شما همه جا حتی در این شهر خودمان شاهین شهر هم پیدا میشود ! که وقتی عده ای جلوی منکرات جامعه و مسئولین ایستادند  ! گفتند اینها بیکار هستند که این حرفها را میزنند ! ولی همین آقایان برای حفظ میز و صندلی خود به کثیفترین کارها دست زدند ! برخی از اونها برای رأی آوردن آویزان هر مفسد اقتصادی گردیدند و با هر کسی ائتلاف نمودند ، برخی برای حفظ میز و صندلی ، کیف مسئول بالا دست خود را در فرودگاه پر از گز و  پولکی نمودند و برخی از تمام حرفهای سابق خود برگشتند و مجیز گوی آقایان گردیدند و به دست بوسی آقایان پرداختند ، آقائی که در زمان مسئولیت خود همه کمبودهای فرهنگی شهر را به گردن ... می انداخت حالا چون در ستاد ... و ستاد ... و ستاد ... مشغول به کار شده و خانه نشین نشده ، به جوانان مومن شهر میگوید بیکار ، چون به همان مسئولی که وی همه مشکلات را گردن او می انداخت ، انتقاد میکنند .

آقای روحانی و برخی از مسئولین شهر ما بیکار هستیم و به این بیکاری خود افتخار می نمائیم ! و خدا را شکر مینمائیم که مانند برخی از مسئولین این شهر  نیستیم که برای حفظ میز و صندلی و بودن در میان مسئولین حتی بعد از بازنشستگی و دریافت حقوق ماهیانه ، میز فلان مسئول را دستمال بکشیم !!!

آقای روحانی ما افتخار میکنیم که در دهه شصت برای خوشایند برخی افراد چیزی نگفتیم و در دهه نود برای خوشایند عده ای دیگر خلاف آن را بگوئیم !

آقای روحانی فراموش کرده اید که آقای هاشمی به عنوان شیختان در گذشته و حال چه گفته است ؟

همین آقای هاشمی که چندی پیش گفت : رهبری راضی نیستند که در سال فرهنگ دنبال این باشیم که کسانی که خوب می‌خوانند را از میدان به در کنیم یا خانم‌هایی که قیافه زیبایی دارند را نگذاریم ظاهر شوند.

همین آقای هاشمی در خطبه اول نماز جمعه تهران- مورخ ۱۲ اردیبهشت ۶۵ دانشگاه تهران گفت : "… ما الان بعضی افراد را هرقدر نصیحت می‏ کنیم و از طریق تقوا می‏ خواهیم به این محیط سالم برسانیم، هنوز یک مقاومتهای منفی دیده می‏ شود،پس از هفت سال از انقلاب بعضی از خانمها متأسفانه، هنوز به این راضی‏ اند که مقداری از مویشان بیرون باشد و یا به اینکه پشت در خانه ‏ هایشان بایستند و وقتی که کسی عبور می‏ کند، اندام لخت خود را نشان بدهند...به آنها (حزب اللَّه) وعده دادیم که اینها خودشان آدم می‏ شوند؛ ولی باز می‏ بینیم مثل اینکه اینها یک مقدار احتیاج به خشونت دارند ...

آقای روحانی و برخی مسئولین شاهین شهر ما دین را ابزار خوشایند مردم قرار نداده ایم بلکه اگر حرفی میزنیم بر اساس دستورات و اصول اسلام است که به آن سفارش شده است و حرفمان را میزنیم حالا اگر تمام مردم هم ناراحت بشوند ولی رضای خدا در آن باشد بر آن پای میفشاریم !

کلام آخر سخن امیرالمومنین (ع) خطاب به ابوذر در هنگام بدرقه ایشان : ای اباذر تو برای خدا غضب کردی و فریاد زدی . اینها از افشاگری تو و از دست دادن حکومت ترسیدند ، ولی تو هم از گناه سکوت ترسیدی و فریاد زدی . فردای قیامت معلوم خواهد شد که برنده کیست .

 

برچسب ها :
سيد محسن
|
چهارشنبه 21 خرداد 1393 - ساعت : 20:06
اين مطلب كه آقاي هاشمي رفسنجاني و اعوان وانصارش هر جا اقتضا كند تغيير مشي مي دهند مطلب تازه اي نيست. فراموش نمي كنيم كه اعوان وانصار هاشمي(از جمله : حسن روحاني ، عطاء الله مهاجراني{معاون پارلماني رئيس جمهور} و ...) در آخرين سال رياست جمهوري هاشمي با برنامه ريزي گسترده و تلاش بي وقفه و با استفاده از تمام امكانات تبليغاتي خود بر اين موضوع پافشاري داشتند كه بايد رياست جمهوري هاشمي مادام العمر شود و وقتي به آنها گفته شد كه نص صريح قانون مي گويد يك شخص نمي تواند بيش از دو دوره ي متوالي رئيس جمهور شود در پاسخ مي گفتند كساني مانند هاشمي در قانون نمي گنجند و ايشان اينقدر مدير توانمندي است كه مي شود براي در نظر گرفتن مصلحت كشور هم كه شده اين بند از قانون را تغيير داد. اما همين آقاي هاشمي و روحاني و ساير همفكرانشان در مواقع ديگري كه مصلحتشان ايجاب مي كند (از جمله در برنامه ها ي تبليغاتي رياست جمهوري سال گذشته ) پايبندي به قانون را سرلوحه ي شعارها و از جمله ي مهمترين دغدغه ها ي خود معرفي مي كنند و از اينكه كساني قانون را رعايت نمي كنند گلايه مي كنند. حسن روحاني و هاشمي بارها احمدي نژاد را به قانون گريزي متهم كردند و در اين باره ابراز نگراني مي كردند اما وقتي طبق قانون بايد پرونده ي مهدي هاشمي در دادگاه بررسي شود و قانون درباره ي او نظر دهد ديگر حرفي از قانون و قانون مداري نمي زنند و اساسا آقاي هاشمي و روحاني و ساير همفكرانشان تا جايي به قانونمداري معتقدند كه منافعشان در خطر نباشد.

یک مطلع
|
جمعه 16 خرداد 1393 - ساعت : 12:29
آقا ما خسته شدیم از تحلیل های خنده دار ا... ومخصوصا آقای ...،اینها چی میخوان از جون این شهربخدا مشکل این شهر بدحجابی اعتیاد و فساد و....نیست مشکل این شهر شماها ومدیرانی مثل شماهاست.

یک شهروند
|
جمعه 16 خرداد 1393 - ساعت : 10:14
آقای ...،آقای ....،ودیگر آقایان توروخدا به فکر قیامتتان باشید ول کنید این شهر را افکار پوسیده و قدیمی وبسته ومتحجرانه منفعت طلبانه شما به درد این شهر نمیخوره برید جای دیگه بساط مسیولیتتان را پهن کنید مثلا تو روستاهای دور افتاده کرمان ویا...

یک مطلع
|
پنج شنبه 15 خرداد 1393 - ساعت : 23:54
برخی از مسئولین شهوت میز و صندلی و حضور در جلسات دور هم نشینی با مسئولین را دارند و هر چه بازنشسته شوند هرچه از در بیرونشان نمائی باز از پنجره می آیند داخل ! آخه بنده خدا برو آخر عمری فکر آخرتت باش تا کی دنبال دنیا ! برو از خرابکاریها و مسامحه کاریهائی که در حق مردم انجام دادی توبه کن ! تا کی بار حق الناس را میخوای افزایش بدی ؟

جعفری
|
پنج شنبه 15 خرداد 1393 - ساعت : 22:11
خبر آمد خبری در راه است !

وحید
|
پنج شنبه 15 خرداد 1393 - ساعت : 01:40
اف به این جاه و مقام دنیائی که از منظر امام علی از آب بینی بز پست تر است ولی برای برخی .....

حسین
|
چهارشنبه 14 خرداد 1393 - ساعت : 23:44
هر چقدر انسان به بعضی از مسئولین این شهر تذکر می دهد فایده ندارد و کار خود را می کنند و دست از سر این شهر هم بر نمی دارند و هر طور شده باید در این شهر یک مسئولیت داشته باشند و در برابر خیلی از کارهای مفید هم مانع هستند ولی باید بدانند که به لطف خدا به زودی اوضاع تغییر کرده و این جوانان موءمن و انقلابی که هدفشان خدمت است نه داشتن مسئولیت کار را دست می گیرند و آن مو قع است که این مسئولین (حتی آنهایی که مسئولیتشان تمام شده )باید بیایند ودر مقابل مردم نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند .

پاسخ ها
صبا
|
پنج شنبه 15 خرداد 1393 - ساعت : 04:37
انشاالله
یونس
|
چهارشنبه 14 خرداد 1393 - ساعت : 01:17
جمله حضرت علی به ابوذر برای دنیا پرستان کفایت مینماید ! عجب جمله قشنگی است !

ایوب
|
چهارشنبه 14 خرداد 1393 - ساعت : 00:01
من خودم از کسانی هستم که زندگیم به خاطر ماهواره از هم پاشید و زنم را به خاطر ارتباط با یک شخص دیگه انداختم بیرون ! اگه خواستید حاضرم با سایت شما مصاحبه نمایم .

عمار
|
سه شنبه 13 خرداد 1393 - ساعت : 20:02
دین شده برای برخی مسئولین محل نون دانی و رسیدن به شهوت میز وقدرت ! چقدر باید انسان حقیر باشد که برای صندلی اینقدر خودش را حقیر نماید !

رضا
|
سه شنبه 13 خرداد 1393 - ساعت : 17:33
اگه اسامی کسانیکه داخل ساک مدیران بالا دست گز و پولکی گذاشتند و کسانی که در بازنشستگی مشغول کار شدند یا میز را دستمال میکشیدند را می آوردید خیلی عالی میشد ! اسامی را بزنید آبروی اینها محترم نیست !

طلبه
|
سه شنبه 13 خرداد 1393 - ساعت : 01:53
وقتی انسان به اکثر مواضع افرادی مثل آقای هاشمی و روحانی وبرخی از مسئولین همین شهر مانند امام جمعه می نگرد می بیند که این آقایان در مواقعی که خلاف شرع و قانون انجام می گیرد بسیار راحت برخورد کرده و به بقیه هم می گویند سخت نگیرید و نسبت به کسانی که دغدغه دارند هم واکنش نشان میدهند (مثل روزنامه ها وکتابهای هتاک و فتنه 88 و سران فتنه و موارد دیگر در کشور ودر شهر خودمان مثل انتخابات شورای شهر و کاندیدای متقلب و فتنه گران 88 در شهر خودمان و پارتی بازی و اشرافیگری و ریخت و پاش بیت المال و...) ولی در مقابل وقتی به خودشان و اطرافیانشان انتقاد می شود به شدت مو ضع گرفته و واکنش نشان داده وخواهان برخورد قضائی هستند (مثل مستند من روحانی هستم وفیلبرداری در دفتر امام جمعه شاهین شهر از منتقدین ) وحتی گاهی به منتقدین توهین هم می کنند (مثل بیسواد و بی شناسنامه و بیکار و مگس و نادان ونفهم و ...) ومن که دلیل این را نفهمیدم ، شاید به آقایان روایاتی رسیده که حرمت خودشان از دین و قانون بالاتر است .

سعید
|
سه شنبه 13 خرداد 1393 - ساعت : 00:06
عجب حرفهائی زده هاشمی قبلا ! نمی دونستم قبلا چنین حرفهائی زده ! پس چرا الآن یه چیز دیگه میگه !

موسوی
|
دوشنبه 12 خرداد 1393 - ساعت : 22:46
اگه میشه این بابائی که در سه تا ستاد مشغول به کار شده را نامش را ببرید تا حسابش را کف دستش بذاریم !

مرصاد
|
دوشنبه 12 خرداد 1393 - ساعت : 15:33
خدا خیرتان دهد مطلب را خیلی خوب بیان نمودید
دوره و زمانه دوره و زمونه ای شده که اگر دغدغه دینی داشته باشی بهت برچسب تندرو و بیکار را می زنند

فاطمه
|
دوشنبه 12 خرداد 1393 - ساعت : 07:52
سلام. آخه اين آقايان با شعار آزادگي و برهنگي تونستن راي بيارن.مشت در مقابل مشت. بالاخره اگه حق برنده است يه روزي اسلام بنده ميشه به شرط استقامت و پايداري برو بچه هاي متدين.... به اميد روزي كه حق حكوت كنه

فاتحی
|
دوشنبه 12 خرداد 1393 - ساعت : 02:40
یعنی واقعا نگرانی در مورد وضعیت جامعه و رخنه عظیم فرهنگ غرب در فرهنگ ایرانی و نابودی تدریجی این فرهنگ زیبا که تؤامان از تلفیق آیین پاک ایرانی و قانون آداب اسلامی است، را برخی روحانیت باید بیکاری مردم بدانند؟ مردم پایداری آرامش، امنیت و روحانیت آگاه و دلسوز را در کنار هم دوست دارند. مردم جنگی با روحانیت ندارند؟ مردم فقط با سهل انگاری و ندیده گرفته شدن مسائل مهم اجتماعی توسط مسؤلین سر سازش ندارند. خواهشا تجدید نظر کنید. کمی فکر کنید چرا افکار و رفتار برخی از روحانیت مانند آیت الله عظمی بهجت را حتی مردمی هم که اسلام گریز شده اند قبول دارند و این اشخاص مورد قبول عامه شده اند؟؟ آیا علت = دلسوز بودن و نگران بودن واقعی ایشان در مورد مسائل صدمه زننده به پیکر پاک جامعه ایرانی و اسلامی نبوده است؟ از شما خواهشمندم در این نوع نگرش تجدید نظر کنید تا انشالله دعای مردم و اراده خداوند نیز شما را در گامی که برای خدمت رسانی به مخلوقاتش برداشته اید بیش از پیش یاری کند.

صبا
|
دوشنبه 12 خرداد 1393 - ساعت : 01:46
متاسفم که درگیر این مسائل درکشور جمهوری اسلامی هستیم.خوشحالم که شما با این روحیه ایستادگی میکنید، خدا پشت و پناهتان