امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : جمعه 9 خرداد 1393 - 01:07
سید حمید روحانی : زندگی هاشمی تجملاتی و سلطنتی است !
سید حمید روحانی : زندگی هاشمی تجملاتی و سلطنتی است !

حجت‌الاسلام سید حمید روحانی، موسس و رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی دوشنبه گذشته با حضور در همایش «نفاق سیاسی در کمین انقلاب اسلامی» در جمع تعدادی از دانشجویان و نخبگان دانشگاه آزاد شیراز سخنرانی کرد.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه این جمله امام خیلی مهم است که کسانی می توانند تا آخر خط با ما باشند که درد فقر و استضعاف و محرومیت را چشیده باشند؛ گفت: انسان های رفاه طلب و تجملاتی که زندگیشان سلطنتی است نمی توانند برای همیشه انقلابی باشند و ممکن است در ماجراهایی با جو حرکت کنند. آقای هاشمی الآن اینجور است.

نویسنده تاریخ انقلاب اسلامی ایران گفت: اولین ضعف هاشمی این است که جو زده می شود و طبق جو حرکت می کند. زمانی که جو حرکت مسلحانه بود هاشمی هم جوگیر شده بود و حتی نظرات امام را نادیده می گرفت و از مجاهدین خلق دفاع می کرد. حتی به امام نامه داده بود که اگر از اینها دفاع نکنید، اعتبارتان نزد مردم کم می شود.

وی اظهار کرد: امام جمعه رفسنجان به امام گفت هاشمی اصرار می کند که وجوهات شرعی را به مجاهدین خلق بدهیم و امام در پاسخ می گوید این کار جائز نیست و هاشمی اغفال شده است. هاشمی تا زمانی که ماهیت مجاهدین خلق آشکار نشده بود از آن ها دفاع کرد.

رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه هاشمی امروز احساس می کند که جو کنار آمدن با آمریکا و جو لیبرالیستی حاکم است؛ لذا از اعتدال حرف می زند و می گوید امام مخالف مرگ بر آمریکا بود؛ وی گفت: امام در فروردین 67 می گوید بهترین دعا برای امثال رئیس جمهور امریکا این است که خدا مرگشان بدهد و در وصیت نامه خود نیز می گوید یزید زمان خود را هم لعن کنید و اینها صحبت های هاشمی را باطل می کند.اگر امام این نظر را داشت در بیان آن درنگ نمی کرد.

وی با بیان اینکه خاطرات هاشمی آنقدر بی اعتبار شده که امروز مورد تمسخر قرار می گیرد؛ اظهار کرد: در چند شماره فصلنامه 15 خرداد خاطرات هاشمی را نقد کرده ام.

روحانی با تاکید بر اینکه ضعف دیگر هاشمی این است که با مردم یک رو نیست؛ سعی میکند دوگانه برخورد کند و مردم را در ناآگاهی نگه دارد که این باعث تاسف است، گفت: شب رحلت امام در جماران بودیم. لحظه فوت امام را در تلویزیون های مدار بسته می دیدیم. بعد از اینکه امام به ملکوت اعلی پیوست صدای ضجه و گریه مردم در جماران پیچید و همه از خانه ها بیرون آمده بودند.در این شرایط هاشمی به حاج احمد اصرار می کرد که فوت امام را اعلام نکنید و به مردم اعلام کنید که حال امام بد است و چند روز در مساجد مراسم دعا برگزار کنید تا در این فرصت رهبر آینده را تعیین کنیم که حاج احمد زیر بار نرفت.

نویسنده تاریخ انقلاب اسلامی ایران افزود: ضعف سوم هاشمی این است که به شدت قدرت طلب است و حاضر است در راه قدرت دست به هر کاری بزند. وقتی آیت الله خامنه ای به رهبری برگزیده شد، مجلس خبرگان غیر از ایشان کسی را نداشت که ارجح باشد. سیاست، بصیرت و مقام علمی مقام معظم رهبری ارجح است و مانند کوهی در مقابل تهدیدها ایستاده است.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: چهارمین ضعف هاشمی این است که به شدت تحت تاثیر آقا زاده هاست و به علت اینکه از خانواده مرفهی بوده روی تجمل گرایی بسیار پافشاری و در نمازجمعه مردم را به تجمل گرایی تحریص می کرد.

روحانی با بیان اینکه از خدا می خواهم و آرزو دارم که هاشمی که در طول زندگی خیلی زحمت کشیده در مسیر ملت و اسلام ناب باشد و از مسیر ولایت دور نشود که خسران دنیا و آخرت است؛ اظهار کرد: رهبری نمی خواهد کسانی را که اعوجاجی دارند به سقوط بکشاند و وظیفه رهبری این است که دستانش را گرفته و نجاتش دهد و امید ما این است که هاشمی به ملت بپیوندد.

وی با تاکید بر اینکه امروز هم بزرگترین خطر برای نظام ما جریان نفاق است که امروز در پشت چهره شخصیت های روحانی خودش را پنهان کرده است؛ تصریح کرد: امثال هاشمی رفسنجانی دیدگاه‌هایی دارند که با راه امام و رهبری نمی خواند و لذا حرف های خودشان را از زبان آنها می زنند و متاسفانه مسائلی که امروز مطرح می شود خنجری است از پشت به راه امام.

لازم به ذکر است امام خمینی (ره) طی نامه‌ای به سید حمید روحانی در دی ماه ۱۳۶۷ تدوین تاریخ انقلاب اسلامی را به وی واگذار نمود.

 

 

برچسب ها :
یاور
|
پنج شنبه 18 دی 1393 - ساعت : 14:50
آقای هاشمی در جریان فتنه 88 در نمازجمعه گفت که فتنه از وقتی شروع شد که احمدی نژاد به وی توهین کرده پس به زعم هاشمی مردم بخاطر دفاع از حریم هاشمی به خیابان ریختند. آنقدر نادان هست که حد نداره اولاً مردم بخاطر دنیادوستی امثال هاشمی از انقلاب زده شدند. ثانیا وی نمیدونسته که سالهای سال هست که از عملکرد وی فتنه شروع شده. ثالثا اگر تعبیر وی درست هم که میبود وی حاظر شده بخاطر حتک حرمتی که ازش شده انقلاب را نابود کنه. اینقدر خره.

سيد محسن
|
چهارشنبه 21 خرداد 1393 - ساعت : 20:07
شخصيت هاي سياسي دو دسته اند : يك دسته از آنها براي هميشه در اذهان عمومي ملتشان ماندگارند . اين دسته فارغ از هر دين و آييني كه دارند براي مبارزه با بي عدالتي ها و تبعيض ها و مسائلي مانند استعمار و فقر زدايي عمرشان را صرف كرده اند و نزد افكار عمومي فعالان سياسي ساير كشورها نيز قابل احترامند مانند فيدل كاسترو ، چه گوارا ، گاندي ، نلسون ماندلا در كشور هاي خارجي و امام خميني (رهبر انقلاب اسلامي ايران كه به گفته ي تمام تحليل گران و مورخان خارجي بزرگترين انقلاب معاصر نام گرفت). اما دسته ي دوم آن دسته از فعالان سياسي هستند كه در مقاطعي از تاريخ يك كشور نقش داشته اند و در مقاطعي حتي مقبوليت هايي هم پيدا كرده اند اما مانند دسته ي اول اسطوره نيستند و خيلي زود تاريخ انقضاي افكار سياسيشان فرا مي رسد و به ناچار تا آخر عمرشان در انزواي سياسي به سر مي برند و چند صباحي پس از مرگشان كم كم در اذهان عمومي كم رنگ تر از گذشته مي شوند كه مي توان به عنوان نمونه هاي خارجي از رؤساي جمهور آمريكا و به عنوان نمونه ي داخلي به آقاي هاشمي رفسنجاني اشاره كرد.

ناشناس
|
شنبه 10 خرداد 1393 - ساعت : 23:52
هاشمی و اطرافیانش در کشور مشکل ساز شده اند و مریدانش هم در شهر ما مشکل ساز شده اند.

فاطمه
|
شنبه 10 خرداد 1393 - ساعت : 09:19
سلام.. ميدونيد توي هر صنفي اگه آدم بد باشه يعني كسي كه بخواد از اون موقعيتش سوء استفاده كنه هست.زياد هم هست!!! شايد ضربه آن چناني هم به جامعه وارد نشه. اما..اما امان از اون روزي كه عده اي بخوان از لباس مقدس روحانيت برا رسيدن به مقاصد شومشون استفاده كنند. بدترين ضربه رو به جامعه وارد مي كنند . باعث ميشن كه افكار عمومي نسبت به دين و اين قشر بدبين بشن. و من فكر مي كنم اين قصور از ناحيه حوزه علميه است كه افراد رو خوب پالايش نمي كنه. روي اين افراد نظارت ندارن. فقط ظاهر اونا رو مي بينن. تو رو خدا اي كسايي كه دستي داريد توي اين مسائل به فكر باشيد، جدي كار كنيد ، دقيق و زيرك باشيد .چرا كه اگه رخنه اي در دين مردم ايجاد بشه شما پاسخگو هستيد....

مطلع
|
جمعه 9 خرداد 1393 - ساعت : 19:55
سلام میدونستید امام جمعه شهر شما هم مرید سفت وسخت هاشمی است، اصلا بهت بگم الگوی سیاسی اجتماعی اون هاشمی است نه نهادی که بهش وصله......؟!!!!