امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : یک شنبه 28 اردیبهشت 1393 - 21:15
وزارت اطلاعات به کدام سمت و سو میرود ؟!
وزارت اطلاعات به کدام سمت و سو میرود ؟!

وزیر اطلاعات در جلسه مورخ 21 اسفند 92 با تعدادی از نمایندگان که در خصوص بررسی مسائل مهم امنیتی کشور بود، فردی را همراه خود آورده بود که نه تنها نمایندگان بلکه هیچ یک از معاونین وی، او را نمی شناختند! حتی نامش را نمی دانستند! در آن جلسه وقتی نمایندگان خواستار معرفی همراهان وزیر شدند، آقای علوی همه همراهانش را معرفی کرد اما از معرفی این فرد جوان خودداری کرد.

از آنجا که موضوع جلسه بررسی مهمترین مسائل امنیتی کشور بود، نمایندگان سئوال کننده خواستار عدم حضور کسی که هویتش مجهول بود، شدند اما علوی گفت که اگر این فرد از جلسه بیرون برود، او هم از جلسه بیرون خواهد رفت! در نهایت وقتی نمایندگان اصرار به معرفی وی داشتند و اعلام کردند که اگر این فرد معرفی نشود در جلسه نمی مانند، وزیر اطلاعات بدون ذکر نام و سمت فرد مورد نظر، وی را "فرزند معنوی" خود معرفی کرد.
 
این رفتار عجیب وزیر اطلاعات باعث شد تا تعدادی از نمایندگان در اعتراض به آن جلسه را ترک کنند. علی رغم رفتار عجیب وزیر اطلاعات، نمایندگان معترض تصمیم گرفتند برای حفظ حرمت این وزارتخانه مهم، نه مصاحبه ای کنند و نه در صحن علنی تذکری بدهند بلکه فقط طی نامه ای به رئیس مجلس، موضوع را پیگیری کنند. اما در کمال ناباوری چند ساعت پس از جلسه، مشروح سخنان رد و بدل شده بین وزیر اطلاعات، معاونین وی و 9 تن از نمایندگان به شکل جهت دار و تحریف شده ای در سایت روزنامه قانون و چند سایت دیگر قرار گرفت و صبح روز بعد تیتر یک روزنامه قانون شد!
 
تیتر یک روزنامه قانون که خبرنگارش به عنوان فرزند معنوی وزیر اطلاعات
در جلسه با نمایندگان در حال ضبط جلسه بود!
این رفتار عجیب و برخلاف عرف اداری و بویژه برخلاف اصول اخلاقی و بدیهیات مسائل امنیتی، سبب شد تا نمایندگان ضمن پیگیری های دیگر، از وزیر اطلاعات سئوال کنند که این فرد چه کسی بود، چه جایگاهی داشت و با چه هدفی در جلسه حضور یافته بود، چه کسی و با چه هدفی متن پیاده شده این جلسه را به شکل جهت دار و تحریف ‌شده در اختیار رسانه‌ها قرار داده است؟ اصلا در وزارت اطلاعات چه خبر است؟
 
روز گذشته وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت ملی حاضر شد تا در این خصوص توضیح دهد. متأسفانه یکبار دیگر فرزند معنوی وزیر اطلاعات مانند جلسه قبل، محتوای جلسه دیروز را نیز به شکل جهت دار در روزنامه قانون منتشر کرد. ساعتی قبل شنیدم که این روزنامه توقیف شد. از دلایل توقیف بی اطلاعم اما مجددا بر خلاف میلمان، مجبوریم برای تنویر افکار عمومی آنچه در جلسه دیروز گذشته را منتشر کنیم. هر چند به عقیده بنده بیش از این که روزنامه قانون - به هر دلیلی - مستحق توقیف باشد، برخی افراد دیگر باید توقیف شوند.
 
آقای علوی در ابتدای جلسه فرزند معنوی خود را سامان صابریان فرزند محمد جواد متولد ۱۳۶۵ در تهران و دانشجوی کارشناسی معرفی کرد که فعالیت های رسانه ای دارد. وزیر اطلاعات تصریح کرد که محتوای جلسه با نمایندگان را این فرد که با هماهنگی و برنامه ریزی آقای علوی در جلسه حاضر شده بود، منتشر کرده است!
 

روزنامه قانون امروز که مجددا فرزند معنوی را دوست رسانه ای وزیر اطلاعات معرفی می کند!

 

علوی در جلسه کمیسیون درتوجیه همراه کردن چنین فردی در جلساتی که با نمایندگان داشته است گفت: قبلا بنده در جلسات کمیسیون های مجلس شرکت کرده ام، در جلسات کمیسیون آموزش عالی یا در جلسات کمیسیون امنیت ملی شرکت کرده ام اما بعد از جلسه، نمایندگان مجلس مصاحبه کرده اند و نه تنها مطالب خودشان را نگفته اند بلکه از قول بنده مسائلی را تحریف شده مطرح کرده اند! برای همین خبرنگاری را همراه خود کرده است تا در وقت مقتضی از آن استفاده کند!

 

وزیر اطلاعات گفت که چطور مطالب بنده به شکل تحریف شده منتشر شود اشکال ندارد، اما مطالب یک جلسه عادی دیگر در حالی که تحریف نشده، منتشر شود اشکال دارد؟ علوی تصریح کرد: به عقیده بنده نه همراهی این فرد، نه حضور وی در جلسه با نمایندگان، نه انتشار مطالب آن جلسه اشکالی داشته و نه تحریفی صورت گرفته! وزیر اطلاعات گفت: ما که این متن را منتشر نکرده ایم بلکه یک رسانه این کار را کرده و رسانه ها هم برای خودشان قانون دارند. اگر نمایندگان معتقدند که تحریف یا خلاف قانونی صورت گرفته، می توانند بروند اقدام قانونی کنند و آن رسانه هم باید پاسخگو باشد!
 
حتما باورش برای شما هم سخت است که وزیر اطلاعات کشور، برای توجیه اقدام خلاف اخلاق و خلاف اصول بدیهی اداری و شغلی اش، چنین مطالبی را در کمیسیون امنیت ملی مطرح کرده است، اما متأسفانه واقعیت دارد و من هم مثل شما و بلکه بیشتر از شما نگران آینده شدم. نمی دانم شما که این بیانات آقای علوی را خواندید چه حالی پیدا کردید اما تردید ندارم که در این هشت ماه فعالیت آقای علوی در رأس وزارتخانه مهمی به نام اطلاعات، بزرگترین ظلم در حق این وزارتخانه و نیروهای گمنام امام زمان شده است.

این که عناصر با تجربه و زبده این وزارتخانه چه کشیده اند، حتی تصورش برایم زجرآور است. این که قرار است شخصیتی با این سطح فکر و تحلیل و استدلال برای جامعه ما امنیت برقرار کند، خواب را از چشمانم ربود! آن روز که وزیری در این سطح بر دستگاه های امنیتی ما حاکم نبود، به دلیل اعتمادهای بی جا امثال کشمیری و کلاهی توانستند در آن رشد و نمو پیدا کنند، امروز اما نباید نگران بود؟ باید فکری برای این نقطه از دولت تدبیر و امید کرد.
 
به آقای علوی گفتم: برادر محترم یعنی در وزارت اطلاعات با این عرض و طول، روابط عمومی وجود ندارد تا از بیانات گهربار شما حراست کند و نیازی به حضور مستتر خبرنگاران در جلسه با مقامات و نمایندگان نباشد؟ آیا آقای علوی که نمایندگان مجلس را به تحریف سخنانش متهم می کند، باید با استفاده از خبرنگاری که حتی معاونان وزارت اطلاعات او را نمی شناسند، از سخنانش حراست کند!

آقای علوی اصرار داشتند که در جلسه با نمایندگان اسم این فرد را ذکر کرده است، در حالی که نه تنها چنین اقدامی را نکرده بلکه اساسا موضوع و اشکال همکاران بنده، فهمیدن نام و نام خانوادگی این فرد نبود. موضوع این است که آیا خبرنگار یک روزنامه - آن هم روزنامه ای با سابقه زیر سئوال بردن احکام دینی و تبعیض جنسیتی نامیدن تفاوت احکام زن و مرد، روزنامه ای که بزک کننده دشمنی با آمریکا در شماره های مختلف خود بوده و ... - باید به راحتی در چنین جلسه ای حضور یابد؟
 

صابریان، خبرنگار روزنامه قانون و فرزند معنوی وزیر اطلاعات
 
سئوال این است که این خبرنگار و افراد دیگری که ما - و احتمالا معاونان وزیر اطلاعات - از هویت آنها بی اطلاعیم تا چه اندازه بر آقای علوی و محتوای در اختیار آقای علوی - یعنی وزارت اطلاعات - اشراف دارند به طوری که وزیر اطلاعات در برابر اصرار نمایندگان برای عدم حضور این فرد در جلسه ای به این مهمی می گوید اگر این فرد از جلسه بیرون برود، من هم بیرون می روم؟
 
وقتی آقای علوی به این راحتی به خبرنگاری که هیچ یک از معاونانش او را نمی شناسند، اعتماد می کند و او را بر "نمایندگان مردم" مسلط می کند، چه آینده ای در انتظار "مردم" است و چه کسانی بر مردم مسلط می شوند؟ وقتی خبرنگاری به این راحتی بر وزیر اطلاعات مسلط می شود، چطور می توان به این وزارتخانه برای اتفاقات پیش رو تکیه کرد؟ آیا ممکن نیست به دلیل ناتوانی مدیریت موجود، اتفاقات ناگواری که در گذشته با دسیسه عناصر اطلاعاتی جریان اصلاحات آمریکایی رخ داد و این وزارتخانه مهم را هدف گرفت، مجددا تکرار شود؟

اشتباه نشود، موضوع اساسا حضور یک خبرنگار در جلسه ای که مربوط به مسائل امنیتی کشور بوده و انتشار تحریف شده اتفاقات آن جلسه نیست - هرچند این هم بسیار مهم است - بلکه مسئله مهم تر این است که سکان این وزارتخانه مهم در اختیار چه فردی، با چه توانی و با چه درجه از تقواست که حتی برای غلبه پیدا کردن بر نمایندگان منتقدش، اجازه می دهد تا برای یک روزنامه، امنیتی پولادین فراهم شود به طوری که آن روزنامه با تحریف محتوای یک جلسه به تسویه حساب با منتقدان دولت بپردازد.


مسئله این است که وزیری که باید به فکر کنترل ارز و مرز کشور باشد تا دلار به 3300 تومان نرسد و هر روز یک نفر را در مرزها نربایند، مهمترین دغدغه اش این است که دوست جوان خبرنگاری را به کار بگیرد تا بتواند علیه نمایندگانی که نگران ارز و مرز و رانت 650 میلیون یورویی هستند، فضا سازی رسانه ای کند!

بنابر این نباید این موضوع را کوچک دانست.

 
آیا این اتفاقات به شکل فاجعه بارتری در دامنه ای گسترده تر و در خصوص دیگران آن هم در آستانه انتخابات مجلس دهم ممکن نیست! از یاد نبریم که ورود چهره های افراطی به نام اصلاح طلب در مجلس ششم که آن روز، نامه سرکشیدن جام زهر در برابر آمریکا را برای رهبر معظم انقلاب نوشتند و امروز در سازمان های جاسوسی و رسانه های بیگانه فعالیت می کنند، بعد از اتفاقاتی به وقوع پیوست که برای این وزارتخانه مهم طراحی و در سایه ضعف مدیریت وقت وزارتخانه اجرا شد.
 
آقای روحانی! رسانه های که از دژ پولادین برخوردارند را شناختید؟ جالب این جاست که روزنامه قانون دو روز بعد از انتشار متن تحریف شده جلسه به نفع وزیر، متن دیگری را در قالب طنز منتشر کرد و مجددا نمایندگان سئوال کننده را به تمسخر گرفت! آیا نباید احتمال داد که فردا و بویژه در آستانه انتخابات مجلس، مواردی از این دست در دیگر رسانه ها که وعده امنیت پولادین به آنها داده شده، اتفاق بیفتد و به کسانی که تخریب شده اند گفته شود وزارت اطلاعات که متن تخریبی علیه شما را منتشر نکرده، رسانه ای منتشر کرده و رسانه ها هم برای خودشان قانون دارند؟!
 
مرحوم کردان به خاطر یک دروغ با رأی نمایندگان مجلس هشتم - از جمله بنده - از وزارت برکنار شد، آیا این فرزند معنوی ناخلف، چنین عاقبتی را برای وزیر اطلاعات رقم خواهد زد؟
 
حمید رسائی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی

 

 

 

 

 

برچسب ها :
یاور
|
پنج شنبه 18 دی 1393 - ساعت : 14:42
کمربندها رو محکم ببندیم که فتنه دیگری در راه است. اینبار قویتر و محکمتر.

یاور
|
پنج شنبه 18 دی 1393 - ساعت : 14:41
کلاً آقای روحانی آدم ساده دلی هست. نمیدونه که دشمنان انقلاب به خون هرچی آخونده تشنه اند و اگر زمانی مجال پیدا کنند همه را حتی اورا از لب تیغ میگذرونند. شاید هم آن موقع این آقا لباسهاشو دربیاره و بگه منم باشمام.

خادملو - مدیریت سایت
|
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393 - ساعت : 16:57
تاریخ خبر اشتباه نوشتید

وزیر اطلاعات در جلسه مورخ 21 اسفند 93 با تعدادی از نمایندگان که در خصوص بررسی مسائل مهم امنیتی کشور بود، فردی را همراه خود آورده بود


مدیریت سایت عدالت خواهان گلستان

پاسخ ها
مدیر سایت عدالتخواهی شاهین شهر
|
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393 - ساعت : 21:20
با تشکر از دقت نظر جناب آقای خادملو مدیر سایت عدالتخواهی گلستان
ناشناس
|
شنبه 27 اردیبهشت 1393 - ساعت : 19:22
درود بر عزیز دلم حاج آقا حیدر مصلحی

ناشناس
|
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - ساعت : 11:09
وزیر اطلا عات که این باشه وای به حال مملکت.