امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : یک شنبه 28 اردیبهشت 1393 - 21:17
بار کم کاری مسئولین فرهنگی شهر بر دوش نیروی انتظامی
بار کم کاری مسئولین فرهنگی شهر بر دوش نیروی انتظامی

اقدام تحسین برانگیز نیروی انتظامی شاهین شهر در جمع آوری گسترده بشقابهای دریافت ماهواره از منازل مسکونی در قسمتهای مختلف شهر اقدامی شجاعانه و قابل تقدیر میباشد . گرچه مطمئننا جمع آوری دیشهای ماهواره موجب نارضایتی تعداد زیادی از دارندگان این دریافت کنندگان شبکه های ماهواره ای میگردد ولی میتوان این نارضایتی را با خردسالی که قصد دارد از وسیله ای خطرناک مثل چاقو استفاده نماید ولی بزرگتر و پدر دلسوز این خردسال با گرفتن و خارج نمودن چاقو از دسترس وی از رسیدن آسیب به آن خردسال جلوگیری مینماید ، مقایسه نمود . گرچه این عمل پدر موجب ناراحتی و حتی گریه شدید خردسال میگردد ولی پدر برای حفظ سلامت فرزند ناچار است که این وسیله خطرناک را از دسترس وی خارج نماید . در جامعه هم نیروی انتظامی به عنوان پدر دلسوز جامعه با خارج نمودن این وسیله خطرناک از دسترس خانواده ها گرچه موجب نارضایتی آنها هم میگردد ولی به ناچار مجبور به حفظ سلامت روح خانواده میباشد . کسانیکه با پرونده های بسیار بالای طلاق در شاهین شهر در ارتباط باشند میدانند که متاسفانه آمار فوق العاده بالای طلاق در شاهین شهر که در رتبه های اولیه کشور میباشد با ضریب نفوذ بالای ماهواره در شاهین شهر که آن هم طبق آمارهای رسمی در شمار شهرهای اولیه کشور میباشد ، رابطه مستقیم دارد ! متاسفانه به علت معذوریتهای اخلاقی از بیان جزئیات و فجایع این فروپاشیهای خانوادگی معذوریم ولی همین اندازه اشاره نمائیم که به علت مشاهده همین شبکه های معمولی ماهواره مثل من و تو به مرور زمان چنان شخص دچار انحطاط اخلاقی میگردد که باعث بی اخلاقیهای بسیار تاسف برانگیز در میان خانواده های متأهل هستیم ! که واقعا زبان از بیان آنها قاصر است و فقط کسانی که به طور مستقیم در جریان این پروندها هستند ، میتوانند عمق فاجعه را درک نمایند . متاسفانه این شبکه ها آنقدر به صورت نرم و در زمان طولانی شخص را تهی مینمایند که قبل از وقوع بحران برای افراد قابل درک نمی باشد . همین امر باعث گردیده است که با توجه به نارضایتی مردم ، از این عملکرد دلسوزانه و شجاعانه نیروی انتظامی در جمع آوری دیشهای ماهواره تشکر نمائیم .
گر چه شاید هم اکنون خیلی از خوانندگان محترم ابراز دارند که مقابله با ماهواره باید فقط با کار فرهنگی انجام گیرد ! ولی به استحضار عزیزان میرسانیم که همانطور که در مثالی که در مورد آن پدر و فرزند زدیم وقتی پدر خانواده متوجه خطر برای فرزندش گردد و مسئله ای وی را تهدید نماید هیچ وقت در مورد خطر تأمل نمی نماید و بگوید که من باید روی فرزندم کار فرهنگی نمایم و یا وی را تربیت نمایم که خودش به طرف آن جسم خطرناک نرود !!! بلکه آن جسم خطرناک را از دسترس فرزند خارج مینماید و در طول زمان در صدد تربیت فرزند هم بر می آید که فرزند متوجه خطر آن بگردد ولی اگر به اسم کار فرهنگی و یا تربیت صبر نمود و فرزند به واسطه آن جسم خطرناک به خود آسیبی رساند و یا خود را  هلاک نمود ، دیگر فرصت به کار فرهنگی نخواهد رسید ! در جامعه هم همینطور است اگر این وسیله خطرناک از دسترس خارج نگردد و به امید کار فرهنگی تأمل نمودیم ، خانواده ها به علت مشکلات اخلاقی و رفتاری دیگر از هم پاشیده میگردند و فرصت به کار فرهنگی نخواهد رسید . البته در این نکته که مسئولین فرهنگی شهر هم سی سال است که رفته اند کار فرهنگی نمایند و بیایند و هنوز هم نیامده اند شکی نیست !!! ولی جور کم کاری مسئولین فرهنگی شهر را باید مامورین نیروی انتظامی بکشند و تازه تحت فشار آقایان هم نکوهش بگردند ! البته ما در این سایت هم قبلا به کارهای انجام شده در رابطه با ماهواره پرداخته ایم و از کارهای خوب فرهنگی هم نمونه هائی ذکر نمودیم مثل کاری که در یکی از مساجد تهران انجام گرفته بود و با ارائه یک عدد دستگاه دیجیتال به صورت رایگان ، ماهواره های بسیاری را جمع آوری نموده بودن که مورد استقبال زیاد مردم محله هم قرار گرفته بود . در همین شاهین شهر هم یکی از روحانیون شهر با گذاشتن کلاس آسیب شناسی ماهواره و با وعده دادن یک دستگاه دیجیتال در ازای دریافت ماهواره ، تعدادی از خانواده ها از این عمل استقبال نموده بودند و مواردی از آسیب های این شبکه ها را در خانواده خود برای آن روحانی تعریف نموده بودند که باز زبان از گفتن آنها شرمگین است .البته به علت عدم همکاری مسئولین و عدم تحویل دستگاه دیجیتال کار به بن بست هم خورد .
 لذا جا دارد مسئولین فرهنگی شهر به خصوص ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر به جای صرف هزینه های فرهنگی شهر در موارد کمتر موثر که نتیجه ای در این سالها نداشته است به این اقدامات امتحان پس داده شده هم توجهی نمایند .

 

 طرح «تحویل داوطلبانه ماهواره» ، در یکی از مساجد تهران فعال شده است.

بر اساس این طرح، اهالی منطقه به صورت داوطلبانه ماهواره های خود را به مسجد آورده و تحویل می دادند و در عوض مورد تقدیر مسئولان مسجد قرار می گرفتند.

تعداد 175 دستگاه ماهواره به علاوه دیش «به صورت داوطلبانه از اهالی منطقه تهرانپارس» تحویل گرفته شده است.

 

برچسب ها :
یک روحانی
|
شنبه 20 اردیبهشت 1393 - ساعت : 01:01
آفرین به فرهمندیان با جواب مسلط و قوی که داد . و آفرین به مرتضی که منصفانه پذیرفت.در ضمن من اطلاع دارم که موارد به مسئولین تهران گزارش شده است ولی امام جمعه به خاطر ارتباطات قوی که دارد مانع خواست مردم شده است . البته این وضع نگران کننده است چون آخر حرمت امام جمعه هم شکسته میشود و با وضع بدی از این شهر میرود . که مقصر مسئولین بالا هستند که به خواست مردم بی توجهی مینمایند و با احترام امام جمعه را عوض نمی نمایند .

مرتضی میر احمدی
|
جمعه 19 اردیبهشت 1393 - ساعت : 09:36
با عرض سلام خدمت جناب آقای فرهمندیان
جوابهای حضرتعالی قانع کننده و درست بود که از این بابت سپاسگذاری می کنم
بنده از نزدیک فعالیتهای خیلی از هییتها (آل یاسین - جواد الائمه - بیت الزهرا و...) را دیده ام و قبول دارم که کار میشود حتی اطلاع دارم که بعضی افراد متدین عده ای جوان و نوجوان را دور خود جمع می کنند و معارف اهل البیت علیهم السلام را نشر می دهند اما صحبت بنده سر این مسئله است که چرا باید بسیاری از برنامه های ما بگونه ای باشد که هیچ مغز و ریشه ای نداشته و در میدان عمل زمین بخورد بنده اون فردی که شصت میلیون گرفته را می شناسم (ایشان فردی بود که علیه امام جمعه سخنرانی و نقد می کرد حتی یکبار شاگردان ایشان در مصلی علیه امام جمعه اغتشاش کردند) اما چه شده که این فرد انقلابی الان بازوی راست امام جمعه شده است؟ چرا افرادی که مخالف برنامه های ایشان هستند مشکل را از طریق مبادی ذیربط پیگیری نمی کنند؟

فرهمندیان در جواب مرت
|
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393 - ساعت : 20:14
سلام مرتضی جان . جواب سئوالهایت :
1. مرتضی نگرفتی ! مطلب بالا میگوید مسئولین فرهنگی کم کاری نمودند نیروی انتظامی جور آن را میکشد! امام جمعه هم هر جا سخنرانی مینماید ، میگوید که از نقاط قوت شاهین شهر در بخش فرهنگی که انجام میگیرد نماز جمعه است و نماز عید فطر که مردم زیاد استقبال مینمایند !!! برای همین دوستان کنایه زدند که نماز جمعه را دو برابر کنیم تا مشکل ماهواره طبق تئوری امام جمعه برطرف شود !!!
2.در مورد رواج ماهواره در اصفهان و تهران که فرمودید : اول اینکه شاهین شهر در رواج ماهواره از این شهر ها پیشی گرفته دوم کنترل شهر کوچکی مثل شاهین شهر خیلی راحتر است تا شهرهای کلانی مثل تهران که بسیار وسعت دارد سوم همه مسئولین و کسانی که در شاهین شهر دستی در امور فرهنگی دارند میدانند که تمام مسائل فرهنگی شهر و بودجه ها در ید امام جمعه شاهین شهر هست و اگر کسی از ایشان تعریف و تمجید کند و در مقابل ایشان ساکت باشد بودجه فرهنگی میگیرد و اگر یک انتقاد کوچک نماید دیگر از بودجه خبری نیست و بایکوت میگردد !!! برای مثال هیئت ... و شخص ... که قبلا منتقد امام جمعه بود و یک قرون هم بهش نمی دادند ولی الآن که از ایشان حمایت و تعریف و تمجید مینماید و در مقابل ایشان سکوت نموده است در همین چند هفته پیش مبلغ 60 میلیون تومان از سوی شورای شهر و شهرداری تصویب شد که به آنها بدهند !!! واقع عجیب نیست ؟ هیئتی که هیچ وقت به اون شورای شهر پول نمیداد الآن 60 میلیون بگیردبه خاطر تغییر رویه در مواجه با امام جمعه !!! یا مراکز فرهنگی دیگر که اگر خواستی برایت نام میبرم ! ولی در تهران و اصفهان امام جمعه اینطوری نیست و شهرداری و ارشاد و ... در ید امام جمعه نیست . شاید الآن بگوئی که اینکه همه شهر در ید امام جمعه است که خیلی خوب است ولی باید بگویم که در جهت منفی و برای بستن دهان منتقدین به فرهنگ شهر مفید نیست و مضر هم هست ! من به طور موثق میگویم که خود امام جمعه وقتی ازش پرسیده بودند که فلانی که به شدت منتقد شما بوده دیگه سر سفره غذای شما می آید و پاکت هدیه دریافت مینماید ؟! در جواب گفته بود که من به دو گروه کمک مالی میکنم یک گروه کسانی که دستم را بگیرند و گروه دیگر کسانی که پاچه ام را نگیرند ! آیا به نظر تو کسی که به عنوان سر سلسله معنویت در شهر چنین تفکری دارد و بودجه فرهنگی شهر را در این راه مصرف کند دیگر توقع بهبود وضعیت فرهنگ و معنویت شهر وجود دارد آیا این اخلاق به تمام شهر منتشر نمیگردد الناس علی دین ملوکهم
3. در مورد راهکار : امام جمعه به جای سخنرانی در مصلی و آوردن سخنرانان کشوری با هزینه زیاد و ... که فقط برای قشر مذهبی است و بیشتر پیرمردها و کمی جوانان مذهبی ، همین طرحی که این سایت در این مطلب زده است را اجرا کند برای قشر غیر مذهبی به همراه اینکه در مدارس ، حداقل یه مدرسه در شهر با حضور خانواده ها سلسله کلاسهای کارگاهی برای ولی دانش آموزان بگذارند و با فیلم و کارشناس دادگستری و ... آفتهای ماهواره را به صورت محسوس مثل مصاحبه با خانواده های آسیب دیده و پخش برای والدین و طرحهای دیگر که امام جمعه انجام دهد که اگر انجام داد میگویم . همین طرح که در این سایت زده شده را آیا ندیدی که چه استقبالی در تهران شده و و دستگاه دیجیتال را جایگزین ماهواره نمودند با اینکه قیمت ماهواره خیلی بیشتر از دستگاه دیجیتال است .
4.من خودم در هیئت خودمان که کار فرهنگی انجام میدهم از امام جمعه شهر بیشتر نوجوان و جوان جذب نموده ام آن هم با دست خالی و کسی هم به ما پولی هم نمیدهد در حالیکه اگه بودجه و امکانات امام جمعه را داشتم صدها برابر جوان را تربیت مینمودم و شما اگه سری به هیئتهای خوب این شهر بزنی میبنی که چه قدر جوان و نوجوان جذب نموده اند و با دست خالی کار مینمایند ولی کدام جوان را سراغ داری که امام جمعه جذب نموده ست ؟ اگه کسی هم هست به خاطر شغل و گرفتن پول و امکانات دور اون میچرخد و شما مقایسه کن با امام جمعه قبلی که چه قدر جوان را به خودش جذب نموده بود که هنوز هم که به اصفهان رفته است جوانان شاهین شهر به درس اخلاق اون هر هفته در اصفهان میروند ولی اگه امام جمعه از این شهر رفت کسی دنبال جلسات ایشان میرود ؟؟؟ البته جای دوری نرو همین الآن به جلساتی که در مسجد فاطمیه هر هفته دارد سری بزن ببین کسی از جوانان پای سخنرانی وی میرود ؟!! در ضمن اگه واقعا اهل کشف حقیقت هستی شماره تماس بگذار تا حضوری بهت نشون بدهم که منتقدین امام جمعه چه کارهای فرهنگی خوبی انجام میدهند و با جوانان و نوجوانان جذبی آشنایت نمایم .
حالا همانطور که تو گفتی که ما جواب بدهیم تو هم به این اشکالاتی که من نمودم و فاجعه انگیز است یک به یک مثل من پاسخ بده. و هر کدام را اشکال نمودی بگو تا با سند برایت اثبا نمایم به شرطی که امام جمعه و اطرافیانش تحمل حقیقت را داشته باشند .
از این سایت هم میخواهم نظر من را به صورت کامل بگذارد و اسامی را هم سانسور ننماید

پاسخ ها
مهرداد
|
جمعه 19 اردیبهشت 1393 - ساعت : 08:36
حال کردم خیلی جوابهای خوب و مستندی بود
مرتضی میراحمدی
|
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393 - ساعت : 16:26
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیزی که دو مطلب ارسالی از فرد ناشناس و آقای رضا را لايک کرده اند
خواهشمندم بدون هیچ گونه حب و بغض جواب بنده را بدهند
۱- برگزاری نماز جمعه از جمعه به چهار شنبه چه ربطی به مطلب بالا دارد؟
۲- آیا وضعیت ماهواره فقط در شاهین شهر به این صورت است؟ وضعیت ماهواره در شهر تهران و اصفهان را چگونه توجیه می کنید؟ آیا آن را هم به کم کاری امام جمعه اصفهان و تهران واگذار می کنید؟
۳- چرا بجای تمسخر به جایگاه امام جمعه شاهین شهر راهکار مناسبی را ارائه نمی دهید که حداقل از طریق این سایت به اطلاع مسئولین برسد؟ لطفاً راهکارتان را بیان بفرمایید.
۴- شماهایی که این همه به عملکرد فرهنگی امام جمعه انتقاد دارید در صحنه عمل کجای میدان هستید؟ لطف کنید و یکی از اقدامات فرهنگی خود را بیان نمایید
(از همه برادران و خواهران تقاضامندم که این مطلب را لایک نزنند بلکه جواب خود را ارسال نمایند. متشکرم)

طلبه
|
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393 - ساعت : 16:08
اگر مساجد شهر ما هم واقعا به مسجد تبدیل شوند واز شکل نمازخانه بودن و شکل تالار بودن در بیایند خیلی کارهای خوب مثل همین کاری که دراین مسجد در شهر تهران انجام شده را می شود انجام داد-خود بندهء حقیر طرحهای بسیاری دارم دربارهء فعال کردن مساجد که می شود بسیاری از مسائل و مشکلات فرهنگی شهر مثل طلاق واعتیاد وبد پوششی وازدواج و همین ماهواره و... و حتی بعضی مشکلات اقتصادی مردم را حل کرد ولی نمی دانم به چه مسئول دلسوزی بگویم که کمک کند تا آنها اجرایی شود-حالا کسی نگوید خودت به عنوان یک طلبه چه کرده ای؟ که در جواب می گویم کم کاری کرده ام ولی تلاش برای اجرایی کردن آنها هم کرده ام ولی چه فایده که اکثر مسئولین این شهر دنبال کارهای آماری و دهان پرکن هستند و ازاین کارها استقبالی نمی کنند وامام جمعهء محترم هم بیشتر دنبال هیئت امنایی در مساجد است که با ایشان مخالفت نکنند و حالا چه دغدغه ای نسبت به مسائل فرهنگی دارند اصلا مهم نیست- مثل اینکه یکی از طلاب می گفت هیئت امنای مسجد ما می گوید ما اینجا را ساخته ایم برای مجالس فاتحه خوانی امواتمان و اولویت با این مراسمات است وکار فرهنگی در اینجا انجام بدهید که برای مراسمات ما مشکلی بوجود نیاورد- البته مشکل اصلی از خود ما روحانیون و طلاب ودر راس همه امام جمعه است زیرا که اگر مثلا بخواهند درسینمای شاهین شهر مجالس عروسی بگیرند و پخش فیلم سینمایی در حاشیه قرار بگیرد همهء هنرمندان این شهر اعتراض می کنند که حرمت هنر شکسته شد ولی ما ...- حالا چون آن هیئت امنا پولدار هستند ومسجد را ساخته اند دیگر باید هر تصمیمی برای مسجد گرفتند اجرا شود- حداقل تابلوی مسجد را از سردر آن بردارید وبنوسید نمازخانه و تالار تا هم حرمت مسجد حفظ شود وهم اینکه مردم فکر نکنند مسجدی که پیامبر بنا کرده اینگونه بوده است .

معلم
|
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393 - ساعت : 10:07
مثال خوبی در مورد دلسوزی پدر و فرزند زدید در جامعه نیروی انتظامی باید به صورت پدر دلسوز که نگران فرزندان خود است عنوان گردد. با اینکه مخالف جمع آوری ماهواره بودم ولی از مطلب شما قانع شدم .

ناشناس
|
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 - ساعت : 23:39
خیلی پیشنهاد خوبی بود اگر نمازجمعه چهرشنبه برگزار شود ، ادارات هم تعطیل میشود ؟ چون ما برای مراسم سخنرانی مصلی اگر دیر بر سر کار حاضر شویم مشکلی ندارد پس اگر نماز جمعه چهارشنبه بیائیم حتما چهرشنبه هم مثل جمعه تعطیل میشود .

رضا ص
|
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 - ساعت : 11:16
من هم با دیدگاه این دوست ناشناس موافقم و از امام جمعه محترم تقاضای عاجل دارم که با توجه به استقبالی که از نماز جمعه صورت میگیرد و همچنین اندک مشکلات فرهنگی که گریبان ما را گرفته است در صورت امکان نماز جمعه را به غیر از روز جمعه در روز چهارشنبه هم برگزار نمایند تا اندک مشکلات فرهنگی شهر هم با همت ایشان برطرف گردد . اگر بتوان نماز عید سعید فطر را هم چندین بار در طول سال برگزار نمایند و همچنین مراسم سخنرانی صبحهای مصلی نمازجمعه هم به علاوه صبحانه با ناهار هم همراه گردد ، انشاء الله در سال سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ما به غیر از رفع مشکلات فرهنگی شهر توانسته ایم معارف اهل البیت و همچنین آرمانهای رهبر کبیر انقلاب را به سراسر جهان صادر نموده و شاهد شکوفائی فرهنگ اسلامی در سراسر جهان باشیم . با تشکر از امام جمعه محبوب شهرمان