امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : شنبه 6 اردیبهشت 1393 - 00:40
بنزین و گاز گران شد ! پس سهم مردم از افزایش قیمتها چه شد ؟!!
بنزین و گاز گران شد ! پس سهم مردم از افزایش قیمتها چه شد ؟!!

در حالی قیمت حاملهای انرژی افزایش پیدا کرد که سهم مردم از این افزایش در پرده ابهام است . با تبلیغات گسترده ای که دولت برای انصراف مردم از دریافت یارانه ها انجام داد این برداشت را به ذهن مردم الغا کرد که همین 45 هزار تومان ماهیانه برای آنها نیز سهمی بزرگ از اقتصاد مملکت میباشد ! به قول خودمان به مرگ گرفتند تا به تب ، مردم را راضی کنند . این در حالی است که در این میان فقط قشر کم در آمد جامعه به شدت از این ماجر متضرر میشوند . و قشر مرفه جامعه و مدیران و مسئولین با حقوقهای میلیونی مطمئنا کمتر گرانی فزاینده را درک مینماید .البته اصل هدفمندی یارانه ها و واقعی شدن قیمت حامل های انرژی امری ضروری و واجب است چرا که در صورت عدم گران شدن حامل های انرژی هر روز شاهد قاچاق روز افزون سرمایه مملکت به کشورهای همسایه خواهیم بود و یا افراد مرفه جامعه به علت استفاده بیشتر از سوخت از این یارانه ها استفاده بیشتری میبرند . پس اصل ماجرا درست است ولی نکته مهم پرداخت سهم مردم مستضعف از هدفمندی یارانه هاست که در این میان فراموش شد . البته قولهائی مبنی بر رایگان شدن بهداشت و .... هم داده میشود که تجربه نشان داده است که اینها در حد وعده و وعید باقی خواهد ماند و چه بسا این مبالغ خرج ریخت وپاشهای دولتی و تجمل گرائیها و سفرهای خارج از کشور آقایان و همایشهای بی فایده و جشنهای اشرافی در کاخهای سعد آباد! خواهد گردید . البته در این ماجرا خود مردم هم مقصر هستند که در تبلیغات انتخاباتی آقایان فریب وعده و وعیدها را خوردند. در حالیکه رئیس جمهور سابق قول داده بود که در صورت انجام مرحله دوم هدفمندی یارانه ها دریافتی 45 هزار تومان را به 250 هزار تومان افزایش خواهد داد . که البته در دور اول هدفمندی یارانه ها نیز به قول خود عمل کرده بود و همین 45 هزار تومان هم از برکت دولت قبل است . فراموش نمیکنیم مردمی را که مدام میگفتند ما 45 هزار تومان را نمیخواهیم و قیمتها را به سابق برگردانید.که البته واقعی شدن حامل های انرژی امری ضروری برای اقتصاد بود ولی به علت عدم قدردانی و شکر نعمت گرفتار دولتی شدیم که حاملهای انرژی را زیاد میکند و از افزایش 45 هزار تومان هم خبری نیست !!!  تازه از همه هم میخواهد که از دریافت آن انصراف دهند !!! در حالیکه خود این مدیران در دولت قبل با توجه به حقوقهای میلیونی حاضر به انصراف از دریافت 45 هزار تومان نبودند !


حال در این دولت، اگر باعث نمیشد که مردم اعتراضات شدیدی نمایند و در انتخابات بعدی آرا دچار دگرگونی شود، مطمئنا این 45 هزار تومان را هم قطع میکردند !  به هر جهت در روزهای آینده مطمئنا شاهد افزایش قیمت همه اقلام مصرفی مردم خواهیم بود و این فقط به علت عدم قدردانی از دولتی بود که به شدت به فکر مردم مستضعف بود حتی اگر از سوی سرمایه داران و رسانه های وابسته به سرمایه داران بمباران تبلیغاتی شود و ذهن مردم را نسبت به دولتش بدبین نمایند . و خداوند میفرماید :  لَئِن شَكَرْتُمْ لأَزِيدَنَّكُمْ وَلَئِن كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ آن‏گاه كه پروردگارتان اعلام كرد كه اگر واقعا سپاسگزارى كنيد، البته نعمت شما را افزون خواهم كرد، و اگر ناسپاسى كنيد عذاب من بسيار سخت است

 

برچسب ها :
گرشاسبی
|
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 - ساعت : 17:38
خیلی مطلب خوب و عالی بود کیف نمودم . درد دل من را آخر یک رسانه به صراحت گفت . خدا خیرتون بدهد

ناشناس
|
دوشنبه 8 اردیبهشت 1393 - ساعت : 09:46
بدبخت همیشه قشر کم در آمد !!! هرچی اصلاحات اقتصادی است بارش بر دوش مردم مستضعف است

هادیان
|
یک شنبه 7 اردیبهشت 1393 - ساعت : 16:27
پول یارانه ها خرج سونا و ساختمان پاستور رییس جمهور میشود. چرا رئیس جمهور باید در ساختمان پاستور از سونا استفاده نماید .بازم به احمدی نژاد که از این کارها انجام نمیداد

امین
|
یک شنبه 7 اردیبهشت 1393 - ساعت : 00:07
بیچاره کارگران و این کم درآمدها چی خواهند کشید ما دستمان به دهنمان میرسد این بنده خدا که 500 هزار تومان در آمد دارد چیکار کنه !!!

شهروند وظیفه شناس
|
شنبه 6 اردیبهشت 1393 - ساعت : 22:27
ما جانمان را فدای کشور انقلاب و گوش به فرمان رهبرمان هستیم این چند سال را هم همانند نداشتن اب برای کشاورزی و بی مهری مسئولین نسبت به کشاورزان تحمل می کنیم .

کاوه
|
شنبه 6 اردیبهشت 1393 - ساعت : 10:48
حالا من با 500 هزار تومان حقوق و گرانی آب و برق و بنزین و گاز و ... چه طوری زندگی خودم و خانواده را بچرخانم

کارمند
|
شنبه 6 اردیبهشت 1393 - ساعت : 09:37
واقعا تقصیر خودمان بود که ناشکری کردیم و این بلا سرمان آمد!