امروز چهارشنبه 9 آذر 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 - 09:32
جشن اشرافی همسر حسن روحانی در کاخ سعد آباد
جشن اشرافی همسر حسن روحانی در کاخ سعد آباد

در حالی که در نخستین روزهای سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» خبر حضور رییس جمهور در شمال کشور و پس از آن به کیش منتشر شد و باعث حیرت افکار عمومی گشت، در آخرین روز فروردین ماه سال جاری، انتشار خبر دیگری توسط رسانه ها باعث تعجب و تاسف شده است.

 شب گذشته همزمان با شب میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها جشنی به مناسبت بزرگداشت مقام زن در تالار حافظیه کاخ سعدآباد برگزار شد، مراسمی که پیش از این شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان رئیس جمهور از برگزاری آن خبر داده بود.

 

بر پایه گزارشی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است، این جشن زنانه و اشرافی در فضای کاخ سعدآباد که فاصله طبقاتی زنان دولتمردان و مسئولان زن دولتی را به رخ عموم زنان جامعه می‌کشید برگزار شد و تمام مدعوین زن این ضیافت، از قبل دعوت شده و و هیچ امکانی برای ورود افراد عادی به این مراسم وجود نداشت. همچنین عالیه صاحبی همسر رییس جمهور نیز در این مراسم حضور داشت.

در این مراسم با ورود هر میهمان، تشریفات او را تا محل تحویل لوازم شخصی، لباس‌ها، تلفن همراه و دوربین عکاسی همراهی می‌کرد و جای هر فردی از پیش مشخص شده بود.

این جشن بزرگداشت مقام زن که با بی حجاب شدن میهمانان آن بیشتر شبیه یک دور همی زنانه شده بود از بخش‌های مختلفی غیر از دولت نیز میهمانانی داشت، فعالان امور زنان، بازیگر، کارگردان و نویسنده زن.

رقص لزگی 6 دختر، کنسرت موسیقی زنان و برگزاری شوی لباس زنان بخشی از ویژه برنامه‌های این ضیافت بود.

اما برپایی مراسمی به بهانه ولادت بانوی مکرمه اسلام حضرت فاطمه (س) حرمت‌ها و اقتضائاتی دارد که می‌توان آن را در فضایی بی تکلف و خارج از محیط اشرافی یک کاخ آن را برگزار کرد.

از سوی دیگر اگر قرار است جشنی برای ولادت حضرت زهرا (س) از سوی دولتمردان با حضور خدمتگزاران عرصه زنان برگزار شود بهتر است که در محیطی که عموم زنان جامعه امکان حضور در آن را داشته باشند برپا شود تا شادی برای روز زن ، انحصاری نشود.

در همین باره، جهان نیوز هم نوشت: آنچه پررنگ تر عنوان این مراسم بود، برگزاری شوی لباس ایرانی و اسلامی و همچنین رقص دختران نوجوان در بخشی از آن بود، طوری که به دلیل شرایط نامناسب برنامه، همسر علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی به نشانه اعتراض سالن حافظیه را ترک کرد.

گفته می شود مدیریت این مراسم را همسر حسین فریدون، برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور، برعهده داشته است.

دیگر نکته تامل برانگیز این مراسم، حجاب مانکن‌های زن دعوت شده به مراسم بود. با وجود اینکه وضعیت پوشش مانکن‌ها هنگام ورود به ساختمان حافظیه نامناسب بود اما این پوشش در پایان مراسم و هنگام خروج از این ساختمان وضعیت زننده تری پیدا کرد؛ به طوری که مسئولین تشریفات نهاد ریاست جمهوری برای جلوگیری از جولان مانکن ها در محوطه، مجبور شدند آنان را از درب ساختمان حافظیه تا محل توقف خودروهایشان، با آژانس هدایت کنند.

گفتنی است که در پایان مراسم به برخی از مدعوین ایرانی و خارجی،  سکه تمام بهار اهدا شد.

لازم به ذکر است، با و جود حضور خبرنگاراران برای پوشش این برنامه، با توجه به چهره و پوشش نامناسب بسیاری از افراد دعوت شده در این مراسم پرحاشیه، به خبرنگاران و عکاسان حتی اجازه نزدیک شدن به محیط کاخ سعد آباد نیز داده نمی شد تا این جشن خصوصی زنانه دولتی ها، انعکاسی در رسانه ها نداشته باشد.

 

 

برچسب ها :
رحمان محمدی اصل
|
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - ساعت : 22:58
آقای روحانی در خانه 50 میلیاردی در تهران نشسته و دلیل تمامی مشکلات کشور را برداشت 45 هزار میلیارد از منابع بانک مرکزی توسط دولت قبل جهت ساخت مسکن مهر برای فقرا اعلام می نماید، لذا ایشان باید به ملت فهیم ایران پاسخ دهند چطور ممکن است برداشت دهها هزار میلیارد از منابع بانک مرکزی برای فروش اقساطی خودروهای بی کیفیت داخلی، در واقع برای پر نمودن جیب سهامداران دو شرکت خودروساز در وران رکود ، و پرداخت بیش از 9 هزار میلیارد بدون سود و بدون کارمزد از منابع بانک مرکزی به یکی از شرکتهای مفسدان بانک تجارت کرمان از سال 92 تا به امروز و همینطور پرداخت حقوق های نجومی هیچ مشکلی برای کشور و ملت ایران ایجاد نکند ؟ ولی اگر یک ریال از بیت المال مسلمین برای خود مسلمین هزینه شود مشکل دارد ؟ ضمناً بابک زنجانی اقرار نموده در سال 92 مبالغی به ستاد روحانی پرداخت کرده و از طرفی دروغگویی روحانی بس نبود که سرقت علمی ایشان نیز بر رسوائی ایشان افزون گشت ، یقیناً مایۀ سر افکندگی هر ایرانی است که ریاست کشور بزرگی همچون ایران را که از یک تمدن و فرهنگ کهن برخوردار است به یک سارق بسپارد لذا مجلس نباید با کوتاهی خود در بررسی سرقت علمی روحانی موجب شرمساری ملت ایران شود

ن
|
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 - ساعت : 17:48
این چه وضع گرانی است که درست کردن این همه گفتند تحریمها را بر مداریم چیزها ارزان میشود پس کو ؟ بنزین هم گران شد و گاز و آب و برق و تلفن و موبایل !!! پولها را برداشتند برند داخل کاخ جشن بگیرند ! حضرت زهرا کجا داخل کاخ جشن گرفت که شما چنین کاری میکنید !!! بازم به شرف همین اصولگراها ، کجا رفتند داخل کاخ . لااقل اونها از کاخ سعد آباد اومدند به خیابان پاستور

علیرضا پوررمضان
|
یک شنبه 7 اردیبهشت 1393 - ساعت : 11:59
<امام حسین (ع) فرمودند اگر دین ندارید لاقل آزاد مرد باشید.>

زمانی که م.ا با خانواده عزم سفر نیویورک فرمودند عدالت خواهانی از دسته شما کجا بودند تا رگ غیرتشان سه متر ونیم بالا بیاد؟

و حرف آخر اینکه :

مشکل ما با تند روهایی چون رسایی و حسینیان و ... امثالهم هست که وامدار جریانات اصول گرا هستند و هر موقع که دوست داشته باشند اعتراض می کنند.همین رییس جمهور قبلی و می گفتین به رهبرش لبیک گفته پس چرا سر جریان وزیر اطلاعات از دستور رهبرش سر پیچی کرد؟؟؟
متاسفانه رهبر فقید این مملکت شده ماسک و ابزار سیاسی آقایون.به اسم ولایت فقیه و آقا همه غلطی می کنند و خازر اون بنده خدا رو هم آزرده.

شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی
هر لحظه به پای دگری پا بستی
گفتا شیخا هرآنچه گویی هستم
اما تو چنان که مینمایی هستی؟؟؟

پاسخ ها
در جواب علیرضا پور رمضان(رسول)
|
سه شنبه 9 اردیبهشت 1393 - ساعت : 13:53
علیرضا تو که شعار امام حسین میدهی لااقل اگه میخواهی قضاوت کنی برو مواضع رسائی و حسینیان را در مجلس در مورد دولت قبل بخوان ! همین رسائی کلی نطق پیش از دستور در مورد انتقاد به احمدی نژاد و مشائی انجام داد و کلی مطلب در روزنامه نه دی نوشت که آرشیو آن هست برو ببین . به نظر من نماینده با وجدان اینها هستند که خودی و غیر خودی اشتباه نماید آن را بیان مینمایند. نه دار دسته هاشمی که یارانه یه زمان گداپروری بود ولی سبد کالا دیگه گداپروری نیست و یا انتخاباتی که ببازه تقلب شده ولی انتخاباتی که برنده دموکراسی !!! و روزنامه ها و نماینده مجلس ها هم همان را بلغور کنند !!! واقعا در طیف هاشمی یه نفر را معرفی کن که از دو طرف انتقاد نماید ! اگه پیدا شد !!!
جمال
|
شنبه 6 اردیبهشت 1393 - ساعت : 09:40
پول افزایش بنزین و گاز باید یکجا خرج شود!!!

bb77
|
جمعه 5 اردیبهشت 1393 - ساعت : 21:23
الان این خبر موثقه؟! خیلی مضحک و غیر قابل باور بود! برای خراب کردن شخصیت رییس جمهور چه کارهایی که نمی کنید!!!!؟؟؟ اگر واقعیت داشت حداقل سه چهار تا سایت در موردش چیزی می نوشتن!!! خجالت بکشید خجالت

پاسخ ها
مریم ر
|
شنبه 6 اردیبهشت 1393 - ساعت : 00:35
عزیزم خواب تشریف داری ! برو موضع نمایندگان مجلس نسبت به این جشن را بخوان ! فقط سایتهای هوادار رئیس جمهور را نخوان
سرباز امام زمان
|
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393 - ساعت : 20:25
اگر دولت اسلامی است پس این چنین مراسمات آن هم در وجهه زنان دولتمرد پس چیست اگر دولت بخواهد به این چنین روند ادامه پیدا کند مردم ایران خود دست بکار میشوند انقلاب بعد از سی و اندی سال با هیچ بادی نلرزیده ولی به آقای رییس جمهور میگویم منی که از یارانه انصراف دادم باید پولم در این جشن های غیر اسلامی صرف شود .

ناشناس
|
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393 - ساعت : 08:21
خیلی خوب است ادامه چنین مراسم هایی برای شاد شدن مردم.تشکر

پاسخ ها
ناشناس
|
جمعه 5 اردیبهشت 1393 - ساعت : 23:56
آخه ........مردم کجا هستن؟!
ناشناس
|
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393 - ساعت : 00:00
شنیدن چنین صداهایی در میان صدای کوبنده جانم فدای رهبر محال است پس ناشناس ناشناس بمان که .............
ناشناس
|
دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 - ساعت : 18:09
برا شاد شدن مردم یا خودشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شهروند وظیفه شناس
|
دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 - ساعت : 14:31
وقتی که این همه تبلیغات شود که یارانه نگیرید باید بودجه ان جایی هزینه شود. درست است که اقایان گفتند رئیس جمهور گذشته گدا پرور بود . چون او از این برنامه ها بیزار بود اما رقص که عیب نیست چون زنان ودختران کشاورز در این بحران بی ابی به کمک خانواده هایشان امده اند انها هم با رقص انگشتانشان در تار وپود دار قالی در میان رنگها می رقصند تا با اواز نقشه خوانی خود نویسنده ی سرنوشت نقش های قالی باشند وبا بازی کردن در اقتصاد خانواده هایشان به فرمان رهبرشان لبیک بگویند که می توانیم اگر بخواهیم . هر چند که بعضی از مسئو لین در اشرافی گری قوطه ور باشند

شهروند وظیفه شناس
|
دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 - ساعت : 14:14
پس برای چه این همه تبلیغات شد تا از یارانه صرفه نظر کنیم خب برای انکه ما هم با نگرفتن یارانه و خرج کردن پول ان برای چنین مراسماتی سهیم باشیم اگر چنین مراسماتی و اختلاسات میلیاردی گذشته می خواهد تکرار شود بگوئید . اگر قرار است به دولت یارانه بدهیم اماد گی پیدا کنیم .
رقص که عیب نیست با نبود اب و کار برای کشاورزان دختران و زنان ما هم برای همدردی با خانواده هایشان انگشتانشان زیر تاروپود قالی می رقصد با رنگهای شاد و طرحهای زیبا اما این رقص برای خلق هنر قالی بافی است وبرای امرار معاش در چنین وضعیت بحرانی برای کشاورزان . که ما به ان افتخار می کنیم . انها بگویند به چه چیز رقصشان افتخار می کنند .