امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : یک شنبه 24 فروردین 1393 - 10:10
نماینده مردم تهران در مجلس : برخورد کنندگان با طلاب ولایی باید توبه کنند
نماینده مردم تهران در مجلس : برخورد کنندگان با طلاب ولایی باید توبه کنند

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از قوه قضائیه،‌ دستگاه اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی خواست که حرمت متهمین در بالاترین سطح حفظ شود و یادآور شد: باید به بلایی که بر سر برخی طلاب ولایی که در اسفند گذشته در قم دستگیر شدند آمد اشاره کنم و می‌گویم که مرتکبین این اقدام باید از این کار توبه کنند و از تکرار چنین رفتارهایی جلوگیری شود.


رحماندوست با بیان این که قوه قضائیه جایگاه خود را در ذهنیت مردم ایران به نظرسنجی بگذارد و ساختار و عملکرد خود را براساس آن تنظیم کند، گفت: معتقد هستم در بسیاری از موارد مظلوم‌ها و فقرا یا نمی‌توانند احقاق حق کنند و یا به خاطر پیچیدگی‌های دادرسی و یا مجبور بودن به تحمل برخی رفتارهای غیراسلامی از حق خود گذشته و عطایش را به لقایش بخشیده‌ و آن را به قیامت واگذار می کنند.


نماینده مردم تهران در مجلس از دولت خواست تا متصدیان اداری خود اعم از زن و مرد را موظف کند تا موازین اسلامی و عفاف و حجاب را رعایت کنند و از سوی دیگر تمام مراجعه کنندگان و استفاده کنندگان از خدمات دولتی نیز مجاز نباشند تا با ظاهری وقیحانه و شیطانی در این مکان‌ها حضور یابند.

 


وی ادامه داد: کلیه استفاده کنندگان از بیمارستان‌های دولتی، بانک‌ها، ‌دانشگاه‌ها،‌ مراکز تفریحی‌، هواپیماها باید ظاهر اسلامی و عفاف خود را رعایت کنند.


وی ابراز امیدواری کرد که مجلس در اسرع وقت قوانینی برای تسهیل امر به معروف و نهی از منکر تصویب کند تا با انحلال ستاد فعلی امر به معروف و نهی از منکر، ستادی جوان با رییس جوان ایجاد و امربه معروف و نهی از منکر احیا شود و شاهد شهادت علی خلیلی ها و مسعود مددخانی ها نباشیم.


رحماندوست یادآور شد: رواج بی‌عفتی و وقاحت حلقه‌ای از زنجیره تضعیف کلیت نظام جمهوری اسلامی است.

برچسب ها :
مسيح انصاري
|
پنج شنبه 4 اردیبهشت 1393 - ساعت : 14:21
محاكمه ي سران فتنه و مهدي هاشمي در دادگاه علني بهترين آزمون براي قوه ي قضاييه است.

طلبه
|
دوشنبه 25 فروردین 1393 - ساعت : 22:27
اینهابه کسی جواب نمی دهند که چراآنهارادستگیرکردند دیگرچه برسد که توبه هم بکنند-این گونه رفتارهانشان می دهدکه اینها عزمی برای برخوردبا مفاسداصلی جامعه ندارند-وشایدهم خودمنافعی دارندکه آن رادرخطرمی بینند وبنابرین با جریانهای عدالتخواهی اینگونه برخورد می کنند.