امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : جمعه 22 فروردین 1393 - 04:04
چرا روحانی در زمان احمدی نژاد از دریافت یارانه انصراف نداد ؟!!
چرا روحانی در زمان احمدی نژاد از دریافت یارانه انصراف نداد ؟!!

در شرایطی که تلاش دولتی ها برای تشویق و دعوت مردم به انصراف از دریافت یارانه نقدی به اوج رسیده است، ابهامات ماجرای انصراف حسن روحانی از دریافت یارانه نقدی همچنان باقی است.

خبر مذکور چندی پیش با آب و تاب فراوان در رسانه های متعلق به جناح دولت منتشر شد اما این اقدام ناشیانه بیش از اینکه تبلیغ به نفع انصراف از یارانه باشد، در ایجاد ابهاماتی جدید موثر واقع شد.

سوال پیش آمده این بود که آیا روحانی، تا زمان انصراف یعنی بهمن ماه 92 یارانه دریافت می‌کرده است؟ و سوال جدی تر این است که اگر روحانی، یا هریک از مسئولان فعلی دولت تدبیر و امید تا به حال یارانه دریافت کرده اند، چگونه است که دریافت یارانه توسط افراد متمول در دولت قبلی بلااشکال بوده اما بعد از زمان آغاز به کار دولت یازدهم ناپسند شده است؟

روحانی در زمان دولت قبلی به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی با چندین مسئولیت رده بالا و به گفته خودش عضو هیئت عملی، فرد متمولی محسوب می‌شد اما انصراف او از دریافت یارانه این ابهام را ایجاد کرده است که او از ابتدای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها تا دی ماه گذشته 37 یارانه نقدی از دولت سابق دریافت کرده است.

با یک حساب سرانگشتی روحانی و همسرش، 3 میلیون و 367 هزار تومان یارانه در مدت مذکور از دولت احمدی‌نژاد دریافت کرده‌ اند.

با این وجود، و در حالی که بسیاری از مسئولین متمول فعلی در دولت قبلی از یارانه 45 هزار و 500 تومانی نیز چشم پوشی نکرده‌اند، دولت چگونه انتظار دارد افرادی با توانایی های مالی به مراتب پایین تر این اقدام را انجام دهند؟

 

 

 

 

برچسب ها :
مير احمدي
|
چهارشنبه 27 فروردین 1393 - ساعت : 13:24
احتمالا مي خواسته با اون سيصد ميليوني كه كروبي گرفته بود و ادعا مي كرد از امام دست نوشته داشته خرج فقرا كنه

مسيح انصاري
|
چهارشنبه 27 فروردین 1393 - ساعت : 13:21
اساسا آقايان روحاني و هاشمي رفسنجاني و اعوان و انصارشان معتقدند كه مرگ حق است اما براي همسايه. خودشان با وجود وضع مالي عالي يارانه دريافت كرده اند اما ديگران بايد انصراف دهند.

شهر وند وظیفه شناس
|
یک شنبه 24 فروردین 1393 - ساعت : 22:26
اقایان چرا همدردهای کشاورزان را مسخره میکنیید . ایشان یارانه می گرفتند تا کشاورزان هم رویشان بشود یارانه بگیرند اما سبد کالا که به کشاورزان نرسید او هم نگرفت مطمئن باشید اگر به کشاورزان یارانه ندهند او نخاهد گرفت صبر کنید وقضاوت کنید .

ناشناس
|
یک شنبه 24 فروردین 1393 - ساعت : 00:11
با این گرانی که اینها میخواهند راه بیندازند و تازه الان گاز و برق و آب را گران نمودند بنزین هم قرار گران شود و تازه یارانه هم قرار نیست اضافه بشه !!!

رحیم
|
شنبه 23 فروردین 1393 - ساعت : 11:56
خیلی نکته جالبی بود ! اینها جز خودشون کسی را قبول ندارند . مثل هاشمی که اگه پیروز انتخابات بشه میگه انتخابات خوب بود ولی اگه پیروز نشه میگه تقلب شده !!!

jhf
|
جمعه 22 فروردین 1393 - ساعت : 18:55
ميخواسته به دولت احمدي نژاد به سهم خودش ضربه بزنه . همين!

مهرشاد
|
جمعه 22 فروردین 1393 - ساعت : 15:16
آخه دولت قبل به قول آقای هاشمی دولت گداپروران بود !!!!!

ناشناس
|
جمعه 22 فروردین 1393 - ساعت : 14:11
خوب پولاشوجمع کرده تابتونه امسال خانواده راببره شمال وکیش!!!!!!!!