امروز سه شنبه 3 خرداد 1401

تاریخ انتشار : سه شنبه 3 دی 1392 - 00:00
از اربعین اصفهان تا اربعین شاهین شهر ؟!!
از اربعین اصفهان تا اربعین شاهین شهر ؟!!
جدای از برگزاری این مراسمات عدم همراهی برخی مسئولین شهر در این مراسمات است که متاسفانه با عدم همکاری آنها هیئات مذهبی شهر نتوانستند مراسم خود را با تبلیغات کافی در سطح شهر به انجام برسانند.

أَشْهَدُ أَنَّكَ وَفَيْتَ بِعَهْدِ اللَّهِ وَ جَاهَدْتَ فِي سَبِيلِهِ حَتَّى أَتَاكَ الْيَقِينُ فَلَعَنَ اللَّهُ مَنْ قَتَلَكَ وَ لَعَنَ اللَّهُ مَنْ ظَلَمَكَ وَ لَعَنَ اللَّهُ أُمَّةً سَمِعَتْ بِذَلِكَ فَرَضِيَتْ بِهِ...

اجتماع ویژه هیئات مذهبی شاهین شهر بمناسبت اربعین سید و سالار شهیدان برگزار گردید. این تجمع که صبح روز اربعین به همت هیئات مذهبی و در جهت همدلی و یکپارچگی این هیئات در شاهین شهر با قرائت زیارت اربعین توسط برادر قاسمی و سخنرانی حجت الاسلام پورعلیزاده، برای راه اندازی تجمعات عظیم و شکوهمند در آینده در این شهر برگزار گردید. گردهمایی مزبور به صورت آزمایشی در حسینیه اعظم ابا عبدالله الحسین(ع) در خیابان فردوسی کلید خورد تا ضمن بررسی همه جوانب، نسبت به ایرادات و مسائل ویژه طرح اشراف بهتری برای برگزار کنندگان حاصل آید. چندی پیش هم هیئات مذهبی شهر و به همت عزیزان هیئت جوادالائمه(ع) در اوایل ماه صفر در مسجد فاطمیه(س) واقع در خیابان عطار نیز پرشکوه ترین تجمع خود را به نمایش گذاشتند و با حضور مداح کشوری حاج محمود کریمی پر جمعیت ترین مراسم سطح شهر را برگزار نمودند؛ بطوریکه مسجد بزرگ فاطمیه(س) مملو از جمعیت بود.

جدای از برگزاری این مراسمات عدم همراهی برخی مسئولین شهر در این مراسمات است که متاسفانه با عدم همکاری آنها هیئات مذهبی شهر نتوانستند مراسم خود را با تبلیغات کافی در سطح شهر به انجام برسانند. شما این رفتار مسئولین شهر را مقایسه نمائید با مسئولین شهر اصفهان؟! آیت الله طباطبائی امام جمعه اصفهان در اولین جمعه بعد از عاشورای امسال در اصفهان در بیاناتی درخطبه های نماز جمعه با تشکر و قدردانی از ملت ایران به ویژه مردم ولایتمدار اصفهان برای باشکوه برگزار کردن هر چه بهتر عزاداری اباعبدالله الحسین(علیه السلام) افزود: در بسیاری از شهرها در روز عاشورا و تاسوعا مردم در یک جا جمع می‌شوند و یک سبک عزاداری دارند، اما متأسفانه در اصفهان که همه با هم یکنواخت هستند، در عزاداری‌ها متحد نیستند.

امام جمعه اصفهان ابراز کرد: باید حداقل به اندازه دو ساعت عزاداری با هم باشیم، باید برنامه به گونه‌ای تنظیم شود که به عنوان مثال از ساعت 11 سینه‌زنی با هم هماهنگ انجام شود و پس از آن نماز برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه بسیاری از شهرهای بزرگ کشور اقدام به تشکیل عزاداری جمعی کرده اند، اضافه کرد: مردم اصفهان باید در انجام کارهای بزرگ پیش قدم باشند نه اینکه از دیگر شهرها بیاموزند.

وی با انتقاد از برخی هیئتهای عزاداری اصفهان گفت: این هیئت ها در هنگام برگزاری نمازظهر عاشورا همچنان به طبل نوازی و سنج زنی می پرداختند و این مساله با هوشیاری مردم اصفهان سازگار نیست.

شما این موضع گیری و عملکرد امام جمعه اصفهان را مقایسه نمائید با امام جمعه شاهین شهر؟! متاسفانه انفعال و عدم تولید فکر و روزمرگی فرهنگی و اکتفا به مراسمات کلیشه ای، بجای رفع آسیبهای جدی مراسمات مذهبی در شاهین شهر باعث گردیده که این شهر با تمام پتانسیل خویش نتواند در مسائل فرهنگی پیش قدم باشد. ایشان علیرغم دریافت صدها میلیون تومان بودجه از شورای شهر نسبت به مسائل، مشکلات و دغدغه های هیئات مذهبی بی تفاوت بوده و لذا طی سالیان گذشته با بی توجهی و عدم پشتیبانی مالی از هیئات مذهبی شاهین شهر نتیجه کار به عدم انسجام این هیئات و عدم استفاده از ظرفیت و پتانسیل این هیئات در شرایط جنگ شدید فرهنگی دشمن علیه جامعه و نظام اسلامی منجر  شده است.

در زاویه دیگر عدم همراهی دستگاههای تحت امر شهرداری برای تبلیغات وسیع در این زمینه است. این را نیز مقایسه نمائید با تبلیغات وسیعی که در اصفهان برای مراسم یکپارچه اربعین انجام گرفت. اگر کسی در این چند روز به اصفهان سری می زد شاهد آن بود که سراسر اصفهان با صدها بنر کوچک و بزرگ به تبلیغ مراسم یکپارچه اربعین حسینی پرداخته بودند ولی در شاهین شهر فقط یک بنر کوچک آن هم در روزهای آخر نصب گردید .

متاسفانه یکی از آسیبهای بزرگ فرهنگی در این شهر این است که اگر مراسمی بخواهد صورت گیرد تا اسم فلان ارگان و یا دفتر امام جمعه پای تبلیغات آن نباشد پای کار نمی آیند یا اگر از آنها دعوت رسمی صورت نگیرد تشریف نمی آورند. در حالیکه اگر بحث مجاهدت فرهنگی است و انجام کار برای رضای خداست و نه گزارش دادن و آمار رد نمودن ، پس اگر هر کسی کار نیکوئی انجام می دهد انسان به خصوص مسئولین باید پیش قدم گردند و حتی خود تماس گرفته و بگویند آیا از دست ما کاری بر می آید؟

به هر جهت هیئات مذهبی شاهین شهر کار مثبتی را آغاز نموده اند گرچه پرچمدار این حرکات باید دیگران باشند  به خصوص امام جمعه شاهین شهر.

هیئات مذهبی شاهین شهر قصد دارند که با یکپارچه نمودن هیئتهای شهر در آینده ای نزدیک همانند بسیاری از شهرهای ایران که در روزهای خاصی اقدام به برگزاری مراسمات یکپارچه و واحد می نمایند و بدون علم و کتل و نام هیئتی به صورت واحد به عزاداری می پردازند و معنویتی دو چندان را به وجود می آورند همچون مراسم عزداری بزرگ زنجان به این شکوه و یکپارچگی دست یابند.

 

مراسم اول صفر

    

مراسم اربعین

مراسم یکپارچه و باشکوه زنجان

 

برچسب ها :
ناشناس
|
شنبه 5 بهمن 1392 - ساعت : 11:26
این عزاداری یک پارچه خیلی خوبه ولی فکر نکنم اگر حضرت مهدی (ع) هم ظهور کنند از پس قومیت گرایی و چند دستگی هیات های شاهین شهر بر بیان
چون بعضی از این اقایون حتی به نماز ظهر اشورا هم بی توجهی کردنند و به عزاداری ادامه دادند.

ناشناس
|
دوشنبه 16 دی 1392 - ساعت : 20:01
امام جمعه شاهین شهر باید در تراز این شهر باشد

ناشناس
|
جمعه 13 دی 1392 - ساعت : 23:36
من شنیدم حاج آقا اژدری قرار امام جمعه شاهین شهر بشه

ناشناس
|
جمعه 13 دی 1392 - ساعت : 01:07
من نمی دانم چرا بعضی از ما وقتی به ساحت ارزش هایی که ما آنها را بالاتر از خود می دانیم تعریض صورت می گیرد، خیلی کک مان نمی گزد ولی وقتی به خودمان چیزی می گویند دادمان در می آید.

ناشناس
|
جمعه 13 دی 1392 - ساعت : 00:33
با آیت الله مهدوی خیلی موافقم. حرف نداره. گلوله نور است!

یک طلبه
|
پنج شنبه 12 دی 1392 - ساعت : 18:05
خدا را شکر . خدا به حق امام رضا (ع) لطف فرمود و قرار است یا آیت الله مهدوی یا حاج آقا فلسفی به جای حاج آقا ملکیان امام جمعه شاهین شهر شوند. اگه حاج آقا مهدوی شوند که گلستان میشود هم استاد اخلاق هم مبارز سیاسی هم نوای جانسوز و اهل دعا و معنویت هم مجتهد و مدرس درس خارج فقه و اصول .دعا کنید آیت الله مهدوی امام جمعه شاهین شهر شود.

مسئول هیئت...
|
پنج شنبه 12 دی 1392 - ساعت : 08:53
عجب روزگاریه! بعضیا در ظاهر حامی امام جمعه هستن و در پشت سر مخالف! اما یک حسنی که این سایت داره اینه که حرفش رو صریح و صادقانه میزنه! برای همین منفور و مطرود کسانی است که به قول امام خمینی(ره) "حب ثنا شدن" دارند! من اگر جای امام جمعه بودم خودم پیش قدم می شدم و کسانی را که نسبت به ایشون نقد دارند و مخالف برخی اقداماتش هستند، دعوت می کردم و از نقدها و انتقادات و نظراتشون استفاده می کردم! امام جمعه و مسئولان این شهر باید قدر این سایت را بدونن چرا که ایراد کارشون رو بهشون میگه تا کارشون رو قویتر انجام بدن...

ر وفائی
|
چهارشنبه 11 دی 1392 - ساعت : 22:58
من خودم در جلسه که در دفتر امام جمعه بود حاضر بودم . ظاهرا امام جمعه فیلم این جلسه را به صورت تحریف شده و مظلوم نمائی به برخی مسئولین نشان داده است . جا دارد سایت شما هم فیلم این جلسه را در سایت خود یا در فیس بوک و یا یوتیوپ قرار دهید تا همه ملت ماجرا برایشان آشکار گردد و از مظلوم نمائی این آقا جلوگیری گردد . و همه بفهمند که جمعیت زیادی از مردم شهر دیگر با حضور ایشان مخالف هستند و از همه اقشار هم هستند چه روحانیون چه دانشجویان چه کسبه و نمازگزاران که حتی در نماز جمعه شرکت مینمایند دیگر خواستار تعویض ایشان هستند.

محب الحسین(ع)
|
چهارشنبه 11 دی 1392 - ساعت : 08:28
انشالله قرار است اتفاقات خوبی بیفتد و دل مومنین و دلسوزان انقلاب شادمان گردد... اندکی صبر

صالحی در جواب عبدالله
|
دوشنبه 9 دی 1392 - ساعت : 19:05
عبدالله جان مثل اینکه خیلی بی خبر هستید . امام جمعه شاهین شهر قبلا در زرین شهر بوده است و آنجا هم آنقدر ماند و بد عمل نمود که بسیجیها با همراه عده ای از پاسداران وی را از شهر بیرون نمودند و شاهین شهر بدبخت هم مکان تبعیدی ها و طرد شدگان است

سینه سوخته
|
دوشنبه 9 دی 1392 - ساعت : 00:20
حاج آقا شوشتری یادت به خیر . اون موقع که حاج آقا داخل شهر بود مصلی نداشتیم و خیلی دم و تشکیلات نداشتیم ولی شهر معنویت داشت . الآن مصلی داریم ، دم و تشکیلات هم داریم ولی کجاست معنویت !!! به قول قدیمیها ! آفتابه و لگن ده دست شام و ناهار هیچی - الآن هم در دکون و مصلی و ساختمان ده دست ولی معنویت هیچی !!!

خاک بر سر
|
یک شنبه 8 دی 1392 - ساعت : 00:06
واقعا خاک بر سر ما با این مسئولین که برای تثبیت قدرت خود حتی به شهید هم رحم نمی کنند.

عبداله
|
شنبه 7 دی 1392 - ساعت : 02:43
ای کاش بجای دیدن نیمه خالی لیوان کمی انصاف بخرج داده وخدمات شایان ودرخورستایش امام جمعه محترم رانیم نگاهی میفرمودید ایشان درهرشهری خدمت نمودند منشاءخیرات ومبرات فراوانی بودند که نتایج وآثارآن پس ازسالهامشخص شد وتوده مردم ازرفتن ایشان هنوز پس ازسالها افسوس وحسرت میخورند قدرنعمتی که دارید بدانید واین بداخلاقی هاراکناربگذارید که سبب محرومیت منطقه راممکن است بدنبال داشته باشدوبجای لجاجت وآلت دست عده ای معلوم الحال شدن ازوجودچنین نعمتی استفاده کنید

ن مردانی
|
شنبه 7 دی 1392 - ساعت : 00:45
واقعا این مسئولین در تشیع شهدای گمنام نیامدند ؟!! اینها دیگه چه انسانهائی هستند . لابد اگه امام زمان هم آمد دنبال دعوتنامه هستند و همچنین نا مشان در بیلبرد امام زمان هم نعوذ بالله بیاید

ناشناس
|
جمعه 6 دی 1392 - ساعت : 22:56
عرض به خدمتتون که تو این مملکت همه چیز مهمه الا دین و فرهنگ مردم! هرچی آدم ندونم به کاره وقتی جا کم میاد میذارن تو مناصب فرهنگی! خوب نتیجه بهتر از این نمیشه

ناشناس
|
پنج شنبه 5 دی 1392 - ساعت : 20:48
راستی پارسال برا تشییع جنازه شهید گمنام هم همین بامبول رو در آوردن. حضرات برای تشییع شهید احتیاج به دعوتنامه داشتن....

59
|
پنج شنبه 5 دی 1392 - ساعت : 19:29
زهرا جان شرمنده از آنیم که تو بی حسین شدی تا ما حسینی شویم و شرمنده تر از آنکه تو حسینی شدی و ما هنوز در راه حسینی شدن وامامنده ایم و دائم در حال درجا زدنیم!!!

متوکل علی الله
|
پنج شنبه 5 دی 1392 - ساعت : 01:27
به امام جمعه بگویید جایگاه شما جایگاه دینی و مردمی است نگذارید این جایگاه خراب شود می ترسم این جوانان انقلابی از سر دلسوزی و دغدغه چیزی بگویند یا اسنادی را فاش کنند که جایگاه خراب شود.

ناشناس
|
چهارشنبه 4 دی 1392 - ساعت : 21:04
برای اربعین امام حسین که همه هیئتهای شهر اجتماع کردند یک بنر کوچک دم سیلابی زدند و حالا که دفتر امام جمعه آقای فرحزاد را آورده یک بنر بزرگ در میدان امام حسین، یک بنر بزرگ در فلکه شهرداری و... انصافا این توهین به هیئتها نیست؟

ناشناس
|
چهارشنبه 4 دی 1392 - ساعت : 20:51
این وضعیت نتیجه جمود فرهنگی در این شهر است. وقتی که کار بدست کاردان نباشد نتیجه همینه.

ناشناس
|
چهارشنبه 4 دی 1392 - ساعت : 16:10
خیر خواه امام جمعه راست میگه! برو دیگه بابا

سید
|
چهارشنبه 4 دی 1392 - ساعت : 06:59
خیلی جالب گفتید . مسئولین شهر با این همه ادعای مسلمانی تمام بودجه ها را میدهند امام جمعه و تمام تبلیغات هم مربوط به امام جمعه است . اونوقت 110 هیئت را به هیچ میپندارند . تقصیر ماست که میذاریم اینها بر ما حکومت کنند

صمد
|
چهارشنبه 4 دی 1392 - ساعت : 02:25
آخه عزيزم بحث امام حسين كه نيست بحث امضا، پاي مراسم است شما اين مراسم را در مصلي ميگرفتيد و مينوشتيد دفتر امام جمعه ميديديدهمه مسئولين شهر چه ميكنند مگه تشيع جنازه شهيد گمنام يادتون نيست.

میثم
|
سه شنبه 3 دی 1392 - ساعت : 22:53
عجب شکوهی دارد مراسم زنجان .

ناشناس
|
سه شنبه 3 دی 1392 - ساعت : 20:41
بجاي اين تيتر مي نوشتيد مظلوميت مضاعف امام حسين عليه السلام در شاهين شهر...

خیر خواه امام جمعه
|
سه شنبه 3 دی 1392 - ساعت : 08:12
ضمن تشکر از امام جمعه شاهین شهر و تمام زحماتی که در این چند سال کشیدند . خواهش مینمایم با توجه به انتقادات گسترده ای که در شهر روز افزون گردیده است لطفا خود ایشان به شهری دیگر بروند تا شهرهای دیگر هم از زحمات و تجربیات ایشان استفاده نمایند . و در این شهر هم با ورود امام جمعه جدید روح جدیدی در کالبد شهر دمیده گردد . بالاخره بعد از دوازده سال شما هر چه تجربه و ایده داشته اید به کار بسته اید و نیاز به ایده ها و تجربیات جدید میباشد . اگر خود شما هر چه سریعتر این کار را انجام دهید شأن امام جمعه هم حفظ میگردد . بالاخره وقتی جوانان وضعیت نا مناسب فرهنگی شهر را میبینند از مسئولین توقع دارند اقداماتی محسوس انجام دهند پس وقتی اعمال شما دیگر جواب نمیدهد ممکن است به خاطر درد دین حرمت شما را آنطور که باید حفظ گردد نگاه ندارند پس حفظ جایگاه از جانب خود شما بر هر کس دیگری واجب تر است پس هر چه سریعتر خود اقدام به جابجائی نمائید. با تشکر

عدالت خواه
|
سه شنبه 3 دی 1392 - ساعت : 05:17
این امام جمعه نمى دانم نمى خواهد دیگه از این شهر برود اقا ى ملکیان دیگر وقت ان است میدان رابه جوانها بدهند وخود خالصانه کمک این جوانها کنند ودست از اینکارها بردارید.