امروز سه شنبه 3 خرداد 1401

تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 آبان 1392 - 00:00
حرمت شکنان روز عاشورا در شاهین شهر...
حرمت شکنان روز عاشورا در شاهین شهر...
در روز عاشورای امسال و در حین برگزاری نماز جماعت این هیئت با ادامه عزاداری و زدن سنج و دمام، در ملأعام اقدام به دهان کجی به نمازگزاران نمودند، بطوریکه حتی وقتی مأمورین خدوم نیروی انتظامی به آنها در مورد رعایت سکوت در حین برگزاری نماز تذکر می دهند، روحانی این هیئت به این مأمور حمله نموده و با پرخاش به او می گوید که عزاداری بر نماز مقدم است‼‼

پس از چند  روز از برگزاری مراسم  روز عاشورا در شاهین شهر و حضور گسترده مردم در این روز که هر ساله با مجد و عظمت بیشتری برگزار می گردد ، برخی از رفتارها در این روز از سوی برخی افراد معدود واقعا این مراسم را تحت تاثیر قرار داده و دل هر انسان خداجوئی را به درد می آورد .

امام حسین (ع) در روز عاشورا  و در حین نبرد نابرابر در مقابل یزدیان اقدام به برگزاری نماز اول وقت و همچنین نماز جماعت می نماید و حتی در حین اقامه نماز چندی از بهترین خلائق در این راه به شهادت می رسند. تا این پیام را به ما برسانند که ما نماز و عبادت خداوند را بر هر چیزی مقدم می داریم. ولی متاسفانه با تاکیدات مکرر  مراجع و بزرگان برای اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا و مقدم نمودن نماز بر عزاداری برخی از افراد مخصوصا در قالب یک هیئت خاص و به رهبری فردی و به همراهی دو نفر از روحانیون و اقدام به حرکتی مخالف و در تقابل آشکار با سیره اهل البیت(ع) نموده و با استدلالهائی  ناصواب در صدد توجیه عملکرد خود بر می آیند. متاسفانه در روز عاشورای امسال و در حین برگزاری نماز جماعت این هیئت با ادامه عزاداری و زدن سنج و دمام، در ملأعام اقدام به دهان کجی به نمازگزاران نمودند، بطوریکه حتی وقتی مأمورین خدوم نیروی انتظامی به آنها در مورد رعایت سکوت در حین برگزاری نماز تذکر می دهند، روحانی این هیئت به این مأمور حمله نموده و با پرخاش به او می گوید که عزاداری بر نماز مقدم است‼‼ این در حالی است که در روایتی(سفینه البحار، ج2، ص 44) در سیره امام علی (ع) به صراحت تمام از ارجحیت نماز حتی بر جهاد یاد شده است. «امام علی(ع) در جنگ صفین در میدان نبرد، نزدیک ظهر، چشم به آسمان دوخته و منتظر زوال آفتاب بود، تا نمازش را در اول وقت به جا آورد. «ابن عباس» که چشم انتظاری امام علیه السلام را دید، سؤال کرد: ای امیرمؤمنان! نگران چیزی هستید؟ امام علیه السلام فرمود: منتظر رسیدن وقت نماز می‌باشم. ابن عباس گفت: در این وقت حساس نمی‌توانیم دست از جنگ برداشته و مشغول نماز گردیم. امام علیه السلام فرمود: ما برای نماز با دشمنان می‌جنگیم». حال مشخص نیست این آقایان چطور عزاداری را بر نماز مقدم می دارند!!!؟

البته اقدامات سئوال برانگیز و مغایر با آموزه ها و مصالح اسلام از مسئول این هیئت و روحانیون آن به همین اتفاق منتهی نمی شود. ایشان در دهه محرم و در ملأ عام اقدام به لعن نمودن عایشه همسر پیامبر صلوات الله علیه و آله و سلم و همچنین خلفای اهل سنت می نماید(فیلم آن موجود است)! و همچنین در وبلاگی که این هیئت نیز دارد، اقدام به توهین به همسر پیامبر صلوات الله علیه و آله و سلم و خلفا گردیده است. اینگونه رفتارهای هنجارشکن و خلاف صریح نظرات رهبر انقلاب در حالی صورت می گیرد که رهبری انقلاب بارها پیرامون این مطلب هشدارهای صریحی داده اند.آیت الله خامنه ای این موضوع را در پاسخ به استفتائی از ایشان که خواسته شده بود  نظر خود را درباره "اهانت و استفاده از کلمات تحقیرآمیز و توهین به همسر پیامبر اسلام صلوات الله علیه و آله و سلم و همسر ایشان عایشه اعلام کنند". اینگونه پاسخ می دهند که : «اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام [عایشه] حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمد(صلی الله علیه واله) می شود».

همچنین ایشان در تاریخ 22/7 /92  فرمودند: هر گفته و عملی که موجب برافروختن آتش اختلافات میان مسلمانان شود و نیز اهانت به مقدسات هر یک از گروههای مسلمان یا تکفیر یکی از مذاهب اسلامی، خدمت به اردوگاه کفر و شرک و خیانت به اسلام، و حرام شرعی است.

این در حالی است که دشمن با استفاده از تمامی ابزارها درصدد ایجاد اختلاف و دشمنی بین سنی و شیعه است و با استفاده از افرادی ساده لوح‼‼ در صدد اجرای اهداف خویش می باشد.

حال جالبتر از این ماجراها، کمک میلیونی شورای شهر به این هیئت است که چندی پیش گرچه با مخالفت رئیس شورای شهر و تنی چند از اعضای شورا صورت گرفت ولی به تصویب مابقی اعضا رسید. این در حالی است که شورای شهر سابق برخی از هیئتهائی را که اقدام به انتقاد صحیح و مستند به شورای شهر و شهرداری مینمودند به شدت تحریم نموده و از اعطای هر کمکی محروم میساختند . ولی به هیئتی که خلاف صریح منویات رهبری حرکت مینماید و به فرموده رهبر خیانتکار است و دچار حرام شرعی میشود ،کمکهای میلیونی مینمایند !!!

لذا جا دارد حداقل دستگاههای امنیتی  و قضائی به این مورد ورود نمایند و به شدت با این افراد برخورد نموده و از انحرافات اینچنینی جلوگیری نمایند.

به غیر از این مورد یکی از موارد دیگری که قلب هر مسلمانی را به درد می آورد حضور برخی از زنان با وضعیت بسیار نابهنجار است. البته روی سخن با کسانی که از وضعیت معمولی پوشش در جامعه برخوردارند، نیست. بلکه با عده ای معدود است که حتی در طول سال هم شاید یکبار در خیابانهای شهر با وضعیت پوشش زننده و منحصر به فرد خویش رؤیت نمی شوند، بلکه مشخصا این افراد با ظاهری به شدت زننده در صدد شکستن حرمت روز عاشورای حسینی هستند؛ به گفته بسیاری از آگاهان، این از افراد از فرق ضاله اند و بدنبال مقاصد انحرافی خویش در اقدامی هماهنگ و سازمان یافته دست به اینگونه هنجارشکنیها دست می زنند؛ لذا آیا دستگاههای امنیتی و انتظامی نباید این عده معدود که فضای محزون و حماسی و دینی عاشورا را به فضاحت می کشند، برخورد قاطع نمایند و جامعه را از لوث وجود آنها در این روز مبارک پاک نمایند؟!

 

در پایان به نظر و پیام برخی از مراجع عظام تقلید در مورد اهمیت نماز ظهر عاشورا اشاره می گردد:

سوال: چند سالی است بسیاری از هیئت های مذهبی ظهر عاشورا به اقامه نماز ظهر می پردازند و به سیره حضرت سیدالشهدا(ع) اقتدا می کنند. از آنجایی که برخی هیئت ها هنوز به این مهم بی توجه هستند، توصیه حضرتعالی در این رابطه چیست ؟

آیت الله خامنه ای:

 اینجانب با دعا برای دست اندرکاران این حرکت الهی و تشکر از کسانی که به این دعوت حق پاسخ مثبت گفته اند و بویژه از عزاداران عاشورای حسینی امسال که در روز عاشورا جلوه با شکوهی از نمازگزاری را نشان دادند.

آیت الله مکارم شیرازی:

اقامه نماز جماعت در ظهر عاشورا کار بسیار مهمی است و به یقین امام حسین (ع) از چنین عزاداری خشنود خواهد بود.

آیت الله فاضل لنکرانی:

نماز بر عزاداری مقدم است و سعی شود هنگام نماز عزاداری و سایر امور تعطیل شده و نماز اقامه شود.

آیت الله تبریزی:

عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مقدمه برپایی نماز و سایر وظایف دینی است و قیام آن حضرت برای تحکیم قرآن و احکام شرع واقع گردید و عزاداران بیش از هر چیز به وظایف دینی که اهم آن نماز است باید اهتمام کنند.

آیت الله صافی گلپایگانی:

مقتضی است که همه هیئات محترم به این امر مهم توجه کنند.

آیت الله بهجت:

معلوم است که نماز در اول وقت و آن هم به جماعت مورد رضایت سیدالشهدا(ع) است.

آیت الله سیستانی:

بسیار مناسب است که نماز را به وقت بخوانند و با این کار هدف اصلی از اقامه این مجالس را عمل نمایند.

 

برچسب ها :
مهرداد
|
یک شنبه 10 آذر 1392 - ساعت : 08:52
مسئولین این شهر خوابند که در این دکونها را ببندند.

ناشناس
|
یک شنبه 3 آذر 1392 - ساعت : 09:25
یاحسین! اشهد انک قد اقمت الصلوه و آتیت الزکوه و امرت بالمعروف و نهیت عن المنکر...

ک
|
جمعه 1 آذر 1392 - ساعت : 20:12
مسئولین این هیئت آدمهای بی سوادی هستند که در هر چیزی اظهار نظر میکنند و برای بحث نمودن هم حرفی برای گفتن ندارند چون من باهاشون بحث نمودم

ناشناس
|
پنج شنبه 30 آبان 1392 - ساعت : 22:27
من اومدم بگم که.............. برو بینیم حال نداریم

در جواب طلبه
|
پنج شنبه 30 آبان 1392 - ساعت : 20:22
به نظر من نباید در مورد این عضو شورای شهر به زودی موضع گرفت باید صبر کرد اگر از این هیئت اعلام برائت نکرد بعد به اون انتقاد نمود

یک طلبه
|
پنج شنبه 30 آبان 1392 - ساعت : 10:29
از اسم وفامیل مسؤول این هییت(فاقدمجوز) میشودفهمیدوابسته به کدام یک ازاعضاء شورای شهرهستندمتاسفانه.......که .... به شورا راه یافت که الان هم مقابل منویات رهبر ومراجع معظم تقلیدایستاده است متاسفانه

یک طلبه
|
پنج شنبه 30 آبان 1392 - ساعت : 10:24
لازم به ذکراست طلبه ای که برای این هییت فاقدمجوزدعوت شده دارای پایه خیلی پایین حوزه علمیه شهراصفهان میباشدکه متاسفانه ازاینها هم سو ءاستفاده شده وتحت تاثیرقرارگرفته اندومتاسفانه اجازه پوشیدن لباس مقدس روحانیت هم نداشته اندکه این مساله هم درحال بررسی میباشد

علی
|
چهارشنبه 29 آبان 1392 - ساعت : 23:12
هیئتی که منم منم کند و سواد دینی نداشته باشد عاقبتش میشود این انحرافات

حسین زاده
|
چهارشنبه 29 آبان 1392 - ساعت : 06:05
هیات اقای ش.ز 2.5 مليون کمک برای اهدای گل به مردم در شب عید غدیر!