امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 مرداد 1392 - 00:00
مخالفت حاجي نماينده شاهين شهر در مجلس با كليات كابينه روحاني
مخالفت حاجي نماينده شاهين شهر در مجلس با كليات كابينه روحاني
اولين نماينده‌اي كه در مخالفت با كليت كابينه سخن گفت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی بود. وي در سخنان خود با بيان اينكه مخالفت من با تمام وزرای پیشنهادی نیست، گفت: اما در برنامه پیشنهادی آقای رئیس‌جمهور نکاتی وجود داشت که وظیفه خود دانستم از زبان مردم مواردی را به شما و وزرای پیشنهادی مطرح کنم،

اولين نماينده‌اي كه در مخالفت با كليت كابينه سخن گفت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی بود. وي در سخنان خود با بيان اينكه  مخالفت من با تمام وزرای پیشنهادی نیست، گفت: اما در برنامه پیشنهادی آقای رئیس‌جمهور نکاتی وجود داشت که وظیفه خود دانستم از زبان مردم مواردی را به شما و وزرای پیشنهادی مطرح کنم، این موارد شامل اولویت‌هایی است که در برنامه شما دیده نشده است.

وی افزود: ‌اولین نکته‌ای که در برنامه شما به آن توجه نشده، خلق حماسه اقتصادی است، باید از مردمی که حماسه سیاسی خلق کرده‌اند تشکر کنیم ولی بایستی بدانیم آنها منتظر خلق حماسه سیاسی در سال جاری هستند، دومین نکته که در برنامه شما تدبیری در نظر گرفته نشده، نحوه ادامه اجرای قانون یارانه‌هاست شما می‌دانید که هم اکنون 42 هزار میلیارد تومان به مردم یارانه نقدی پرداخت می‌شود، در حالی که تنها 28 هزار میلیارد تومان از این رقم از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی تامین می‌شود، جنابعالی برای مابقی این رقم، چه برنامه‌ای را پیش‌بینی کردید و در نظر گرفته‌اید؟

حاجی‌ دلیگانی بر همین اساس یادآور شد: آیا بناست حامل‌های انرژی و سایر کالاهای مشمول قانون یارانه‌ها مجددا گران شود؟ سهم بهداشت و درمان و همچنین سهم کمک به بخش تولید در اجرای این قانون به چه شکل خواهد بود؟ جنابعالی برای بهبود معیشت مردم چه تدابیری اندیشیده‌اید؟ برای تعداد زیاد پروژه‌ها در برنامه پیشنهادی شما برنامه خاصی پیش‌بینی نشده است، تدبیر دولت برای تامین مسکن و مقابله با رشد قیمت‌های فضایی مسکن چیست؟

نماینده شاهین‌شهر در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مردم اصولا حرکت‌های دولت‌ها را پیوسته می‌دانند، با توجه به این موضوع آیا بناست درباره مسکن مهر تدابیری اندیشیده شود یا نه؟ رهبر معظم انقلاب دهه چهارم انقلاب را دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری کردند، دولت جنابعالی در برنامه پیشنهادی ارائه شده معین نکرده که برای افزایش درآمد اقشار کم‌درآمد چه تدابیری دارد؛ به نظر شما با درآمد روزی 10 هزار تومان می‌شود زندگی کرد؟ چگونه می‌خواهید مقابل ویژه‌خواری برخی افراد خاص را بگیرید؟ افرادی که بدون زحمت زیاد، زندگی خود و نسل آینده‌شان را تامین می‌کنند، آیا برای بیمارانی که بیمه نیستند، یا کسانی که بیمه هستند اما هزینه برای درمان ندارند، تدابیری اتخاذ کرده‌اید؟

این نماینده مخالف کلیت و اصول و خط مشی دولت همچنین یادآور شد: تدابیر جنابعالی برای رفع تبعیضات ناروا در پرداخت حقوق چیست؟ تدابیر شما برای تبعیض در بخش ورزش چیست؟ برخی میلیاردی پول می‌گیرند در حالی که در شهرستان‌ها با مشکلات فراوانی مواجهیم. برنامه‌های دولت برای آنکه هم رشد اقتصادی داشته باشیم و هم با تورم 4 نعل مواجه نشویم، چیست؟

این نماینده مجلس همچنین گفت:‌در سال 91 حدود 50 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته‌ایم، در برنامه شما راهکاری برای آنکه در سال 92 با کسری بودجه مواجه نشویم، پیش‌بینی نشده است.

حاجی دلیگانی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به شعار دولت روحانی که اعتدال است، گفت: قطعا تعریف اعتدال حرکت کردن بین حق و باطل نیست بلکه حرکت بین افراط و تفریط است، پس چگونه بین وزرای پیشنهادی، افرادی را به عنوان وزیر معرفی کرده‌اید که با این نظر شما موافق نیستند که اگر رای بیاورند، حرکت‌های افراطی انجام خواهند داد و قطعا به دنبال بسترسازی برای رسیدن به اهداف افراطی خواهند بود،‌کسانی که در گذشته در آزمونی مانند فتنه 88 رد شدند و سکوت کردند و نمره قبولی نگرفتند، از نظام دفاع نکردند بلکه در جبهه مقابل ایستادند، آیا تعریف اعتدال‌گرا در مورد آنان رواست؟!

وی در خاتمه گفت:‌در این کشور برای دفاع مقدس سرمایه‌گذاری‌های جانی توسط رزمندگان و ایثارگران صورت گرفته در برنامه پیشنهادی شما هیچ تدابیری برای این افراد پیش‌بینی نشده است .

 

برچسب ها :
برای همه
|
شنبه 2 شهریور 1392 - ساعت : 03:10
به قول آیت الله لاریجانی رییس دستگاه قضا: گویی فتنه گران افعی جانشان گرما خورده است؛

ناشناس
|
سه شنبه 29 مرداد 1392 - ساعت : 20:34
آقای حاجی اگر باتعدادی وزرا مشکل داشت بهتر بود مانند دیگران به مخالفت می پرداخت نه اینکه کابینه را به توپ ببندد البته با سابقه حاجی انتظار همین بود

حسن روحی
|
سه شنبه 29 مرداد 1392 - ساعت : 06:09
نماینده ما خدائیش خیلی خوبه . اگه پخش مستقیم رأی اعتماد را دیده باشید بیشتر نمایندگان مجلس اونقدر برخی این وزرا را میبوسیدند و دورشون میچرخیدند که انسان بوی تعفن آن را حس میکرد . بازم به حاجی که شخصیت خود و شهر را حفظ نمود

خدابخشي
|
سه شنبه 29 مرداد 1392 - ساعت : 02:14
من به آقاي حاجي رأي ندادم ولي از شجاعتش و اينكه شأن نماينده مجلس را حفظ نمود تشكر مينمايم

ابراهیم
|
دوشنبه 28 مرداد 1392 - ساعت : 15:04
صحبتهای اقای حاجی به موقع بود وباید تشکر کرد حو صله به خرج دهید انوقت معلوم می شود دولت اقای احمدی نزاد چه کارها کرده که در طول سی سال کذشته نشده ونخواهد ش د هرچند گروه انحرافی اخر کار دولت راخراب کرد تا امروز بار دیگر هاشمی وامثالهم خنده برلبنشان بنسیند

ابراهیم
|
دوشنبه 28 مرداد 1392 - ساعت : 14:56
نظرات اقای حاجی درست بود چه اتفاق خاصی افتاده که قیمتها مانده اینها میگویند کسری بوجه دارند حالا از کجا می اورند که قیمتها را کم کنند در دولت اقای احمدی نزاد همین بازرگانان نبودند که جنس احتکار می کردند فردا قیمت ها بالا میرفت ودولت رانشانه می رفتند نهاوندیان از چه قشری است مگر از اتاق بازرگانی نیست این ها دلشان برای مردم می سوزد صبر کنید عجله نکنید صحبت زیاد است

صالحي
|
یک شنبه 27 مرداد 1392 - ساعت : 23:28
حرفهاي حاجي كاملا منطقي است اگر هم كسي مخالفت دارد ، حرفهايش را نقد نمايد و بگويد كه كجايش ايراد دارد ؟ اگر هم ايراد ندارد كه گفتنش واجب بوده است . مگر ميشود كسي اشكالي را ببيند ولي به خاطر منافع يك شهر آن را ماست مالي نمايد .

کشاورز
|
یک شنبه 27 مرداد 1392 - ساعت : 21:48
اقای فراستی این دیگاه شما و تعداد معدودی از نمایندگان مجلس است قطعا سلامت کابینه از پیش مورد تایید حضرت اقا و دیگر مسولین مرتبط بوده است . کار امدی و کار گشا بودن وزرا نیز توسط قشر کثیری از نمایندگان حدود نود درصد مورد تاکید قرار گرفته است این شما هستید که چماق افراطی گری را میبایست کنار گذاشته و اعتدال را سر لوحه گفتار و کردار خود قرار دهید

احسان
|
یک شنبه 27 مرداد 1392 - ساعت : 08:37
اين آقاي عضو شوراي شهر كه اين نظر را داده اگر مثلا فردا شهردار خواست يك معاون خلافكار را منصوب نمايد لابد به خاطر اينكه شهردار با وي چپ نيفتد و يا شهردار به خاطر فشار به شوراي شهر بعضي كارهاي شهر را معطل نمود تا شورا زير بار حرف او برود ، ميخواهد سكوت نمايد . عجب !!!

رامين
|
یک شنبه 27 مرداد 1392 - ساعت : 04:47
كشاورز جان چه كسي گفته كابينه مورد تاييد رهبر بوده ؟! رهبر در اين مسائل دخالت نمي نمايد و بر عهده نمايندگان است چون قانون اينچنين ميگويد .اگر راست ميگوئي جواب فراستي را بگو ؟ سئوالهاش خيلي به جا و خوب است .

زرگر
|
یک شنبه 27 مرداد 1392 - ساعت : 00:15
ين بابا كه ميگه كابينه مورد تاييد رهبر و مردم است از كجا ميگه ؟ اولا كه روحاني 50 درصد رأي آورد نه 90 درصد ثانيا نكنه تو هم مثل جهانگيري معاون اول رئيس جمهور كه در مجلس ادعا نمود اعضاي كابينه مورد تاييد وزارت اطلاعات است و پس از صحبتهاي جهانگيري وزرات اطلاعات بيانيه داد و تكذيب نمود از اين ادعاهاي دروغ ميگوئي ؟! در ضمن شماها كه دولت قبل را به دروغ گوئي متهم ميكرديد از همين حالا چندين نفر از وزرا ادعا كرده اند و سريع با تكذيب مواجه شده چرا دروغ ميگويند؟

ابراهيم ن
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 23:25
پيامك آقاي ... عضو شوراي شهر به افراد بسياري از مردم پيرامون نطق آقاي حاجي در مجلس : حالا متوجه شديد چرا آقاي حسينعلي حاجي را جهت نمايندگي قبول نداشته و بهشون رأي ندادم ؟ 4 سال شهرستان را قفل كرد .ايشون نماينده خودش است نه مردم دو شهرستان . چون سليقه شخصي و حزبي را به مصالح مردم ترجيح ميدهد .

عمار
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 21:55
اين جوسازي ها توسط يكي از اعضاي شوراي شهر بر عليه آقاي حاجي است كه به صورت پيامك به افراد مختلف فرستاده شده !!! و برخي از آنها هم در اين سايت نظر گذاشته اند . من نميدانم اين عضو شوراي شهر صحبتهاي زنگنه وزير نفت را نشنيد كه در دفاع از خود به قرار داد كرسنت اعتراف نمود كه در آن رشو گيري انجام گرفته ؟؟؟ ولي گفت من اطلاع نداشته ام ؟ وزيري كه از زير دستان خود اطلاع نداشته باشد به چه درد ميخورد ؟ آيا آقاي حاجي بايد در مقابل اين وزرا سكوت ميكرد ؟ و به خاطر منافع شهر ، منافع كشور را ناديده ميگرفت ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! تازه به نظر من آقاي حاجي بايد خيلي شديد تر با اين وزرا مخالفت مينمود.

م م
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 18:42
متاسفانه آقای حاجی با این رفتارش جایگاه قبلی خود را بین مردم از دست دادند و نشان دادند تحت تاثیر افراد تندرو در مجلس قرار گرفته اند

آقاي ام توجه نمايد
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 08:35
. امام حسین(ع) میفرماید: " مردم بندگان حلقه به گوش دنیا هستند و دین جز بر زبانشان نیست. آن را تا آنجا پاس میدارند که معایش ایشان از قبل آن میرسد، اگرنه، چون به بلا امتحان شوند، چه کم هستند دینداران. "

فراستي در جواب كشاورز
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 08:17
آقاي كشاورز اين رفتار كه جواب منطقي نتواني بدهي و مدام چماق تندروي را بر سر ديگران بكوبي كه نتوانند صحبت نمايند نشانه خوي ديكتاتور مآبانه است . اگر من را تند رو ميداني جواب من را بده كه آيا مردم چون به روحاني رأي دادند به نماينده مجلس هم گفتند برو اونجا و به جاي پيگيري منافع كشور منافع شهر و منطقه را ببين ؟؟؟ آيا همين مردم به نماينده مجلس رأي ندادند كه برو در مجلس بر كار رئيس جمهور و وزرا نظارت كن ؟ و در صورت تخلف آنها را استيضاح كن ؟ استيضاح يعني اينكه اگر همه مردم ايران هم به يك نفر رأي دادند ولي نمايندگان مجلس تشخيص دادند يك نفر خلاف منافع مردم است او را بر كنار نمايند . آقاي حاجي هم ديد برخي از وزراي معرفي شده بر خلاف منافع مردم هستند . مثل آقاي زنگنه كه در زمان آقاي خاتمي گاز ايران را به قيمت 14 برابر زير قيمت به امارات فروخت !!!!!!!! و همين آقاي روحاني به عنوان دبير شوراي امنيت در زمان آقاي خاتمي به او به شدت گلايه نمود كه چرا گاز ايران را به اين قيمت فروختي ؟ (نامه او منتشر گرديده است ) پس وجود آقاي زنگنه يعني دوباره احتمال به خطر افتادن منافع مردم را زياد مينمايد . اگر ميتواني اينگونه مستدل بحث كن نه اينكه ديگران را متهم نمائي !!!

ناشناس
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 07:15
نظارت و انتقاد وظیفه نمایندگان است

کشاورز
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 01:06
اقای فراستی معلوم شد که شما هم خیلی تندرویید بس به نظر شما اون هموطنانی که به اقای روحانی واون وکلایی که در مجلس به وزیران رای دادند همه اهل زدوبند و مسامحه اند همه اصرار بر باطل دارند...این نوع فکر کردن برای بهبود وضعیت معیشتی مردم مضر است افراطی گری به دل هیچ مومنی خوش نمی نشیند . خداوند همه ما را عاقبت بخیر بکند انشااله.

سامان
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 00:46
اتفاقا آقاي حاجي با اين برخورد شجاعانه و نطق منطقي خود بيشتر و بيشتر محبوب مردم شدند و خدا را شكر كه نماينده شاهين شهر ، مثل برخي از نماينگان چاپلوس مجلس كه مدام با وزرا روبوسي مينمودند ، نبود كه حالم از اين چاپلوسيها به هم ميخورد .

فراستي
|
شنبه 26 مرداد 1392 - ساعت : 00:25
خيلي پيامك افتضاحي است ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! يعني توقع داشت آقاي حاجي چشمش را بر اين وزراي ناجور ببندد ؟ به خاطر منافع شاهين شهر ؟ اين كه خلاف اسلام است . اينكه منافق بازي است كه اگر آقاي حاجي وزرا را قبول ندارد به خاطر اينكه خوشايند رئيس جمهور باشد سكوت نمايد !!!!!!! و حق را نگويد ! اين ديگر چه منشي است اين بابا خودش هم لابد در شورا به خاطر خيلي مسائل حتما ميخواهد تخلفات شهرداري را نبيند ؟! يا تخلفات همكاران و هم ائتلافيها را نديد بگيرد ؟!

ام
|
جمعه 25 مرداد 1392 - ساعت : 21:14
سلام به همه همشهری های فهیم ازاده منصف. و سلام برهمه شما که قلبتان برای شاهین شهر می تبد.اقای کیانی برادر عزیزم مشکل اینجاست که شما واقای حاجی فکر و اندیشه وعدل وانصاف ومصلحت اندیشی خود را نسبت به سایر همشهری ها و دیگر هموطنان برتر میدانید .اگر که اینگونه نیست چرا این همه لجاجت و حزب بازی .ما به شما رای دادیم تا مدافع منافع شهرو کشور باشید نه مدافع حزب خود لطفا منافع برخوار و شاهین شهر را در نظر بگیرید .با تشکر.

محمد كياني
|
جمعه 25 مرداد 1392 - ساعت : 19:54
معلم دلسوز اين نكته را توجه نمايد كه به قول شما بيشتر مردم شاهين شهر به روحاني رأي دادند پس آقاي حاجي اگر ميخواست رأي مردم را به خود جلب نمايد بايد از دولت تعريف مي نمود ولي اگر حرفي ميزند كه شايد مردم از آن خوششان نيايد معلوم است كه دنبال پست و مقام نيست و اگر حرفي بر عليه منافع خود ميزند معلوم است كه رضاي خدا برايش مهمتر است از منافع شخصي

عليرضا
|
جمعه 25 مرداد 1392 - ساعت : 17:54
حاجي هم ميتوانست مثل ديگر نمايندگان مجلس كه تا دو روز پيش پاچه خواري احمدي نژاد را مينمودند و الآن پاچه خواري روحاني را مينمايند اين رويه را انجام دهد ولي كجاي اسلام و انسانيت گفته كه ما اگر جائي حق را ديديم براي اينكه مردم و يا منافع شهر در خطر نيفتد بايد از حق بگذريم ؟ ائمه كه عزيزترين جانها بودند جان خود را فداي اسلام نمودند و اگر جائي هم سكوت نمودند به خاطر حفظ اسلام بود وگرنه براي منافع دنيوي خود و مردم از حق نگذشتند .

بهارلو
|
چهارشنبه 23 مرداد 1392 - ساعت : 21:01
آقاي حاجي دنبال منافع حزب و گروهي نيست بلكه ايشان حق را ميگويد . ايشان در زمان احمدي نژاد هم انتقادات محكم و اصولي را در مجلس و جلسه با احمدي نژاد به او نمود . الآن هم انتقادات كارشناسانه به روحاني نمود .

منصف
|
سه شنبه 22 مرداد 1392 - ساعت : 22:16
آقای حاجی درمخالفت با برنامه هاوخط ومشی کابینه خیلی منطقی صحبت کرد.معلوم بود کامل برنامه هارا مطالعه کرده.نواقص برنامه رابرای کمک به دولت عنوان کرد هیچگونه توهین یا بی ادبی مشاهده نشد.خیلی محترمانه مواردی که دغدغه مردم است ولی مغفول مانده است به آن اشاره کردند.به آقای روحانی تبریک گفتندواز ایشان خواستند اولویتهای مطروحه رامد نظر قراردهند.ضمن اینکه ایشان نماینده 310هزارنفری دوشهرستان هستند وفقط نماینده رای دهندگان به روحانی درشهرشاهین شهر که رایشان محترم است نیستند.

ا.م
|
سه شنبه 22 مرداد 1392 - ساعت : 21:30
مردم از افراطی ها دل بریدند من از اقای حاجی می خوام وارد جریانات افراطی و انحرافی نشوند این به ضرر مردم شاهین شهر است.

معلم دلسوز
|
سه شنبه 22 مرداد 1392 - ساعت : 08:59
متاسفانه اقای حاجی مخالف دولت روحانی صحبت کرد با اینکه اکثریت مردم شاهین شهر به اقای روحانی رای دادند برای من جای سواله که چرا ایشون خلاف خواست مردم شاهین شهر که دل به کابینه امید و اعتدال بستند عمل می کند. این صحبتها به ضرر مردم شاهین شهر تمام میشود

ناشناس
|
سه شنبه 22 مرداد 1392 - ساعت : 07:50
آقای حاجی اگر که میخواهید برای مردم کار کنید: لااقل مدیرانی را که در شاهین شهر ساکن نیستند(بقول این سایت مدیران پروازی) مؤاخذه کنید، به وزیر متبوعشان تذکر بدید؛ خداوکیلی چه آشفته بازاریه توی این شهر....؟

در جواب معلم دلسوز
|
سه شنبه 22 مرداد 1392 - ساعت : 07:40
آقای حاجی و آقای روحانی هر دو نماینده مردم شاهین شهرند و البته هر دو نماینده همه مردم ایران هستند. خوب مردم هم به حاجی رأی داده اند هم به روحانی. یک وکیل در مجلس و یک وکیل هم در دولت؛ حال اگر اختلاف نظری بروز کرد یا یکی از دو نماینده اشتباهی کرد آنوقت آخر کار چه باید کرد؟ جواب را در قانون اساسی باید یافت!!! نظارت حق و وظیفه نماینده مجلس است، پس کار آقای حاجی بر اساس قانون بوده؛ و این یعنی مردم سالاری دینی. بنابراین صحبت شما معلم دلسوز و محترم با تکیه صرف بر آرای مردم ، صحبت عالمانه نیست و باید مسائل اینچنینی را در شرایط واقعی جامعه، کشور و... ببینید./
/با آرزوی توفیق برای آقای روحانی و آقای حاجی