امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : جمعه 4 مرداد 1392 - 00:00
و اما بعد انتخابات
و اما بعد انتخابات
با نهادینه شدن فرهنگ مطالبه عمومی و پاسخ­طلبی از مسئولان شهر، چشمان بیدار مردم و ایضا پایگاه عدالتخواهی و مطالبه مردمی شاهین شهر کلیه حرکات و اقدامات شورای شهر و شهرداری آینده را مورد بررسی قرار داده و از آنها در مقابل اقدامات انجام شده و انجام نشده پاسخ خواهند طلبید!

با همه حرف و حدیثها و و تلخ کامیها در روند چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شاهین شهركه در نهايت با تصمیم هیأت نظارت استان به تأیید رسید و اکنون افراد راه یافته به شورای شهر حتی کسانی که در بین مردم تخلفات آنها به تواتر رسیده در حال حاضر بر اساس قانون بعنوان نماینده مردم در شورا شناخته می­شوند! لذا بایستی همه تلاش خویش را در راستای خدمت به اسلام، انقلاب و مردم بکار بسته و ضمن دوری از دنیاطلبی، در شیوه مدیریتی خویش با اتخاذ مشی زاهدانه با رعایت پاكدستي و رفتاري علوي در اين مسئوليت، از هم اکنون در فکر اصلاح سیستم اداری و مدیریتی شهرداری برآمده بطوریکه ضمن حفظ نقاط قوت مجموعه شهرداری و شورای شهر فعلی، نقاط ضعف آن را از قبیل عدم سکونت شهردار و مدیران ارشد شهرداری در شاهین شهر، عدم بومی گزینی پرسنل شهرداری، تجمل­گرایی و اشرافیت، معماری غیر اسلامی و... مرتفع سازند تا شاهین شهر با سرعت بهتری در مسیر توسعه و تعالی حرکت نماید. لازم به ذکر است که با نهادینه شدن فرهنگ مطالبه عمومی و پاسخ­طلبی از مسئولان شهر، چشمان بیدار مردم و ایضا پایگاه عدالتخواهی و مطالبه مردمی شاهین شهر کلیه حرکات و اقدامات شورای شهر و شهرداری آینده را مورد بررسی قرار داده و از آنها در مقابل اقدامات انجام شده و انجام نشده پاسخ خواهند طلبید! بدیهی است افراد دارای سلامت از بازرسی و نظارت و مطالبه عمومی نه تنها گریزان نیستند که استقبال می نمایند و این ظرفیتی خواهد بود برای شناسایی افراد امین و با صداقت... .

بنا به عهدی که نماینده مجلس آقای حاجی با مردم بستند، لذا از ایشان انتظار می­رود ضمن نظارت بر عملکرد این افراد درصدد اصلاح قانون ضعیف انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که داد مسئولان هیئت اجرایی و نظارت و امنیتی و قضایی را درآورده، برآید و با تصویب قوانین دقیق و محکم و تعیین مصداق جرائم انتخاباتی، مجازاتهای سنگینی برای متخلفان در نظر گرفته و مهمتر از همه نظارت انتخابات شوراها را مانند دیگر انتخابات به شورای نگهبان بسپارند تا نمایندگان نیز از مظان اتهام دور گردند.

نکته مهمی که باید در این مطلب به آن اشاره گردد اینست که از حجت الاسلام و المسلمین ملکیان امام جمعه شاهین شهر، بنا به فرموده رهبر انقلاب که ائمه جمعه را بعنوان سکان هدایت فکری و سیاسی مردم معرفی می نمایند انتظار می رود در راستای اصلاح و اعتلای فرهنگ سیاسی جامعه بطور عمومی و نخبگان سیاسی بطور خاص اقدام نمایدتا انشاء الله در آینده شاهد رشد شاخصهای سیاسی در شاهین شهر باشیم.

در پایان و در این ایام ماه مبارک رمضان ختم کلام کلام رب العالمین:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ(سوره حشر/آیه 17)

الا ای اهل ایمان، خداترس شوید و هر نفسی نیک بنگرد تا چه عملی برای فردای قیامت خود پیش می‌فرستد، و از خدا بترسید که او به همه کردارتان به خوبی آگاه است.

برچسب ها :
يحيي
|
سه شنبه 15 مرداد 1392 - ساعت : 18:02
متاسفانه خبرهاي نا اميد كننده از شوراي شهر به گوش ميرسد چرا شخصي كه بايد تا به حال بازنشسته ميشده و به خاطر سابقه جبهه در مديريت باقي مانده به عنوان شهردار برگزيده شود ؟ اين آقا اصلا سابقه مطلوبي ندارد

همیشه بیدار
|
یک شنبه 13 مرداد 1392 - ساعت : 00:47
سلام به همه شهروندان عزیز، شما که در سایت خود این همه از زیر نظر گرفتن کاندیداهای منتخب شورای شهر دارید، اطلاع دارید که چندین نفر از اعضای شورای شهر نه فقط شاهین شهر و خیلی شهر های دیگر پرونده باز در دادسرا و دادگستری داشته و تحت پیگرد قانونی هستند، من امروز از یکی از دوستان مطلع شدم یکی از اعضاء شورای اسلامی شهر شاهین شهر به جرم جعل و استفاده از سند جعلی قبل از انتخاب هم تحت پیگیرد بوده و امروز باز داشت شده و در بازداشتگاه کلانتری 11 شاهین شهر سکونت گزیده تا فردا به دادسرا جهت بازجویی منتقل بشه، خواهشمندم ساکت نباشید و نه فقط در مورد این آقا بلکه در مورد همه مفسدین بر مسند اقدامات و تاکیدات لازم را انجام دهید . خداوند فقط به این مردم رحم کند.

خورشيدي
|
شنبه 12 مرداد 1392 - ساعت : 19:54
ضمن تشكر از حاج آقا بيدرام كه براي نظرات مردم اهميت قائل هستند از ايشان خواهش مينمايم كه از كساني كه هم اكنون از آنها به عنوان نامزد شهردار نام برده ميشود و در يكي از سازمانهاي زير نظر شهرداري شاهين شهر فعاليت مينمودند جلوگيري نمايند چون اين فرد به هيچ وجه با ملاكهائي كه شما داده ايد سنخيت ندارد و اين كاره هم نيست

59
|
شنبه 12 مرداد 1392 - ساعت : 18:41
آقای بیدرام قول بدهد زدوبندهایی که در قضیه پل ولیعصر صورت گرفته را پیگیری کنه و اگر مال بیت المال به کابین زن کسی رفته برگردونه.

روح الله بیدرام
|
جمعه 11 مرداد 1392 - ساعت : 23:26
با سلام و ادب و عرض قبولی طاعات و عبادات.
/
/بنده همانگونه که در ایام تبلیغات مستقل وارد میدان انتخابات شدم و با مردم شاهین شهر ائتلاف داشته ام هنوز هم فقط با مردم ائتلاف دارم و وابسته به هیچ کدام از جریانات شورا نبوده و نیستم.
/
/ومن الله التوفیق
/
/

مسائلي
|
جمعه 11 مرداد 1392 - ساعت : 17:48
با توجه به معيارهائي كه حاج آقا بيدرام براي تعيين شهردار عنوان داشتند و بسيار هم عالي بود ولي شنيده ايم كه آقاي ب قرار است شهردار شود ؟! اين خيلي بد است و عقب گرد به گذشته است . اين آقا چندين معياري كه گفته ايد را اصلا ندارند .

یه دوست
|
جمعه 11 مرداد 1392 - ساعت : 09:10
سلام بر همه دوستانی که برای این سایت زحمت می کشند و با تمام تهمت ها و حملات ناجوانمردانه، صادقانه برای گفتمان امام (ره) و رهبری هزینه می کنند از سرزنش سرزنشگران نترسید خدا با شماست تا وقتی که در مسیر حق هستید و یاریتان خواهد کرد و نصرت حق نزدیک است. خواستم تشکر کنم تو این شبا براتون دعا کردم عاقبت به خیر بشید. یا علی

ناشناس
|
جمعه 11 مرداد 1392 - ساعت : 05:03
حاج اقا بیدرام باسلام/
/برمعیارهای خود بومی بودن را هم لحاظ کنید؛ شاهینشهر قحط الرجال نیست که برن شهردار از بیرون بیارن و اون هم شرط بذاره من قانون سکونت شهردار در شاهین شهر را عمل نمیکنم

ناشناس
|
پنج شنبه 10 مرداد 1392 - ساعت : 02:40
باسلام خدمت حاجاقا بیدرام/
/شنیدم با بعضی از اعضای شورا که حرف و حدیث زیاد در موردشون هست هم ائتلاف شدید؟ لطفا توضیح بفرمایید!

دانشجوی بسیجی عضو پای
|
پنج شنبه 10 مرداد 1392 - ساعت : 02:36
انصافا خوب فرهنگ عدالتخواهی تو شاهینشهر پیاده شد. نتیجش هم تو انتخابات برای اهلش محرزه. رویشهایی مثل حاجاقابیدرام و شاهرجبیان(گرچه رای نیاورد) نتیجه همین کارها بود. اگر متقلبان در رفتند و دوباره به شورا راه پیدا کردند نه بخاطر بی اثر بودن کار شما بود بلکه چون تاثیر کار شما رو دیدن دوباره با شدت بیشتری بنا رو بر تقلب گذاشتن تا از قافله دنیا عقب نمونن. اگر مسئولان اجرایی و نظارت و قضایی کم کاری نمیکردن و با مفاسدی مثل بلیت استخر و... برخورد میکردن مطمئنا تراز انتخابات شورا تو شاهین شهر خیلی بالاتر از این افتضاحات بود. بازهم دستتون دردنکنه. و بدونید که این کارها عدالتخواهی و نهی از منکر و مبارزه با فساد گرچه سخته اما پیش خدا گم نمیشه. شکرالله مساعیکم

روح الله بیدرام
|
سه شنبه 8 مرداد 1392 - ساعت : 09:14
با سلام و ادب به محضر همه دوستان .
/
/ملاکهای انتخاب شهردار آینده به نظر حقیر:
/
/الف) ویژگی های فردی
/
/1.ولایتمداری حقیقی: بهترین فرد کسی است که بر مدار منظومه فکری ولی فقیه حرکت کند تا کمتر اشتباه کند.
/
/2. سلامت اعتقادی و اخلاقی: ضرورت دارد شهردار معتقد و ملتزم به اسلام و تقوا و اخلاق خصوصا صداقت و پاک دستی باشد.
/
/3.انقلابی، بسیجی، ساده زیست و مردمی: چنانچه زندگی شهردار اشرافی و به دور از درک مشکلات عامه مردم باشد،نمی تواند اولویت ها را برای حل مشکلات در نظر بگیرد. چنین فردی باید دارای فرهنگ و روحیه انقلابی و بسیجی هم باشد تا به محافظه کاری دچار نشود.
/
/4.سلامت و اصالت اطرافیان و خانواده: شهردار علاوه بر سلامت و تقوای فردی باید از سلامت و تقوای جمعی هم برخوردار باشد و خصوصا در اطرافیان (خانواده) کسی نباشد که سوءسابقه داشته یا قصد سوءاستفاده از موقعیت او را برای مقاصد خود داشته باشد.
/
/5. نشاط جوانی، پرکاری و تحولگرایی: در زمانی که باید پله های پیشرفت را سریعتر از رقبای خود طی کنیم، ضرورت پرکاری عاقلانه و تحولگرایانه شهردار بیش از پیش احساس می شود که با نشاط جوانی ممکن خواهد بود.
/
/ب) ویژگیهای مدیریتی و اجرایی
/
/1.توان و ظرفیت اداره شهر: عرضه و توانایی اداره شهر چیزی غیر از عناوین مسوولیت های قبلی چون ریاست، وکالت، معاونت و امثالهم است. همچنانکه رهبر معظم انقلاب تاکید کردند کسانی که خود را در معرض انتخاب مردم قرار می‎دهند باید واقعا نسبت به ابعاد مختلف و سنگین اجرایی کار واقف بوده و به قول معروف اهل «شانه زیر بار کار دادن» باشند و این را در بطن مسوولیت های گذشته ثابت کرده باشند.
/
/2.قانونمندی، شجاعت و قاطعیت در تصمیم: تاکید بر قانون و عمل به آن ولو اینکه بر خلاف میل او باشد، اهمیت بالایی دارد. (اهل قانون فروشی نباشد.)
/
/3.عدالتخواهی و آرمانگرایی همراه با واقع بینی، عقلانیت و تدبیر: عدالت مهمترین مولفه «پیشرفت اسلامی» در بیانات رهبری و مهمترین ویژگی نظام اسلامی است که باید از سوی شهردار آینده نیز به دور از شعارزدگی با آرمانگرایی واقع بینانه، عقلانیت و تدبیر دنبال شود تا اثربخش باشد وشهر را پیش برد.
/
/4.دارای برنامه و تیم کارشناسی: شهردار می‎تواند تنها در چند حوزه خاص صاحب نظر اصلی باشد و در بقیه باید تیم کارشناسی داشته باشد. ضمنا برای حرکت در مسیر چشم انداز و برنامه های مصوب شهر دارای برنامه اجرایی باشد.
/
/5.سعه صدر و نقد پذیری: شهردار باید ضمن تاکید بر تصمیمات کارشناسی شده تیم های اقتصادی، فرهنگی خود، نگاهی هم به نظرات انتقادی کارشناسان در زمان اعلام برنامه ها داشته باشد و سعه صدر و شجاعت لازم را برای پذیرش و اصلاح کاستی های احتمالی داشته باشد.
/
/6.اهتمام به فرهنگ، علم و پیشرفت: در دهه پیشرفت و عدالت؛ فرهنگ و سبک زندگی اسلامی زیربنا و تمدن ساز است.
/
/7.تسلط به امور اجرایی و فرهنگی، مورد اعتماد بودن: شهردار باید به همه جوانب امور اجرایی و فرهنگی مسلط باشد؛ و قبلا در حوزه های اجرایی و فرهنگی ورود موثر و عملیاتی داشته باشد تا بخشی نگر نشود.
/
/8.معتقد به خرد جمعی، کار تشکیلاتی و گردش نخبگان: اعتماد به کار جمعی و استفاده از نخبگان در بستر کار تشکیلاتی کادرساز موثر تجربه شده، بسیار حیاتی است. استفاده از نخبگان کاربلد در سطوح مختلف مدیریتی و زمینه سازی برای رشد معقول آنان برای جایگزینی با مدیران ناکارآمد نیز ضروری است.
/
/بر این باوریم که این ویژگیها می‎تواند برای پیشرفت و آبادانی شهر زیبایمان مفید باشد. به امید رسیدن به این روز.
/
/
/
/خادم شما روح الله بیدرام

م
|
یک شنبه 6 مرداد 1392 - ساعت : 21:12
میدونم تو انتخابات خیلی زحمت کشیدید. بیشتر از خیلیها که باید زحمت کار را می کشیدند اما نکشیدند. بهتون خسته نباشید و خدا قوت میگم. از اینکه خیلیها حاضر نیستند حمایتتون کنند و میدونند براشون هزینه بره یا ممکنه منافع یا مالشون رو از دست بدن هم شاکی نشید. جایی یه مطلبی خوندم تقدیم میکنم به شما: /
/
//از اینکه بعضیا نمیان سمتتون ناراحت نشید، ایراد از شما نیست! مگس هیچ وقت سمت گل نمیره؛ همیشه میره سمت اشغالی مثل خودش …

دانشجوی بسیجی عضو پای
|
یک شنبه 6 مرداد 1392 - ساعت : 20:48
خیلی وقت است فراموش کرده ام … کدامیک را سخت تر می کشم …؟ رنــــج! یــــــــــــا انتظار! را

ناشناس
|
یک شنبه 6 مرداد 1392 - ساعت : 20:37
هر جا صحبت از « تقلــــــــــب » است/
/نام درخشان « برخی اعضای شورای شاهین شهر» می درخشد !

نميدونم
|
شنبه 5 مرداد 1392 - ساعت : 07:22
سلام اشتباه است اين دوستان نا مرد اند

مهدی
|
شنبه 5 مرداد 1392 - ساعت : 02:19
از اولشم معلوم بود هیچکاری با این مفسدها نمیکنن

59
|
شنبه 5 مرداد 1392 - ساعت : 01:59
لطفا نقدهای امام جمعه را ادامه دهید منتظریم...