امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : سه شنبه 25 تیر 1392 - 00:00
سكوت امام جمعه شاهين شهر در برابر مسئوليت
سكوت امام جمعه شاهين شهر در برابر مسئوليت
لذا جا داشت امام جمعه محترم طبق بيانات حضرت امام ، صداي اعتراضات قشر زيادي از مردم شاهين شهر و نامزدهائي كه با رعايت اصول ايماني در انتخابات شركت نموده و حقوق آنها پايمال گرديده بود را بشنوند و حقوق آنها را پيگيري نمايند و از گرفتاريهاي مسلمين گره اي باز كنند

همانطور كه عزيزان و خوانندگان سايت مستحضر هستند در مطالب قبل از امام جمعه محترم شاهين شهرخواستيم كه با توجه به بيانات رهبر معظم انقلاب و همچنين اعلام هيئت اجرائي و نظارت شهرستان مبني بر متخلف بودن برخي از اعضاي راه يافته به شوراي شهر شاهين شهر و همچنين اعتراضات گسترده مردم و متدينين و شكايت برخي نامزدهاي شورا ، نسبت به تخلفات صورت گرفته در انتخابات ،موضع گيري نمايند و با پيگيري حقوق مردم و نامزدهاي صالح ،از حقوق اين عزيزان دفاع نمايند ، كه متاسفانه با سكوت و بي تفاوتي ايشان نسبت به مطالبات مردم مواجه گرديديم .

 

لذا جا دارد امام جمعه شاهين شهر توصيه هاي اكيد رهبر كبير انقلاب اسلامي و همچنين رهبر فرزانه انقلاب را سرلوحه رفتار و اعمال خويش گردانند . همانطور كه حضرت امام خميني (ره) در ديدار با ائمه جمعه كشور فرمودند :

 

خوب پیغمبر سفارش کرده است که باید اهتمام [به‏] امور مسلمین [داشته باشید] اهتمام به امور مسلمین فقط همین است که ما بگوییم نماز چند رکعت است و شک بین کذا چى است؟ این اهتمام به امور مسلمین است؟ مسئله گویى که اهتمام به امور مسلمین نیست. امور مسلمین عبارت از امور سیاسى مسلمین است، امور اجتماعى مسلمین است، گرفتاریهاى مسلمین است و کسى که اهتمام به این نکند، به حسب آن روایت،فَلَیْسَ بِمُسْلِمْ‏ . و ما امیدواریم که لا اقل از این دنیا نرویم و مشمول این نشویم که [بگویند:] شما مسلم نبودید؛ براى اینکه در امور مسلمین اهتمام نداشتید. ما باید دنبال این مسئله باشیم که با اهتمام تمام، بر امور مسلمین نظارت تام و تمام بر امور داشته باشیم ..

 

البته من نمى‏گویم که دخالت، این دخالت و بى‏نظمى [باشد.] این صحیح نیست، بایدارشاد بشود، باید گفته بشود. اگر دیدند آقایان که فلان استاندار، فلان فرد گوش نمى‏دهد، مراجعه کنند به آن مراکز دیگر تا برسد به آن جایى که گوش بدهند. با نظارت و ارشاد- عرض مى‏کنم که- جهت دادن به همه امور با دست شماها انجام مى‏گیرد و آقایان مسئول هستید.

 

لذا جا داشت امام جمعه محترم طبق بيانات حضرت امام ،  صداي اعتراضات قشر زيادي از مردم شاهين شهر و نامزدهائي كه با رعايت اصول ايماني در انتخابات شركت نموده و حقوق آنها پايمال گرديده بود را بشنوند و حقوق آنها را  پيگيري نمايند و از گرفتاريهاي مسلمين گره اي باز كنند ،چرا كه بي تفاوتي نسبت به خواسته هاي مردم ، باعث صدمه به جايگاه خطيب نماز جمعه و سكوت ايشان باعث نكوهش مردم و نمازگزاران ميگردد كه خدشه به اين جايگاه امري مذموم ميباشد كه حضرت امام خميني (ره ) نيز در بياناتشان به آن اشاره نموده و ميفرمايند : که این‏طور نباشد که توى مسجد اگر یک امام جماعتى، جمعه‏اى بخواهد یک کلمه‏اى بگوید که مربوط به اجتماع مسلمین است، مورد طعن واقع بشود: «این چرا این‏طور کرده است؟» بیایند و اورا طعنش بدهند. این‏جور نباشد دیگر. . طعن به آن [کسى‏] وارد بشود که در امور مسلمین دخالت نمى‏کند، کناره گیرى مى‏کند، عزلت مى‏کند.

برچسب ها :
م.ع
|
سه شنبه 5 شهریور 1392 - ساعت : 18:43
من یک سوال اساسی دارم دوست دارم اول فکر کنید و بعد به امام جمعه اشکال وارد کنید. بنده انسان منصفی هستم و دوست ندارم بی خود به کسی اشکال وارد کنم.
/
/سوال من این است اگر شما با گروهی استخر می رفتید آن هم رایگان و بسیار هم به شما حال می داد حاضر بودید این استخر را رها کنید قطعا پاسخ شما خیر است حال این انصاف است که به امام جمعه محترم بگویید با دوستان خود استخر نرود یا اینکه به آنها حرفی بزند که آنها ناراحت شوند و دیگر استخر نیاییند خوب استخر تعطیل میشه دادش جوووووون! حالو هولو بچسب!

دانشجو
|
سه شنبه 22 مرداد 1392 - ساعت : 18:59
من که با دانشجویان دیگر صحبت میکنیم به این نتیجه میرسیم که اگر هیات نظارت استان حرف و نظر هیات نظارت و هیات اجرایی شهرستان را قبول نمی کنه و کار خودش را انجام میده آیا گوش به امام جمعه یا شما و من میده بابا ول کنید این ماجرا را

شهروند خسته
|
یک شنبه 20 مرداد 1392 - ساعت : 21:40
آهای نامزد شورا اگر فقیری چند میلیون از کجا آوردی برای تبلیغات اگر دولت برای شوراها حقوق ماهیانه تعریف میکرد اون موقع مشخص میشد کی داخل انتخابات شرکت میکنه مثلاً 2.000.000 تومان بدونه حق کمیسیون های دروغین از ارگانهای دیگه به خدا هیچکس شرکت نمیکرد این دعواها هم تمام میشد اشکال از دولت خودمان است که مردم را به جان هم انداخته بابا حقوق برای شوراها تعیین کنید تا ببینیم کی میخواد در راه خدا کار کنه به امید آن روز

ابوذر
|
یک شنبه 13 مرداد 1392 - ساعت : 14:32
سلام ..اگه امام جمعه با اون حضرات دستش ...حتما اعتراض میکرد ..وگرنه امام جمعه شهر که نماینه رهبری است چرا به توصیه مقتدای خودش گوش نمیده ..تا کجا مصلحت اندیشی وحتی بقیمت آبروی اسلام و مردم !!!!!!!!.وای .......... !!!!!

یک طلبه
|
چهارشنبه 2 مرداد 1392 - ساعت : 06:16
سکوت شما پشت ما را شکست

يك طلبه
|
شنبه 29 تیر 1392 - ساعت : 18:13
راستی اطلاعی که بنده دارم برای ساخت حوزه علمیه خواهران و برادران چندسال پیش مبلغ هرکدام جداگانه 400000000میلیون دادندیعنی جمعا 800000000میلیون ومامیبینیم که حوزه خواهران رودارندروبروی بانک استان درشرف تمام شدن هست ودرمرحله بودجه دومش هست اما بودجه ساخت حوزه برادران چی شده الله اعلم اگرامام جمعه جوابی داردروشنگری نمایدلطفا

مهران
|
شنبه 29 تیر 1392 - ساعت : 18:09
چرا امام جمعه بايد وابسته به شورا باشد كه براي تامين بودجه مجبور شود در مورد خلافهاي آنها سكوت نمايد

محسني
|
شنبه 29 تیر 1392 - ساعت : 06:52
وظيفه امام جمعه حفظ شعائر اسلام است پاسداري از حقوق محرومين است ايستادگي در مقابل ظلم است امربه معروف و نهي از منكر است نه اينكه با برخي از متخلفين مسامحه و سازش نمايد

توانا
|
شنبه 29 تیر 1392 - ساعت : 03:34
آقای جوادی آملی میگفتند که مردم آینه مسئولین هستند اگر وضعیت جامعه نابسامان باشد نشان از درون مسئولین آن دارد اگه حالا در شورای شهر این اعمال صورت میگیرد به خاطر مشکلاتی است که در برخی مسئولین موجود است

حسيني
|
شنبه 29 تیر 1392 - ساعت : 00:29
با احترام به امام جمعه شاهين شهر بايد عرض نمايم كه آيا به نظر ايشان حضور 12 ساله ايشان در شهر كافي نيست ؟ بهتر نيست ايشان در شهر ديگر به ادامه خدمت بپردازند ؟ بالاخره يك رئيس جمهور هم در نهايت 8 سال ميماند و به علت اينكه باعث ديكتاتوري نشود در قانون بيش از 8 سال جايز نيست ماندن در پست رياست جمهوري. البته جايگاه امام جمعه با رئيس جمهور متفاوت است ولي بهتر است كه اين شهر ساير ائمه جمعه را هم تجربه نمايد .

يك طلبه
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 23:32
آيت الله خامنه اي : امر به معروف و نهی از منکر حوزه های گوناگونی دارد که باز مهمترینش حوزه مسئولان است

ريحانه
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 20:50
واقعا به شما به خاطر ايجاد فضاي انتقاد از تمام مسئولين تبريك گفته و از شما متشكرم

نامه اي به امام جمعه ش
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 20:10
امام جمعه شهرمان اگر شما ظاهر من را ببينيد مطمئننا ميگوئيد كه من كافر هستم و اهل دين نيستم !!! ولي ميدانيد چرا من كه از اتفاق اهل دين و مرام كساني مثل علي عليه السلام هستم با اين ديني كه امثال شما ارائه ميدهيد مشكل دارم ؟؟؟؟ چون شماها فقط دين را براي مردم ميدانيد و مدام مردم را توصيه به تقوا مينمائيد و اگر ماها مثلا يه تيپي زديم و آمديم داخل شهر يا اگر دختران يه تيپي زدند آمدند داخل شهر ! يا اگر صداي موسيقيمان بلند شد شماها فرياد ميزنيد كه اسلام از بين رفت ! ولي اگر پول مردم كه دست مسئولين است ريخت و پاش شود ، صداي شما در نمي آيد ؟! اگر در انتخابات شورا رأي خريد و فروش شود شما سكوت مينمائيد اگر مسئولين سوار ماشينهاي گرانقيمت شوند شما صداتون در نمي آيد ؟! اگر جوانهاي شهر بيكار باشند و بروند از اصفهان آدم بياورند و يا شوراي شهر فاميلهاشون را سر كار بگذارند شما صدات در نمي آيد !؟ چون اگر ما بيكار باشيم اشكال ندارد ولي اگه ما اومديم سر فردوسي ايستاديم صدات در مي آيد ؟! اگه سالنهاي ورزشي شهر خدا تومان هزينه اون باشه يا بليط همين استخر آفتاب خدا تومان باشه ولي اگه به خاطر عارفيان نيم بهايش نمايند باز شما صدات در نمي آيد ؟! آيا اين دين و عدالت فقط براي ضعيفان جامعه است ؟ آيا شمشير عدالت براي ثروتمندان و مسئولين شهر اگر هر گندي بزنند نيست ؟! آقاي امام جمعه ما جوانها با دين اسلام مشكلي نداريم ، حرف ما اين است كه چرا به اين دين اسلامي كه از آن دم ميزنيد عمل نمينمائيد ؟! ما كه هر چه از علي عليه السلام خوانديم ايشان در طول زندگي خود با اشراف و زيادخواهان از بيت المال مبارزه نمود و جنگيد . آيا اين است سيره و روش علي ؟؟؟ اگر شما اصلاح شديد و به دين به درستي عمل نموديد ما هم و دختران هم ظاهرمان و تيپمان و ديگر اشكالاتمان درست ميشود .

ن.م
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 12:21
ممنون از اينكه شجاعانه فضاي نقد از امام جمعه را هم فراهم نموديد و نظرات دوستان را نمايش ميدهيد و محافظه كاري ننموديند . از شما هم حلاليت ميطلبم چون من در مورد سايت شما گمانم اين بود كه شما دنبال تأمين منفعت از شوراي شهر هستيد و فقط گير داديد به شهردار و برخي از اعضاي شوراي شهر ، چون گمان ميكردم كه كسي شما را ساپورت مينمايد كه به شهردار حمله نمائيد . ولي الآن كه ميبينم به امام جمعه هم انتقاد مينمائيد يقين نمودم كه شما دنبال سياسي بازي نيستيد . چون انتقاد از امام جمعه در فضاي كشور ما واقعا شجاعت ميخواهد و مشخص است شما از انتقاد از هر مسئول بلند مرتبه اي ، در صورت اشتباه انتقاد مينمائيد . واقعا جامعه ما به انسانهائي شجاع مثل شما كه دنبال منافع دنيائي نيستند نياز دارد . خداوند به عمل شما و قلم شما بركت عطا فرمايد.

عبداللهي
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 00:30
اگر يه مقدار به سيره حضرت علي (ع) توجه ميگرديد اين مشكلات ايجاد نميگرديد

ع
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 00:18
این امام جمعه همش به شبهای احیاء و نمازجمعه که جمعیت بسیاری می آیند نگاه میکند و فکر میکند که از فعالیت خودش است اماهر دارای فهمی میفهمد که این مردم به عشق عبادت ونمازجمعه است نه امام جمعه وگرنه یه هفته اعلام کنند یه نفردیگه نمازمیخونه ایا جمعیت کم میشود نه بخدا اونهایی هم که به خاطرنداشتن بعضی ازشرایط های امام جمعه نمازنمیومدند می آیندوشایدمصلی ظرفیتش هم کم باشدبرای جمعیت

رامين
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 00:17
حالا شورا بماند ايشان در قبال مسائل شهرداري هم سكوت اختيار نمودند و هيچ سخني نگفتند

دلسوز
|
جمعه 28 تیر 1392 - ساعت : 00:05
این امام جمعه که امام جمعه مردم نیست فقط امام جمعه مسئولین است

هادی رسولی
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 22:32
امام جمعه محترم هفته گذشته در خطبه های نماز جمعه در مورد امر به معروف ونهی از منکر صحبت کردند .اینطور که از نظرات ایشان بر میاد نهی از منکر فقط شامل بدحجابی و مردم کف کوچه وخیابان است وایشان در مورد نهی از منکر مسئولین که بسیار مورد عنایت مقام معظم رهبری است،هیچ نظری ندارد.

سيد
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 21:02
چطور اگر كسي به برخي مسئولين انتقاد نمايد سريع در خطبه هاي نماز جمعه واكنش نشان ميدهند ولي اگر برخي مسئولين هر غلطي انجام دهند امام جمعه هيچ سخني بر زبان نمي آورد. نكند الحق مع الامام الجمعه و الامام الجمعه مع الحق است !!!!

غلامي
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 20:06
سکوت در برابر ستم و بی عدالتی، شایسته علمای دینی نیست!

يك روحاني
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 18:39
امام خميني ( ره) : ابتلاي اسلام امروز اين است كه گوش هايي كه بايد به مسائل و مشكلات مسلمين گوش بدهند كر شده اند و زبانهايي كه بايد براي مصالح مسلمين به كار بيفتند لال شده اند و چشم هايي كه بايد مصيبت هايي را كه بر سر مسلمانان مي آيد ملاحظه كنند كور شده اند. ما با اين لال ها كرها و كورها چه بگوييم .

مریم اعتصامی
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 04:09
مگر امر به معروف و نهی از منکر مخصوص مردم است !!! چطور اگر مردم یه وجب از روسریشان عقب برود شما به آنها حمله می کنید که چرا رعایت حدود شرعی نمکنید ؟ ولی اگر برخی مسئولین و نامزدهای شورا هر عملی مثل دزدی رأی مردم انجام دهند هیچ اشکال نیست !!!! اگر مردم حجاب را رعایت نمی کنند به خاطر این است که شما اسلام را فقط در حجاب و نماز و روزه میدانید . اگر شما تمام جوانب اسلام را رعایت نمائید ما هم حجاب را رعایت میکنیم . اینقدر که از حضرت علی در مورد حفاظت از بیت المال حدیث داریم در مورد حجاب داریم ؟؟؟ چرا در مورد همین مگان که در سایت شما آمده ایشان یک کلام حرف نزده ؟؟؟ مگه رعایت بیت المال مهمتر از رعایت احکام شخصی نیست ؟ ولی حتما در نماز جمعه هر هفته در مورد حجاب صحبت میکنه !!!

محمد
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 01:04
آقای ملکیان اگر یک حرف علیه شهردار شورای شهر و امثالهم بزنید انوقت معلوم میشود چه شود

محمد
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 01:01
از ایشان که رئیس امر به معروف و نهی از منکر است سوال کنید چه امر به معروفی و نهی از منکری انجام داده که ماهم بدانیم؟؟؟

محمد
|
پنج شنبه 27 تیر 1392 - ساعت : 00:56
صبر خوب است اما نه به این اندازه اولا ثابت کنید ایشان عالم است اگر از روزی که ایشان امده بود ارشدات وامر بمعروف میکرد کار به اینجا کشیده نمیشد امادرموردانتخابات ایشان اولین نفر بوده که پیغام داده انتخابات را تایید کنید برای ایشان فرقی ندارد چه کسی مسئولش شود با او باشد ،خوب است سخن زیاد است از شما که انتقادات را باز گذاشتید متشکریم

سپهر
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 23:53
فعلا مردم اين مرفهين بي درد هستند ما كه جزء مردم نيستيم ،كسي بخواهد از حقوقمان دفاع نمايد

ناشناس
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 22:48
امام جمعه هر وقت حرف شما رو بزنه آدم خوبیه نه؟ هر وقت هم بر علیه عقاید و افکار و سلیقه شما چیزی بگه آدم بدیه دیگه...نه؟
/
/

مقداد
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 22:07
مبارزه با فساد يك لوازمي مثل شجاعت و تقوا و وامدار نبودن نياز دارد

موسوي
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 20:35
الناس علي دين ملوكهم

حسن
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 19:08
بعضيها فكر مينمايند كه اگر رابطه آنها با تمام مسئولين رابطه حسنه داشته و با همه هيچ مشكلي نداشته باشند مديريت عالي است !!!!!!! اصل بر اين است كه رابطه بايد حسنه باشد ولي وقتي ديدي كه فساد و تبعيض در مديريت فلان مسئول رسوخ نموده كه نبايد رابطه حسنه داشت و بايد فرياد زد ! اگر اينطور بود كه حضرت علي هم بايد با طلحه و زبير و معاويه و ابوموسي اشعري و .... رابطه حسنه ميداشت و بر سر عثمان بن حنيف فرياد نمي زد

همه به گوش
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 10:23
امام خميني : بحث مبارزه و رفاه ، بحث قیام و راحت طلبی، بحث دنیاخواهی و آخرت جویی دو مقوله ای است که هرگز با هم جمع نمی شوند. 29/4/67

ميثم
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 09:58
مبارزه با فساد كار سختي است و از عهده هر كسي بر نمي آيد

ردانی
|
چهارشنبه 26 تیر 1392 - ساعت : 03:42
اگه امام جمعه به اعضای شورا انتقاد نماید ریسک است چون ممکن است همین افراد در شورا بمانند و سر لج با اون بیفتند و دیگر امام جمعه برای برگزاری مراسمات لنگ پول شود البته باید ببینیم اصل برگزاری مراسمات است یا ایستادگی جلوی زیادخواهی وظلم به مردم ؟ آیا مصلحت اینجا سکوت است یا فریاد ؟ من جوابش را نمیدانم

نامزد شوراي شهر شاهين
|
سه شنبه 25 تیر 1392 - ساعت : 07:26
من به عنوان يكي از نامزدهاي شوراي شهر فرداي قيامت جلوي ايشان را خواهم گرفت كه چرا از حقوق من دفاع ننمودي ؟ من چندين ميليون هزينه تبليغاتي و جانبي نمودم ولي بر سر اصول خويش باقي ماندم و رعايت همه موازين شرعي در تبليغات را نمودم و رأي خوبي هم كسب نمودم ولي با اين رقابت ناسالم به شورا راه نيافتم ! چه كسي حقوق من را بايد پيگيري مينمود ؟ چرا علماي دين در مورد ظلمي كه به ما گرديده است سكوت نمودند ؟ چرا در مقابل ثروتمندان موضعگيري ننمودند ؟ و من تحصيل كرده و جزو قشر پائين جامعه بايد به خاطر حضور ثروتمندان در انتخابات به حق خودم نرسم ؟ مگر حضرت علي (ع) نفرمود كه خدا از علما پيمان گرفته است كه در برابر شكم بارگى ستمگران سكوت نكنند!!! چرا امام جمعه در مقابل ظلمي كه به امثال بنده گرديده سكوت نموده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علي اصغر
|
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391 - ساعت : 08:37
اين مافياي قدرت وثروت اونقدر در شاهين شهر قوي است كه كسي مثل حاج آقا علم الهدي امام جمعه مشهد را ميخواد كه سفره اينها را جمع نمايد