امروز سه شنبه 14 تیر 1401

تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 خرداد 1392 - 00:00
چند پرسش: اعضای محترم شورای شهر و جناب آقای شهردار؛ لطفا پاسخ دهید!
چند پرسش: اعضای محترم شورای شهر و جناب آقای شهردار؛ لطفا پاسخ دهید!
سئوال در همینجاست که ارتباط این اتفاق با یک شرکت خصوصی بنام شرکت پردیس جهاد نصر(که از قضا از اسامی مذهبی و انقلابی استفاده نموده اما متولیان این شرکت جزء مدیران سابق در دولت اصلاحات هستند) که زمینهای جنوبی حاشیه کناری این جاده را تا نزدیکی تپه ماهورهای جهادآباد با هزینه ای بسیار ناچیز خریداری نموده در چیست؟ خوب است که اعضای شورای شهر و همچنین شهردار نسبت به این سئوالات پاسخگو باشند تا مردم در مورد آنان قضاوت بهتری نمایند!!!

در خصوص عملکرد 6 ساله سومین دوره شورای اسلامی شهر، که هم اکنون قاطبه اعضای آن کاندیدای چهارمین دوره انتخابات این شورا هستند، سئوالاتی وجود دارد که پاسخ به آنها در جهت تنویر افکار عمومی برای انتخاب آگاهانه در انتخابات جمعه 24 خردادماه بسیار مؤثر خواهد بود؛ لذا در ذیل برخی از این پرسشها را خواهید خواند:

1.در پروژه پل و میدان ولیعصر(عج)، از ابتدا بحثی از پل و زیرگذر مطرح نبوده و به گفته منابع مطلع در طرح اصلی قرار بر این بوده که در این مکان بجای پل قبلی، میدانی بزرگ ایجاد گردد که ضمن تغییر در نمای ورودی شهر، باعث جذب مسافران و اشتغالزایی و... گردد(شبیه آنچه در میدان قلم شهر دلیجان وجود دارد)؛ اما متاسفانه مشخص نیست که چگونه و بر اساس کدامین منطق و استدلال طرح مذکور به کلی تغییر کرده و به شکلی که هم اکنون مشاهده می نماییم در آمده است!!! سئوالی که ذهن بسیاری از شهروندان را به خود معطوف داشته اینست که احداث پل و زیرگذر در مسیر اتوبوبانها و جاده های اصلی کشور جزء وظایف اصلی وزارت راه و شهرسازی می باشد و اینکه شهرداری شاهین شهر 40 میلیارد تومان بودجه مردم این شهر را صرف پروژه ای نموده که در حیطه وظایفش نمی باشد بسیار تعجب انگیز می نماید و حیرت انگیزتر اینکه اعضای شورا به این اقدام خود بالیده و در برنامه ها و مراسم و تبلیغات مختلف از جمله در آیین افتتاحیه این پل و همچنین در مستند تلویزیونی ویژه ای که برای افتتاح آن در شبکه استانی، این اقدام را جزء خدمات بسیار مهم و ارزنده خویش معرفی نموده و هم اکنون نیز در تبلیغات انتخاباتی خویش این پروژه پرهزینه و لیکن بدون فایده خاص برای مردم شاهین شهر را بعنوان کارنامه خدمات خویش معرفی می نمایند!!! سئوال اینست که تغییر طرح اصلی به شکل حاضر، بطوریکه صرفا خودروهایی که در شاهین شهر کار داشته باشند وارد این شهر شده و دیگر خودروها از روی پل با شتاب زیاد بدون اینکه حتی نیم نگاهی به شاهین شهر هم بیندازند عبور می نمایند!!!! خوب این وضعیت که قبلا هم بود و اگر قرار بود همین وضعیت حفظ شود دیگر چه لزومی برای صرف 40 میلیارد تومان از جیب مردم برای چنین پروژه ای بود؟ اکنون که این پروژه در بدلایل نامعلوم تغییر کرده و به اهداف مدنظر دست نیافته چه کسی در مورد آن پاسخگوست؟ چرا آزادسازی اراضی تحت تصرف این پروژه بایستی چندسال به طول بینجامد تا هزینه زمینها چندین برابر شود؟(باتوجه به احداث این پل در اراضی مذکور، قیمت آنها ده برابر گردید)! هزینه تبلیغاتی جهت افتتاح این پل که خاصیتی برای مردم شاهین شهر ندارد چقدر بوده است؟ چرا در جریان احداث ميدان وليعصر(عج) پيمانكار آن عوض گرديد كه باعث ضرر چند ميليوني شده است؟ به گفته برخی منابع آگاه نزدیک به شهرداری و شورای شهر، اتفاقی که در جریان احداث این پروژه رخ داده اینست که خروجی جاده بسمت روستای جهادآباد مستقیم گردیده و مسیر روستای جهادآباد بسیار کوتاه گردیده و اتفاقا سئوال در همینجاست که ارتباط این اتفاق با یک شرکت خصوصی بنام شرکت پردیس جهاد نصر(که از قضا از اسامی مذهبی و انقلابی استفاده نموده اما متولیان این شرکت جزء مدیران سابق در دولت اصلاحات هستند) که زمینهای جنوبی حاشیه کناری این جاده را تا نزدیکی تپه ماهورهای جهادآباد با هزینه ای بسیار ناچیز خریداری نموده در چیست؟ خوب است که اعضای شورای شهر و همچنین شهردار نسبت به این سئوالات پاسخگو باشند تا مردم در مورد آنان قضاوت بهتری نمایند!!!

اما چند سئوال دیگر:

2- بعد ازچند سال از افتتاح آبنماي موزيكال در پارك سه راه فردوسي با صرف هزینه بسیار زیاد، چرا اين آبنما هيچ موقع كار نمي كند؟ آبنماي فلكه كوزه چرا كار نمي كند ؟ پيمانكاران این دو آبنما چه كساني بودند؟

3- براساس برخی گزارشات واصله مركز سنجش آلایندگی شاهين شهر که مدت زمان اندکی از افتتاح آن توسط استاندار می گذرد، اکنون كار نمي كند، در صورت صحت این مسئله علت چیست؟

4- چرا محله محل سکونت رییس شورای شهر بصورت ویژه مورد عنایت شهرداری قرارگرفته و روکش آسفالت، توسعه و گسترش پارك و چمن كاري و جدول كاري و تكميل مسجد محل، بلوك فرش و نصب چراغ و سرعتگير و احداث ورزشگاه و... به مطلوبترین وجه در این مکان مشاهده می گردد  ولي خيابان هایي نظیر شهیدرداني پور و محله بنياد ازدواج و شهرک گلديس نسبت به وسعت خويش صاحب چنين امكاناتي نیستند؟ چرا در جریان توسعه شهر عدالت رعایت نگردیده است؟

5- به نقل از بعضی از اعضای شورای شهر برنامه همایش پیاده روی خانوادگی که چندی پیش توسط شورای شهر و شهرداری و با پوشش رسانه ای شبکه سوم سیما برگزار گردید حدود 100 میلیون تومان هزینه در بر داشته که 50 میلیون تومان آن را شهرداری و شورای شهر تأمین نموده اند! سئوال اینجاست که چرا برای کارهای تبلیغی و نمادین اینگونه حاضرید هزینه های گزاف اینچنینی نمایید که معلوم نیست چقدر در فضای فرهنگی و اجتماعی شهر تاثیرگذار بوده است،براستي چند نفر اهل پياده روي شدند ؟   ( با توجه به اينكه در اين مراسم بيشتر مسئولين ورزش اصفهان به تبليغ برنامه خود پرداختند و مانوري هم براي اعضاي شورا پيش از انتخابات گرديد  )  اما برای مجموعه ها و کانونهای فرهنگی که با خون دل چند جوان و نوجوان را جذب نموده و برای تعلیم و تربیت آنها نیازمند بودجه و امکانات هستند مدام ناله سر می دهید که بودجه نیست! و پول نداریم!!؟؟؟ دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را؟!

آقایان و خانمهای عضو شورا که مجددا کاندیدای انتخابات شورا شده اید و جناب آقای شهردار، لطفا پاسخ دهید تا افکار عمومی روشن شوند.

ادامه دارد ...


 

برچسب ها :
هادی
|
چهارشنبه 29 خرداد 1392 - ساعت : 08:50
لطفاشهرداری در مورد ساخت پروژه هتل جنب پارک انقلاب شفاف سازی کند.

هادی
|
سه شنبه 28 خرداد 1392 - ساعت : 01:41
سلام.ساختمان کتابخانه مرکزی جنب میدان فاطمیه هم تخلفات زیادی دارد./
/1-در قانون ساخت وساز شما میتوانید 60درصد از مساحت زمین ساخت کنید ولی این ساختمان حدود80درصد ساخت دارد./
/2-این ساختمان با مجوز کتابخانه شروع شد ولی الآن بیشتر طبقاتش تغییرکاربری پیداکرده وتجاری و اداری شده وفقط دو طبقه اش کتابخانه مانده./
/3-نزدیک انتخابات که شد شما وارد ساختمان که میشدی فقط کارگر بود که از در دیوار ساختمان آویزان بود.اینقدر کارگر آورده بودند که معلوم نبود کی میخواد چیکار کند.

زراسوند
|
جمعه 24 خرداد 1392 - ساعت : 18:04
اين همه گفتند شهردار نمونه !!! اينكه در پروژهها هم گند زده !!!

رسولي
|
جمعه 24 خرداد 1392 - ساعت : 09:04
واقعا چرا اينقدر كه به بانك استان ميرسند به رداني نمي رسند؟؟؟

ناشناس
|
جمعه 24 خرداد 1392 - ساعت : 03:25
چشم شاهین شهر با عنایت ناصر نفری و سکوت شورا برای همیشه کور شد.

اسد
|
پنج شنبه 23 خرداد 1392 - ساعت : 20:52
پس بگو چرا اين همه اين شوراي شهريها خرج ميكنند براي رفتن به شورا ! يه پل وليعصر را كه زمينهاش بعد از اجراي طرح چند برابر ميشه را اگر قبل از اجرا بخرند و بعد از افتتاح بفروشند خوب چند ميليارد گيرشان ميياد

نيكبخت
|
پنج شنبه 23 خرداد 1392 - ساعت : 20:13

/
/ چند روز پيش در حسينيه فريدنيها در خيابان عطار جلسه هواداران آقاي عظيمي بود و طرفدارانش جمع بودند و صحبت كردند و در آخر هم از خانم موسوي دعوت كردند صحبت كنه . بنده خدا تا اومد صحبت كنه ، فريدنيها شروع كردن به خارج شدن از حسينيه ! خانم موسوي هم در حد چند دقيقه فقط از عظيمي تشكر كرد تا دل هواداران عظيمي را به دست بياورد تا به اون هم راي بدهند!!! خيلي دلم براش كباب شد ! اگه شماها دورش را ميگرفتيد بنده خدا اينطور التماس هوداران عظيمي را نمينمود!

مرادي
|
پنج شنبه 23 خرداد 1392 - ساعت : 19:29
خوب حرفي زديد چرا آبنماي سه راه فردوسي و فلكه كوزه هيچ وقت كار نميكنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محسني
|
پنج شنبه 23 خرداد 1392 - ساعت : 17:23
عجب ! گفتيم پروژه هاي عمراني را ديگه خوب انجام ميدهند در اين مورد هم كه خراب كرده اند