امروز چهارشنبه 9 آذر 1401

تاریخ انتشار : جمعه 10 خرداد 1392 - 00:00
چرا جليلي ؟ (1)
چرا جليلي ؟ (1)
اميد است اين رفتار آقاي دكتر جليلي كه اتفاقا از ناحيه پا هم جانباز هستند، براي برخي مديران پر طمطراق و خراج دولتي الگو باشد و به تدريج فرهنگ ولخرجي در سيستم مديريتي و اداري كشورمان اصلاح شود.

يكي از پديده‌ هاي اداري اجرايي كه سالهاي اخير در محيط‌ هاي دولتي كشورمان به شدت رواج يافته است، استفاده مديران دولتي از امكانات و تجهيزات متعدد براي انجام وظايفشان است. به طوري كه در دفتر كار برخي وزرا و مديران ارشد دولتي، تعداد زيادي تجهيزات لوكس و گران قيمت به همراه تعداد نسبتا زيادي نيروي انساني وجود دارد كه هر يک براي انجام بخشي از وظايف‌ هاي مدير تهيه يا استخدام شده‌اند.

 

مثلا در دفتر برخي مديران ارشد، فقط يک نفر مخصوص تايپ نامه‌ هاي آقاي مدير استخدام شده، يک نفر فقط براي رانندگي، يك نفر فقط براي تشريفات، يک نفر فقط براي پاسخگويي به تلفن‌ها، يك نفر فقط براي ارسال نامه‌ ها و... جالب اينكه در برخي ادارات، هر يک از اين امور جزيي گاهي تبديل به يک اداره يا اداره كل بزرگ شده است!

 

در اينكه كار ادارات دولتي بايد به هر حال پيش برود ترديدي نيست، اما به نظر مي‌رسد برخي مديران دولتي از فقدان نظارت جدّي بر بودجه و عملكردشان به تدريج سوء استفاده كرده‌اند و اين فرهنگ ولخرجي در سيستم دولتي ما رايج شده است. شاهد مثال آنكه، در اغلب ادارات دولتي، حدود 15 سال پيش همين مقدار كار موجود با تعداد بسيار كمتري نيروي انساني و تجهيزات كمتري انجام مي‌شد، اما امروز همان كار با نيروي انساني بيشتر و تجهيزات گرانتري انجام مي‌شود. به همين دليل است كه بهره‌ وري در بخش دولتي ما تا اينقدر پايين آمده و پايين احساس مي‌شود چرا كه منظور از رشد بهره‌ وري، انجام كار با استفاده از نيروي انساني و تجهيزات كمتر است و به همين ترتيب با افزايش نيروي انساني و ماشين‌ آلات و ثبات خروجي و عمليات، بهره‌ وري عملا كاهش يافته است...


الغرض ...!


قبلا عكس آقاي دكتر سعيد جليلي، دبير محترم شوراي امنيت ملي و نماينده كشورمان در مذاكرات هسته‌اي در رسانه‌ ها منتشر شد، در حالي كه در مسير حركت بطرف هواپيما خودش چمدان شخصي و احتمالا كاري خود را حمل مي‌كرد.

اين صحنه براي كساني جالب است كه برخي هيات‌هاي سياسي- اقتصادي كشورمان را در مسافرت‌ هاي داخلي و خارجي ديده‌اند كه چندين خدم و حشم فقط براي انجام كارهاي جزيي آقاي مدير به همراه مي‌برند. رفتاري شاهانه و البته از جيب بيت المال كه در سالهاي گذشته و بخصوص ايام سازندگي شروع شد و بر اثر سكوت رسانه­ ها و تعلل عمومي در نهي از منكر، امروز قبح آن هم ريخته است ...

اميد است اين رفتار آقاي دكتر جليلي كه اتفاقا از ناحيه پا هم جانباز هستند، براي برخي مديران پر طمطراق و خراج دولتي الگو باشد و به تدريج فرهنگ ولخرجي در سيستم مديريتي و اداري كشورمان اصلاح شود.

برچسب ها :
قادري
|
دوشنبه 13 خرداد 1392 - ساعت : 17:37
خدا به اينچنين مسئوليني اجر عظيم بدهد.

زهرا
|
یک شنبه 12 خرداد 1392 - ساعت : 23:28
شهردار شاهين شهر از جليلي ياد بگير

يوسف
|
یک شنبه 12 خرداد 1392 - ساعت : 18:19
راي ما جليلي مردمي

عمادي
|
یک شنبه 12 خرداد 1392 - ساعت : 09:01
برخي مسئولين شاهين شهر هميشه صدتا نوچه دارند كه دست بوس هستند اگه جا جليلي بودند چه ميكردند؟ درود بر شرفش

ناشناس
|
یک شنبه 12 خرداد 1392 - ساعت : 03:36
تازه يك پاي جليلي مصنوعي است و چمدان خود را حمل ميكنه !!!! اون پايش را در جبهه از دست داد ، ان زماني كه بعضيها در پشت جبهه افتاده بودن كه منصب را غارت كنند

سامان
|
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391 - ساعت : 08:37
جامعه ما نياز به چنين مسئوليني داره .