امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 - 00:00
حدادعادل: رای جلیلی بالا برود نادیده نمی‌گیریم
حدادعادل: رای جلیلی بالا برود نادیده نمی‌گیریم
ما تفکر احمدی‌نژاد، مشایی و هاشمی را نمی‌پسندیم اما حضور این دو با هم و اینکه در آخرین دقایق آقای هاشمی ثبت‌نام کرد تعجب‌آور است؛

حدادعادل تاکید کرد: در ائتلاف پیشرفت بروی کسی بسته نیست، اگر رأی جلیلی بالا برود واقعیتی است که ما 3 نفر نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم.

 

 

نامزد ریاست جمهوری یازدهم ادامه داد: در ائتلاف بر روی کسی بسته نیست؛ در حال حاضر با حضور  آقای جلیلی باید منتظر بمانیم تا معلوم شود که آیا وی جهشی در میزان آرا دارند و اگر رأی وی بالا برود، واقعیت این است ما 3 نفر نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. چرا که هدف ما مشخص کردن در بین 3 نفر نیست، بلکه برای پیروزی یک جریان سیاسی کار می‌کنیم.

 

 

حدادعادل در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما در مورد کاندیداتوری هاشمی و مشایی چیست، تصریح کرد: راه ما از آنها جداست و ما به جریانی که پشتیبان آقای هاشمی یا مشایی است تعلق نداریم.

 

وی ادامه داد: البته بسیار روشن است که جریان اصولگرا به این دو جریان که هاشمی و احمدی‌نژاد در آن حضور دارند تعلق نداشته و راهش از آنها جداست.

 

حداد عادل درباره حضور هاشمی و مشایی به طور همزمان در وزارت کشور و اینکه آیا این دو ارتباطی با هم دارند یا خیر افزود: ما تفکر احمدی‌نژاد، مشایی و هاشمی را نمی‌پسندیم اما حضور این دو با هم و اینکه در آخرین دقایق آقای هاشمی ثبت‌نام کرد تعجب‌آور است؛ هاشمی صریحا یا می‌گفت نمی‌آیم یا می‌گفت نمی‌گویم که نمی‌آیم.

 

عضو ائتلاف پیشرفت یادآور شد: البته به صورت قانونی هر کس می‌تواند در ساعت تعیین شده برای ثبت‌نام برود؛ شاید احمدی‌نژاد از این موضوع بدش نمی‌آید که صحنه انتخابات آینده دو قطبی شود و شاید از اینکه هاشمی آمده خوشحال شده باشد به تصور اینکه مثل دو دوره 84 و 88 می‌‌تواند با دو قطبی کردن فضای انتخابات نتیجه‌ای بگیرد.

 

وی با بیان اینکه این دو جریان وجه اشتراکی دارند و آن این است که گروهی از مردم حزب‌اللهی و اصولگرا به هر دو جریان انتقاد دارند، افزود: دو قطبی بودن انتخابات ماه بعد از نوع 84 و 88 نیست بلکه دو قطبی بودن انتخابات اینگونه است که به جای مشایی یا احمدی‌نژاد اصولگرایان و هاشمی قرار دارد.

 

 

 

وی در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه توانایی اجرایی آقای جلیلی و قالیباف را تا چه اندازه می‌دانید اظهار داشت: با اینکه آقای جلیلی سابقه کار اجرایی نداشتند و دیپلمات سیاست خارجی و بعد هم در مسئله هسته‌ای بوده‌اند اما ما آقای جلیلی را در کار اجرا ناتوان نمی‌دانیم. آقای قالیباف نیز شهردار تهران بوده‌اند و فعالیت‌هایشان مشخص است.

 

 

حدادعادل در پاسخ به سوال دیگری درباره نقاط مثبت و ضعف دولت احمدی‌نژاد افزود: پرکاری از نقاط مثبت این دولت بود؛ در این دولت عموماً افرادی پرکار و سالم روی کار بودند و ارتباط نزدیک رئیس جمهور با مردم، سفرهای استانی، مسکن مهر و پافشاری بر مبانی انقلاب در سیاست‌های هسته‌ای خوب بود، اما بیان مطالبی مانند نفی هولوکاست که بهانه دست رسانه‌های اسرائیلی داد، باعث شد برخی از حرف‌های درست آقای احمدی‌نژاد شنیده نشود که مسئله خوبی نبود.

 

وی همچنین درباره نقاط ضعف دولت یادآور شد: بی‌توجهی به قانون، انحراف فرهنگی و سپردن مسئله فرهنگی به دست کسانی که حتی تصمیمات دوره اول احمدی‌نژاد را نفی می‌کردند و عدم تعامل و تفاهم با قوای دیگر از نقاط ضعف احمدی‌نژاد بود.

 

 

برچسب ها :
ناشناس
|
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 - ساعت : 02:37
بالاخره آقای حداد ملاک چیست؟ انتخاب اصلح یا میزان رأی!!!