امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 - 00:00
از استقامت يك نماينده انقلابي بر اصول انقلاب تا استحاله شهردار و برخي از اعضاي شوراي شهر شاهين شهر
از استقامت يك نماينده انقلابي بر اصول انقلاب تا استحاله شهردار و برخي از اعضاي شوراي شهر شاهين شهر
البته وقتی كه برخي ازاعضاي شورای شهر خود خودروهاي آنچناني وگرانقيمت سوار مي شوند و یا هزینه دکوراسيون منزل يكي دیگر از اعضای شورا 300 ميليون تومان مي شود، توقع درك درد مردم از این بزرگواران نمي رود؛ امام راحل فرمود كه آن روزي كه مسئولين از آن خوي كوخ نشيني به كاخ نشيني توجه بكنند بايد فاتحه كشور را بخوانيم

شايد خیلی از ما اسم حجت الاسلام و المسلیمن سید جلال یحیی زاده را هم نشنیدهایم و خیلی هایمان هم كه فقط اسمش را شنیده ایم از او چيز زيادي نميدانيم! اما به هر تقدیر، صاحب این اسم، بعد از یک ماه دست و پنجه نرم کردن با عوارض ناشی از سکته شدید مغزی و کمای عمیق، هفته پيش در بیمارستان فیروزگر تهران، به ملکوت اعلی پیوست.

سید، یک روحانی جانباز بود؛ جانباز شیمیایی و اتفاقا پزشکان معالج وی یکی از دلایل سکته مغزی او را مصرف داروهای قوی جهت درمان این بیماری قلمداد می کردند. نمی دانيم در کدام عملیات این جراحت حاصل شد اما میدانيم با اينکه نماينده مردم شهرش در مجلس شوراي اسلامي بود، اما هیچگاه او این زخم را مستمسک ارتقاء سیاسی خود نکرد. زخمی که شاید هنوز هم بیشتر موکلان وی در حوزه انتخابیه میبد و تفت از آن بیاطلاع باشند.

حاج آقا یحیی زاده هرچه قدر هم که تلاش ميكرد فضائلش را پنهان کند اما "سادهزیستی" اش را ديگر نميتوانست از چشم كسي بپوشاند آنچنان كه "سادهزيستي" او زبانزد آنانی بود که می شناختندش. او در ابتدای شروع به کارش در مجلس هفتم تا یک سال در مسجد مروی تهران رحل اقامت افکنده بود و پس از آن راهی طبقه دوم خانهای بسیار قدیمی، در خیابان امام خمینی(ره) تهران شد. خانهای که خوب به یاد داريم، پنجرههایش با رنگ پلاستیک آغشته شده بود و بسیار شبیه به خانه های دهه 60 کشور بود.

انگار یحیی زاده در دهه 60، همانجا پیش همرزمان شهیدش باقی مانده بود و تفاخر و اشرافیتي که بعدها بلای جان خیلی از مسئولین شد، برایش همچنان ننگ و عار محسوب میشد و تمام همتش را مصروف آن میداشت که زی طلبگی خود را حفظ کند تا هم مسئولی در طراز انقلاب اسلامی باشد و هم شان روحانیت اصیل و انقلابی را حفظ کند. شاید كمتر كسي از مردم میبد باشد که نماینده شهرش را سوار بر موتور یاماهای مدل 65 ندیده باشد! پیش خود حساب کنید؛ فردی سه دوره نماینده مجلس باشد اما همچنان مرکبش، یک موتور قدیمی باشد آن هم در زمانهای که مسئولان درجه 4و 5 دولتی هم حتما باید سوار بر ماشینهای گرانقیمت باشند!

شايد شنيده باشيد كه تازگیها بعضي میگویند مسئولین سانتافه سوار باشند اما به مشکلات مردم هم برسند؛ غافل از اینکه این دو در واقع جمع نقیضین است و طبعا محال! مسئولی که پشت شیشه های دودی ماشینش و لابلای محافظین جورواجورش گیر کرده باشد از درد مردم چه می فهمد؟! اما یحیی زاده مثال نقض درخشانی بود برای این قاعده انحرافی.

او سانتافه سوار نبود و حتی مسیر تهران-یزد را هم با اتوبوس و قطار میپیمود اما مشکلات مردم را با گوشت و پوست و استخوانش لمس میکرد و خود را به آب و آتش میزد تا قدری از بار غصه و غم موکلانش را به خصوص از قشرمستضعفتر- به دوش کشد و دقیقا به همین خاطر بود که مردم شهرستان تفت شهری که یحیی زاده متولد آنجا نبود اما نماینده آنجابود- او را به شدت دوست میداشتند و اين چند دوره یحییزاده را بر کاندیداهای محلی ترجیح داده و رای قاطعی به او میدادند.

اما گویا تقدیر آن بود که یحیی زاده، پس از سه دهه آن هم در ایام عزای مادرش زهرا(س)- دل دریایی اش را از این دنیای کوچک بکند و به بزم یاران شهیدش بپیوندد.

هدف از بيان سلوك و زندگي اين نماينده مردم ذكر چند نكته خطاب به برخي مسئولين و به خصوص اعضاي محترم شوراي شهر شاهين شهر و همچنين مردم شاهين شهر است .

1.هنگامی که به رئيس و برخي دیگر از اعضاي شورای شهر پيرامون خودروي لوكس شهردار تذکراتی داده شد، پاسخ آنها این بود که خودرو مگان يك خودروي معمولي است و حتي برخي از آنها گفتند كه خودروي مگان را خودرو نميدانند!!! ( البته وقتی كه برخي ازاعضاي شورای شهر خود خودروهاي آنچناني وگرانقيمت سوار مي شوند و یا هزینه دکوراسيون منزل يكي دیگر از اعضای شورا 300 ميليون تومان مي شود، توقع درك درد مردم از این بزرگواران نمي رود؛ امام راحل فرمود كه آن روزي كه مسئولين از آن خوي كوخ نشيني به كاخ نشيني توجه بكنند بايد فاتحه كشور را بخوانيم) حال سلوك مدیریتی و از آن مهمتر طرز فكر اين نماينده مجلس را با منش و طرز فكر برخي مسئولين شاهين شهر بسنجيد ! براستي اگر تمام مسئولين ما مانند جناب يحيي زاده بودند اين مملكت ديگر دچار مشكل می شد؟ آيا در ظهور امام زمان (ع) اين مقدار تاخير مي افتاد؟ به قول حجت الاسلام و المسلمين پناهيان: ‌امروز در جامعه ما اگر تنها 313 سياستمدار با تقوا و درجه یک وجود داشت، حضرت ولي عصر(عج) ظهور مي‌كردند.

 

2.چندي پيش در جریان برگزاری همايشی پیرامون ولایت فقیه، يكي از علماي طراز اول كشور بعنوان سخنران در این همایش حضور پيدا كرده بود و از اتفاق ، خودرو ايشان هم مگان بود، برخی آقايان شوراي شهر با خوشحالی از این اتفاق ، مدام عنوان مي داشتند كه چون آن عالم هم سوار خودرو مگان شده بود پس سوار شدن شهردار بر خودرو مگان ايرادي ندارد !!!

بسيار جاي تاسف دارد، مسئوليني كه بر گرده ما سوار هستند به جاي ملاك قرار دادن و التزام عملی به منویات ولی فقیه كه به شدت از تجملگرایی و اشرافیگری مسئولین نظیر سوار شدن  بر خودروهاي لوكس و مدل بالا گلايه مي كنند! كساني ديگر را ملاك عمل خويش قرار مي دهند! و حتي حاضر نيستند اشخاصي مثل حجه الاسلام يحيي زاده و یا دکتر سعید جلیلی- دبير شوراي امنيت ملي -  كه در نهايت ساده زيستي یکی با موتور  و دیگری با خودروی پراید رفت و آمد مي كند را ببینند تا چه رسد که آنها را اسوه والگوی خود قرار دهند!   

 

3.در اثناي انتقاد به آقايان برخي از افراد شورا هم بودند كه مي گفتند كه چرا اينقدر به خودرو مگان مي پردازيد و مسائلي بزرگتر وجود دارد كه خودرو مگان در آن هيچ است ! مثلا فلان عضو شوراي شهر چنان بر اموال بيت المال چنبره انداخته و زد وبند و زمين خواري كرده كه صداي همه را در آورده وشما چرا به او نمي پردازيد؟

اما وقتي پای ارائه مستندات برای پيگيري های آتی به میان آمد آقايان مي گفتند كه مستندات دست فلان مسئول است و ما مي آوريم! اما با گذشت چندین ماه هنوز هم مستندی بدست ما نرسیده است! البته پرواضح است كسي كه در مقابل يك خودرو معمولي توانائي مقاومت نداشته باشد، مطمئنا در مقابل فسادهاي بزرگ زبان در كام مي گيرد! متاسفانه از معايب برخي از مسئولين همين روحيه مسامحه كاري با فساد و تبعيض و مدارا با ريخت وپاش بيت المال و تجمل گرائي است، كه ريشه آن هم در اين است كه چون منافع آنها كه بسياري از آنها حتي مشروع است،توسط فلان ارگان تامين مي شود و در مقابل فساد و تخلف ، زبان در كام مي گيرند كه نكند منافع ما تامين نشود.

 

 

4. از نكات جالب در مذاكرات با اعضاي محترم شوراي شهر هم اين نكته بود كه اكثريت اعضا اعلام ميداشتند كه من از ابتدا با خريدن خودرو مگان در جلسه مخالف بودم و راي ندادم !!! كه اين سئوال را در ذهن  ايجاد مينمود كه پس اگر اكثريت مخالف بودند پس چطور خريد آن تصويب شده است!!! هنگامي هم كه به برخي از آنها كه اظهار ميداشتند مخالف بوده اند ميگفتيم كه پس چرا شفاف با مردم نميگوئيد كه من مخالف بوده ام ؟ كه در جواب طفره ميرفتند و امتناع ميكردند .

در قیاس با عملکرد اعضای شورای شهر، اقدام مرحوم یحیی زاده جالب توجه است؛ زنده یاد يحیي زاده در موردي در آغاز مجلس نهم از ریخت و پاش‌هایی که در مجلس صورت می‌گرفت به شدت ناراحت شده و از این رو گزارشی را برای رهبر انقلاب تنظیم کرده و ارسال نمود و در آ ن نامه آورده بود چنانچه نامه من به دست حضرتعالی رسید چفیه تان را برایم ارسال فرمایید. مرحوم یحیی زاده می‌گفت طولی نکشید که حضرت آقا چفیه مبارکشان ر ابرایم ارسال کردند. و البته رییس مجلس و هیات رییسه را نیز برای دادن تذکراتی خواستند. از جمله تذکرات پرهیز از حیف و میل مالی و اجاره کردن خانه‌های گران قیمت در بالای شهر بود. شما ببينيد كسي كه خود ساده زيست باشد و رعايت شئونات يك مسئول نظام اسلامي را بكند اينطور هم در مقابل ريخت و پاش ارگان متبوع خويش هم محكم موضعگيري مي كند و تذكر مي دهد نه اينكه مانند برخي دنبال پنهان كردن و توجيه و مسامحه كاري با ريخت وپاش بیت المال باشد.  منزل مسكوني يحيي زاده در ميبد  

برچسب ها :
حسن
|
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392 - ساعت : 09:24
اشاء الله يحيي زاده با ابوذر محشور بشود

نعيم
|
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 - ساعت : 00:45
خدا خيرتون بده از اينكه مردم را آگاه ميكنيد . خدا رحمت كنه يحيي زاده را .

جواد
|
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392 - ساعت : 08:03
جالب اينه كه اين كانديدهائي كه رفتن كر ولال آوردن براي راي آوردن حالا به راحتي هم تاييد صلاحيت ميشوند

ناشناس
|
شنبه 14 اردیبهشت 1392 - ساعت : 08:27
اين عضو شوراي شهر كه 300ميليون هزينه چوبكاري داخل خانه اش شده در زمان انتخابات گذشته كلي آدم كر ولال با اتوبوس از مركز كر و لالها آورد كه به اون راي بدهند

حامد
|
شنبه 14 اردیبهشت 1392 - ساعت : 07:36
اينها در مقابل فسادهاي پشت پرده برخي مسئولين شوراي شهر هيچ است

طاهری
|
جمعه 13 اردیبهشت 1392 - ساعت : 19:03
این برخی از اعضای شورا که جزء مرفهین بی درد هستند و شما برید خانه های آنها را ببینید در کدام محله است و ببینید در اطراف محل آنها چقدر امکانات ورزشی و تفریحی ساخته اند ولی محله ای مثل گلدیس چه وضعیت خرابی دارد

خداداد
|
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - ساعت : 21:55
خدايا يا اين مسئولين را خوبشون كن يا ببرشون داخل بهشت تا ما از دستشون راحت بشيم

تركان
|
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - ساعت : 01:59
اسلام و اين نظام با وجود يحيي زاده ها زنده است

مرضيه
|
شنبه 7 اردیبهشت 1392 - ساعت : 21:56
به نظر من ما خود مردم مقصريم چون وقتي در انتخابات بي تفاوت هستيم و مثل برخي از اعضاي شوراي شهر كه رفتن از شهرهاي ديگه آدم آوردند اين ميشه شوراي شهر كه هر كاري خواست كرد

كرماني
|
شنبه 7 اردیبهشت 1392 - ساعت : 18:07
خودرو اين بعضي از اعضاي شوراي شهر چي هست؟

ناشناس
|
شنبه 7 اردیبهشت 1392 - ساعت : 01:22
ی مقداری هم وجدان خود را قاضی کنید نگذارید که افشاگری کنیم و همه چیز را به مردم ارائه دهیم دیگر بس است مردم همه چیز را خواهند فهمید

صادقي
|
جمعه 6 اردیبهشت 1392 - ساعت : 05:48
ایا فردی که حقوق میلیونی بازنشتگی و شورای شهر دریافت میکنه میتونه از حقوق مردم دفاع کنه به سرمایهایشان در بانکها و املاک ها و زر اندوزیانشان به نام خود و بستگان در داخل و در خارج کشور مشغول هستند و سفرهای انچنانی دیگه میتونند به فکر مردم بود

جوان تحصییل کرده و بیک
|
جمعه 6 اردیبهشت 1392 - ساعت : 02:13
اعضای فعلی شورای شهر -شما خود بهتر میدانید که بیش از شش سال بر عرصه قدرت بودید چطور سرو پا میشکنید و با ارسال پیامک های خود اخیرا تبلیغات مجدد و اعلام حضور را بصورت خاموش شروع کرده و به نشست های شبانه و دادن وعده و وعیدهای طول و دراز برای دریافت رای اقوام پرداخته ایا این بار هم حضور مردمان شهرهای برخوار و خمینی شهر و نجف آباد و شهرکرد و .... در تعیین سرنوشت مردم شاهین شهر خواهیم بود ترو خدا بس است این دنیای فانی است آیا نزد خداوند پاسخگو هستید و هرجا نشسته اید میگویید از ما خواسته شده وظیفه و تکلیف است به کارنانه خود نگاه کنید ایا توانستید از استخدام چند صد نفر از شهرهای اطراف به جای جوانان تحصییل کرده این شهر جلوگیری کنید و ایا از امدن مدیران از شهرهای دیگر به این شهر داری جلوگیری کردید پس چه وظیفه ای در قبال این مردم انجام دادید ایا از ساخت و سازهای انبوه فامیل بازی جلوگیری شد چرا چشمان خود را بسته و پشت سنگر دین عرصه را برای افراد متخصص و توانمند باز نمیکنید ایا فکری جز ؟ در سر دارید از شورای نظارت درخواست میشود دقیق تر به صلاحیت ها رسیدگی شود و افراد را به این راحتی تایید ننمایید

نويد براتي
|
پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 - ساعت : 23:31
بعضي از اين روحانيون پر مدعا كه بالاي تريبون از شهردار دفاع ميكنند و كارهاي اونها را ماست مالي ميكنند تا شهردار بهشون پول و بودجه بدهد !!! به جاي اين كارها از امثال يحيي زاده روش ومنش زندگي طلبگي را ياد بگيرند . روش و سيره يك مسئول نظام اسلامي را از امثال يحيي زاده ياد بگيرند.

سارا گلچهره
|
پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 - ساعت : 20:42
واقعا همچنين مسئولاني هم در اين مملكت پيدا ميشه ؟ ما كه هر چي مسئول ديديم كه با كبكبه و دبدبه ميرند اين طرف و اون طرف !!!

يك طلبه
|
پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 - ساعت : 16:09
ما روز قيامت از اينها حقوق خود را مطالبه ميكنيم و به امثال يحيي زادهها نزد خدا احتجاج ميكنيم

ميثم
|
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 - ساعت : 23:32
اين عضو شوراي شهر كه هزينه دكوراسيون خانه او 300 ميليون شده نامش چيست ؟ اگر امكان داره نام اون را بيان كنيد

حاتمي
|
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 - ساعت : 22:04
يه چيزي بگم خيلي جالبه !!! اين همه شما گفتيد اينها فلان كردند جالبه است بدونيد همه اعضاي شورا رفتند براي اين دوره شورا هم ثبت نام كردند !!! اگه من جاي اونها بودم ديگه روم نميشد كه ثبت نام كنم ! خيلي رو ميخواد ! حالا اگه بگي چرا رفتيد نامزد شديد ميگويند كه احساس تكليف كرديم و براي رضاي خدا آمده ايم !!!!!!!!!!!!!!!!!

اسحاق
|
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 - ساعت : 07:45
امثال يحيي زاده جاودانه ميشوند و هميشه در ذهنها ميمانند و امثال مسئولين اشرافيگر و تجمل گرا الآن كجا هستند ؟ و در تاريخ هميشه منفور هستند.

ناشناس
|
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 - ساعت : 07:11
اين برخي از مسئولين تشنگان قدرتند نه شيفتگان خدمت

ناشناس
|
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 - ساعت : 05:42
خدمات شورا وشهرداری هم کم نبوده

سيد
|
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 - ساعت : 22:20
بعضي وقتها كه برخي از مسئولين شاهين شهر را ميبنم از نظام واقعا نا اميد ميشوم كه چطور با چنين مسئوليني ميخواهد به مدينه فاضله تبديل شود ولي باز وقتي كساني مثل يحيي زاده را ميبيني انسان دلگرم ميشود و ايمان پيدا ميكند كه اگر اين نظام زنده است به امسال اين افراد است نه ...

حسين
|
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 - ساعت : 18:58
درود بر شرافتش و ...

حسین زاده
|
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 - ساعت : 18:10
رحمت الله علیه/
//
/در خصوص شورا این نکته مهمه که دوستان شریک دزد و رفیق قافله هستن!/
/ظاهر سازی می کنند و عوام فریبی!/
//
/این دوره هم با عوام فریبی خود، رای مردم رو به سمت خودشون جذب می کند/
//
/الان که 7 نفر هستن، چه گلی به سر شهر زدند، وای به حال شورای آینده که 11 نفره است!

جوادي
|
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 - ساعت : 07:32
اعضاي شورا كه سوار بر خودرو ماكسيما ميشوند و خانه و وضع مالي آنچناني دارند چطور ميخواهند درد مردم ضعيف را درك كنند ؟ مگر حضرت علي نفرمودند كه مسئولين بايد زندگي خود را با ضعيفترين قشر جامعه مقايسه كنند

ناشناس
|
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 - ساعت : 00:11
لاحول ولاقوه الا بالله