امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 فروردین 1392 - 00:00
استاد قرائتي:غيبت براي مسئولين طوري نيست بايد خيلي رک انتقاد را بيان کرد
استاد قرائتي:غيبت براي مسئولين طوري نيست  بايد خيلي رک انتقاد را بيان کرد
گاهي آنقدر در درس اخلاق معطل مي شويم که شتر را بارش مي برند و کشتي آهن را در دريا مي دزدند بعد مي گويند غيبت نکني ها!! يعني چه غيبت نکن؟

سخنان دقيق ذيل از اين عالم بزرگوار که عمرش را در راه تحقيق معارف ديني و قرآني سپري نموده و يکي از کارشناسان معارف ديني محسوب مي شود؛ استدلال محکمي بر رد ادعاهاي جاهلان به معارف قرآن است که همواره درصددند به بهانه حفظ اخلاق رسانه اي و... مانع رسوايي نااهلان و نامحرمان توسط دلسوزان نظام بشوند و انتقادات صريح آنها از مسئولين را گناه غيبت و... معرفي مي کنند!! 

 

غيبت براي مسئولين طوري نيست  بايد خيلي رک انتقاد را بيان کرد/ کشتي آهن را در دريا مي دزدند بعد مي گويند غيبت نکني ها!!

حجه الاسلام و المسلمين قرائتي درباره اينگونه مغالطه ها تصريح مي فرمايد:  

غيبت براي مسئولين طوري نيست؛ حضرت امير(ع) مي فرمايد: پول بده غيبت بشنو: و ابعث العيون.  به مالک اشتر مي فرمايد: پول بده به افرادي بروند بازرسي کنند بيايند عيبها را به شما بگويند. غيبت نکن يعني چه؟ (مثلا) رک بگو آقا قرائتي نهضت سوادآموزي رو خراب کرد. غيبت نشود يعني چه؟

گاهي آنقدر در درس اخلاق معطل مي شويم که شتر را بارش مي برند و کشتي آهن را در دريا مي دزدند بعد مي گويند غيبت نکني ها!! يعني چه غيبت نکن؟

نمونه اي از سيره اميرالمؤمينن(ع) در برملاساختن علني تخلفات مسئولين

 حضرت امير(ع)‌آبروريزي کرد عثمان بن حنيف سر سفره اي رفت که اشراف بودند فقرا نبودند؛ حضرت امير نامه اي نوشت و اين کبابي که خورد کوفتش شد؛ هزار و چهارصدسال است که به خاطر آن سيخ کباب؛ عثمان آبرو ندارد.

 گاهي بايد داد کشيد؛ ما اخلاقمان اينهاست آقا نه اينکه فقط بگي يواش بيا يواش برو! و نافله بخوان؛ نافله يکي از  مستحبات است.

 

حضرت امام(ره) در جواني با شخصي برخورد فيزيکي نمود و سيلي محکمي به صورتش زد

مرحوم آية‌الله بهاءالديني(ره)‌ نقل مي کرد که حضرت امام(ره) در جواني آنچنان به گوش کسي سيلي زد که عينکش پرت و چهل تکه شد. طلبه بايد اينگونه باشد لذا آن کسي که در پيري مي فرمايد من تو دهن اين دولت مي زنم بايد جواني زده باشد. اين درس اخلاق است.

برچسب ها :
يك طلبه
|
شنبه 21 اردیبهشت 1392 - ساعت : 18:14
پيامبر فرمودند : آبروي دو كس محترم نيست يكي عالم ديني كه نان دين ميخورد و خدمت به دنياي خويش ميكند و يكي مسئول حكومتي كه نان بيت المال ميخورد و خدمت به دنياي خويش ميكند

ناشناس
|
جمعه 20 اردیبهشت 1392 - ساعت : 04:23
معیار مقام معظم رهبری هستند وباید از بد اخلاقی در هر زمینه جلوگیری کرد.
/
/

ناشناس
|
جمعه 20 اردیبهشت 1392 - ساعت : 04:21
متاسفم برای مغالطه ای که شما در استفاده از مطلب آقای قرائتی کرده اید. ایشان میفرماید حاکم جامعه اسلامی باید خبرهای جامعه را به دست بیاورد، نه اینکه مردم میتوانند غیبت حاکم و مسئول جامعه اسلامی را بکنند. در دروس خارج آیات عظام این مطلب عنوان شده و غیبت از مسئولین هم حرام قطعی دانسته شده است.

ناشناس
|
شنبه 31 فروردین 1392 - ساعت : 23:52
این رو به اون آقایی بگید که پشت تریبون روایت و حدیث میاره برای رد انتقاد از مسئولین و مدعی میشه که این کار خیلی سختیه. واقعا که...

عمادي
|
پنج شنبه 29 فروردین 1392 - ساعت : 19:41
اي كاش برخي از مسئولين و اطرافيان ثناگو به اين حرفها گوش ميدادند و آويزه گوش ميكردند