امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 فروردین 1392 - 00:00
شاهین شهر شهری برای زندگی یا تبلیغات زودهنگام انتخاباتی؟! + نتيجه نظرسنجي
شاهین شهر شهری برای زندگی یا تبلیغات زودهنگام انتخاباتی؟! + نتيجه نظرسنجي
دوشنبه مورخه نوزدهم فروردین ماه طی نظر سنجی بعمل آمده بصورت پیامکی از گروهی از شهروندان شاهین شهر مشخص گردید که اکثریت قریب به اتفاق مردم با تدوین و پخش این برنامه اعلام مخالفت نموده و آن را کاری ناشایست دانسته اند!

در حالیکه مدت زمان کوتاهی تا انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شاهین شهر باقیمانده، طی ماههای اخیر برنامه ای تلویزیونی تحت عنوان «شاهین شهر، شهری برای زندگی» که به سفارش شورای شهر و شهرداری شاهین شهر از شبکه اصفهان پخش می شود که به دستاوردها و خدمات سومین دوره شورای اسلامی شاهین شهر و شهرداری در زمینه های مختلف می پردازد؛ این برنامه دوشنبه هر هفته بر روی آنتن رفته و در هر قسمت از این برنامه یکی از اعضای شورای شهر به ارائه گزارش عملکرد مورد نظر می پرداخت. گرچه فی نفسه اطلاع رسانی به مردم از عملکرد و خدمات دستگاههای دولتی و عمومی در قالبهای مختلف از جمله مطبوعات و صدا و سیما و... عملی پسندیده و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است اما ابهاماتی در مورد این برنامه وجود دارد که ذهن بسیاری از شهروندان شاهین شهر را به خود مشغول داشته:

اول اینکه چرا شورای شهر و شهرداری طی چند سال گذشته به فکر اطلاع رسانی و ارائه گزارش عملکرد خود نیفتاده و این کار را در آستانه انتخابات چهارمین دوره شوراها آن هم با حجم بسیار زیاد و غیر ضروری در قالب برنامه تلویزیونی انجام داده است؟! چرا همواره عده ای از مسئولین در آستانه انتخابات به فکر مردم و ارائه گزارش عملکرد خود می افتند؟ در حالیکه این مشی را در سالهای گذشته نداشتند! آیا براستی انگیزه های انتخاباتی و رأی آور مجدد در پشت اینگونه برنامه های تهیه شده با هزینه بیت المال نهفته نیست؟

دوم اینکه در حالیکه شورای نگهبان پیرامون حضور کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری و همچنین شوراهای شهر و روستا به همه مسئولین تذکر داده بود! ادامه پخش این برنامه پس از ایام عید نوروز بر ابهامات این مسئله افزود و شائبه استفاده انتخاباتی و تبلیغاتی عده ای را از این برنامه آن هم با پول بیت المال و در شرایط تحریم اقتصادی و فشار بر کشور و مردم در اذهان تداعی نمود!!!

سوم اینکه اگر شورای شهر قصد داشت در مورد عملکرد خود و شهرداری گزارشی ارائه کند آیا با توجه به نزدیکی انتخابات و احتمال کاندیداتوری بعضی از اعضای فعلی شورا، نیازی به حضور اعضای شورا در برنامه بود؟ می شد این برنامه را در قالب یک مستند و با حضور مجری و یا بصورت روایتگری با استفاده از یک گوینده تدوین و پخش نمود.

چهارم اینکه علیرغم تاکیدات مکرر رهبر انقلاب به مسئولان در خصوص ارائه گزارش عملکرد و اطلاع رسانی به مردم از میزان و حجم خدمات انجام شده و همچنین اقدامات و کارهای بر زمین مانده و برنامه هایی که نتوانسته اند به انجام رسانند و به قولی تبیین نقاط قوت و ضعف در کنار هم متاسفانه در این برنامه با وجود بسیاری از اشکالات در مجموعه شهرداری و شورای شهر از تخلف بارز از قانون توسط شهردار، نحوه جذب نیروی مبهم در شهرداری شاهین شهر بدون ارائه آگهی استخدامی و اعلان عمومی، بکارگیری مجدد نیروهای بازنشسته و... اشاره ای به ناتوانسته ها و نقاط ضعف ننموده و صرفا اقدامات انجام شده را مورد تاکید قرار دادند.

بر این اساس در حین پخش برنامه «شاهین شهر، شهری برای زندگی» در دوشنبه مورخه نوزدهم فروردین ماه طی نظر سنجی بعمل آمده بصورت پیامکی از گروهی از شهروندان شاهین شهر مشخص گردید که اکثریت قریب به اتفاق مردم با تدوین و پخش این برنامه اعلام مخالفت نموده و آن را کاری ناشایست دانسته اند! لذا جا دارد اعضای شورای شهر ضمن عذرخواهی از مردم شریف شاهین شهر و توبه از این اقدام اشتباه خود هزینه سرسام آور این برنامه را که بنا به گفته منابع آگاه بالغ بر هفتاد میلیون تومان می باشد از جیب مبارک پرداخت نمایند.

نتيجه نظرسنجي :                                                

رهبر انقلاب :  اولين ضعف ما گرايش به « دنياطلبى » بود كه گريبان بعضى از ماها را گرفت. بعضى از ما مسئولين دچار دنياطلبى شديم، دچار مادي گرائى شديم؛ براى ما ثروت، تجمل، آرايش، تشريفات و اشرافي گرى يواش يواش از قبح افتاد. وقتى ما اين جور شديم، اين سرريز مي شود به مردم. ميل به اشرافي گرى، ميل به تجمل، ميل به جمع ثروت و استفاده ى از ثروت به شكل نامشروع و نامطلوب، به طور طبيعى در خيلى از انسان ها هست. وقتى ما خودمان را رها كرديم، ول كرديم، دچار شديم، اين سرريز ميشود به مردم؛ در مردم هم اين مسئله پيدا ميشود.

برچسب ها :
ff
|
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 - ساعت : 23:58
هفتاد ميليون كه واسه اينا پول نيس قربونت اينا بايد با راي دوباره نياوردن تنبيه بشن، جالبه كه هر جا هم ميرن ميگن ما مورد حمايت نماينده شهريم يا ما ليست اقاي حاجي هستيم!!
/
/واقعا كه خيلي بد اخلاقيد و خيلي هم روتون زياده كه از صبوري مسوولين بالاتر شهر و شهرستان سوئ استفاده ميكنيد.
/
/فكر كرديد با يه چفيه و يه تسبيح و يه كپه ريش و قيافه ظاهر سازي شده ميتونيد باز هم مردم رو گول بزنيد؟
/
/خدا(البته اگه قبولش داشته باشيد) بهتون رحم كنه كه اين بار مردم شاهين شهر قصد ندارند به شما منفعت طلبان مردم فريب اعتماد كنند.

بختیاری
|
شنبه 28 اردیبهشت 1392 - ساعت : 21:04
خدا بهمون رحم کنه ایندفعه لیست 11نفره در منزل عضو رد صلاحیت شده شورای فعلی شاهین شهر به عنوان مهمانی ولیمه کربلا با حضور اعضای فعلی شورا وکاندیدای غیر شاهین شهری اعلام کردن . پس این وسط شعور مردم شهر برای رای دادن چی میشه. راستی به نظر شما همه کاندیداها اینقدر پول برای خرج های اینچنینی دارند.

بختیاری
|
شنبه 28 اردیبهشت 1392 - ساعت : 19:06
این دوره از شورا که داره تموم میشه مردم باید مراقب کاندیدای بعدی باشن و درست انتخاب کنند...

یالثارات
|
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 - ساعت : 17:21
مدیریت محترم سایت /
/شما که با شورا اتمام حجت کرده اید/
/وآنهاهم زیربار مذاکره نرفتندوقضیه راخیلی جدی نگرفتندوبه بهانه پرداختند/
/حال که نزدیک انتخابات است چرا افشاگری را شروع نمی کنید /
/نباید گذاشت حضرات مجددا رای بیاورند/
/من فکر می کنم مدارا دیگه بسه !!!

ناشناس
|
شنبه 7 اردیبهشت 1392 - ساعت : 01:23
قابل توجه بعضی از اعضا شما که قصد نداشتید بیایید و خسته شده بودید چرا دوباره سر از پا نشناختید حتما از شما خواسته شد

پژمان
|
جمعه 30 فروردین 1392 - ساعت : 22:52
يعني اينها اينقدر گستاخ شدن كه حتي به راي مردم هم اعتنا نميكنند

برادر
|
پنج شنبه 29 فروردین 1392 - ساعت : 19:39
چي شد ؟ پولها برگشت يا نه ؟

حديث
|
دوشنبه 26 فروردین 1392 - ساعت : 18:59
اعضاي شورا !!! پولها را به بيت المال بر گرادانيد

ناشناس
|
دوشنبه 26 فروردین 1392 - ساعت : 18:25
اعضای محترم از شما خواهش میکنیم دیگر نیایید نزدیک به هفت سال خدمت میکنید دیگر بس است تکلیف انجام شده بگذارید میدان را برای دیگران تشکر

ناشناس
|
دوشنبه 26 فروردین 1392 - ساعت : 16:42
بعضيها چطور استحاله ميشوند و خودشان هم با خبر نميشوند

پژمان سالاري
|
دوشنبه 26 فروردین 1392 - ساعت : 05:48
بعضي دوستان حرف درستي ميزنند ! اعضاي شورا وقتي ميگي كه چرا ميخواهيد بيائيد شورا ؟ جواب ميدن كه براي خدا و خدمت به مردم ! ولي اگه خدا را قبول داريد و رضايت مردم را ميخواهيد ديگه كانديدا نشويد با اين عملكرد و سازش كاريها با ريخت وپاشها ! بگذاريد شايد كسي كانديدا شد كه يه خورده شجاعت داشت.

باقري
|
یک شنبه 25 فروردین 1392 - ساعت : 10:31
عالم محضر خداست

ناشناس
|
یک شنبه 25 فروردین 1392 - ساعت : 06:55
تبلیغات شخصی با هزینه بیت المال از سوی مدعیان جای تاسف را برایمان باقی میگذارد اخه کار کردن برای خدا و مردم نیازی به تبلیغ نمودن ان را ندارد خود مردم انقدر فهیم هستند که خودشان همه چیز را تشخیص خواهند داد اگه عرصه شرکت در انتخابات بصورت سالم برگزار شده و قومی و قبیله ای و نیرو اوردن از روستاهای اطراف صورت نگیرد شخص اصل به میدان خواهد امد

ناشناس
|
شنبه 24 فروردین 1392 - ساعت : 19:49
اعضاي شورا با شورا خداحافظي كنند

علي مختاري
|
شنبه 24 فروردین 1392 - ساعت : 18:24
اعضاي محترم شورا و رئيس شورا اگه ما مردم بخواهيم شما احساس تكليف نكنيد و ديگر كانديد نشويد بايد چه كسي را ببينيم ؟

فريده
|
شنبه 24 فروردین 1392 - ساعت : 17:25
اين جمله رهبر را فقط اگر بزنيد كافيست در خانه اگر كس است يك حرف بس است

سامان
|
شنبه 24 فروردین 1392 - ساعت : 08:06
اگه راي ندهيد همه چيز درست ميشه ! به انسانهاي شجاع و نترس راي بدهيد

ايمان
|
جمعه 23 فروردین 1392 - ساعت : 20:37
خيلي بي خبريد ! كي گفته هزينه اين برنامه 70 ميليون بوده خيلي بيش از اينها بوده ! صدا وسيما براي يك برنامه 1 دقيقه اي ميليونها پول ميگيره حالا يه برنامه 15 دقيقه اي در چند ماه خيلي بيش از اينها ميشه!!!

طهماسب
|
پنج شنبه 22 فروردین 1392 - ساعت : 20:02
اي بابا من يه مدت است دنبال يه وام يك ميليوني هستم هر جا ميرم سنگ مي اندازند اينها چطور 70 ميليون پول بيت المال را براي خودشون استفاده كردند ؟ با اين 70 ميليون ميشد به 70 نفر بدبخت مثل من كه گير يك ميليون هستند وام داد

حسین زاده
|
پنج شنبه 22 فروردین 1392 - ساعت : 18:50
هر دم از این باغ بری می رسد/
/این نکته رو هم داشته اشید که آقای شهردار که کاندید شورا برای اصفهانه، با پول شهرداری شاهین شهر برا خودش تو شبکه آموزش برنامه تبلیغاتی کار و پخش می کنه!

ناشناس
|
پنج شنبه 22 فروردین 1392 - ساعت : 09:03
بهتر است اين را هم بدانيد كه در ميان اعضاي شوراي شهر تنها كسي كه با برنامه شاهين شهر شهري براي زندگي مخالفت كرد و در آن برنامه هم شركت نكرد خانم رستمي بود . همه اعضا شورا مثل هم نيستند !!!

حامد
|
چهارشنبه 21 فروردین 1392 - ساعت : 22:17
اين جمله اي كه از رهبر خطاب به مسئولين زديد خيلي محشره . واقعا برخي مسئولين شاهين شهر مصداق اين خطاب رهبري هستند.

مرداني
|
چهارشنبه 21 فروردین 1392 - ساعت : 21:52
اونوقتي كه آقايان خودرو مگان را ماست مالي ميكردن و سفره هاي رنگين را توجيه ميكردن بايد اونروز هم برسه كه به بيت المال دست اندازي كنند!!! اينها فكر كردن انسان يك شبه مفسد اقتصادي ميشه ! اول چشمت را روي تخلفات ديگران ميبندي ! بعد يواش يواش با هزار تا توجيه از بيت المال به دوستان منفعت ميرساني و اسمش را خدمت به خلق ميگذاري بعد منفعت ميبري بعد هم پولها را بالا ميكشي

طاهر
|
چهارشنبه 21 فروردین 1392 - ساعت : 20:51
این نظر سنجی کی و کجا بوده.....اصلا صحت داره؟

258
|
چهارشنبه 21 فروردین 1392 - ساعت : 19:17
روز سیزده به در هم تعداد زیادی بروشور چاپ کرده بودن و در مورد اقدامات شهرداری توضیح داده بودن. بروشور تمام رنگی با برگه های مرغوب. اونم نزدیک انتخابات. نمی دونم چرا همشون تازه یادشون افتاده باید اقدامات چند سالشون رو توی چند ماه اطلاع رسانی کنن. نزدیک انتخابات و اونم با پول بیت المال. با یه حساب سر انگشتی میشه گفت چند میلیون پول چاپ داده بودن. کی می خواد جواب بده؟!!!!

غلامحسين
|
چهارشنبه 21 فروردین 1392 - ساعت : 08:29
اعضاي شورا هر چه سريعتر پول بيت المال را كه صرف تبليغات خودشون كردند را به بيت المال برگردانند