امروز دوشنبه 4 مهر 1401

تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 دی 1391 - 00:00
شهردار محترم! نماد پیروی از ولی فقیه، التزام عملی به منویات ایشان است.
شهردار محترم! نماد پیروی از ولی فقیه، التزام عملی به منویات ایشان است.
اي كاش برخي مسئولين ما كه خود را تابع منويات رهبري مي دانند اين جملات را هر روز صبح قبل از ورود به محل کار مي خواندند و سر لوحه عمل قرار می دادند. بجای نصب عکس و پوستر و بیلبورد از معظم له در محل کار و اداره و... به منویات و رهنمودهای ایشان عمل می نمودند

در مطلب قبل با عنوان آقاي شهردار! خودرو مگان با ساده زيستي مسئولين همخواني ندارد به معضل تجملگرایی و اشرافيگري مسئولين پرداختيم که با استقبال بی نظیر همشهریان مواجه گردیده و از عوامل پایگاه مطالبه مردمی شاهین شهر خواستند اين مطلب را تا رسيدن به سرمنزل مقصود پيگيري نمائيم. گرچه عموم مردم و حتی بسیاری از نیروهای حزب اللهی شهر اعم از طلاب، روحانیون، دانشجویان، بسیجیان و... از انتشار این خبر از یکسو استقبال نموده و از سوی دیگر از ریخت و پاش بیت المال متأثر گردیند اما در کمال حیرت و تأسف و ناباوری بي تفاوتي برخي مسئولين مربوطه علیرغم منویات صريح و بدون ابهام رهبر انقلاب (در خصوص منع اشرافيگري و تجمل گرائي) را شاهد بودیم؛ بویژه از اعضاي شوراي اسلامی شهر كه در بین آنها افراد مؤمن و انقلابي و دلبسته به آرمانهاي امام و رهبر انقلاب وجود دارند انتظار دیگری داشتیم. لذا من باب اتمام حجت و همچنین برای روشن شدن ذهن برخی از مسئولین امر گزیده ای از بیانات امام خامنه ای را پیرامون رواج روحیه ضدانقلابی و ضددینی تجملگرایی و اشرافیت در بین کارگزاران نظام را در ذیل مطالعه نمایید.

رهبر انقلاب در جمع كارگزاران نظام در مرداد سال 1370 فرمودند :

((شما چگونه مى‌خواهيد محبت و اطمينان مردم را جلب كنيد؟ مردم بايد به من و شما اعتماد داشته باشند. اگر ما دنبال مسايل خودمان رفتيم، به فكر زندگى شخصى خودمان افتاديم، دنبال تجملات و تشريفاتمان رفتيم، در خرج كردن بيت‌المال هيچ حدى براى خودمان قايل نشديم - مگر حدى كه دردسر قضايى درست بكند! - و هرچه توانستيم خرج كرديم، مگر اعتماد مردم باقى مى‌ماند؟ مگر مردم كورند؟ ايرانيان هميشه جزو هوشيارترين ملتها بوده‌اند؛ امروز هم به بركت انقلاب از هوشيارترينهايند؛ از هوشيارها هم هوشيارترند. آقايان! مگر مردم نمى‌بينند كه ما چگونه زندگى مى‌كنيم؟

آن وقتى كه جوان حزب‌اللهى ما به جهاد يا به سپاه يا به فلان وزارتخانه مى‌رفت و به او مى‌گفتند كه چه‌قدر حقوق مى‌خواهى، مى‌گفت اين حرفها چيست، مگر من براى حقوق آمده‌ام؟ اصرار مى‌كردند كه بالاخره زندگى خودت و زن و بچه‌ات بايد بگردد؛ يك چيزى بگير. به نظر شما اينها افسانه است؟ به نظرم اگر شما برويد در دنيا اين را نقل كنيد، چنانچه كسى وضع چند سال قبل ما را نديده باشد، خواهد گفت كه افسانه است؛ ولى اين واقعيت است. اين رويداد، در همين ايران و در همين تهران و در همين وزارتخانه‌هاى ما اتفاق افتاد؛ يكى، دو مورد هم نبود. نماينده‌ى مجلس وقتى اول بار به او حقوق دادند، خجالت كشيد حقوق را بگيرد! بعضى از دوستان ما در دوره‌ى اول نمايندگى مجلس، شرمشان آمد و ننگشان كرد كه حقوق بگيرند! گفتند ما حقوق بگيريم؟!

برادران! من و شما داريم از آن ذخيره مى‌خوريم؛ فراموش نكنيد، آن را مردم ديدند. نمى‌شود ما در زندگى مادّى مثل حيوان بچريم و بغلتيم و بخواهيم مردم به ما به شكل يك اسوه نگاه كنند؛ مردمى كه خيليشان از اوليات زندگى محرومند.

در اين راه، از خيلى چيزها بايد گذشت. نه فقط از شهوات حرام، از شهوات حلال نيز بايد گذشت.))

اي كاش برخي مسئولين ما كه خود را تابع منويات رهبري مي دانند اين جملات را هر روز صبح قبل از ورود به محل کار مي خواندند و سر لوحه عمل قرار می دادند. بجای نصب عکس  و پوستر و بیلبورد از معظم له در محل کار و اداره و... به منویات و رهنمودهای ایشان عمل می نمودند مگر نه اینست که "الحب بالاتباع"؟! رهبر مسئولين را از شهوات حتي حلال هم منع مي كند، اينكه ما محاسنی بگذاريم و یقه ای ببندیم و تسبیح و انگشتر به دست کنیم و قیافه ظاهر الصلاحی به هم بزنیم و با حفظ ظواهر خود را مدافع ولايت بخوانيم براي يك مسئول نظام اسلامي كفايت نمي كند. معظم له مردم مسئولين ابتداي انقلاب را ديده اند و شما را با آنها مقايسه ميكنند:

(( من و شما همان طلبه يا معلم پيش از انقلابيم. يكى از شماها معلم بود، يكى دانشجو بود، يكى طلبه بود، يكى منبرى بود، همه‌مان اين‌طور بوديم؛ اما حالا مثل عروسى اشراف عروسى بگيريم، مثل خانه‌ى اشراف خانه درست كنيم، مثل حركت اشراف در خيابانها حركت كنيم! اشراف مگر چگونه بودند؟ چون آنها فقط ريششان تراشيده بود، ولى ما ريشمان را گذاشته‌ايم، همين كافى است؟! نه، ما هم مترفين مى‌شويم. واللَّه در جامعه‌ى اسلامى هم ممكن است مترف به وجود بيايد. از آيه‌ى شريفه‌ى «واذا اردنا ان نهلك قرية امرنا مترفيها ففسقوا فيها»(17) بترسيم. تُرف، فسق هم دنبال خودش مى‌آورد . اندازه نگهداريد؛ دولت مخارجش زياد و سنگين است. مخارج سنگين دولت منجر به اين مى‌شود كه مثلاً در فلان بخش سوبسيد را بردارند.))

لذا شهروندان شریف و فرهیخته و ولایتمدار شاهین شهر با توجه به صحبتهاي صريح رهبر انقلاب هرگونه تعلل و بي توجهي به فرامين رهبري را از سوي برخي مسئولين به خصوص شهردار محترم غیر قابل توجیه و بدون عذر دانسته و طبق فرموده امام خميني(ره) كه فرمودند: ((اين مسئله كه نظام در اهداف خود جدي است و با هيچكس شوخي ندارد و در صورت به خطر افتادن ارزشهاي اسلامي با هركس در هر موقعيت قاطعانه برخورد مي نمايد بايد به عنوان يك اصل خدشه ناپذير براي تمامي دست اندركاران و مردم تبليغ شود))

نظامي كه قصد دارد اين انقلاب را به تمام دنيا صادر كند با چنين مسئوليني امكان صدور انقلاب وجود ندارد و مسئوليني كه نمی توانند مانند پائينترين مردم اين نظام زندگي كنند ابتدا خود بايد كنار بروند و در ادامه اگر اصرار بر ماندن دارند مردم آنها را كنار مي گذارند. بنابراین در راستای تسریع در عمل به فرامین مولایمان از امروز در اين سايت روز شماری جهت فروش خودرو مگان و اصلاح و پیشگیری اینگونه اعمال مغایر با اصول انقلاب از سوی شهردار شاهین شهر به نمايش در خواهد آمد.

البته صحبت در اين زمينه بسيار است كه در مطالب بعدي در اين زمينه و در مورد ريخت و پاشها و سفره هاي رنگين شهردار و تخلفات و تبعيضهائي كه در شهرداري صورت ميگيرد بيشتر خواهيم نوشت.

برچسب ها :
شعار مردم شاهين شهر
|
یک شنبه 1 بهمن 1391 - ساعت : 18:10
"الشعب يريد اسقاط شهردار"

الاسوند
|
یک شنبه 17 دی 1391 - ساعت : 00:12
ديگه دخل خودش را آورد

محمد
|
جمعه 15 دی 1391 - ساعت : 08:44
شهردار هنوز پي به اشتباهش نبرده كه مگان را بفروشه ؟

شاعر
|
چهارشنبه 13 دی 1391 - ساعت : 08:13
لنگ لنگان طریقت را ببین مردم دور از حقیقت را ببین
/
/خیل درویشان دکان آراستند کام خود را تحت نامت خواستند
/
/خلق را در اشتباه انداختند یوسف مارا به چاه انداختند
/
/

ابراهيم
|
چهارشنبه 13 دی 1391 - ساعت : 05:04
اين مسئولين كجا و رجائي و باهنر و چمران و باكري كجا !!! يعني ميشه يه مسئول مثل اونها دوباره بيياد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جهانگيري
|
سه شنبه 12 دی 1391 - ساعت : 22:45
اونقدر در شهرداري خبر است كه مگان داخلش چوب بستني است

قدسي
|
سه شنبه 12 دی 1391 - ساعت : 03:46
فقط زوم روي شهردار نكنيد من يكي از مسئولين را باهاش صحبت كردم بدجور از دست شما شاكي بود و از شهردار حمايت ميكرد چون خيلي از منابع مالي اين مسئول توسط شهردار تامين ميشه . شما بايد اين چنين مسئولاني را هم براي مردم افشا كنيد

شبدیز
|
دوشنبه 11 دی 1391 - ساعت : 00:58
مال بیت المال هست، اما صرف عشق و حال میشه! این دومیش رو درست نگفتی!

ناشناس
|
یک شنبه 10 دی 1391 - ساعت : 23:17
مدافع حق
/
/چرا همش انتقاد می کنید. مال بیت الماله صرف بیت المال هم میشه . باش کار شخصی که نکرده . خود شما باسه این شهر چکار کردید؟؟ همش دنبال انتقاد هستید. ... جای تاسفه

شجاعي
|
یک شنبه 10 دی 1391 - ساعت : 09:55
تا به کی در بند آب و دانه ای غافل از قصاب و صاحب خانه ای
/
/شیعه یعنی وعده ای با نان جو کشت صد آیینه تا فصل درو
/
/

آیت الله خامنه ای 14/11/90
|
یک شنبه 10 دی 1391 - ساعت : 08:55
ضعفهاى ما خطرهائى است كه در سر راه ماست و در اين مدت وجود داشته است و بايد بعدها جلوى اينها را بگيريم. اولين ضعف ما گرايش به دنياطلبى بود كه گريبان بعضى از ماها را گرفت. بعضى از ما مسئولين دچار دنياطلبى شديم، دچار ماديگرائى شديم؛ براى ما ثروت، تجمل، آرايش، تشريفات و اشرافيگرى يواش يواش از قبح افتاد. وقتى ما اينجور شديم، اين سرريز ميشود به مردم. ميل به اشرافيگرى، ميل به تجمل، ميل به جمع ثروت و استفاده‌ى از ثروت به شكل نامشروع و نامطلوب، به طور طبيعى در خيلى از انسانها هست. وقتى ما خودمان را رها كرديم، ول كرديم، دچار شديم، اين سرريز ميشود به مردم؛ در مردم هم اين مسئله پيدا ميشود.

ربیعی
|
یک شنبه 10 دی 1391 - ساعت : 08:49
بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر، امر به معروف و نهی از منکر مسئولان و مدیران نظام است چرا که بسیاری از ناهنجاریهای موجود در جامعه از بالا به پایین سرازیر می شود.

ناشناس
|
یک شنبه 10 دی 1391 - ساعت : 03:17
چه مدافع حقی؟ همه چیز توش بود غیر حق! ببخشید تو منطق شما حق یعنیییییییییییییییی چه؟

ناشناس
|
شنبه 9 دی 1391 - ساعت : 08:12
در يكي از مطالبتون با نام بيانيه حركت مردمي امر به معروف گفته بوديد بعضي از اعضاي ستاد احيا نياز به نهي از منكر دارند كه من به شدت از شما دلگير شدم به خاطر تند روبتان در انتقاد از مسئولين شهر !!! ولي وقتي سكوت برخي از آنها را ديدم به خاطر ارتباط نزديكي كه با بعضي از آنها دارم و حتي يكي از اعضاي مهم ستاد در گفتگوي حضوري كه با او داشتم از كار شهردار به دلايل واهي حمايت كرد!!! به حقانيت حرف شما پي بردم كه برخي از اعضا نياز به نهي از منكر دارند - نام آن مسئول ... است كه خواهشا نام او را در نظرات نمايش ندهيد

هادیان جزی
|
شنبه 9 دی 1391 - ساعت : 03:47
امروز سالگرد نهم دیماه بود. بد نیست بدانیم نهم دی سالروز برخورد مردم با فتنه گری کسانی بود که از بدو نشستن بر کرسیهای صدارت و امارت و ریاست خود خلق و خوی کاخ نشینی و اشرافیگری و تجملگرایی را در پیش گرفتند و رفته رفته رفتند (و هنوز هم دارند می روند) و بی حیایی آنان از اشرافیگری بجایی رسید که نامه سرگشاده بدون سلام و والسلام به رهبری نوشتند و عار و ننگ هم نمیدانند چیست؟ این قضیه همان خشت اول چون نهد معمار کج است، که تا ناکجا آباد دیوارش کج میشود. خشت اولش ریخت و پاش بیت المال بود و خشت آخرش رویارویی با ولایت که به حول و قوه الهی سیه رو شد. فاعتبروا یا اولی الابصار/
/اللهم اختم عاقب امورنا خیرا

ناشناس
|
شنبه 9 دی 1391 - ساعت : 03:40
ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان باید در این قضیه فعالانه برخورد نماید تا حریم بیت المال حفظ شود و فرهنگ مدیران و کارگزاران دستگاههای دولتی در شاهین شهر انقلابی بماند

یک دانشجوی طلبه
|
شنبه 9 دی 1391 - ساعت : 02:34
امام جمعه شاهین شهر بعنوان نماینده ولی فقیه باید در این خصوص از شهردار و شورای شهر توضیح بخواهد که چرا حرف آقا را زمین گذاشته اند؟ و در حال حاضر هم اصلاح نمیکنند؟

یک بسیجی
|
شنبه 9 دی 1391 - ساعت : 02:30
امام خامنه ای: بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلتهای اصلی انقلاب حفظ شود!/
/اگر ما بسیجیان شاهین شهر در وسط میدان بودیم آقایان به خودشان اجازه تجملگرایی و اشرفیگری نمی دادند.

ناشناس
|
جمعه 8 دی 1391 - ساعت : 23:58
عکس رهبر را می زنیم، عکس رهبر عمل می کنیم!!!!!!!!!!!!!!

صفوي
|
جمعه 8 دی 1391 - ساعت : 21:15
جمع كنيد شما هم گير داديد به شهردار خدمتگزار . اين همه كار ميكنه يه كم هم براي راحتي خودش مصرف كنه

بهرامی
|
جمعه 8 دی 1391 - ساعت : 08:49
نماینده مجلس هم باید در این خصوص از حقوق مردم دفاع کنه چون خودش آدم ساده زیستیه.

یکی از ائمه جماعات شاه
|
جمعه 8 دی 1391 - ساعت : 00:07
بی توجهی به منویات ولی فقیه یعنی سقوط.

ناشناس
|
جمعه 8 دی 1391 - ساعت : 00:06
اگر این روند همینطور ادامه پیدا کنه، مردم اعضای شورای شهر و همینطور شهردار را استیضاح خواهند کرد.

موسوي
|
پنج شنبه 7 دی 1391 - ساعت : 21:56
خيلي مطلب مستدل و قوي و شجاعانه اي بود

شاهين
|
پنج شنبه 7 دی 1391 - ساعت : 07:58
از شهردار توقعي نيست ولي من موندم شوراي شهر چرا واكنش نشون نميده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

گفتاری از آیت الله خام
|
پنج شنبه 7 دی 1391 - ساعت : 03:41
من الان اعلام مى‌كنم و قبلاً هم نوشتم و اين را گفتم كه آن وقتى كه آقايان امكانات شخصى دارند، حق ندارند از امكانات دولتى استفاده بكنند. اگر ماشين داريد، آن را سوار شويد و به وزارتخانه و محل كارتان بياييد؛ ماشين دولتى يعنى چه؟ واللَّه اگر من از طرف مردم مورد ملامت قرار نمى‌گرفتم كه مرتب ملاحظه‌ى جهات امنيتى را توصيه مى‌كنند، بنده با ماشين پيكان بيرون مى‌آمدم.

گفتاری از آیت الله خام
|
پنج شنبه 7 دی 1391 - ساعت : 03:40
اگر يكى از مخارج دولت اين باشد كه فلان تعداد ماشين جديد بياوريم و بين دستگاهها تقسيم بكنيم، ما حق نداريم اين را جزو مخارج دولت حساب كنيم و به حساب آن از سوبسيد مردم بزنيم. نه، اين خلاف است. براى اين كارها حد بگذاريد. دستگاهها بايد بخشنامه كنند و در مورد اين تغيير دكوراسيونها و تغيير خانه‌ها و خرجهاى اضافى حدى معين بكنند.

الله وکیل از گز
|
پنج شنبه 7 دی 1391 - ساعت : 00:50
تجمل گرایی و اسراف و اشرافیگری برخی مسئولین محلی، نشان کج دهنی به ولی فقیه است و مردم ولایتمدار چنین چیزی را تحمل نخواهند کرد!!!!!!!!!!

مهدی. یک بسیجی
|
پنج شنبه 7 دی 1391 - ساعت : 00:37
بجای شعار ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده. با مشاهده عملکرد بعضی آقایان مسئول و بی تفاوتی کسانیکه باید باتفاوت باشند باید گفت: /
/ای رهبر آماده، آزاده ایم آزاده