امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 آذر 1391 - 00:00
روزانه بيش از پنج کودک بر اثر آزار جنسي در امريكا جان مي‎دهند!
روزانه بيش از پنج کودک بر اثر آزار جنسي در امريكا جان مي‎دهند!
گزارش تكان دهنده موسسه امريكايي از تجاوز به كودكان در امريكا

موسسه « کمک به کودکان » آمريکا با انتشار ارقام مربوط به آزار و اذيت جنسي کودکان اعلام کرد ، هر سال سه ميليون و سيصد هزار گزارش آزار و اذيت جنسي در آمريکا دريافت مي شود.

 پايگاه اينترنتي کمک به کودکان اعلام کرد : کودکان با شيوع مخفي آزار و اذيت جنسي و بي توجهي روبرو هستند. هر سال سه ميليون و سيصد هزار گزارش آزار و اذيت جنسي در آمريکا دريافت مي شود که شامل حدود شش ميليون کودک است ( يک گزارش مي تواند شامل چند کودک باشد. )

 

اين ارقام نشان مي دهند آمريکا بدترين سابقه را در ميان کشورهاي صنعتي دارد و از اطلاعات منابعي مانند اداره بهداشت و منابع انساني آمريکا ، دفتر پاسخگويي دولت آمريکا ، کتاب سيندر هووارد و چند منبع ديگر تهيه شده اند.

در ادامه متن گزارش موسسه کمک به کودکان را  بدون هرگونه دخل و تصرف مي‌خوانيد :  

 

هر ده ثانيه يک مورد آزار و اذيت جنسي گزارش مي شود؛ هر روز بيش از پنج کودک در نتيجه آزار و اذيت جنسي جان خود را از دست مي دهند؛ حدود هشتاد درصد کودکاني که بر اثر آزار و اذيت جنسي مي ميرند زير چهار سال هستند؛ برآورد مي شود در گواهي فوت بين پنجاه تا شصت درصد از کودکان ذکر نشود که سوء رفتار دليل مرگ آنها بوده است؛ بيش از نود درصد کودکاني که آزار و اذيت جنسي مي شوند به شکلي فرد متجاوز را مي شناسند.

 

 آزار و اذيت جنسي در هر طبقه اجتماعي ، اقتصادي ، فرهنگي ، قومي ، همه مذاهب و همه سطوح تحصيلي اتفاق مي افتد؛ حدود سي درصد از کودکان مواجه شده با آزار و اذيت جنسي ، بعد به کودکان خود تعدي مي کنند و اين روند وحشتاک ادامه مي يابد؛ حدود هشتاد درصد افراد بيست و يک ساله که در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند ، نشانه هاي دست کم يک اختلال رواني را دارند؛ برآورد هزينه هايي که به سبب بي توجهي به کودکان و آزار و اذيت جنسي آنها به آمريکا تحميل مي شود ، سال دو هزار و هشت ، يکصد و بيست و چهار ميليارد دلار بوده است.

 

کودکاني که آزار و اذيت جنسي شده اند ، بيست و پنج درصد بيشتر احتمال دارد در نوجواني باردار شوند؛ نوجواناني که آزار و اذيت جنسي شده اند با خطر بيشتري از لحاظ ابتلا به بيماري هاي مقاربتي روبرو هستند؛ کودکاني که والدينشان از مشروبات الکلي و مواد مخدر استفاده مي کنند ، سه برابر بيشتر احتمال دارد آزار و اذيت جنسي شوند و احتمال بي توجهي به آنها چهار برابر بيشتر مي شود؛ دو سوم از افرادي که براي ترک مواد مخدر تحت درمان قرار دارند ، در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند يا به آنها بي توجهي شده است.

 

چهارده درصد از همه مردان زنداني در آمريکا ، در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند؛ سي و شش درصد از همه زنان زنداني ، در کودکي آزار و اذيت جنسي شده اند؛ کودکاني که با بي توجهي يا آزار و اذيت جنسي روبرو شده اند ، پنجاه و نه درصد بيشتر احتمال دارد در کودکي دستگير شوند ، بيست و هشت درصد بيشتر احتمال دارد در بزرگسالي دستگير شوند و سي درصد نيز بيشتر احتمال دارد مرتکب خشونت شوند.

 

برچسب ها :