امروز پنج شنبه 30 دی 1400

تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آبان 1391 - 00:00
تحريم كالاهاي كره اي برای حمايت از كارگران مظلوم شاهين شهري
تحريم كالاهاي كره اي برای حمايت از كارگران مظلوم شاهين شهري
گروه انتخاب ( توليدكننده لوازم خانگي كه كارخانه آن در نزديكي شاهين شهر خودمان ميباشد و بسياري از كارگران زحمت كش شاهين شهر در آن مشغول به كار هستند) مبلغ 70 ميليون دلار آن توسط كره جنوبي بلوكه شده است

 در سال ۲۰۱۰ میلادی گروه انتخاب ( توليدكننده لوازم خانگي كه كارخانه آن در نزديكي شاهين شهر خودمان ميباشد و بسياري از كارگران زحمت كش شاهين شهر در آن مشغول به كار هستند)  از طریق مزایده موفق شد تا کارخانه کره‌ای لوازم خانگی کم کو را به بهای ۵۰۰ میلیون دلار از کارخانه دوو الکترونیک بخرد.
 در این مزایده شرکت‌های ذی نفوذ و قدرتمند آمریکایی و اروپایی نیز حضور داشتند . پس از مزایده گروه انتخاب با پرداخت یک پیش پرداخت ۷۰ میلیون دلاری قرارداد خرید کارخانه را منعقد کرد و قرار شد تا باقیمانده مبلغ از طریق همکاری مشترک بانک‌های ایرانی و کره‌ای پرداخت شود که متاسفانه درعمل هیچگاه این همکاری بین بانکی محقق نشد.
 اما از آنجایی که شرکت دوو الکترونیک در مالکیت و نفوذ سرمایه داران امریکایی بود پس از گذشت یک سال و تحت فشارهای غیر مستقیم ناچار شد تا در ازای دریافت پیش پرداخت ۷۰ میلیون دلاری قرارداد خرید را فسخ کند.
 با وجود گذشت بیش از یک سال از زمان فسخ قرارداد هنوز پیش پرداخت ۷۰ میلیون دلاری به گروه انتخاب مسترد نشده و طرف‌های کره‌ای بدون هیچ دلیل موجهی از انجام تعهدات خود سرباز می‌زنند.
اين مسائل باعث گرديده بسياري از كارگران و همشهريانمان در اين كارخانه در معرض اخراج و بيكار شدن قرار گيرند .با توجه به اقدام ناجوانمردانه كره ايها آيا حداقل ما شهروندان شاهين شهر در دفاع از همشهريانمان نبايد كالاهاي كره اي را تحريم نمائيم تا هم از كالاهاي ايراني حمايت كرده و هم باعث بيكار نشدن عزيزان خودمان گرديم وهم فشاري مضاعف به طرف كره اي
 صورت گيرد . شايد بسياري اين كار را بي تاثير بدانند ولي در جواب اين عزيزان بايد گفت فراموش نكنيد مدتي قبل كه شركت سامسونگ در تيزري تبليغي به مردم ايران اهانت كرد با تهديد لفظي مسئولين در تحريم سامسونگ اين شركت به سرعت از مردم ايران عذرخواهي كرد چرا كه در صورت جلوگيري از ورود  محصولات كره اي مثل سامسونگ و ال جي و ... دولت كره ميلياردها دلار متضرر ميشد و بسياري از كارگران كره اي بيكار ميشدند . مانند شركت سيترونن كه چندي پيش ايران را تحريم كرد و موجب بيكار شدن كارگران فرانسوي شد و موجبات اعتراضات آنها به دولت فرانسه گرديد. لذا با توجه به كم كاري دولت و مجلس در حمايت از گروه صنعتي انتخاب لازم است از برادران خود حمايت قاطع كرده و از خريد كالاهاي كره اي خودداري نمائيم .و اين گفته پيامبر عظيم الشان اسلام را فراموش نكنيم كه فرمودند من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم كسي كه صبح كند و به فكر برادر مسلمان خود نباشد مسلمان نيست . آيا اين جفائي كه در حق كارگران در شرف رخ دادن است و در اين شرايط سخت اقتصادي منجر به بيكار شدن آنها ميشود از جانب ما نبايد با واكنشي صورت گيرد؟ آيا حداقل با خرید كالاي ايراني به جاي كره اي حتي اگر كيفيتي پائينتر داشته باشد نميتوانيم كمكي به آن عزيزان نمائيم . آيا اين خود يك جهاد با اموال نمي باشد؟ در آيه وجاهدوا باموالهم و انفسهم ابتدا خداوند جهاد با اموال را مقدم بر جهاد با جان دانسته است چرا كه جهاد با اموال بسيار سخت تر است از جهاد با جان . خدا نياورد كه ما از اين قبيل افرادي شويم كه امام حسين (ع) كه آرزوي همراهي او را در كربلا داريم ما را اين چنين خطاب نمايد .                                  
امام حسین(ع) می­فرماید: " مردم بندگان حلقه به گوش دنیا هستند و دین جز بر زبانشان نیست. آن را تا آنجا پاس می­دارند که معایش ایشان از قبل آن می­رسد، اگرنه، چون به بلا امتحان شوند، چه کم هستند دینداران. "

برچسب ها :
ناشناس
|
یک شنبه 21 آبان 1391 - ساعت : 20:25
هر وقت مشکل مالی پیدا میکنی زود کارگراتو اخراج میکنی! عجب؟

تهرانی
|
سه شنبه 16 آبان 1391 - ساعت : 09:51
دنیا دار مکافات است. ظلم کنی، بهت ظلم میشه!

ناشناس
|
سه شنبه 16 آبان 1391 - ساعت : 09:38
70000000 دلاااااار! این همه پول کجا بوده؟

ناشناس
|
سه شنبه 16 آبان 1391 - ساعت : 08:53
بابا يكي به داد ما برسه .قرار ما از كار بيكار بشيم . يكم خودتون را جاي ما بذاريد!

موسوي
|
سه شنبه 16 آبان 1391 - ساعت : 08:33
نتيجه دادگاه چي شد ؟ خبر داريد؟

كارگر حاير
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 18:57
خيلي خيلي خيلي مرسي

پارسا
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 18:21
اطلاع رساني ضعيفه . بايد همه گير بشه.

مدير سايت
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 18:15
با عرض عذر خواهي از كاربران محترم . متاسفانه به علت خطاي سهوي تعدادي از نظرات كاربران حذف گرديده است.

سينا
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 18:09
چرا بعضي از نظرات را پاك كرديد چند روز پيش بود الآن نيست !

امير علي
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 18:03
چه عجب يكي به فكر كارگرها افتاد

طلبه
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 17:46
بايد اطلاع رساني بيشتري صورت گيرد و عموم مردم نسبت به اهميت آن توجيه گردند

كارگر
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 11:24
اي بابا اين مردم همه به فكر منافع خودشون هستند !!!!!!!!!!!!!!!!!! فكر كرديد به خاطر چند نفر كارگر مياند قيد لوازم كره اي را بزنند و ايراني خريد كنند.

مريم جمال
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 11:11
اين كره جنوبي خيلي خائنه !!! الان نفت ايران را هم با اجازه آمريكا ميخره ! شامل معافيتهاي آمريكا شده به شرطي كه به مرور زمان وارداتش را از ايران كاهش بده!!!!! ما هم تلافيش بايد لوازم كره اي نخريم .

لهراسب
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 10:54
اگه پول كارخانه را ندهند دودش داخل چشم كارگر ميره . كارگر بايد خانه نشين بشه !!!!!

علي
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 10:48
خدا خيرتون بده كه به مشكلات بيچاره ترين اقشار جامعه ميپردازيد

جعفري
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 07:27
به شرطي كه رئيس كارخانه هواي كارگرها را داشته باشه

دانشجو اقتصاد
|
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391 - ساعت : 08:37
همه كالاهاي خارجي بايد تحريم بشه چون با خريد هر كالاي ايراني يك نفر شاغل ميشه

ناشناس
|
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391 - ساعت : 08:37
وقتی حقوق کلرگر مظلوم با 2ماه تأخیر پرداخت بشه خوب معلومه که خدا یه جا حالتو میگیره!