امروز پنج شنبه 30 دی 1400

تاریخ انتشار : پنج شنبه 4 آبان 1391 - 00:00
اعتراض کارگران شاهين شهري گروه انتخاب مقابل سفارت کره
اعتراض کارگران شاهين شهري گروه انتخاب مقابل سفارت کره
تجمع اعتراض آمیز جمعی از کارگران و کارکنان گروه صنعتی انتخاب دراعتراض به بلوکه شدن سرمایه این شرکت در کره جنوبی، (یکشنبه، 30 مهر) مقابل سفارت این کشور در تهران برگزار شد.

تجمع اعتراض آمیز جمعی از کارگران و کارکنان شاهين شهري گروه صنعتی انتخاب دراعتراض به بلوکه شدن سرمایه این شرکت در کره جنوبی، (یکشنبه، 30 مهر) مقابل سفارت این کشور در تهران برگزار شد.

 روز یکشنبه، هزار و 500 تن از کارگران این شرکت با مجوز قانونی از سوی وزارت کشور در مقابل سفارت جمهوری کره در خیابان شیخ بهایی تجمع کردند.

 
گروه صنعتی انتخاب، سه سال پیش در مزایده ای در کره جنوبی شرکت کرد، در این مزایده برنده شد و به عنوان پیش پرداخت، 70 میلیون دلار به طرف کره ای پرداخت کرد، اما پس از تحریم های یک جانبه علیه ایران، این قرارداد باطل و سرمایه این شرکت بلوکه شد.

دراین گزارش آمده است، تا کنون دادگاه های متفاوتی دراین باره تشکیل شده است، در دادگاه اخیر رای مصالحه داده شد، اما طرف مقابل این رای را نپذیرفته و قرار است روز پنجشنبه دادگاه تجدید نظر تشکیل شود.


کارگران حاضر در این تجمع اعتراض آمیز، با لباس های یک شکل، با نشان تولید این شرکت، شعارهایی اعم از «مرگ بر سامسونگ اسرائیلی»، «کمکو (بانک دولتی کره)، حق ما را پس بده»، اعتراض خود را اعلام کردند.
 
در این تجمع، پلیس دیپلماتیک و نیروهای انتظامی امنیت معترضان را تامین کردند.

اعتراض سه ساعته کارگران گروه صنعتی انتخاب مقابل سفارت کره، با قول سفیر این کشور مبنی بر پیگیری مطالبات کارگران پایان یافت.

برچسب ها :
نويد
|
دوشنبه 15 آبان 1391 - ساعت : 11:27
از كارگر بدبختر خودشه

محسن
|
یک شنبه 14 آبان 1391 - ساعت : 07:54
خدا به دادشون برسه