امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 مهر 1391 - 00:00
خرید میلیاردی سکه و ارز توسط یک بانک
خرید میلیاردی سکه و ارز توسط یک بانک
این بانک در اقدامی عجیب و تأمل‌برانگیز در این مدت دست به خرید سکه و ارز در این بازار پر التهاب زده است

یک مقام مسئول در شبکه بانکی از خرید میلیاردی سکه و ارز توسط یک بانک در بازار آزاد خبر داد.

این مقام مسئول شبکه بانکی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تشدید نوسانات ارزی طی ماه‌های اخیر در بازار اظهار داشت: این بانک در اقدامی عجیب و تأمل‌برانگیز در این مدت دست به خرید سکه و ارز در این بازار پر التهاب زده است.
 
وی با بیان اینکه مدیر عامل بانک مذکور در بهبوهه التهاب و نوسانات شدید ارزی اقدام به خرید میلیاردی ارز در بازار کرده گفت:‌ این حجم از خرید بی‌تاثیر بر نوسانات قیمتی بازار ارز نبوده است.
 
به گزارش فارس، دامن زدن به نوسانات شدید قیمت در بازار ارز، تاثیرات منفی بسیاری در رونق تولید و افزایش قیمت کالا در سطح کشور داشته و باعث شده طی ماههای اخیر افراد بسیاری با دسترسی به اطلاعات پنهان اقتصادی، در بازار سودهای میلیاردی به جیب زنند.
 
اقدام این بانک در خرید میلیاردی ارز با هر عنوانی که صورت گرفته باشد دلیل منطقی و توجیه اقتصادی ندارد و در صورت نیاز‌ ارزی این بانک برای مبادلات و معاملات خارجی می‌تواند بخش قابل توجه آن را از طریق بانک مرکزی تامین کند اما خرید ارز از بازار صرافان به صورت عمده و کلان شائبه سودجویی و تحقق اهداف مد نظر مدیران ارشد این بانک را به همراه دارد و این اقدام با رسالت و وظایف این بانک مغایر است.
 
همچنین طی چند روز گذشته رییس قوه قضاییه به اخلالگران بازار ارز هشدار داد که دستگاه قضایی به هیچ‌وجه تحمل نخواهد کرد که عده‌ای سودجو در شرایط موجود، با ایجاد التهاب در بازار ارز موجب وارد آمدن فشار به مردم شوند و قطعاً این افراد شناسایی و برخورد قاطعانه با سودجویان و اخلالگران ارزی ادامه
برچسب ها :
258
|
پنج شنبه 27 مهر 1391 - ساعت : 20:29
این بانک های خصوصی که هر چند وقت یک بار تعدادشون افزایش پیدا میکنه، در عرض یکی دو سال به سودهای عجیب و غریب دست پیدا میکنن و دارایی هاشون چندین برابر میشه!!!!!!!!!!!1/
/همین بانک ها هستن که با سرمایه های ملت دست به کارهای حرام میزنن و پول ها رو در جاهایی استفاده میکنن که نباید./
/این در حالیه که یه قانون درست و حسابی برای جلوگیری از سوء استفاده این بانک ها وجود نداره. یا اگر هست و ما خبر نداریم، این قوانین اجرا نمیشه. چون این افراد با پول ملت به چنان قدرت کاذبی دست پیدا میکنن که حتی مسئولان هم گاهی میترسن بهشون نزدیک بشن و یا حتی با توجیه اینکه باید از سرمایه گذاری و سرمایه گذار حمایت کرد، کاری باهاشون ندارن و یا حتی باهاشون همدست میشن و فساد میکنن. و حتی بدهی های اینها رو استمهال میکنن. یعنی سالها بهشون فرصت میدن که بدهی هاشون رو به دولت پس بدن. این در حالیه که اگه یه فرد عادی از بانک وام بگیره و نتونه قسط اون رو به موقع پرداخت کنه، جریمه سنگینی براش در نظر میگیرن که طبق نظر مراجع مورد اشکاله!!!! فقط وقتی جلوی این تخلف بانکها و سرمایه داران رو میگیرن که دیگه دیر شده و اعتماد ملت به مسئولین به شدت ضربه خورده. که شاید توی این مقطع، بزرگترین ضربه به حکومت اسلام باشه. مثل همین سه هزار میلیارد تومان اخیر./
/حالا باید دید نماینده های مجلس و قوه قضاییه اینجا چه کاره هستن. اول اینکه قوانین مشکل داره و دوم اینکه قوه قضاییه وقتی دست به کار میشه که با عرض پوزش دیگه گند کار در اومده.