امروز پنج شنبه 30 دی 1400

تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1391 - 00:00
در صورت ادامه روند گرانفروشی بازار را تحریم می کنیم
در صورت ادامه روند گرانفروشی بازار را تحریم می کنیم
با افزایش ناگهانی قیمت مرغ بعنوان یکی از کالاهای اساسی و مورد نیاز روزمره مردم این کشور، فراخوانی را برای تحریم مرغ تحت عنوان "بگذارید بگندد" آغاز کردند

 

در طی یکی دو هفته اخیر شاهد نوسانات شدید، بی سابقه و در عین حال غیرقابل باور نرخ ارز در کشور بودیم که بدون داشتن هیچگونه توجیه اقتصادی، از یک سو با حیرت کارشناسان اقتصادی مواجه شده بود و از سوی دیگر تأثیر بسیار مضر و غیر قابل توجیهی را بر اجناس و کالاها بویژه کالاهای مورد نیاز طبقه محروم جامعه گذاشته و سبب گرانی شگفت­انگیز این کالاها گردید.

جداي ازبررسی علل و ريشه هاي اين ماجرا ذکر چند نكته ساده اما در عین حال مهم و ضروری لازم می­نماید:

اول عده­ای از اخلالگران بازار ارز که نه دین دارند و نه بویی از انسانیت برده­اند و نه درد فقر و محرومیت را چشیده­اند در سایه­سار غفلت و بی­تدبیری مسئولان امر همسو با دشمنان این انقلاب و مردم تا توانستند در حق ملت مظلوم ایران جفا کردند و خوردند و بردند تا بالأخره صدایی از بازار تهران بلند شد و آقایان از خواب غفلت بیدار شده تازه به فکر ساماندهی بازار ارز افتادند! گرچه عده­ای از اخلالگران دستگیر شده­اند اما انتظار اینست که بعنوان مفسدین اقتصادی در اسرع وقت به اشد مجازات رسیده و هیچگونه رأفتی شامل حال این فاحشه­های اقتصادی نگردد.

دوم آن دسته از مسئولانی که در این ماجرا قاصر یا مقصرند نیز از مقام خود برکنار و به مردم معرفی گشته و به نحو احسن محاکمه گردند.

سوم عده­ای از کسبه سودجو و خدانشناس در این اوضاع وانفسای عدم نظارت و کنترل بازار، نیز همنوا با نوسانات ارزی، کالاهای خریداری شده از قبل را هر روز با افزایش قیمت ارز، با احتکار و افزایش ناجوانمردانه نرخ کالا و هزار دغل بازی دیگر، اجناس خود را به قیمت بالاتری فروخته و فارغ از اینکه بدنبال کسب روزی حلال باشند تنها به فکر به کسب ثروت تکاثری و بادآورده خود بوده و هستند و زهی خیال باطل که بر عملکرد آنها نظارتی باشد! وقتی کسبه ما اینگونه باشند چه انتظاری از آمریکا و اسرائیل داریم؟

چهارم اینکه فرهنگ غلط و غیر اسلامی برخی از مردم نیز مزید بر علت گردید و خود باعث تشدید قیمتها گردید. ضرب المثل قدیمی است که می­گوید: چاره گرانفروشی نخریدن است! اما با اندک تغییر قیمت کالا برخی مردم چنان به بازار یورش بردند که گروهی از کسبه حرامخوار کردند آنچه کردند و همه دیدیم و شنیدیم و کاری هم البته نکردیم! از ماست که برماست.

آيا ما مردم به جاي هجوم به بازار برای خريد كالا نمي­توانستيم با نخريدن و تحریم بازار و استفاده از کالاهای جایگزین، گرانفروشان و محتكران از خدا بي خبر را تحت فشار قرار دهيم، تا در مقابل ملت سر تعظیم فرودآورند و مجبور شوند كالاهاي خود را با همان قيمت سابق در معرض فروش قرار دهند. آيا ما ملت ایران و ما مردم شاهین شهر كمتر از مردم عربستان هستيم؟ در هفته گذشته با افزایش ناگهانی قیمت مرغ، فعالان اجتماعی عربستان جهت اعتراض به این مسئله، بعنوان یکی از کالاهای اساسی و مورد نیاز روزمره مردم این کشور، فراخوانی را برای تحریم مرغ تحت عنوان "نخرید تا بگندد" اعلام کردند. این فعالان از مردم عربستان خواسته اند برای مجازات عاملان افزایش قیمت مرغ که طی دو هفته اخیر بیش از 40 درصد افزایش داشته، از خرید و مصرف گوشت مرغ خودداری کنند.
فراموش نميكنيم كه در ماه رمضان امسال كه با نوسانات شديد و افزايش قيمت مرغ  (آنهم در پی جنایات برخی محتکران که انحصار واردات جیره غذایی مورد نیاز مرغداران) در كشور و در شاهين شهر روبرو شدیم و دستگاههای مسئول جهت کنترل بازار اقدام به توزيع مرغ دولتي نمودند، عده­ای از مردم چگونه براي خريد مرغ به مراکز توزیع مرغ دولتی هجوم آوردند و به جاي گرفتن مرغ به اندازه مورد نیاز و سهمیه تعیین شده برای هر نفر در گرمای تابستان آن هم در ماه رمضان که ماه امساک و نخوردن است، چندين بار در صف مرغ یخ­زده تعاونی مي ايستادند و یا به اتفاق خانواده برای خرید مرغ تشریف­فرما می­شدند. در حاليكه مي­شد با نخريدن و تحریم مرغ تا مدتي گرانفروشان حرامخوار را تحت فشار قرار داد تا مرغهايشان بگندد و مجبور به كاهش قيمت مرغ گردند. فراموش نكنيم ما مردم ايران كارنامه درخشان تحريم تنباكو را در دست داريم كه كمر انگليس خبیث را شكست حال چند گرانفروش و محتكر كه در مقابل صفوف خروشان ملت پشیزی نیستند و با آب دهان ملت سیل آنها را خواهد برد.

بيائيم يكبار هم به جاي حرص زدن نخريدن را تمرين كنيم .

برچسب ها :
یسنا
|
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 - ساعت : 01:53
بچه ها یک دوستی دارم در یک پاساژی در یکی از کلانشهرهای کشور می گه لباس فروشی زدم. می گه ماهی یک میلیون و نیم اجاره می دم. می گه همون دو روز اول ماهی یک میلیون و نیم اجاره را در میارم. می گه ماهی ده میلون تومان در میارم. می گه یک لباس را می خریم 700 تومان می فروشیم 5000 تومان. می گه لباس اگر بخریم 2000 تومان می فروشیم 14000 تومان. یعنی هفت برابر! می گه دلم می سوزه! می گه اگر ارزون فروشی کنم شکایتم را می کنند!!!! بچه ها چه گناهی کرده رفتگر ماهی 500 هزارتومان حقوق، کارمند ماهی 700 هزار تومان حقوق و مهندس ماهی یک میلیون و نیم حقوق1 مهندسی که چهارساله به کله ی خودش زده و مشتق و انتگرال و استاتیک خونده!! و بازاری چه خری هست و چه کار می کنه که باید ماهی ده میلیون تومان در بیاره!!! به چه حقی چنسی را هفتصد تومان می خره و 5000 تومان می فروشه!!! مگه خداست یا پسر خدا!!! به راستی اگر جنس 700 تومانی را که می خره بفروشه 1500 تومان چی می شه؟ اگر به جای ماهی ده میلیون ماهی دو میلیون بر بیاره آسمون به زمین میاد؟ چرا کسی جلوی اینها را نمی گیره؟

ناشناس
|
چهارشنبه 10 آبان 1391 - ساعت : 22:18
...................مرغ را ول کن. تخم مرغ را دریاب.........................

ناشناس
|
سه شنبه 2 آبان 1391 - ساعت : 03:51
سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان چه نقشی دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کالعدم است؟

شهروند
|
دوشنبه 1 آبان 1391 - ساعت : 21:55
نظارت مردمي داشته باشيم و به فرمانداري اعلام کنيم/
/معاونت اجتماعي فرمانداري بايد پاسخگوي مطالبات مردمي و شنواي درد دل مردم باشه/
//
/

مردانی
|
دوشنبه 1 آبان 1391 - ساعت : 19:53
جدی چرا تو این مملکت اجناس بیخودی گرون میشن ام دیگه هیچ وقت به قیمت قبلی بر نمیگردن؟ ما مدیر اقتصادی برای چی میخوایم وقتی عرضه نداره قیمتها را کنترل کنه؟؟؟؟؟؟؟ گفتی دلار اگه 10000 تومن هم بشه هیچ تأثیری بر اقتصاد ایران نداره؟ یاللعجب از این همه ذکاوت!

ناشناس
|
دوشنبه 1 آبان 1391 - ساعت : 08:07
پس چرا تحریم نمی کنید؟

كارگر
|
یک شنبه 30 مهر 1391 - ساعت : 23:13
چرا وضع گرانيها به اين صورت شده ؟ هر بار از مردم موقع انتخابات ميخواهيد بياند شركت كنند مردم هم ميآيند بعد مردم را فراموش ميكنيد واين طور اجناس گران ميشه

کیانی از گلدیس
|
شنبه 29 مهر 1391 - ساعت : 08:04
خیلی پاکارم یک راهپیمایی علیه این گرانفروشان و مدیران سست و اهمال کار راه بیندازم.

رحمان. ع
|
شنبه 29 مهر 1391 - ساعت : 07:58
عجب عکسهای جالبی. با اینکه آماتوریه ولی محتوا رو خوب میرسونه. تشکر از زحمتاتون.

یعقوبی یک شهروند میمه
|
جمعه 28 مهر 1391 - ساعت : 07:28
دمتون گرم. بالاخره بعد چندین سال گرونی یکی حرف دل مردم را زد. این بحث اقتصاد و معیشت اساس مشکلات مردمه. کاش توی میمه هم یکی پیدا میشد این کار ها را پیگیری کنه.

محمودی
|
پنج شنبه 27 مهر 1391 - ساعت : 23:11
این وضع ما حالاحالاها درست بشو نیست الکی خودتونو خسته نکنین

بخشی
|
پنج شنبه 27 مهر 1391 - ساعت : 09:12
نقد شما به فرهنگ عمومی مردم خیلی بجا و درست بود. اما این فرهنگ کی و کجا و بدست چه کسانی باید درست بشود؟ رهبر انقلاب علت این مسئله را رواج اشرافیت و تجمل گرایی در بین مسئولان مملکتی میدانند که سرریز آن در جامعه باعث چنین وضعی شده! آیا اول نباید مسئولان را اصلاح کرد و بعد به فکر اصلاح مردم بود؟

ناشناس
|
پنج شنبه 27 مهر 1391 - ساعت : 02:19
agar bazar dorost beshe mardom 1 nafas rahati mikeshan....

عقیلی
|
چهارشنبه 26 مهر 1391 - ساعت : 20:24
چرا بسیج وارد میدان مبارزه با گرانفروشان نمی شود.

ناشناس
|
چهارشنبه 26 مهر 1391 - ساعت : 06:49
یه سئوال؟ با رواج گرانفروشی و احتکار، در شاهین شهر چند مغازه و بنگاه پلمپ شده؟ کی باید پاسخ بده؟

ناشناس
|
چهارشنبه 26 مهر 1391 - ساعت : 06:49
سامانه 124 اداره بازرگانی چقدر جوابگوی نیاز مردم است؟

روحاني
|
سه شنبه 25 مهر 1391 - ساعت : 08:08
براي انسجام مردم بايد اطلاعيه بدهيد تا عموم مردم مطلع گردند و در روزي معين مثل آخرين پنجشنبه ماه كل بازار توسط مردم در آن رو تحريم شود

قوچاني
|
سه شنبه 25 مهر 1391 - ساعت : 07:39
پس چرا اعلام تحريم نميكنيد ؟ شما ميتونيد هماهنگ كننده مردم باشيد .

کارمند پتروشیمی
|
سه شنبه 25 مهر 1391 - ساعت : 05:16
رییس اداره صنعت معدن و تجارت خودش در شاهینشهر زندگی میکند یا در جایی دیگر؟

دانشجوی دست فروش
|
سه شنبه 25 مهر 1391 - ساعت : 05:14
بد نیست سر به شورای اصناف شاهین شهر بزنید و مطالبات خود را از آنها پیگیری کنید. در مورد سامانه 124 اداره بازرگانی هم یک گزارشی بدهید خیلی خوب است.

ناشناس
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 23:53
یکی از روشهایی که میتوان گفت که چیزی ارزان شده آنست که آن کالا را تا میتوانیم گران کنیم و بعد چند درصدی قیمتش را کاهش دهیم . مثل این دلار که تا چند هفته پیش 2000تومان بود و بعد رسید به 3500تومان و حالا که حدود 3000تومان شده خبرگزاریها مینویسند دلار ارزان شد . بدینوسیله از زحمات بی شائبه ی مسئولین در ارزان کردن دلار و همه ی اجناس دیگر سپاسگزاریم و 20این هفته را هم می دهیم به ایشان که اینقدر به فکر ما هستند!!

سعدی و جنس ایرانی
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 19:52
بازرگانی را دیدم که صدو پنجاه تریلر بار داشت و صد نوکر و خدمتگار .شبی در جزیره قشم مرا پیامکی زد و به حجره خویش فرا خواند . به حجره اش رفتم و وی همه شب نیارمید از سخنهای پریشان گفتن که : فلان انبازم به تایوانست و فلان بضاعت به لبنان و این قباله فلان زمین است و آن سند ملکی به چین . گاه گفتی خاطر اسکندریه دارم که هوایش خوشست . باز گفتی : نه که اوضاع مصر مشوش است. سعدیا سفری دیگرم در پیشست اگر آن کرده شود بقیت عمر خویش در گوشه ای بنشینم و فوتبال ببینم و پیامک بازی کنم. گفتم : آن کدام سفر است . گفت: برنج هندی خواهم بردن به رشت و پسته چینی به کرمان و شکر کوبا به خوزستان و دیبای ترکی به اصفهان و تراکتور رومی به تبریز که شنیدم سودی عظیم دارد و زان پس ترک تجارت کنم و به دکانی بنشینم . بدو گفتم به شیراز ما چه آری گفت: انگور لبنانی و غزلهای چینی و هایکوی جاپو ن . گفتمش بی انصاف پس یکباره بگو که خواهی مصنوعات وطن به خاک سیاه بنشانی و محصولاتش را تباه بنمایی. دست از این کار بر دار که عرب گوید: اذا زاد واردات الخارج خرب المحصولات الداخل /
//
/امان از جنس خارج که زیادست/
/چرا از جنس ایرانی حذر شد/
/غنی شدچینی و هندی و رومی /
/و تولیدات ایران محتضر شد/
/به جای حرف و قال و قیل و وعده /
/حمایتهای جدی تر هنر شد

ناشناس
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 19:46
تابستان مرغی/
/تابستان خود را چگونه گذراندید؟/
/یک کارگر: در فکر مرغ/
/یک کارمند: در صف مرغ/
/یک آسیب پذیر: درحال خوردن اشکنه پیاز داغ/
/یک خبرنگار: در تعقیب قیمت روزانه مرغ/
/یک مقام مسئول: در حال کنترل مرغ/
/یک آشپز : در فکر جایگزین مرغ/
/یک فیلسوف: درحال حل مسئله اول مرغ بود یا تخم مرغ/
/یک رستوران دار: به دنبال خرید مرغ مرده/
/یک تاجر: درفکر واردات مرغ/
/یک بازاری: درحال احتکار مرغ/
/یک معتاد: مرغ باغ هپروتم/
/یک خواننده : مرغ سحر ناله سرکن/
/یک شاعر: در خیال مرغ /
/یک کارمند تلویزیون: درحال سانسور تصاویر و فیلمهای مرغی/
/یک دزد: درفکر حمله مسلحانه به مرغداری/
/یک پلیس: درحال حفاظت از مرغداریها/
/یک موزه دار: درحال بردن مرغ به موزه/
/یک مرغ: بهترین تابستان من بود/
/یک خروس: به یک زن راضی شدم. تابستان بدی بود/
/یک مقام ارشد دولتی و مجلسی و قضایی: درفکرمدیریت دنیا/
/

ناشناس
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 19:42
همسفر شدم با تو /
/ای روشنایی همه هستی من/
/چشمان زیبای تو و نگاه عاشقانه من /
/لبخند گرم تو و لرزش قلب من/
/دست خواهش من و شانه احساس تو/
/و ناگاه تکانی شدید/
/و رفتن به انتهای دره/
/لعنت به این پراید!

عباسی از دستگرد
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 19:18
وقتی شیرها در بیشه نباشن قورباغه ها هفت تیر کش میشن

ضیایی
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 19:15
واقعا چرا ما مردم اینطوری هستیم. فقط بلدیم غر بزنیم و نق نق کنیم. اما یک راه عملی بلد نستیم. اگر همه با هم متحد فقط برای 2 روز بازار را تحریم کنیم آن وقت حساب کار دست آقایان گرانفروش نامرد خواهد آمد. دست شما درد نکنه! یاعلی

یک طلبه
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 09:03
وقتی روحانیت شاهین شهر در مورد گرانفروشی ساکت هستند معلوم است که این کفتارها خون مردم را می مکند. نماز جمعه باید پایگاه مطالبه مردمی و مبارزه با حرامخواری باشد

من کاسبی زرنگم
|
دوشنبه 24 مهر 1391 - ساعت : 00:01
یک دهان خواهم به پهنای فلک تا بگویم من چقد هستم کلک//
//من خودم پایین وبالا می کنم نرخ گوشت و مرغ و دوغ و هم پفک//
//بنده از شخصی ندارم واهمه ازرییس و دولت و شاه و ملک//
//پولم از پارو بسی بالاترست یک سر آن میرسد تا به فلک//
//مشکلی الحمد له بنده ندارم نان من چربست و هم آبم خنک//
//گر همه میرند از فقر و بلا پس به تخمم بنده گویم به درک//
//فرم یارانه چو آمد، پر نمودم من بگفتم هستم آخر تر دهک//
//حذف گشته چون دگر یارانه ها پس در آوردم بسی بال و پرک//
//گر رسد وقت وزمان احتکار جنسها پنهان کنم حتی نمک//
//وام اگر خواهددهد دولت کسی هستم اول طالب وام و کمک//
//درصف اول بایستم در نماز بد خدایم پول نقد و حرص و آز/

یک کارگر
|
یک شنبه 23 مهر 1391 - ساعت : 20:57
بابا کمرم خم شد زیر بار گرونی. مردم میگن این کمره یا فنره. دارم داقون میشم. یکی به دادم برسه.

ناشناس
|
یک شنبه 23 مهر 1391 - ساعت : 19:52
ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر فکری به حال گرانفروشان حرامخوار بکند. فقط جلسه نگذارند بروند تا جلسه بعد.

فلفلی
|
یک شنبه 23 مهر 1391 - ساعت : 10:11
بابا آمریکا و انگلیس رو ول کنید. این غضنفرهای (بازاریها) خودمونو بگیرید!!!

مسعود
|
یک شنبه 23 مهر 1391 - ساعت : 10:01
یه سری هم به ایران خودروی شاهین شهر بزنید ببینید چقدر زن بدحجاب توش کار میکنن و وضعیت سرویس دهی و خدمات پس از فروشش چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سهیلی
|
یک شنبه 23 مهر 1391 - ساعت : 02:53
بعضی از این بازاریها گرگ هستند در لباس میش.

110
|
شنبه 22 مهر 1391 - ساعت : 09:33
انتظار ما از علما بخصوص امام حمعه و ائمه جماعات اینست که در مقابل شکم بارگی ظالمان و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند. و به عهد الهی خود عمل نمایند. این همه گرانی در شهر است اما از تریبون نماز جمعه صدایی در نمی آید.

ممل
|
شنبه 22 مهر 1391 - ساعت : 09:08
اگه ميشه در مورد ظلمي كه خودروسازان سايپا و ايران خودرو به مردم ميكنند هم مطلب داخل سايت بذاريد . بريد ببينيد اين چند وقت چقدر روي خودرو گذاشتند .

كارگر
|
شنبه 22 مهر 1391 - ساعت : 08:54
چرا نبايد تظاهرات مسالمت آميز كنيم پس مردم چطور بايد اعتراض خودشون را نشون بدند اگه مردم بياند داخل صحنه خيليها پاپيون ميكنند. چرا بايد براي مردم بحرين و ظلمهايي كه بهشون ميشه تظاهرات كنيم حالا چطور ميشه بر عليه چند مرفه بي درد اعتراض كنيم

قاسم
|
شنبه 22 مهر 1391 - ساعت : 08:21
براي شروع كار بايد فراخوان تحريم ايران خودرو و سايپا را بديد .

نامداری
|
شنبه 22 مهر 1391 - ساعت : 06:53
بابا اين ايران خودرو چقدر به مردم ظلم ميكنه ! پرايد سه ميليوني را ميده دوازذه ميليون !!! ...

258
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 22:02
*ای بسا هندو و ترک همزبان/
/ای بسا دو ترک چون بیگانگان/
/پس زبان محرمی خود دیگر است/
/همدلی از همزبانی خوشتر است*/
/خطاب به اون شخصی که گفته تظاهرات کنیم!/
/این کارها مال اروپایی هاست که نمیتونن حقشون رو طور دیگه ای بگیرن. اسمشم گذاشتن آزادی!!!!!/
/کافیه که همه همدل بشیم. این فرهنگ غلط حرص زدن رو کنار بذاریم. دیگه مشکلی باقی میمونه که به خاطرش نیاز به تظاهرات باشه؟ اصلا بر ضد چه چیزی تظاهرات کنیم؟ بر ضد فرهنگ غلط خودمون؟!!!!!!!/
/البته اگر علما نقششون رو این جور جاها به طور جدی تر ایفا میکردن دیگه نیازی به حرف از تظاهرات و این چیزا پیدا نمیشد.

فاطمه. یک زن خانه دار
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:52
بعضی چیزها را ما تا آخر عمر حتی یکبار هم نمیخوریم. مثل گوشت بوقلمون، گوشت آهو، گوشت شترمرغ. این همه نعمت خدا به ما داده نمیدانم اگر یکسال یا اصلا تا آخر عمر مرغ نخوریم چی میشه. وقتی خودمون به بازار هجوم می بریم خوب معلومه که جنس کمیاب و گرون میشه. از قدیم گفتن علاج گرانفروشی نخریدن است. نخریدن.

بچه مسلمون
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:45
در چین کمونیست ملحد وقتی مدیری دچار فسا اقتصادی میشود او را برکنار و اعدام میکنند اما در کشور ما که مملکت امیرالمومنین و امام زمان است مدیران اقتصادی بدنبال گرمابه و گلستان خود هستندو همانطور که رهبر انقلاب در جمع مردم بجنورد فرمود (مسئولان)بی تدبیری و غفلت نمودند آب در دل آقایان تکان نمی خورد و مردم زیر بار فشار اقتصادی له می شوند .

شهید زنده
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:36
در شرایط جنگی وقتی نیروی خودی فرار کند یا ترک پست کند یا در انجام مأموریت کوتاهی کند یا خیانت کند طبق قوانین نظامی با او برخورد می شود و معمولا اشد مجازات را برای او در نظر میگیرند. اکنون که در جنگ اقتصادی قرار داریم چرا با گرانفروشان حرامخوار برخورد قاطع و مهارکنند نمیشود. کجای کار لنگ است؟ آقای تعزیرات، آقای بازرگانی، آقای دستگاه قضایی، آقای فرمانداری، آقای مجلس این تذهبون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما مدیر و مسئول و وکیل و قاضی میخواهیم که اوضاعمان بسامان باشد نه نابسامان!

ناشناس
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:32
با این بازاریان طماع و حریص دیگر ما احتیاج به دشمن و تحریم نداریم.

تقدیم به مجاهدان سایت
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:29
شکر خدا که اهل جدل همزبان شدند/
/با هم به سوی ِ کعبة عزّت روان شدند/
/شکر خدا که گردنه گیران محترم/
/بر گلّه های بی سر و صاحب شبان شدند/
/شکر خدا که کم کمک از یاد می رود/
/روزی که پشت نعش برادر نهان شدند/
/شکر خدا که مسجد و محراب شهر نیز/
/یکباره پوست کنده بگویم دکان شدند/
/جمعی ، چنان قدیم ، هر آن را که سر فراشت/
/قربان مادر و پدر و خانمان شدند/
/یعنی دوباره دشمن ِ سوگندخورده را/
/با استخوان سینة خود نردبان شدند/
/مانند بارهای دگر بعدِ گیر و دار/
/بر خون خویش و نعش پدر میهمان شدند/
/هر کس به گونه ای به هدر داد آنچه داشت/
/یک عدّه هم که سگ نشدند استخوان شدند

یک طلبه
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:23
وقتی معیشت مسلمین به دست حرامیان بیفته، و علی الاسلام السلام

قجاوند
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:14
وقتی تعزیرات شاهین شهر فقط و فقط یک نفر نیرو داشته باشه خوب معلومه که اوضاع از چه قراره. از چنین تعزیراتی هییییییییییییییییییییییییچ کاری بر نمیاد.

گله داری
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:10
توی ماه رمضون بعضی از شهروندان با زبون روزه میمومدن از ساعت 9 صبح تو اون گرما می ایستادن تا نوبتشون اولی باشده و به اتفاق خانواده حدود 10 تا مرغ یخ زده میگرفتن و میرفتن. انگار اگر مرغ نمیخوردن نماز و روزشون باطل میشد.

کیانی از گلدیس
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 20:03
گران میفروشند. احتکار میکنند. درآمد حرام کسب میکنند بعد با پول حرام جنس میخرند و دوباره گران میفروشند. احتکار میکنند، و این پولها و ارزاق حرام را سر سفره مردم میگذارند.

سها
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 19:57
از شاخصه های اقتصاد مقاومتی، مقاومت در مقابل زیاده خواهان و گرانفروشان است. باید نخریم تا آدم شوند.

پدران
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 19:49
ما مردم باید خودمان به فکر خودمان باشیم. گرانفروشیهای یکی دو سال اخیر نشان داد که به این جماعت مسئولین خیلی نباید امیدوار بود. نه با محتکران برخورد می شود نه با گرانفروشان بیچاره محرومین و مستضعفان که همیشه باید مورد بی مهری و ظلم و تحت فشار اقتصادی و ... قرار بگیرند.

صالحي
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 18:48
اگه من ميتونستم يا كاره اي بودم چند نفر از اين بازاريها را اعدام ميكردم اونوقت ميديد چطور آدم ميشدند

مهدي نجيمي
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 10:12
من پا كار تحريم و تظاهرات بر عليه بازاريها هستم . ولي بايد يك نفر همه را رهبري كنه مثل احزاب در اروپا !!!

یه بازاری
|
جمعه 21 مهر 1391 - ساعت : 00:16
خوب اگه راست میگید و مردید تحریم کنیدببینیم کی کم میاره!

مهسا
|
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391 - ساعت : 08:37
اگر راست ميگوئيد به مسئولين انتقاد كنيد كه چرا اجازه تظاهرات اعتراض آميز بر عليه گرانفروشان را نميدهند . چرا ما نمي توانيم مانند كشورهاي اروپايي بر عليه گراني و گرانفروشان راهپيمايي كنيم