امروز شنبه 4 بهمن 1399

تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 مهر 1391 - 00:00
مهدي هاشمي روانه اوين شد/ حضور عفت مرعشي هم كارگر نشد
مهدي هاشمي روانه اوين شد/ حضور عفت مرعشي هم كارگر نشد
جوسازي‎هاي صورت گرفته اخير از سوي خانواده هاشمي براي فرافكني و تقليل اتهامات فراوان امنيتي مهدي هاشمي كارگر نبوده است، و سرانجام مهدي هاشمي روانه اوين شد تا پروژه انگليسي بازگشت مهدي هاشمي، وارد فاز جديدي شود.
ظاهرا جوسازي شبانه روز گذشته خانواده هاشمي براي كم اهميت كردن جرائم متعدد متهم بزرگ فتنه 88 و حتي حضور عفت مرعشي در دادسراي امنيت شهيد مقدس نيز مانع از بازداشت مهدي هاشمي نشد تا فرزند اكبر هاشمي رفسنجاني با قرار بازداشت صادر شده از سوي بازپرس پرونده‎‎اش راهي بازداشتگاه اوين شود.

در حالي كه همزمان با ورود مهدي هاشمي به عنواني يكي از اصلي‎ترين متهمين امنيتي فتنه 88،‌ خانواده وي تلاش كردند با برخي اظهار نظرها و فرافكني‎ها اساسا جرائم وي را منكر شده و به اين نحو زمينه برخورد جدي با او را از بين ببرند، ‌اما اتهامات امنيتي مهدي هاشمي به اندازي سنگين بوده است كه پس از حضور وي در دادسراي امنيت شهيد مقدس، بازپرس پرونده را براي بررسي بيشتر اين اتهامات به صدور قرار بازداشت وادار كرده تا مهدي هاشمي نيز پس از فائزه دومين فرزند اكبر هاشمي رفسنجاني باشد كه روانه زندان اوين مي‎شود.

اين در حالي است كه  حضور عفت مرعشي مادر مهدي هاشمي در دادسراي امنيت و زندان اوين نيز مانع از صدور قرار بازداشت نشده است و در حالي كه وكيل و برادر مهدي هاشمي از احتمال صدور قرار كفالت سخن گفته و براي اين امر چندين كفيل به همراه آورده بودند،‌ سطح اتهامات مهدي هاشمي بلافاصله صدور قرار بازداشت براي وي را به دنبال داشته است.

در همين حال دادستاني تهران اعلام كرد مهدی هاشمی  روز جاری (دوشنبه) در دادسرای شهید مقدس بهمراه وکیل خود حضور یافته و بازپرس پرونده پس از انجام تحقیقات و تفهیم اتهام به متهم، نامبرده را با صدور قرار بازداشت موقت به زندان معرفی کرده است. اطلاعيه دادستاني افزوده است رسیدگی به اتهامات نامبرده کماکان ادامه دارد.

فاطمه هاشمی نيز شب گذشته پس از خروج برادرش (مهدی) از فرودگاه امام(ره) و درحالي كه بسيار عصباني بود با حضور در جمع خبرنگاران از بي‎گناهي برادرش سخن گفته و اعلام كرد:‌ چون مهدی پاک و سالم بود، به تهران آمد.

 

 وی با بیان اینکه مهدی چون مسئله‌ای نداشت به کشورش بازگشت، تصریح کرد: آنها فائزه را گرفتند تا مهدی به کشور بازنگردد اما مهدی به ایران بازگشت چون هیچ مسئله‌ای نداشت. صادق لاریجانی و محسنی اژه‌ای نمی‌خواستند مهدی به کشور بیاید اما مهدی به ایران آمد.

ياسر هاشمي برادر مهدي هاشمي نيز در خصوص نقش برادرش در حوادث پس از انتخابات بنا بر اعترافات حمزه کرمی و مسعود باستانی گفت: مهدی هیچ نقشی در این موضوع نداشته و الان نیز او را بردند و با افتخار هم این کار را انجام دادند و مهدی هم با افتخار برگشت تا به مسایل پاسخ دهد.

امروز نيز مادر مهدی هاشمی با اظهاراتي تلاش كرد تا اثبات كند فرزندش بي گناه است. عفت مرعشي كه به همراه مهدي هاشمي، در دادسراي امنيتي شهيد مقدس حضور پيدا كرده بود،‌ با اشاره به اتهامات وارده به فرزندش گفت: اتهام نبوده را به فرزند من زده اند. برخی به مردم اتهام می زنند و اتهام نبوده را به فرزند من زده اند.

 همسر هاشمی رفسنجانی ادامه داد: اسم دزدها را در تلویزوین با عنوان مخفف به کار می برند ولی از مهدی در رسانه های خود به وضوح و شفاف اسم می برند.

به نظر مي‎رسد جوسازي‎هاي صورت گرفته اخير از سوي خانواده هاشمي براي فرافكني و تقليل اتهامات فراوان امنيتي مهدي هاشمي كارگر نبوده است، و سرانجام مهدي هاشمي روانه اوين شد تا پروژه انگليسي بازگشت مهدي هاشمي، وارد فاز جديدي شود.

برچسب ها :
258
|
سه شنبه 11 مهر 1391 - ساعت : 06:15
اگر توی ایران یه نفر مشکل امنیتی یا قضایی داشته باشه باید ممنوع الخروج بشه. البته آقازاده ها از این امر مستثنی هستن. چرا که این آقا زاده چند وقت بعد از اینکه اون اتهامات توی دادگاه در موردش مطرح شد به راحتی به خارج میره. این موضوع در مورد مسئولان کشور هم هست. مثل آقای خاوری. حالا مهدی هاشمی برگشته و برای دستگیریش اینطوری هنوز وارد کشور نشده بگیر و ببند راه میندازن که یعنی ما مسئولیتمون رو بلدیم. در حالی که بدون جو سازی هم میشد قبل از خروجش از کشور براش دادگاه تشکیل داد تا از خودش دفاع کنه و به قول خودش بیگناهی خودش رو ثابت کنه.شایدم اصلا بیگناه باشه. اینطوری بیخود آبروش نریخته؟ نمیدونم قوه قضاییه تا کی میخواد اشتباهاتش رو تکرار کنه. البته ما از اقدامات شدید اللحن قوه قضاییه در مورد تمامی دله دزد ها و قالپاق دزد های عزیز،و همچنین ممنوع الخروج شدن این جنایتکاران عزیز، عاجزانه کمال تشکر رو داریم و پیشاپیش دست تمامشون رو میبوسیم و تقاضای بخشش داریم.