امروز سه شنبه 4 آذر 1399

تاریخ انتشار : جمعه 12 خرداد 1391 - 00:00
سخنان منتشر نشده احمدی‌نژاد در جمع نمايندگان مجلس‌نهم
سخنان منتشر نشده احمدی‌نژاد در جمع نمايندگان مجلس‌نهم
احمدی نژاد با بیان اینکه می خواهم یک شوخی هم با شما بکنم، اظهار داشت:ای کاش مجلس همین جا می ماند. اینجا همه به هم نزدیک تر صمیمی تر بودند. حالا همه رفتند زیر آن هرم بزرگ! و 200 میلیارد تومان امسال بودجه گذاشته اند برای کار عمرانی مجلس،! خدا بده برکت! 135 میلیارد هم گذاشنه اند برای دفاتر نماینده ها! نفری 450 میلیون تومان! خدا به داد همه ما برسد!
سخنان منتشر نشده احمدی‌نژاد در جمع نمايندگان مجلس‌نهم

سايت روزنامه ايران نوشت: رئیس جمهور در دیدار با جمعی از نمایندگان راه یافته به مجلس نهم سخنان بسیار مهمی در زمینه های گوناگون، بیان داشته که در ادامه می آید.

دکتر احمدی نژاد در ابتدای صحبتهای خود با تبریک به نمایندگانی که مورد اعتماد حوزه انتخاباتی خود قرار گرفته اند، اظهار داشت: شما امروز وارد مرکزی بسیار مهم و حساس، برای خدمتی بالاتر و والاتر شده اید. رئیس جمهور با اشاره به این جلسه، گفت: در این جلسات موضوعات فراوانی مطرح می شود؛کارهایی که باید در کشور انجام شود، شرایط منطقه، تعامل مجلس و دولت،اقتصاد، سیاست، فرهنگ و ...
 
ایران میتواند بر قله عالم بنشیند
 
 
احمدی نژاد با بیان اینکه می توان ظرف یک یا دو سال ریشه بیکاری را از این کشور کند، گفت: این را کسی به شما می گوید که سی سال در کار اجرایی بوده است؛ کار اجرایی که هر سال سه الی چهار برابر سال قبل کار کرده است. این را کسی نمی گوید که از دور دستی بر آتش داشته است و بگوید یک گزارشی بخوانیم و برویم.
 
رئیس جمهور افزود: می شود همه جای ایران را آباد کرد و تک تک روستاها و شهرها بهترین محل برای زندگی شود. نه در یک بازهی 50 ساله؛ بلکه در یک بازه چند ساله کوتاه.
 
احمدی نژاد در ادامه به پیش نویس برنامه چند ساله اشاره کرد و اظهار داشت: آن کسانی که این پیش نویس را نوشتند و خدمت مقام معظم رهبری بردند، به ظرفیت های ملت ایران اشراف نداشتند. وی ادامه داد: مگر قرار نبود ما در سال 1404 از نظر علمی در منطقه اول بشویم؟ اما در حالی که 14 سال به آن زمان باقی مانده، الان در مقام نخست قرار داریم و این معنایش این است که می توانیم در بقیه بخشها نیز بشویم.
 
ما با آن بزرگتره دست به یقه شده ایم!
 
اصلا برای من مقایسه ایران با برخی کشورها، حتی اروپایی، تقریبا عار است. آن زمان که ایران با آن همه عظمت وجود داشت، این کشورها وجود نداشتند. حالا چرا ما باید بیاییم خودمان را با آنها مقایسه کنیم؟ ما با آن بزرگتره دست به یقه شده ایم!
 
رئیس جمهور، شرط رسیدن به قله را همدلی و کار و حرکت در مسیر آرمانها و باورها عنوان کرد و اظهار داشت: خدا از آن کسانی که در این کشور گروه بازی و باند بازی را راه انداختند، نگذرد؛ کسانی که قدرت را جای خدا، دین و مکتب نشاندند. وی افزود: شما از مردم رای گرفته اید و میخواهید کار انجام دهید؛ بدانید بالاترین پشتیبان شما دولت است. دولت با همه توان کارشناسانی، بدنه اجرایی، قدرت تصمیم گیری، پشتیبان شما است. دولتی که رئیس جمهورش در سطح یک ایرانی نامه اش را می بیند، گوش می دهد و می ایستند و روی نامه دستور لازم را می دهد؛ یعنی یک نفر هم یک نفر است، مشکل یک نفر هم برای ما مشکل است؛ مشکلات تک تک مردم به همان اندازه مهم است که مسائل کلان اقتصاد و صنعت و سیاست، مهم است.
 
 
رئیس جمهور با بیان اینکه، این حرف هایی که بنده می زنم همه از متون اسلامی است، نه حرف شخصی، تصریح کرد: قانون گذاری مسئله بسیار مهمی است؛ پایه و فونداسیون یک کشور و یک نظام است، به همین دلیل قانون اساسی تا این حد مهم است که امام فرمود، میثاق ملی ما و میراث گرانقدر انقلاب است، زیرا این چارچوب اصلی و بنیان کار است و البته نظارت درست، عالمانه، دلسوزانه و تکمیل کننده.
 
 
وی در ادامه بیان داشت: همه ما یک ماموریت داریم و همه این ها تقسیم کار است و جز این خبری نیست. آن ماموریت چیست؟ اصلا من و شما برای چی این مناصب را داریم؟ برای چی این آقا نماینده شده است؟ برای چی آن آقا نیز شده است وزیر؟ و برای چی بنده شده ام نوکر ملت؟
 
دو زار نداشتند که برای زندگی شان خرج کنند، ولی بعد بشوند میلیاردر و صاحب کارخانه و تجارت!
 
رئیس جمهور ادامه داد: این نکته بسیار مهمی است واگر این گم شود، همه چیز را از دست می دهیم. اصلا برای چی انقلاب شده؟ برای چی شما وارد انقلاب شده اید؟ آیا انقلاب شده که ما یک حکومتی درست کنیم و با هم دیگر حزب بازی در بیاریم و بجنگیم تا این، آن یکی را خراب کند و بیاید سر قدرت؟ هر کسی هم رسید سر قدرت، جیبش خودش و فامیل هایش را پر کند و بعد هم هزار نوع مسائل فرعی درست کنیم تا کسی به این چیزها توجه نکند. آیا برای این انقلاب شد؟ آیا برای این انقلاب شد که بخش عمده ای از مدیران ارشد کشور از جنوب شهر، از روستاها، از جاهای دور بلند شوند و بیایند بروند بالا نشین شهر تهران شوند؟ وقتی این افراد آمدند در مسئولیت، دو زار نداشتند که برای زندگی اشان خرج کنند، ولی بعد بشوند میلیاردر و صاحب کارخانه و تجارت! برای این انقلاب شد که برای گرفتن پست ها بزنند توی سر و کله هم و دین و خدا و پیغمبر و همه مقدسات را خرج کنیم؟
 
 
مبادا من احمدی نژاد بیایم در یک مسئولیت سنگین قرار بگیرم و از لحاظ کرامت انسانی و اعتقادات عقب تر از چهار سال قبل باشم و این یعنی سقوط، یعنی خسارت جبران ناپذیر، یک حسرت ابدی.
 
رئیس مجلس هم اگر بشویم باز به اندازه ریاست جمهوری نیستیم!
 
رئیس جمهور این عنوان ها و مقام ها را پوچ و بی ارزش دانست و اظهار داشت: هیچ چیز در این عنوان ها نیست. آیا برای من و شمایی که اینجا نشسته ایم بالاتر از ریاست جمهوری مقامی هم هست؟ رئیس مجلس هم اگر بشویم، باز به اندازه ریاست جمهوری نیستیم. زیرا رئیس جمهور بعد از مقام معظم رهبری بالاترین مقام رسمی کشور است و نماد یک ملت است و اگر این در جهت تعالی انسان، در جهت اجرای عدالت و پاکی و احقاق حقوق ملت نباشد، خسر دنیال و الآخرت.
 
احمدی نژاد ادامه داد: امام چقدر زیبا فرمود و بعد هم رهبری فرمودند که ما نوکر مردمیم. بخدا نوکری مردم بالاترین مقام در این عالم هستی است.امیرالمومنین تمام وجودش خدمت به ملت بود.
 
رئیس بازرسی کل کشور هم که هی راه میرود و به دولت فحش می دهد!
 
رئیس دولت دهم با تاکید مجدد بر این که این عنوان ها هیچ ارزشی ندارد، خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: این تذکر بخصوص برای مجلس است.چرا می گویم مجلس؟ بالاخره دولت، علاوه بر اینکه ملت بر آن نظارت می کند، بیش از ده سازمان نیز بر آن نظارت می کنند؛ بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، دیوان عدالت، دستگاه قضایی، هیئت رئیسه و الی ماشا الله. رئیس بازرسی کل کشور هم که هی راه میرود و به دولت فحش می دهد! اما کسی جز خدای متعال بر مجلس نظارت نمی کند. بهر حال در قانون اساسی ما آمده که کسی بر مجلس نظارت ندارد؛ شاید هم این نقص است.
 
ما می توانیم یک حرف بزنیم و بازار را بهم بریزیم
 
وی ادامه داد: هم من باید مراقب باشم و هم شما. ما در جایی آمده ایم که شیطان می آید خیمه می زند. زیرا این هم قدرت است و هم فرصت. ما می توانیم یک حرف بزنیم و بازار را بهم بریزیم و تصمیم بگیریم هر طرف که میخواهیم برود. به همین دلیل اینجا خطر خیلی زیاد است. احمدی نژاد با اشاره به اینکه همه ما مسئول هستیم، بیان داشت: خدا روزی را نیارد که مردمی که ما را انتخاب کدره اند بگویند، حیف، چی می خواستیم و چی شد!
 
 
باید تعصب ولایت را داشته باشیم
 
رئیس جمهور انتظار ملت ایران از مسئولان را انجام عمل انقلابی عنوان کرد و افزود: نه من باید تعصب دولت داشته باشم و نه شما تعصب مجلس.باید تعصب حق را داشته باشم، باید تعصب انقلاب را داشته باشیم، تعصب خدا و پیغمبر را داشته باشیم، تعصب امام زمان را داشته باشیم، تعصب ولایت را باید داشته باشیم.
 
این بودجه پس فردا منتشر شود؛ والله من باید سرم را از خجالت باید بیارم پائین
 
احمدی نژاد در ادامه گفت: ملت از همه چیزش گذشته است و به خدا بد است این بودجه مصوب سال 1391 پس فردا منتشر شود؛ والله من باید سرم را از خجالت باید بیارم پائین. فلان نهاد 30 کارمند دارد، 30 میلیارد بودجه اش است و آن یکی 500 کارمند دارد، 500 میلیارد بودجه دارد، بدون اینکه خدماتی به مردم بدهند؛ نه می خواهد جاده ای بسازد و نه مدرسه ای و فقط همین طوری برای خودمان می نویسیم.بی خیال بیت المال؛امان از بین المالی که امیرالمومنین با برادرش اینگونه رفتار کرد. ولی ما همینطوری بی خیال می نویسیم و بعد هم توجیه داریم که تصویب شده است.
 
رئیس دولت با توصیه مجدد در مراقبت از اعمال و رفتارمان در این مسند گفت: همه اینها ثبت می شود و با ما تا ابدیت همراه خواهد بود.
 
 
سریع فریاد می آوردند نظام!
 
وی افرود: توجیهاتی از ابتدای دوره انقلاب درست که در مقاطعی نمی شد به یک بخش دار هم گفت بالای چشمت ابرو است! چه برسد به بالاتر از آن، زیرا سریع فریاد می آوردند نظام! اما نظام بر عدالت و ایمان ادامه پیدا می کند. والله نمی شود ظاهرش را درست کنیم ولی داخلش خراب باشد و اینجاست که من و شما ماموریم که داخلش را درست کنیم.
 
رئیس جمهور ادامه داد: حالا باز من و شما فردا می رویم سر کار و آنقدر در کار خبر، حدیث و جو و سر و صدا می شونیم که حد ندارد. رسانه ها هم ماشالله کم نداریم؛ هر کدام از رسانه ها در جمهوری اسلامی آزادتر از آزاد هستند. فکر نمی کنند برخی که سخن گفتن خودش عمل است ، تعهد آور است و نمی شود به هر کسی تهمت و افترا بزنی و دروغ بگوییم. یک خبری شنیده ایم و بررسی نکرده منتشرش می کنیم.
 
گزارش خلاف واقع دادند
 
رئیس جمهور در ادامه به بیان نمونه ای پرداخت و اظهار داشت: هفته قبل یکی از کمیسیون های مجلس گزارشی درباره پول بانک مرکزی و شب عید خواند واقعلا خلاف بود. هر سال دولت این مصوبه را دارد و قانون بودجه است و دولت به بانک مرکزی دستور می دهد که این مقداری را که تصویب کرده اند شما باید بدهید. این روال هر سال است. اما این را دولت سری تصویب می کند، زیرا دشمن با این استدلال که بانک مرکزی زیر نظر دولت است، به دنبال تحریم بانک مرکزی است و دولت هم تلاش دارد که هیچ سندی ندهد که بانک مرکزی زیر نظر من است.
 
ولی یک برادر عزیزی حرف دو نفر مخالف را می شنود و یک سندی دستش می آید و بدون آنکه حرف ما را بشنود، آن را منتشر می کند و بعد آقای حسینی و بهمنی باید کلی سفر بروند واین و آن را ببینند که بگویند این نیست.
احمدی نژاد با بیان اینکه هیچ فاصله ای میان دولت و مجلس نیست، گفت:این دولت راه را باز کرد و نماینده ها را آورد در دولت.کاری که قبل از این هیچ کس انجام نداده بود؛ ما گفتیم بیایید در جلسه دولت بنشینیم و حرف بزنیم.در دولت های قبل یک نماینده اگر می خواست یک وزیر را ببیند باید می رفت پشت دفترش می نشست و منتظر می ماند.
 
 
نظام ولایت فقیه نظام دعوت به امام زمان‌ع است
 
احمدی نژاد گت: این کشور صاحب دارد.؛ این انقلاب صاحب دارد؛ این حرف های امام است که می گویم. بیش از 300 بار امام فرمودند این کشور صاحب دارد و هر اتفاقی افتاد امام گفتند از ناحیه کس دیگری است. ما ارباب داریم و ما را آورده سر کار با خدمت به مردم، اجرای عدالت و عشق به ارزش ها تا مقدمه آمدن او را فراهم کنیم.اصلا نظام ولایت فقیه دعوت به امام زمان است و اگر این را از نظام بگیری دیگر چیزی از آن باقی نمی ماند. عظمتن جمهوری اسلامی به آینده ای است که دارد در برابر بشریت ترسیم می کند.
 
احمدی نژاد در پایان با بیان اینکه می خواهم یک شوخی هم با شما بکنم، اظهار داشت:ای کاش مجلس همین جا می ماند. اینجا همه به هم نزدیک تر صمیمی تر بودند. حالا همه رفتند زیر آن هرم بزرگ! و 200 میلیارد تومان امسال بودجه گذاشته اند برای کار عمرانی مجلس،! خدا بده برکت! 135 کیلیارد هم گذاشنه اند برای دفاتر نماینده ها! نفری 450 میلیون تومان! خدا به داد همه ما برسد!
برچسب ها :