امروز پنج شنبه 3 فروردین 1402

تاریخ انتشار : جمعه 24 فروردین 1397 - 11:44
سوء استفاده مالي يكي از اعضاي شوراي شهر شاهين شهر در عقد قرار داد با سيتي سنتر خيابان مخابرات
سوء استفاده مالي يكي از اعضاي شوراي شهر شاهين شهر در عقد قرار داد با سيتي سنتر خيابان مخابرات

شهرداري شاهين شهر يك قرارداد سرمايه گذاري و مشاركت جهت ساخت يك سيتي سنتر در خيابان مخابرات فرعي ٧ غربي با يك سرمايه گذار امضا كرده است .

در اين ميان مشاوره اين پروژه به شركت جوان سپيدار واگذار شده است .

شركت جوان سپيدار تا قبل از بهمن ٩٦ به يكي از اعضاي فعلي شوراي شهر تعلق داشت .

ولي چون اعضاي شوراي شهر براي مشاركت در پروژه هاي شهرداري منع قانوني دارند ، اين عضو شوراي شهر غالب سهام خود را به كارمند خود واگذار ميكند تا در ظاهر اين طور وانمود كند كه اين شركت را واگذار كرده است و از طرفي ديگر بتواند بحث مشاوره سيتي سنتر خيابان مخابرات را دريافت نمايد كه سودي معادل يك ميليارد و هشتصد ميليون تومان را نصيب اين شركت كند !

البته تا اينجاي كار پذيرش اينكه اين شركت واگذار شده و اين عضو شوراي شهر ديگر در اين شركت منتفع نيست و اتفاقا پس از واگذاري اين شركت ظرف گذشت يك ماه صاحب يك پروژه بزرگ ميشود اصلا براي كسي قابل باور نيست !

ولي نكته جالب در اين دور زدن آنجا است كه قرارداد مشاوره در زمان مديريت اين عضو شوراي شهر امضا شده و پس از قرارداد اقدام به واگذاري صوري شركت نموده اند!

البته شهرداري شاهين شهر عنوان ميكند كه در اين مسئله دخيل نبوده و طبق قراداد انتخاب شركت مشاوره اي با سرمايه گذار است و شهرداري دخيل نيست .

ولي به هر جهت چون شهرداري در اين پروژه مشاركت دارد اين قرارداد خلاف و دور زدن قانون است .

طبق قانون شوراها در تبصره 1 - (الحاقي 6/7/82 و اصلاحي 27/8/1386) اعضاء شوراهای شهر و بستگان درجه یک آنها به هیچ وجه حق انجام معامله با دهیاري ، شهرداری ، سازمانها و شرکتهای وابسته به آن را نخواهند داشت و انعقاد هر نوع قرارداد با آنها ممنوع می باشد. در غیراینصورت ضمن لغو قرارداد و سلب عضویت دائم از شورا ، پرونده به مراجع ذی صلاح ارسال می گردد.

در هر صورت دستگاههاي نظارتي و قضائي بايد در اين مطلب ورود كنند و جلوي اينكار را بگيرند .

فعلا تا همين حد بسنده مينمائيم و منتظر اقدامات مسئولان ميمانيم و در صورت عدم اقدام قاطع ساير ابعاد اين ماجرا را اطلاع رساني ميكنيم .

 

برچسب ها :