امروز پنج شنبه 3 فروردین 1402

تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1396 - 21:18
انتقاد به انتصابات شهرداری شاهین شهر
انتقاد به انتصابات شهرداری شاهین شهر

چندي پيش طي حكمي از سوي شهردار شاهين شهر جناب آقاي بهمني جناب آقاي ج به عنوان معاونت اطفا و عمليات سازمان آتش نشاني منصوب گرديد !

در مورد برخي انتصابات شهردار شائبه هائي مطرح مي باشد كه متاسفانه رنگ و بوي عدم شايسته سالاري ميدهد !

در مورد انتخاب آقاي ج چند نكته را عرض كنيم .

اولا كسي كه مسئول عمليات سازمان آتش نشاني را عهده دار ميشود بايد سابقه طولاني در زمينه عمليات داشته باشد و حداقل رئيس ايستگاه و يا حداقل مسئول شيفت باشد كه متاسفانه آقاي ج چنين سابقه اي را ندارد در حاليكه افراد زيادي داراي سابقه طولاني در زمينه اطفاء و عمليات در آتش نشاني وجود دارد كه عدم گزينش آنها جاي تعجب است !

ثانيا ايشان داراي مدرك تحصيلي بالا هم نيستند كه بگوئيم به خاطر اين مطلب مسئوليت گرفته اند

ثالثا اصلا حضور ايشان در آتش نشاني با شائبه همراه است چرا كه ابتدا به عنوان اپراتور وارد آتش نشاني شدند و سپس همراه پرسنل شدند در حاليكه همه ميدانيم كسانيكه به استخدام آتش نشاني در مي آيند كه در آزمونهاي سخت ورزشي و بدني و ... موفق ميشوند و غالب كسانيكه الان در قسمت عمليات آتش نشاني مشغول به كار هستند افراد داراي مقامات كشوري در رشته هاي رزمي و ورزشي هستند ولي ايشان اگر وارد اين تستها ميشدند مطمئنا رد ميشدند !

رابعا همه ميدانيم و ميدانيد كه ايشان فاميل يكي از اعضاي سابق شوراي شهر و اكنون هم از نزديكان يكي از اعضاي فعلي شوراي شهر هستند و اصل قرار گرفتن ايشان در اين مسئوليت به خاطر شايسته سالاري نيست و علت روابط است !

مسئوليت عمليات و اطفاء آتش نشاني مستقيما با جان و مال مردم سر و كار دارد و اين انتصاباتي كه بر اساس شايسته سالاري انجام نميگيرد سرانجام آسيبهاي آن فقط متوجه مردم است .

در مورد برخي ديگر از انتصابات جديد شهرداري نيز سخن بسيار است

انشاء الله منتظريم شهردار مردمي شاهين شهر با اصلاح اين انتصاب ، رويه شايسته سالاري را در دستور كار قرار دهند .

برچسب ها :