امروز پنج شنبه 3 فروردین 1402

تاریخ انتشار : سه شنبه 19 دی 1396 - 11:02
نامه به حجت الاسلام اکبری رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
نامه به حجت الاسلام اکبری رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری

ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

با اهدای سلام و تحیات

پس از حمد خدا وصلوات بر نبی مکرم اسلام و خاندان مطهرش علیه­السلام؛ از اینکه جنابعالی مورد اعتماد و وثوق رهبر معظم انقلاب واقع گردیده و مفتخر به دریافت جایگاه ریاست نهاد مبارک شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از سوی رهبر انقلاب شده اید خرسندیم و این مسئولیت را به جنابعالی تبریک عرض می­نماییم؛ و اما در ادامه مطالبی را من باب فذکر ان الذکری تنفع المؤمنین بعرض می­رسانیم:

1- اولا نیک مستحضر هستید که پیوند جوانان مسلمان با نهاد مبارک نماز جمعه در طی سالیان در اثر ضعف عملکرد ائمه جمعه رو به قهقرا رفته است؛ لذا امید است جنابعالی که سابقا ریاست سازمان ملی جوانان را عهده­ دار بوده ­اید ضمن آسیب­ شناسی این مهم، جوانگرایی و جذب جوانان به نماز جمعه را جزء سیاستهای اصلی و مستمر این نهاد قرار داده و با تدوین شاخصهای علمی دین­پایه دائما این سیاست و نتایج آن را ارزیابی نمایید تا به استانداردهای مورد نیاز جامعه برسد.

2- در این اوضاع جنگ نرم جهانی بر علیه انقلاب، نظام و میهن اسلامی
در اوضاع وانفسای جنگ نرم جهانی علیه اسلام اهلبیت(ع)، نظام، انقلاب، میهن اسلامی و ملت مسلمان و آزاده ایران ضرورت نهادینه سازی معارف انقلاب اسلامی در باور مردم و تببین مراحل پنج گانه انقلاب، تهدیدها، آسیبها و فرصتها و نقاط قوت انقلاب و نظام اسلامی و افق و چشم اندازپیش روی آن در خطبه­ های نمازهای جمعه و دیگر برنامه های مربوط به ائمه جمعه ضروریت انکارناپذیر است.

3- با عنایت به اینکه ائمه جمعه همزمان روسای ستادهای امر به معروف و نهی ازمنکر هم هستند، احیای این فریضه بر اساس شاخصهای اصیل دینی خصوصا امر به معروف و نهی از منکر در حوزه مسئولان نظام و دولتمردان و ایضا حمایت بی دریغ از آمران به معروف و ناهیان از منکر جزء امور غفلت شده و بعضا به حاشیه رانده شده ای است که بایستی توسط امامان جمعه در اولویت برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی و سیاسی و مذهبی ایشان قرار گیرد.

4- پیگیری مطالبات مردم، تبیین مشکلات مردم و دغدغه­ های آن بر اساس نیازهای هر شهر و منطقه توسط ائمه جمعه نیز نباید در گیر و دار دیگر مسئولیتها و فعالیتهای ایشان مغفول و معطل واقع شود. نماز جمعه باید فریادگر و مطالبه گر حل مشکلات مردم خصوصا در شرایط فعلی مشکلات معیشتی جامعه و اشتغال جوانان باشد.

5- اصلاح رفتار ائمه جمعه در تراز انقلاب اسلامی نظیر رعایت ساده ­زیستی، پیروی از ولایت، پرهیز از سیاسی­کاری و جناح بازی، پرهیز از اشرافیگری و ریخت و پاش بیت ­المال، داشتن روحیه مردمی و برخورد پدرانه بجای رفتار اداری و برخورد متکبرانه هم نکته دیگری است که لازم است در بررسی عملکرد و ارزشیابی دوره ای این بزرگواران بعنوان شاخصهای اصیل و دارای اولویت معین گردد.

سخن بسیار است و مجال کم

توفیقات روزافزون جنابعالی و سایر مسئولان نظام را در ظل توجهات ولیعصر(عج) و رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی را خواستاریم.

برچسب ها :