امروز پنج شنبه 3 فروردین 1402

تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 آذر 1396 - 10:16
تشكر و سپاس از حجت الاسلام ملكيان امام جمعه شاهين شهر
تشكر و سپاس از حجت الاسلام ملكيان امام جمعه شاهين شهر

بارها پيرامون اين مسئله صحبت كرده ایم كه هر حرکت فرهنگی که معطوف به عدالت باشد و با ظلم مبارزه کند ، با فساد و اشرافیت مخالف باشد  این میشود حرکت فرهنگی .
اگرنه می شود همان جنس کارهای فرهنگی که امثال شهرام جزایری از آن حمایت میکند !

 آنطور که رهبر معظم انقلاب میفرمایند باید مراقب همین رخنه های فرهنگی باشیم.نماد بارز رخنه فرهنگی از دیدگاه ایشان استحاله ارزشهای اصیل اسلام و انقلاب است.در واقع ارائه ارزشهای مغایر با اسلام و انقلاب مانند دوری از فرهنگ مطالبه گری و امر به معروف و نهی از منکر مسئولین و عدم پرداختن به مبارزه حقیقی با فساد و اشرافیگری و... فاجعه ای است که این روزها کشور مان دچار آن است.
تا آنجاکه خداوند در قرآن کریم از اینگونه کارهای بی اثر و گزارش محور و صرفا پر سر و صدا تحت عنوان مکاء و تصدیه یاد میکند.

 در واقع این یک معیار اساسی و کلیدی است .
اگر در جای جای کشورمان یا حتی در شهر خودمان اقداماتی به اسم کار فرهنگی مانند برپایی برخی مراسمات و همایشها انجام می شود که در آن هرچه مفسد اقتصادی و رشوه خوار و نزول خور و مسئولین اشرافی و شکم باره شرکت می کنند و صف اول می نشینند و به حسب اتفاق بانی هم میشوند ٬ باید بدانیم از آن دسته کارهای فرهنگی شهرام جزایری پسند است که نه تنها برای جلب رضایت خداوند نیست بلکه اثر بخشی آنهم در حد همان کف و سوت است که در قرآن به آن اشاره شده.

 اگرنه کار فرهنگی خدایی به دنبالش قسط و عدالت و مطالبه گری و امر به معروف در پی دارد و امثال مفسدین و رباخوران نه در آن جلسه شرکت میکنند و نه خوشایندشان است !
و اصلا خداوند هم با حضور هر جور آدمی ولو با پوسته و قالبی ظاهرا موجه حتی تحت عنوان عمارت و آبادانی(اعم ازفیزیکی و معنوی) مساجد الله مخالفت میکند و در سوره توبه به شاخصه های مورد نیاز برای شایستگان حقیقی حضور در اینگونه عرصه های فرهنگی اشاره میکند.

 إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلَّا اللَّهَ فَعَسَىٰ أُولَٰئِكَ أَن يَكُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِينَ
 ﺁﺑﺎﺩ ﻛﺮﺩﻥ ﻣﺴﺎﺟﺪ ﺧﺪﺍ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺻﻠﺎﺣﻴﺖ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﻭ ﺭﻭﺯ ﻗﻴﺎﻣﺖ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﻭ ﻧﻤﺎﺯ ﺭﺍ ﺑﺮ ﭘﺎ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﺯﻛﺎﺕ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻪ ﻭ ﺟﺰ ﺍﺯ ﺧﺪﺍ ﻧﺘﺮﺳﻴﺪﻩ ﺍﻧﺪ ; ﭘﺲ ﺍﻣﻴﺪ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺍﻳﻨﺎﻥ ﺍﺯ ﺭﺍﻩ ﻳﺎﻓﺘﮕﺎﻥ ﺑﺎﺷﻨﺪ .( توبه ١٨)

 لذا پس از نصايح مکرر دلسوزان به امام جمعه شاهين شهر حجت الاسلام ملكيان در مورد عدم استفاده از افراد مسئله دار و بدنام در برخی مراسمات و برنامه ها ، خوشبختانه بعد از چند سال ايشان به نصيحت دلسوزانی که هدفی جز صيانت از جايگاه امامت جمعه نداشتند توجه نموده و از برگزاري این برنامه ها خودداري نمودند ، گرچه اين امر دير انجام شد ولي باز هم جاي تشكر وسپاس دارد . که بدینوسیله از ایشان برای جلوگیری از این رخنه فرهنگی تشکر میکنیم و امیدواریم در موضوع برنامه ها و فعالیتهای گزارش محور و نمایشی ویترینی کم اثر و یا بعضا بی اثر فرهنگی نیز شاهد آغاز تحولات و اتفاقات خوب آینده باشیم.


 کانال تلگرامی پایگاه عدالتخواهی و مطالبه مردمی


justice58@

برچسب ها :