امروز سه شنبه 2 بهمن 1397

تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مهر 1396 - 19:10
از شکایت امام جمعه شاهین شهر به خاطر عکس رهبری تا شعرخوانی میثم مطیعی
از شکایت امام جمعه شاهین شهر به خاطر عکس رهبری تا شعرخوانی میثم مطیعی

بعد از مراسم شام غريبان بيت رهبرى، آقا خطاب به ميثم مطيعى نكات مهمى فرمودند كه بیش از آنکه شخصی باشد بیانگر شاخص‌های مداحی انقلابی است.

آقا فرمودند: می‌دانم بعد از عید فطر خیلی شما را اذیت کردند و فشار آوردند، هم به شما و هم به شعرا؛ اما مطلقا اعتنا نکنید.

شما یک حرف کاملا درست و محکمی زدید. تردید نکنید. من نظرم را همان موقع به اطرافیان هم گفتم. کار شما کاملا درست بود.

اصلا محل نگذارید به این حمله‌ها و بدانید کار شما مؤثر است. شما روی این جوان‌ها تاثیر دارید. این جمعیتی که امشب آمده بود تاثیر می‌پذیرد از شما.

در آن شعر هم هیچ اهانت نبود. مسؤولان رده بالای دولتی آمدند پیش من و گفتند توهین شده؛ من گفتم خیر، هیچ اهانتی نبوده.

خود بنده هم صف اوّلی هستم. صف اوّل یک نفر نیست که؛ ما هم مدعى بوديم و هم صف اوّلى.

در آن شعر هم هست: "ما مدعیان صف اول بودیم"، ولی معلوم شد خبرها جای دیگری است؛ دیگرانی را بردند و ماها جا ماندیم.

هیچ خسته نشوید. اگر بنای بر خسته‌شدن بود آنهایی که قبل از انقلاب زندان رفتند و کتک خوردند و تبعید شدند باید خسته می‌شدند.

سفت بايستيد و خسته نشوید. اگر خسته نشوید خداوند به کارتان برکت می‌دهد، و برکت داده است. راه درست همین است که شما دارید می‌روید.

 من همیشه شما را دعا می‌کنم، اما سر قضیه عید فطر فقط دعا نبود؛ هم دعا می‌کردم، هم حمایت کردم و نکاتی را به آنهایی که باید می‌گفتم گفتم.

حمایت قاطع رهبر انقلاب از شعر عید فطر میثم مطیعی نشان داد خیلی از مدعیان ولایت‌مداری و مدعي منسوب بودن به ايشان ، از رهبري فرسنگ‌ها فاصله دارند.

در حاليكه غالب مسئولان شعر خواني ميثم مطيعي را محكوم كردند و يا سكوت كردند و اعلام حمايت نكردند و يا بر گردن ديگران انداختن ولي رهبري انقلاب مثل هميشه از انتقاد مستقيم به مسئولان حمايت كرده و حتي خود را هم رديف ساير مسئولان دانستند .

اين در حالي است كه مثلا حجت الاسلام تقوي رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه در هنگام انتقاد از ميثم مطيعي و انتقاد از ايشان كه چرا تريبون نماز جمعه را به وي داده ايد ؟! به جاي حمايت از شعرانقلابي و صريح ميثم مطيعي اشتباه را بر گردن ستاد نماز جمعه انداخت !!!

البته دوري از آرمانهاي امام و رهبري به اينجا ختم نميشود و فاجعه بارتر وقتي است كه عده اي از طلاب و جريانهاي مومن و انقلابي در نماز جمعه شاهين شهر عكس رهبري و صحبتهاي رهبري را بر دست گرفتند ، و امام جمعه شاهين شهر از حدود ده تن روحاني و طلبه و ...  به خاطر دست گرفتن عكس رهبري و جملات رهبري شكايت مينمايد كه چرا جملات رهبري را بلند كرديد ؟!
حال فكر كنيد اگر شعري مانند ميثم مطيعي در نمازجمعه شاهين شهر خوانده ميشد قرار بود چه اتفاقاتي بيفتد ؟!

جالب است كه بدانيد تمام روحاني ها و طلبه ها و نمازگزارني كه مورد شكايت حجت الاسلام ملكيان امام جمعه شاهين شهر و رئيس ستاد نماز جمعه شاهين شهر جناب آقاي خطاط قرار گرفتند ، از تمام اتهامات بابت گرفتن عكس و جملات رهبري در دادگاه تبرئه شدند .

البته دوري از آرمانهاي رهبري به همين جا ختم نميشود و در شيراز و بروجرد و ... عدالتخواهان با شكايتهاي ائمه جمعه به جرم انتقاد و عدم وجود منش رهبري در برخي ائمه جمعه  با دادگاه و پاسگاه دست و پنجه نرم ميكنند .

و اين سئوال باقي است كه در شوراي سياستگذاري ائمه جمعه چه ميگذرد و چرا اينقدر فاصله ميان رهبري و برخي ائمه جمعه وجود دارد و مردم نه تنها تبلور رهبري را به هيچ وجه در برخي ائمه جمعه نمي بينند بلكه متضاد آن را رؤيت ميكنند .

 

آدرس کانال تلگرامی پایگاه عدالتخواهی و مطالبه مردمی

 

justice58@

برچسب ها :