امروز شنبه 31 شهریور 1397

تاریخ انتشار : پنج شنبه 6 مهر 1396 - 14:09
شورای شهر مردم یا شورای شهر شهرداری؟!
شورای شهر مردم یا شورای شهر شهرداری؟!

در چند روز گذشته شوراي شهر شاهين شهر  به اصلاحاتي در نحوه پرداختهاي شهرداري دست زده است كه اعتراضات گسترده كاركنان و پرسنل شهرداري را در بر داشته است .

در گذشته شهرداري در نحوه پرداخت اضافه كاري به پرسنل خود بدعتهايي انجام داده كه اكنون موجب بحرانهايي گرديده است .
براي مثال بسياري از پرسنل شهرداري كه حتي يك ساعت اضافه كاري نداشته اند ، در پايان ماه ١٧٠ ساعت اضافه كاري دريافت ميكرده اند و با آن كارگر و كارمند زحمت كشي كه حقيقتا اضافه كاري انجام ميداده ، تفاوتي نداشته اند.

تصویر بالا یک سند از برخی پرسنل شهرداری میباشد که بدون هیچ اضافه کاری ولی 165 ساعت اضافه کاری دریافت می کنند!!!

از طرفي ديگر حجم بالاي استخداميهاي چند سال گذشته كه حدود ششصد نيروي مازاد روي دست شهرداري برجا گذاشته كه تعداد قابل توجهی از اين افراد يا از فاميلهاي آقايان شورا هستند يا از فاميلهاي شهردار و معاون شهردار و ... و ساير ارگانها و يا اعوان و انصار برخي ديگر از ادارات سطح شهر هستند ، كه در مجموع پرداخت اين حجم بالاي حقوق كمر شهرداري شاهين شهر را شكسته است و از اون جالبتر كه تعدادی از اين نيروها اصلا از صبح تا ظهر بيكار هستند . براي مثال مستنداتي در دست ماست كه يكي از پرسنل شهرداري حتي در سركار هم حاضر نميشود ولي حقوق و مزايا دريافت ميكند .

كه اينها ثمره چندين سال مديريت يك سري از مديران پرمدعاي شهرداري واعضاي سابق شوراي شهر است كه شهر شاهين شهر را با چنين بحراني مواجه كرده اند.

در اين ميان با كاهش بودجه هاي شهرداري ، كار به جايي رسيده كه شهرداري بايد تمام بودجه هاي خود را هزينه حقوق كارمندان نمايد ! و براي بودجه هاي عمراني ديگر چيزي نمي ماند ! يعني مردم شاهين شهر بايد عوارض و پول پرداخت كنند كه شهرداري فاميلها و اعوان و انصار برخي مسئولين را سير نمايد و براي رفاه مردم و ساخت امكانات عمراني خبري نمي باشد !

اكنون دو نكته را بايد مدنظر قرار داد ، نكته اول شوراي شهر و شهرداري بايد با قوت به اصلاحات خود ادامه دهد و از فشارها و جوسازيها نهراسد ، لذا كسي كه اضافه كاري انجام نمي دهد حق ندارد اضافه كاري دريافت نمايد ولي اون كارگر و كارمند زحمتكشي كه ساعتها تلاش و زحمت متحمل ميشود در اين ميان نباید حقوقش پايمال شود .

نكته دوم اينكه شهردار جديد و اعضاي شوراي شهر براي صرفه جويي در بودجه ابتدا سراغ خود و مديران بروند و بعد سراغ كارمندان و كارگران ، چون وقتي پرسنل شهرداري ببينند كه شورا و مسئولين رده بالاي شهرداري خود جلوي ريخت و پاشها را گرفته اند با اصلاحات پرداختي  همراهي مينمايند .

مثلا شهرداري بايد قاطعانه تمام خودروهايي كه در دست معاونان و مسئولين رده بالاي شهرداري است باز پس گيرد ، معني ندارد يك مدير شهرداري يك خودرو از هزينه شهرداري در اختيار داشته باشد و هر روز به اصفهان نقل مكان كند . يا شوراي شهر كه تعداد آنها از يازده نفر در دوره قبل به ٧ نفر رسيده معني ندارد كه چهار خودرو پژو پارس داشته باشند و ماهيانه فقط چيزي حدود بيست ميليون  هزينه راننده هاي اين خودروها گردد !


الحمد االله هم اعضاي شوراي شهر و هم مديران شهرداري اكثريت جزء مرفهين با درآمدهاي بسيار بالا ميباشند و ميتوانند با خودروهاي خود رفت و آمد كنند .

رهبر انقلاب ميفرمايند :

من الان اعلام می کنم و قبلاً هم نوشتم و این را گفتم که آن وقتی که آقایان امکانات شخصی دارند، حق ندارند از امکانات دولتی استفاده بکنند. اگر ماشین دارید، آن را سوار شوید و به وزارتخانه و محل کارتان بیایید؛ ماشین دولتی یعنی چه؟ 1370/05/23

يا خبرهاي زيادي از معاونان شهرداري و مسئولين سازمانها ميرسد كه حق كمسيونها و پاداشها و ... كلاني دريافت ميكنند يا سفرهاي خارجي و داخلي از بيت المال و ...

شورا و شهرداري ابتدا بايد سفره اين موارد را جمع نمايند و بعد با قدرت به اصلاحات سازماني دست بزنند و جلوي بدعتهاي پرداختي در رده هاي پائين شهرداري را نيز بگيرد .

 

آدرس کانال تلگرامی پایگاه عدالتخواهی و مطالبه مردمی

 

justice58@

برچسب ها :
ناشناس
|
سه شنبه 11 مهر 1396 - ساعت : 11:34
سلام
دوستان اصلا مشکل مالی شهرداری و بی عدالتی ها در حقوق دریافتی و نجومی بگیران ربطی به اضافه کاری ندارد این بحث انحرافی است که متاسفانه شهردار ارزشی جناب بهمنی فریب آن را خورده است !! مشکل در این موارد است که مختصرا عرض می کنم ، سفرهای کیش و روسیه ، حق کمیسیون ها و جلسات که حتی ما کمیسیون کفن و دفن اموات هم داشتیم ! ،
پاداش ها که بعضی اعضی شورا و معاونین خبر از 50 میلیون در عید 95 هم بوده ، استخدام های فامیلی ، ماشین های اداری و در اختیار افراد ، فساد مالی در تاکسیرانی ، وام های کلان با عناوین مختلف به مدیران ، تقسم زمین مسکونی به مدیران استانی و شهرستان با نام جعلی کارکنان شهرداری ....

ناشناس
|
دوشنبه 10 مهر 1396 - ساعت : 14:11
یک نفر مثل آقای ... معاونت محترم شهرداری . خبرش میره مکه بعدم حقوق و مزایای و هر چی هست و نیست برای اون ماهی که نبوده هم دریافت میکنه . هیچکی هم صداش در نمیاد بعد به یکسری خوب گیر میده

ناشناس
|
دوشنبه 10 مهر 1396 - ساعت : 14:09
ببخشید کار کجا بود که اضافه کاری باشه ؟ اونایی هم که اضافه کاری می ایستند الکی ساعت کاری هدر می دهند یا بعد از ظهر توی دفترهاشون می خوابند یا میرند خونه بعد میاند کارت میزنند یا صبح کم کاری می کنند تا شاید کاری برای عصر بمونه . بعدم اینا روز روزش کار درست و حسابی نمی کنند چه برسه بعد از وقت که کسی هم نظارتی نداره . ....

ناشناس
|
شنبه 8 مهر 1396 - ساعت : 14:01
ممنون از افشاگری شما.اما کجای این مملکت را باید درز گرفت.سالهاست سایت شما را دنبال میکنم .وقتی سیاست از هر دری وارد شد چه انتظاری میتوان داشت .استخدام سیاسی .خرید و فروش سیاسی.دین سیاسی بجای سیاست دینی .از چه کسی انتظار دارید .مملکتی که دولت سر ملتش کلاه بگذارد و دروغ بگوید .چه انتظاری دارید از دیگران .نگاهی به تاریخچه و بیوگرافی برخی اعضای شورای شهر بیندازید گذشته شفافی دارند .یا معامله گر و بنگاه داری و بساز بفروشی میکردنی و یا سیاسی کاری از الزامات کاریشان بود.از ملت ناآگاه و بی مطالعه که به همین افراد رای میدهند انتظار دارید که شهردارشان ابوذر غفاری باشد.از مردمی که عشیره ای و طایفه ای رای دادن را به شایسته سالاری وترجیح میدهند چه انتظاری هست .تظاهر به دینداری و تفاخر به ثروت در جامعه نهادینه شده .ای کاش این جامعه اسم اسلام را به یدک نمیکشید .

زینی وند
|
جمعه 7 مهر 1396 - ساعت : 11:41
سلام
واقعا باید به باعث و بانی این اصلاحات خدا قوت گفت وشهرداری را از نیروهای مازاد و بی صلاحیت خالی کرد متاسفانه در شهردا ی علاوه بر ورود نیرو توسط شوری و مسئولین رده بالای شهرداری مشاهده پست گرفتن های این قبیل از افراد هم هستیم به عنوان نمونه مدیر عامل کنونی .. که به عنوان نیروی سد معبر وارد شهرداری شد و بعد از مدتی پست های مختلف به او دادند و هم اکنون نیز مدیر عامل سازمان...شده است

کارمند سازمان فرهنگی
|
پنج شنبه 6 مهر 1396 - ساعت : 19:21
سلام
بفرموده امام حسین ع اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.
حقوق پرسنل با احتساب این ساعت اضافه میانگین دو تا دو و دویست میشه.... کدام نجومی؟
ضمنا همکاران برنامه های شب را اثر انگشت نمیزدن که از مهرماه مقرر شد اقدام به ثبت حضور نمایند....
خواهش میکنم لیست را با حقوق پرداختی بزنین که مردم حقوق نجومی را ببینند.

پاسخ ها
یک کارمند
|
دوشنبه 10 مهر 1396 - ساعت : 20:01
دوست عزیز
در مطلب بالا هیچ کجا گفته نشده پرسنل شهرداری حقوق نجومی گرفته اند بلکه ایراد به اضافه کاریهای نامشروع بوده
انتقاد سایت به این مطلب بوده که چرا وقتی برخی پرسنل اضافه کاری نداشته ، به وی حقوق اضافه کاری پرداخت شده است
واقعا فرق کسی که اضافه کاری انجام داده و کسی که انجام نداده چیست ؟ آیا این اجحاف در حق کسانیکه اضافه کاری انجام داده اند ،نیست ؟!
ناشناس
|
پنج شنبه 6 مهر 1396 - ساعت : 14:54
كاملا فرمايش شما متين و درست ولي در جاييكه شهردار دستور١٢٠ ساعت أضافه كار ميدهد در سازمان فضاي سبز أضافه كار بيشتر قشر تحصيل كرده ٣٠ ساعت و ٤٠ ساعت شده...در صورتيكه اكثر كارمندان اين سازمان تا ٤-٤/٥ سركارند!!! قانون نياز به تفسير ندارد عدالت لازم الاجراست خواهشي كه از شهردار محترم داريم اين قضيه أضافه كار كاركنان را بكبار و براي هميشه سامان دهي كنن خسته اييم از بي عدالتي ممنون