امروز یک شنبه 17 اسفند 1399

تاریخ انتشار : دوشنبه 15 خرداد 1396 - 22:54
شورای فرهنگ عمومی شاهین شهر چه میکند ؟!
شورای فرهنگ عمومی شاهین شهر چه میکند ؟!

انتخابات شورای شهر شاهین شهر در این دوره از پر بحث ترین انتخابات عمر این شهر بود. 

خرید و فروش گسترده و علنی رأی ، تبلیغات سرسام آور ، هزینه های میلیونی برای تهیه تالار و دادن شام و همچنین قومیت گرایی و برانگیختن تعصبات قبیله ای  و آوردن اتوبوسی افراد از شهرهای مجاور از بد اخلاقیهای گسترده این دوره از انتخابات بود ! 


البته این روند از دوره های گذشته شروع  و اکنون تشدید گردیده است ! 

متاسفانه هر چه هم اوضاع نابسامان تر میشود ، از جانب مسئولان فرهنگی شهر اصلا خمی به ابرو نمی آید ! 


واقعا در این چند سال گذشته برای مثال شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین شهر به عنوان متولی ارتقاء فرهنگ شهر چه دستاورد و فعالیتی در مقابله با این معضل داشته اند ؟!!!

چه کار فرهنگی انجام داده اند تا فروش رأی یک شهروند شاهین شهری به ازای سی هزار تومان را امری قبیح و در جهت ضرر دو چندان به خود شهروندان معرفی نمایند ؟!

واقعا چه کاری انجام دادند تا بحث برانگیختن تعصبات قومی و قبیله ای که در اسلام به شدت نهی شده را تقبیح کنند ؟!
و به جای تعصبات قومی و قبیله ای ، شایستگی علمی و تخصصی و تقوایی را جایگزین کنند ؟!‌

چه کار فرهنگی انجام دادند که مردم را متوجه کنند که کسانیکه هزینه های میلیونی برای انتخابات میکنند تا به صندلی شورا راه یابند ، قصد خدمت به مردم را ندارند و دنبال منافع شخصی و گروهی خود هستند ؟! 

فرهنگ سازی به کنار ! آقایان حتی بیانات امام خمینی و رهبری انقلاب را تبیین نمی کنند !!! 
واقعا تا به حال از زبان آقایان یکبار این جملات زیر امام خمینی را شنیده اید چه برسد به تبیین و فرهنگ سازی ؟!

امام خمینی : ثروتمندان هرگز به خاطر تمکن مالى خود نباید درحکومت نفوذ کنند و به فقرا و مستمندان و زحمتکشان، افکار و خواسته ‏هاى خود را تحمیل کنند.

صحیفه امام،ج۲۰،ص۳۴۰

رهبر انقلاب : من واقعاً متحيّرم كه اينها از كجا مى‌آورند و اين همه تبليغ مى‌كنند! جا دارد دستگاههاى ذى‌ربط كشور بنشينند روى اين مسأله فكر كنند. درعين‌حال اين از جمله توصيه‌هاى هميشگى ما به كسانى است كه باآنها ارتباطى داريم - مسؤولان يا غيرمسؤولان كشورى - و در مورد تبليغات معمولاً به آنها سفارش مى‌كنيم؛ ولى قاعدتاً اين بايد يك فرهنگ بشود. بايد به مردم تفهيم كنندكه اين كار، كار خوبى نيست. در علن و به صورت واضح هم گفته شود. ما هم گفتيم؛ بازهم ان‌شاءاللَّه خواهيم گفت. بايد بفهمند كه اين مقدار كار كردن و اين‌طور حركت غلط، يك تقليد نادرست است...»


۱۳۷۷/۱۲/۰۴

برخی مسئولین فرهنگی شهر که عاشق بنر و همایش هم هستند و کل کار فرهنگی را در این دو مقوله میدانند ، حتی چهارتا بنر و همایش پیرامون این مسائل در این سالها تدارک ندیدند ! 


وقتی یکسری مسئولین اجرایی که وقت سر خاراندن  هم ندارند ، بدون آمادگی کامل ذهنی و مطالعاتی در جلسات تصمیم گیری فرهنگی حاضر شوند ، این میشود نتیجه کار ! 

واقعا شورای فرهنگ عمومی و سایر دستگاههای فرهنگی بیایند برای یکبار پاسخ دهند این همه بودجه و هزینه و وقت و جلسه ، ثمره اش در ارتقاء فرهنگی جامعه چه بوده ؟!

برچسب ها :
رضایی
|
جمعه 26 خرداد 1396 - ساعت : 00:06
سلام
بد نبود یک گزارشی هم از عملکرد سپاه در دو سال گذشته در حوزه فرهنگی و اقدامات ان می زدید

ناصر
|
چهارشنبه 17 خرداد 1396 - ساعت : 19:28
اگه خواستید یک همایش درباره حجاب کاندیداها برگزار کنند و گرنه شرمنده

م . ه
|
چهارشنبه 17 خرداد 1396 - ساعت : 02:47
آخه مگه کسی از اینها مطالبه می کنه که اینها هم پاسخگوی عملکردشان باشند