امروز سه شنبه 4 آذر 1399

تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 23:37
بی مهری در مسکن مهر شاهین شهر
بی مهری در مسکن مهر شاهین شهر

از خیابان طالقانی که به سمت اصفهان حرکت می کنی، در میانه راه باید یک تقاطع را دور بزنی و بعد از چند بار دور زدن به سمت چپ و راست، وارد یک منطقه ای بشوی که حتی یک تابلو راهنما برایش وجود ندارد. اینجا مساکن انبوه مهر است که حتی ظاهرش گواه بر آن است که بی مهری در آن موج می زد.


چند دقیقه قبل ظاهر شهر و درختان سرسبزش با جدول کشی و فضای شهری مناسب جلو چشمت بود و حالا انگار وارد بیابانی شده ای لم یزرع که در سر ظهر، آفتابش تو را یاد کویر لم یزرع می اندازد. زیر آفتاب سوزان اردیبهشت کنار خیابان می ایستم و از تک تک رهگذران، اوج مظلومیت و بی مهری را ثبت می کنم تا شاید عزیزانی که قرار است بر مسند شورای شهر تکیه بزنند، در فردا روزی یادشان نرود که باید وامدار کرامت این مردمان باشند. این گزارش در چند بخش تقدیم همه خوانندگان می شود و مستندات صوتی و تصویری هم بزودی منتشر خواهد شد.


1) عدم وجود و یا کمبود شدید فضای سبز: دراولین نگاه می شود فهمید که این منطقه از نظر وجود فضای سبز، در یک کمبود واقعا ناراحت کننده به سر می برد . فضاهایی که در مساکن مهر برای این مهم پیش بینی شده اند، با وزش اندک بادی مصیبت این مردمان با کرامت را صد چندان می کنند. امید است، همه عزیزانی که در ایجاد و افزایش این فضاها می توانند کمک کنند، آستین همت را بالا زده تا چهره خشن این منطقه با یک فضای بهتر جایگزین گردد.

2) عدم وجود یا کمبود واحدهای تجاری و مراکز خرید: غیر از تعدادی واحد تجاری نیمه کامل، به نظر نمی رسد که در فضای این قسمت شهر محلی برای خرید اقلام ابتدایی ساکنان این منطقه پیش بینی و ایجاد شده باشد. بنابراین ساکنان این منطقه باید جهت خرید اقلام خوراکی روزمره به مرکز شهر بیایند که خود حامل مشکلات دیگر نیز هست. در عین حال تعدادی از فروشندگان در پیاده رو مساکن مهر بساط پهن کرده اند که بر عدم زیبایی منطقه مسکونی می افزاید

(3  کمبود واحدهای اورژانسی: با توجه به تعداد شهروندان در هر منطقه، باید امکانات ویژه ای برای موارد اورژانسی در نظر گرفته شود تا شهروندان در این گونه موارد با مشکلات شدید روحی و روانی حاصل از کمبود امکانات مواجه نشوند. در بررسی های میدانی متاسفانه این منطقه از کمبود شدید این اقلام رنج می برد که انشالله با پیگیری در جهت هر چه بهتر شدن این موارد اقدام خواهیم کرد.

4) عدم ایمنی در ساختمانهای مسکن مهر: متاسفانه با یک نگاه جزیی و یک گشت و گذار کوتاه می توان به عمق فاجعه در این زمینه پی برد. هر چند که اتفاقات ناگواری نیز در اثر عدم وجود ایمنی در این منطقه اتفاق افتاده که به علت دلخراش بودن از ذکر آن عبور می کنیم. مطمئنا کسانی که برای این ساختمانها پایان کار را صادر کرده اند و یا اینکه می خواهند صادر کنند باید با دقت کافی در این زمینه اقدام نمایند تا از بروز حوادث برای این مردمان عزیز جلوگیری به عمل آید.

5) عدم وجود خط اتوبوس شاهین شهر اصفهان و بالعکس: در این منطقه با ساکنان قابل توجه ، خط شاهین شهر اصفهان و بالعکس وجود ندارد و عزیزان ساکن این منطقه باید برای رسیدن اصفهان به شاهین شهر مراجعه کرده و از خطوط حمل و نقل عمومی این منطقه استفاده کنند. انشالله و به امید خدا، مذاکرات با مسوولین امر جهت ایجاد این خط انجام خواهد گرفت تا همشهریان عزیز ساکن این منطقه از امکانات رفاهی بیشتری نصیب داشته باشند.

6) عدم وجود خط تاکسی: علاوه بر مشکل بالا، کمبود خط تاکسی به عنوان وسیله جایگزین اتوبوس ها، نیز در این منطقه مشهود است که علاوه بر سرعت در حمل و نقل ایمنی مناسب نیز داشته باشد. انشالله برای ایجاد این مورد نیز رایزنی صورت خواهد گرفت که امیدواریم با همکاری عزیزان مسوول این مورد نیز محقق گردد.

تحقیقات میدانی توسط دکتر روح الله هاشمی و مهندس هادی رسولی

برچسب ها :