امروز یک شنبه 12 تیر 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 14 فروردین 1396 - 13:54
میلیونها هزینه فرهنگی چرا بازخورد ندارد !
میلیونها هزینه فرهنگی چرا بازخورد ندارد !

اصولا مسئولین بسیار علاقمند هستند پای هر برنامه ای امضای آنها در تبلیغات حتما باشد ! 
حتی اگر برنامه ای باشد که نام آنها پای بنر نباشد دیگر آن برنامه را حمایت نمیکنند و ناراحت هم میشوند ! 

شاید پاسخ این سئوال که چرا مسئولین فرهنگی با این همه هزینه و بیش فعالی فرهنگی اثر اقدامات آنها در جامعه حس نمی شود ٬ در همین نکته باشد (عدم اخلاص !!! )

 مرحوم شيخ عباس قمى، نويسنده كتاب مفاتيح الجنان در خاطرات خود براي پسرش می گوید: وقتى كتاب منازل الاخرة را نوشته و به چاپ رساندم، در قم شخصى بود به نام «عبدالرزاق مسأله گو» كه هميشه قبل از ظهر در صحن حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها احكام شرعي را براي مردم مى گفت. 

مرحوم پدرم «كربلائى محمد رضا» از علاقه مندان منبر شيخ عبدالرزاق بود، به حدى كه هر روز در مجلس او حاضر مى شد و شيخ هم بعد از مسأله گفتن، كتاب منازل الاخرٍة مرا مى گشود و از آن براى شنوندگان و حاضران از روايات و احاديث آن مى خواند. 

روزى پدرم به خانه آمد و مرا صدا زد و گفت شيخ عباس؛ كاش مثل عبدالرزاقِ مسئله گو مى‌شدى و مى توانستى منبر بروى و از اين كتاب كه او براى ما مى خواند، تو هم مى‌خواندی.

چند بار خواستم بگويم پدرجان؛ اين كتاب از آثار و تأليفات من است اما هر بار خوددارى كردم و چيزى نگفتم و فقط گفتم: دعا بفرمائيد خداوند توفيقى مرحمت نمايد.


این اخلاص شیخ عباس قمی باعث گردید که اکنون در هر خانه ای در کنار قرآن و نهج البلاغه حتما یک مفاتیح الجنان حاضر است و این اثر اخلاصی است که خداوند به آن چنین برکتی عطا میکند . 


 وقتی مسئولین ما هزاران برابر شیخ عباس قمی پول خرج میکنند و مراسم میگذارند ، تبلیغات میکنند ، ولی اثری در مردم نمی بینند ، باید نیم نگاهی به نیتهای خود بیندازند که آیا این فعالیتها برای رضای خدا است یا برای رزومه درست کردن و مورد توجه قرار گرفتن مسئول بالا دست و ...

 

لینک کانال پایگاه عدالتخواهی و مطالبه مردمی 

https://t.me/joinchat/AAAAAECR8O79ttvZd1qj_w

برچسب ها :