امروز یک شنبه 9 آذر 1399

تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 دی 1395 - 21:59
فیلم خوش ساخت یتیم خانه ایران و خواب زمستانی مسئولین فرهنگی شاهین شهر
فیلم خوش ساخت یتیم خانه ایران و خواب زمستانی مسئولین فرهنگی شاهین شهر

هم اکنون فیلم یتیم خانه ایران چند روزی است بر پرده سینماهای شاهین شهر نمایش داده میشود ، فیلمی خوش ساخت که به موضوع هولوکاست ایرانی میپردازد . 

انگلیس به عنوان یکی از استعمارگران قرن بیستم، در جنگ جهانی اول، با وجود اعلام بی طرفی ایران، وارد کشور شد. به دنبال اشغالگری انگلیس، قحطی بسیار بزرگی ایران را در بر گرفت. به طوری که به خاطر نقش‌آفرینی مستقیم اشغالگران انگلیسی، بیش از ۹ میلیون نفر از مردم ایران (از جمعیت ۱۸ میلیون نفری کشور) در اثر بیماری و گرسنگی درگذشتند، به طوری که از این اتفاق به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هولوکاست‌های تاریخ یاد می‌شود.

فیلم یتیم خانه ایران به روایت این جنایت بزرگ میپردازد . 

این در حالی است که این فیلم با استقبال خوبی در شاهین شهر مواجه نشده است ! البته وقتی مسئولین فرهنگی شهر به جای ترویج و تبلیغ چنین فیلمهایی ، دنبال جلسات همایشی فرمایشی و شوهای تبلیغی هستند ٬ مشخصا نسبت به تولیدات خوب فرهنگی بی تفاوت وبی اهمیت هستند​.

متاسفانه در حالیکه دشمن با تمام توان و با استفاده از ابزار هنر ذهنهای مردم را سحر میکند و هر روز هزاران شبهه در ذهن جوانان ایجاد مینماید در عوض مسئولین فرهنگی ما حتی حاضر نیستند از ماشین تبلیغاتی عظیمی که در اختیار دارند و برای مراسمات همایشی فرمایشی  خویش به کار میبندند ،در اینجا هم از این امکانات برای یک فیلم خوش ساخت در مقابل جبهه فرهنگی دشمن استفاده کنند​ .

متاسفانه مسئولینی که دارای تریبون و سایت و کانالهایی هستند که از پول بیت المال تأمین بودجه میشوند حتی حاضر نیستند این فیلمها را تبلیغ کنند یا حتی مجموعه های زیر دست خود را ترغیب به دیدن چنین فیلمهایی کنند چه برسد به اینکه بخواهند مردم  را تشویق نمایند !

متاسفانه تکیه زدن انسانهای بی کفایت بر صندلیهای فرهنگی و عدم شناخت سطحی این مسئولین از هنر باعث تغییر ذائقه مردم هم گردیده است به نحوی که در هفته پیش فیلم سلام بمبئی به عنوان یک فیلم خالی از محتوا به شدت مورد استقبال مردم قرار میگیرد به نحوی که صندلی خالی برای نمایش این فیلم وجود ندارد ولی در طرف مقابل سالنهای کنونی فیلم یتیم خانه ایران پر است از صندلیهای خالی !!!

واقعا انسان از بی عرضگی برخی مسئولین فرهنگی به حیرت می افتد که در جامعه اینطور دچار سقوط فرهنگی شده باشیم ولی برخی مسئولین همه چیز را در شهر گل بلبل ببینند !!!

وحید جلیلی پیرامون این قبیل مسئولین مطلب جالبی را نقل میکرد .

جلیلی میگفت  : یادم نمی‌رود، در همین مشهد در تاكسی نشسته بودم یكی از اولین فیلمهای ایرج قادری كه از توقیف درآمده بود، در سینما اكران می‌شد. دو نفر كه اصلاً از تیپهای روشنفكری هم نبودند (دو تا لات بودند) با هم می‌گفتند كه راستی فیلم جدید ایرج را دیدی؟ گفت: نه! گفت: باید برویم، گفت: شنیدم فیلمش خوب نیست. گفت: این حرفها كدام است؟! ما باید برویم تا اینها بدانند فیلم ایرج فروش رفته است! دیدم این بچه لات شعور فرهنگی‌اش از خیلی از مسئولین درجه یك فرهنگی ما بیشتر است!

برچسب ها :
هادی
|
جمعه 17 دی 1395 - ساعت : 19:15
یعنی شهر ما در ترویج آثار انقلابی کم کار است ، پس اگه اینطور باشه که شاهین شهر واقعا مظلومه چه از نظر دشمنان چه از نظر دوستان نادان و نفهم .

مهدی . ص
|
جمعه 17 دی 1395 - ساعت : 00:47
علیرضا درست میگه ، آخه کارگردان فیلم کارگردان فیلمی مثل قلاده های طلا است که به جریان فتنه 88 پرداخت ، خوب چطوری بعضی می تونند دلشون را بااین افراد صاف کنند و این فیلمها را تبلیغ کنند .

مهرداد
|
پنج شنبه 16 دی 1395 - ساعت : 20:20
یکسری مسئول داریم که اگه به آنها بگویید با هنر یک فرهنگ را به مردم تزریق کنید نهایت کاری که می توانند انجام دهند این است که به طور مثال یک مسابقه نقاشی برگزار کنند

یک شهروند
|
پنج شنبه 16 دی 1395 - ساعت : 18:21
برای بعضیا استفاده کردن از اماکن دولتی خیلی راحته در تالار شیخ بهایی روزهای جمعه یک فیلم سینمایی( که انتخاب آن بدون فکر ) به نمایش می گذارند و عده ای که مخاطبین خاص خودش را دارد با آن وضع حجاب و کسی که در این شهر آموزشگاه هنری دارد به عنوان مسوول (که فقط هدفش تبلیغ آموزشگاه خودش می باشد) فیلم را مثلا نقد و بررسی می کند که اگر یک نفر کارشناس نقدو بررسی باشد متوجه نادانی ایشان در خصوص نقد و بررسی فیلم ها می گردد. و مسولین سازمان فرهنگی این را افتخار و بیلان کاری خود می دانند. افسوس

یک شهروند
|
پنج شنبه 16 دی 1395 - ساعت : 18:10
دقیقا همین است اینان بجای برنامه ریزی فرهنگی و مدیریت فرهنگی با معقوله فرهنگ بازی می کنند تا چند صباحی بر مسند قدرت باشند.

یک شهروند
|
پنج شنبه 16 دی 1395 - ساعت : 18:07
شک نداشته باشید که در این شهر معزل فرهنگ حل نمی شود تا زمانی که در جایگاهی که به نام فرهنگ و برای فرهنگ ساخته شده است (سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شاهین شهر )نه برنامه ریزی فرهنگی نه مدیریت فرهنگی و نه اجرای صحیح فرهنگی صورت نمی گیردهمچنین تا زمانی که هدف مسولین سازمان فرهنگی نمایش و خودنمایی است همین عواقب گریبانگیر تک تک ماست.

قاسمی
|
پنج شنبه 16 دی 1395 - ساعت : 11:21
خوب اگه بخواهند تبلیغ این فیلم را بکنند چطوری و به چه مناسبت اسم خودشان را در زیر تبلیغات بیاورند ؟!!! چه توقع هایی دارید شما

علیرضا
|
پنج شنبه 16 دی 1395 - ساعت : 03:19
اول شما بررسی کنید ببینید برخی مسئولین فرهنگی شهر اینگونه فیلمها را قبول دارند یا نه بعد توقع دیگر از آنها داشته باشید